Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   56 / 2515
(#) valve válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Heee,.. En is gondoltam erre, csak hulyesegnek tartom,..
(#) M.Béla válasza valve hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Kifejtenéd bővebben hogy miért?
(#) Carter hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget a TDA7294 ügyben.
Végülis 2 hiba volt. Egy földhurok, meg az előerősítőm elhalálozott...
Most egy TDA1524-el megoldottam.
Egyébként kellemes csalódás ez a TDA7294, nem hittem volna hogy ilyen "feszesen", szépen szól.
Csak az a furcsa hogy iszonyatosan fűt
(#) zsoltee0001 válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
tényleg...... ilyet mért nem lehet csinálni?
380 bol leveszünk 2 fázist és azt egyenirányítjuk?
(#) valve válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Gondolj csak bele jobban, atvinned az erositobe a faziszajokat, a bummot, nincs galvanikus levalasztas, megfogod a tapot es agyonut, kitudja a jelforras is ugy van foldelve, es visszaut az is,.. En egyszer probaltam fesz osztoval erositot es a kimeneten olyan zaj volt h csak na,.. Aztan proba szerencs, Irj a tapasztalatokrol,.. (en nem vaok semmi jonak elrontoja ;o) )
(#) M.Béla válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hát két fázis azért nem kell elég a fázis-nulla.
de most gondolkodok h. elég hülyeség mert a pufferkondik horror áron lennének
(#) zsoltee0001 válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
igen.... de egy izmos erősítőbe minden horror áron van
(#) zoly15 hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
sziasztok!
a nyár folyamán bontottam 1 Grundog tv-t és a hangpanellja most a kezembe került ami 2x35W-os
az erősítőc-je 2db TDA2040 ez valahogy fel van húzva +15-15W-al
szeretném megtudni hogy hogy bírhatom működésre
arra lennék kíváncsi hogy hol adhatok neki jelet
tápot
a kimenet a hangfalcsati(régifajta) gonsolom de a hangszórók a piros és a fekete csatlakozókon voltak
itt
a panell felülről és a képen
alulról
(#) M.Béla válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
nem feltétlen attól füg ki és hogyan milyen alkatrészekkel tervezte meg
(#) Bazsi hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeség amit kérdezek de szerintetek a mellékelt képen behúzott piros vonal nem okoz rövidzárat, csak mert így találtam a neten?

tda2030.gif
    
(#) Doncso válasza Bazsi hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Dehogyisnem!!! Persze hogy rövidre zárja a táp+ -t és a földet!!!
(#) csabee hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
üdv mindenkinek!
jó ez a topik csak így tovább
nekem lenne egy jó kérdésem...
Ha ennyien építetek erősítőt, nincs valakinek egy bétára válogató kütyüje amit meg osztana velünk?
pnp és npn-re is kellene (nagy teljesitményre is)PL:3055 BD249 BD250-stb
Ha lenne valakinek tipje, leirása kapcsolása, nyákterve róla azt azthiszem egy páran megköszönnék
ÉN biztosan
(#) lamalas válasza csabee hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
En keszitettem egy beta merot amit kozepes es nagy teljesitmenyu tranyok valogatasahoz lehet hasznalni. Az eredeti kapcsolast a netrol szedtem, de alakitottam rajta, mert csak NPN tranyok meresere volt alkamas en pedig kiegeszitettem PNP meresre is. Van neki sajat topikja is itt
Majd felteszem oda a teljes kapcsolast amint lesz idom es megrajzoltam az egeszet vmi progiban, mert egyelore csak papiron letezik az iroasztalomon
(#) csabee válasza lamalas hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Okés! Addig is köszi
Lesem a topikot...
(#) csabee válasza lamalas hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Megnéztem...
Május már nem most volt...
Evvel találkoztam csak nem tudni angol...
Be scennelni vagy lefotózni nem tudod a cuccost??? :yes:
(#) Pafi válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Idézet:
„Hali! Lenne 1 kérdésem: létezik olyan végfok kapcsolás amely +-100V-ról képes működni? mert ha igen akkor van 1 olyan ötletem(lehet h. tök hülyeség) Naszóval: a 230V váltót ha közvetlen egyenirányítjuk akkor +- 105V-ot kapunk a saját földeléséhez(konnektor földje)képest,erre már csak pufferek és már mehet is a végfok Ezzel meg lehetne spórolni a trafót, (igaz akkor lőttek a galvanikus elválasztásnak) vagy ez hülyeség??? Írjatok.....”


Nem 105V, hanem pufferelve már 160 V
Nekem olyan végfokom is van, ami +/- 150 V-ról (vagy akár +/- 170 V-ról is) működik, de ezzel sem vagy kisegítve. Ugyanis a +/- 160 V-ot nem a földhöz képest kapod, hanem egy 115 V-os virtuális ponthoz képest, ami azon kívül hogy életveszélyes és nem köthető össze a földeléssel, még ráadásul nem is terhelhető (merthogy önmagában nem is létezik), csak ha külön biztosítod pl. egy trafóval.

Idézet:
„de most gondolkodok h. elég hülyeség mert a pufferkondik horror áron lennének”


Nem igazán, sőt a teljesítményhez képest kifejezetten olcsó lenne.
(#) titi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Hali!

Szerintem inkább használj külön tápot.
A gép nem fogja jónéven venni, ha az erősítő megrángatja a tápot.
Én anno egy PII-hez csináltam erősítőt (2xTDA1558Q), ami két kártyahelyet foglalt, és egy külön tápot használtam hozzá.
Hozzáteszem volt hely bőven a gépben a másik AT-s tápnak is.
(#) saca200 hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
sziasztok ma végre elkészült a 2x400w-os erösitőm már vagy 1/2 honapja csinálom képet mellékelem amugy fullra fetes szerintem nagyon szépen szol :várom a hozzászolásaitokat

Kép 019.jpg
    
(#) lamalas válasza saca200 hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Aha, nem rossz. En egy dolgot csinaltam volna maskepp: a hutobrodakat es az erosito paneleket megcsereltem volna. Igy a trafo es a NYAKok kozott lett volna egy arnyekolas is ami alapbol csokkenti az esetleges brumm veszelyt. Mellesleg a hutoborda pont az elolapon levo raccsal szemben lett volna es igy a hatulrol erkezo levego amit a venti nyomat akadalymentesen tavozhat az erositobol vagy ha a venti szivja a levegot a bordakon keresztul akkor a bejovo levego azonnal a bordak koze erkezik. Amugy jonak tunik, de mire hasznalod majd ... villanykalyha futesre? bocs ez csak az en hulyesegem nem kell vele foglalkozni. Szoval telleg jol nez ki
(#) proksa1 hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Nagyon pöpec lett! A dobozát te csináltad?
(#) proksa1 hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Szereztem egy régi erősítőt, TWIN LINE 600 néven fut, elvileg 2x300W 4 ohmon, oldalanként 4 pár BD249/250 van benne, ez nagyon meglepett mégpedig azért mert a trafoja 2x47.7V AC, ami egyenirányítva pufferelve, és a nyugalmi árammal terhelve +-62V. a BDk feszültsége pedig elvileg csak 100V, ezek még eredeti tranyok amik elvileg még 115V-osak voltak ugytudom, de én tul soknak találom a feszt ezekhez a tranyokhoz.(azonkívül csak az egyik oldal müködik a másikba ugyis cserélni kell a tranyokat), szal az lenne a kérdés hogy milyen tranyot tudok belerakni amiből a legolcsóbban kijövök. néztem a 2SA1265/2SC3182 párost (140V,10A,100W), ennél olcsobbat nem találtam, ha esetleg van ötlet írjatok. BD249/250-et nem igazán szeretnék bele, főleg azért mert nemtudom hol kapnék eredetit, másrészt szerintem nem üzembiztos, bár mégis gyári szal azért elgondolkodtato.(spafi érdekelne a Te véleményed is ha esetleg olvasod a forumot, a te erősítőd azóta is szuperál )
(#) proksa1 hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
jah és ha van valakinek eladó tranyoja ami megfelel a kívánt paramétereknek akkor írjon! (min: 140V,10-15A,100-125W) és fontos hogy TOP-3,TO-247 vagy hasonlo tokos legyen.
(#) zsoltee0001 válasza saca200 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hi
nagyon tetszik. ezt csináltad meg?(: kép)
mennyiből tudtad kihozni?
(#) lamalas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
En ugyan nem vagyok biztos benne, hogy saca melyik kapcsolast epitette meg, de van egy olyan sanda gyanum, hogy nem azt amit belinkeltel, mert az irta saca hogy fullra fetes ...
(#) djloui válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Én ugy látom hogy SACA ezt csinálta meg, ha van kedved csináld meg te is, szerintem maga a végfok panel stereóban tranyókkal fetekkel olyan 7000ft körül lehet, a táp meg a többi nélkül.

400W-os.pdf
    
(#) Gery válasza djloui hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Akkor egy oldal 3-4E Huf? Az ahoz képest tök olcsó! És mitgondolsz tényleg lead ez 400Wattot?
(#) djloui válasza Gery hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hááát talán a csúcson kiköhgi a 400-at mert azért +-80V- ból valamit kell csinálnia, pontos labormérést pedig nem tudok végezni csak számolgatni lehet, de tény hogy nincs rossz hangja én már megcsináltam ezt csak nincs doboza még.A HQvideo-nál ezek a fetek 429ft-ba kerülnek, a többi pedig mind forintos alkatrész, persze ha van hütőbordád, mert az sem olcsó.
(#) Gery válasza djloui hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Ahhan az jó És még egy kérdése ami viszont általános. A FET-es erősítő jobb mint a sima tranyós? ÉS ha igen miért és mivel?
(#) Pafi válasza proksa1 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Kösz a visszajelzést!

Sajna olcsó bipoláris tranyó forrásban nem tudok segíteni, mert már jópár éve nem vettem. Át kell nézni az árlistákat, és sajnos 1-1 db-ot meg kell venni, letesztelni, hogy tényleg bírja-e a névleges teljesítményt, és utána dönteni.

Elvileg a HQ-nál kapható BD250D és 249D, ami 160 V-os, de nem tudom hogy eredeti-e. Ki kell próbálni mérőkapcsolásban, hogy mit bír!
(#) saca200 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
sziasztok tényleg dj loui válasza a helyes azt épitettem meg 1200-as toroid van benne a dobozt nyersen vettem 2000ft-ért én dolgoztam fel csak egy kicsi hija van hogy nem tudom feliratozni ha valakinek van 5-lete akkor kérem irni:üdvözlettel SACA
Következő: »»   56 / 2515
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem