Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1117 / 2501
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Most ismerkedem ezzel a rajzzal. Úgy látom az R35 a kimeneti DC-t tudja állítani.
Ettől még a kondik lehetnek hibásak.
(#) Kiszsan válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Kicsereltem őket 2,3v mérhető még mindig
(#) reloop válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Próbáld korrigálni R35-tel.
(#) Kiszsan válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Megprobaltam azt is de nemnagyon állított rajta....amugy azzal probalkoztam h le kötöm a rossz oldalt és h csak magaban a "elvileg" jó oldallal megy e...de mindig kigyullad a prot lámpa védelem
(#) reloop válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A védelem áramkör is meghibásodhat. Rajzod van hozzá?
(#) bensepeter válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Esetleg tudnál még abba segíteni, hogy honnan tudnám beszerezni?
Mert Ret-elektronikánál sem találtam, meg hestore se forgalmazza. előre is köszi. Talán egy konkrét link.
(#) szamóca válasza bensepeter hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Légy szíves rakjál már fel egy képet erről a reléről.
Valószínűleg nem egyedi, hanem standard, így más gyártó más típusszámmal biztos gyártja, és helyettesíthető..
(#) Elektro Boy hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Szasztok!
A következőkben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mik lehetnek ezek?
(#) saca200 válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Hello kiszsan nincs véletlenül nyákterved ehez a rajzhoz??
(#) dudassandor1 válasza bensepeter hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szerintem be lehet helyettesíteni pl. Omron relével is! Azt írtam, hogy 24V-os. A mainb pc board-on van. Mivel azt írtad, hogy ami benne volt, annak hiányzik a fedele, akkor gondolom az érintkezők és a többi rész látszik! Akkor szerintem látni lehet rajta, hogy milyen lábkiosztású, hány áramkörös és azon belül csak záró vagy morse-s! Ezek alapján már lehet bele venni úgy gondolom!
(#) Kiszsan válasza saca200 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nyáktervem nincs csak kapcsolási rajz
(#) emersys hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Lassan elkészült a tripla darlington kimeneti fokozatom testvére is.
Így már kitudom majd próbálni mit is tud stereoban. Remélem nem csak az időm töltöttem vele..
Az új csöves meghajtással szeretném legelőször majd kipróbálni.
A nyákon a Remix csatolók láthatóak, de mivel a Siemens már számtalanszor bizonyított (legalább is nekem) ezért hagytam néki becsatlakozási pontokat. Így egyszerre kitudom majd próbálni. Valamint a Remix csatolók egy "adapter" nyákon vannak, ami könnyedén cserélhető másra.
A ventilátor vezérlés, és maga a ventilátor is hamarosan felkerül. (Reményeim szerint már legkésőbb péntekre.)
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Hali! Szép munka,gratula.
(#) Dedave hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Üdv! lenne egy amatőr kérdésem. van egy kb 40 w-os erősítő előtt egy 200va-es 2X17 voltos trafóm. hogy tudnám megóvni a trafót a leégéstől(elméletileg)? 6 amperes olvadóbiztosító mindkét szekunder ágra? vagy a primerre kell egy 11 amperes?
(#) libertitas hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok!

A tápegységem, melyet használni szeretnék a TDA7294-es IC-vel felépülő erősítőben a melléklet ábra szerint nézne ki.
Szükségem van két különböző, szimmetrikus feszültségre, melyek közül az egyik az előerősítőt, a másik a végfokot hajtja meg.
A problémám az, hogy ha a táprészt a mellékelt ábra alapján összeállítom, kiég a toroid trafó előtti biztosíték.
Mi lehet a probléma ?

dupla_tap.JPG
    
(#) reloop válasza Dedave hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! A primer körbe a 11A-es biztosíték nem tudom hogyan jött ki, az 230Vx11A=2530W terhelés elérése esetén olvad ki!
Javaslom 500mA-est használj ide, az is elég túlméretezett, de a viszonylag nagy teljesítményű trafó indításához szükségesnek látom.
A szekunder ágakba tegyél 2A-est.
(#) kadarist válasza libertitas hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!
Kevés a 4A-es biztosíték.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! Nézd át a trafók tényleges bekötését, mert az ábra szerint nincs indoka a biztosíték kiégésének.
(#) zsozso72 válasza libertitas hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! Ez a bekötés nagyon sántít,szerintem jobban nézz utána mert a hállozati védőföldet nem igazán szerencsés helyre kötötted!Helyesen valami ilyesmit kellene összehozni.

tap.gif
    
(#) Dedave válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
értem, köszi,. egébyként ha biztosíték nélkül hajtom amíg nem a szerzek hozzá, mekkora eséllyel lehet baja? csak ha pl rövidre zárom, vagy ha meghibásodik az erősítő?
(#) reloop válasza Dedave hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Semmilyen biztosíték nélküli üzemeltetésre nem tudok rábólintani :no:
(#) graham hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Nehéz erősítőben jónak lenni. Kérdeznék, ha tudnátok segíteni. Az unoka öcsémnek szeretnék egy erősítőt hangfalakkal. 50-60 körül. 9éves. "Fontos a basszus és meglehessen nyomatni" ez a kívánsága. Nem kéne új.
Van valami ötletetek? Fehérvár- Budapest.
(#) libertitas válasza zsozso72 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Idézet:
„a hállozati védőföldet nem igazán szerencsés helyre kötötted”


Ebben a BSS Elektro kapcsolásban (is) a trafó középkivezetése, illetve a C1 és C2 közös pontját képező null ág is földelve van az ábra szerint, ezért kötöttem rá a védőföldre. Simán kössem csak össze a középkivezetést a C1 és C2 közös pontjával, kihagyva a védőföldelést onnan vagy milyen megoldást javasoltok ?

Ami érdekes, hogy a "kisebbik" trafó is az ábrám szerint van kötve, az pedig szépen működik. Csak a toroid nem.

Idézet:

Kevés a 4A-es biztosíték.

Köszönöm az észrevételt. Ki fogom cserélni. Egyelőre csak a próbaidőre van bent, a beüzemelés biztonságáért.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Egy 150VA-es transzformátor primer tekercse nem égethet el egy 4A-es biztosítékot. Tejes terhelésnél is 1A alatt van az üzemi árama. A szekunder körben nincs zárlat?
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Elnézést kérek, rosszul fogalmaztam.
A 4A-es bizti a tervezett "méret". Amit én elégettem az csak 250mA-es volt. Feljebb nem mertem menni, mert nem akartam kárt tenni esetleg.
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Azt még talán érdemes tudni, hogy akkor nem ég el a toroid biztosítéka (pl. 125mA-es, amivel a 250-es előtt próbáltam), ha lekötöm a NYÁK trafó nullját.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Jobbat mondok! A biztosíték helyére köss 230V 40W izzót. Akkor távolítsd el ha már megszólal az erősítő. Ezzel az egyszerű áramkorlátozóval rengeteg kellemetlenségtől tudod magad megóvni. Az izzószál hideg-ellenállása pár tíz ohm. Ezzel lehet már az erősítőt halkan hallgatni, viszont ha bármilyen rendellenesség van: zárlat, gerjedés, túláram - a lámpa felizzik és megkíméli az elektronikát
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm a hasznos tanácsot. Kipróbálom
Ez a trükk gondolom működne a végfok oldalon is, egy TDA7294-es kimenetére kötve, a hangszóró helyére, ugye ? Így talán megvédhetném a hangszórót az esetleges túlterheléstől, ha valamit rosszul kötöttem.
(#) libertitas hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Hogyan tudom egyébként kideríteni biztosan egy középkivezetéses toroid trafónál, hogy melyik az a két kivezetett vezeték a szekunder oldali négy közül, amit össze lehet kötni és közös nullként kihozni ?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 22, 2012 / 1
 
A hangszóró elé 47-100 ohm ellenállást szoktam bekötni.
A két szekundert gondolom külön tudod választani. Köss össze egy-egy ágat. Ha a szabadon maradó kivezetések között a két szekunder feszültség összegét tudod mérni, akkor jó az összekötés. Ha a két tekercs feszültsége kioltja egymást, akkor az egyik tekercs kivezetéseit fel kell cserélni.
Következő: »»   1117 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem