Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   46 / 52
(#) Honki hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Kicsi segítség kellene! LPT-s 4x40-es kijelzőhöz kellene valamilyen HD44780 driver win7 x64 alá. A régi oprendszer alatt a port95nt volt ami 32bites xp-n ment. Köszi a segítséget!

Üdv!
(#) san398 válasza Honki hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia.
Próbáld meg ezzel: http://lcdhype.condense.de/index.php?s=c72128ac497389a8a5df60d6e5ac...ndex=0 Én nem próbáltam ki, egy próbát megér
(#) digixtibi hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok,
van egy 320x240-es kék/fehér kijelzőm S1D13305 Epson vezérlővel, de valahogy nem tudok életet lehelni belé. LCD studioval próbáltam, de nem veszi az igét.
Reset esetén végigfut a fehér vonal a kijelzőn (lásd a képen), de az LCD studio által kiküldött garfikát nem jeleníti meg. Az Epson vezérlő működik, mivel van mérhető órajele. Teljesen tanácstalan vagyok.
Esetleg ha valaki tudna tanácsot adni, hogy még mit próbáljak meg.
Előre is kösz a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) szelkrisz hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kis információ kellene! Van egy digitális fényképezőgépem amiben eltört az LCD kijelző. A kijelző elég egyszerűen cserélhető benne mechanikailag. A kérdés az, hogy ha kicserélem egy másikra, szükség van felprogramozásra? Magam cserélem, csak nem vagyok biztos benne, hogy működne az új amit belerakok. Köszi a válasz előre is.
(#) verwolf9999 válasza szelkrisz hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Hát elméletileg a fényképező LCD-je ugyanaz mármint módszerileg mint az LCD monitoré . Szóval kiveszed raksz bele egy újat és úgy működik mintha mi sem történt volna . Vagyis én eddig 2 kijelzőt cseréltem 2 különböző gépben de egyikhez sem kellett programozás csak lehúztam és rádugtam az újat
(#) szelkrisz válasza verwolf9999 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ! Gondoltam én, hogy át akarnak verni a szervízben. Azt mondták nem lehet kicserélni otthon az LCD-t mert fel kell programozni. Javítottam már sok mindent, de ilyet még nem hallottam, hogy cserénél programozni kellene...
(#) verwolf9999 válasza szelkrisz hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Hát ilyet még én sem . Legfeljebb ha csere után sem lesz jó akkor irány a szervíz . De szerintem 90% hogy jó lesz
(#) sefronic hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni,hogy megépítette-e valaki az alábbi kapcsolást.
(#) peti774 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítségre volna szükségem mert nem tudok életet lehelni egy USB-s 4*16-os LCD kijelzőbe.Már feltúrtam a netet de nem találtam megoldást a problémámra. Szóval a következő lenne a gondom: W7 64 bites op.rendszert használok és nem találok aláírt drivert. A digitális aláírástól való eltekintést már próbáltam de azzal sem akar működni.Illetve olvastam, hogy ha matrix.dll-re váltok az LCDSmartieban akkor az op. rendszer nyit egy másik COM portot és azon keresztül menni fog de ez sem jött össze.
Kérlek benneteket, hogy segítsen akinek volt hasonló gondja és legyen szíves írja meg hogy hogyan sikerült megoldani.

Köszönöm előre is.

Sziasztok
(#) san398 válasza peti774 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Jó lenne tudni milyen az usb-s vezérlő, úgy könnyebb lenne drivert találni hozzá! Egy linket írhatnál, hogy melyiket építetted meg!
(#) peti774 válasza san398 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Nem megépítettem, hanem a tavir-tól vettem. Mert ennyire nem értek sajnos az elektronikához, hogy megépítsem.
(#) san398 válasza peti774 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szerintem akkor a legjobb ha ott érdeklődsz ahol vetted.Robi biztos segíteni fog!
(#) sefronic válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia
A pic progija megvan.Igazából azt nem tudom a j2-nek mi a szerepe.Sajna angol nyelvű az oldal ahonnan letöltöttem ,és az angolt nem igazán vágom.
(#) yodee hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
hello!

a segítségetek szeretném kérni. adott egy 4*20as lcd kijelző amit régóta használtam párhuzamos porton. most ezt lecseréltem egy grafikus kijelzőre és mivel feleslegessé vált szeretném a routeremen használni, viszont oda usb-s illetsztés kéne. hogyan lehet ezt megvalósítani? van valakinek ötlete, tapasztalata? a szoftveres részét megoldom de a hardvereset nem tudom

köszönöm
(#) Scooter1986 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok én egy nokia lcd kijezőt indítottam be LPT porton kipróbáltam egy xp-s géppel azzal jól működik, viszont nem tudom van valami megoldás hogy 64 biten win 7-en ez működjön ez az lcdhype, bár az alaplapomba nincs ilyen lpt port, viszont tudok rádugni a tűkre vagyis van rajta ilyen 1 db Printer port csatlakozó van a lapomon, ilyen alaplap:
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/g41m-vs3-p40791904/ter...s.html
de az van mikor beledugom a kijelzőt, és bekapcsolom a gépet felvillannak a ledek, de utána egyből el is alszanak mintha onnantól kezdve nem működne az lpt port, viszont ha közben mérek egy két feszültséget a kijelző áramkörében ott meg van feszültség .. de sehogy sem bírom működésre bírni drviereket szerintem ha jókat akkor tettem fel ... valami megoldást .. ? előre is köszönöm
Üdv.
(#) Mengyán válasza yodee hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Van USB-Párhuzamos átalakító. Én inkább az USB-Sorost ismerem, és azt ismeri az OpenWRT is. A párhuzamost nem tudom. Nem tudom, milyen a kijelző meghajtójának a pontos típusa, és milyen affinitásod van NYÁK készítéséhez, de lehet jobban jársz, ha csinálsz egy soros illesztőt a kijelzőhöz. Ilyenre meg ilyenre gondoltam. Esetleg erre. Azt meg egy USB-Soros átalakítóval - vagy akár közvetlenül, egy MAX232-vel, mert szokott lenni a routerekben TTL soros port - meg tudod hajtani.
(#) Arnyek19 hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
A képeken látható LCD kijelzőt szeretném bekötni de sajnos nem nagyon kapok hozzá való bekötési rajzot. Ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) sanyika45 válasza Arnyek19 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Üdv!

Ha jól látom, akkor ez egy autórádió előlap volt. A rajta lévő vezérlő (pcf...) egy univerzális lcd meghajtó, amit i2c buszon keresztül lehet felprogramozni. Minden egyes lcd-szegmensnek megfelel egy bit, amit programozás során kapcsolsz ki vagy be.

Tehát felprogramozod a vezérlőt és minden egyes bitre megnézed melyik szegmenst kapcsolja be. Ezután megfelelő programmal tudsz jeleket kiirni a kijelzőre. A csatlakozó bekötését leginkább a rádió doksijából tudhatod meg ill. a csatlakozó párját a rádióban találod.

sanyika45
(#) compaqamplifier hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Üdv, nekem van egy 320x240es kijelzőm, egy hauwei telefonba volt benne, semmi baja, számítógépre rá lehetne-e kötni?
(#) zenetom válasza compaqamplifier hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Szia!
Rá, ha tudsz programozni.
Mi a kijelző típusa?
(#) varika hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Szasztok!

Segítséget szeretnék kérni ezzel a kijelzővel kapcsolatban.
RC-2004-AB

Arra lennék kíváncsi hogy ez HD44780-as IC-vel van e szerelve.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza varika hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!

Te magad linkelted be az adatlapját, aminek a 7. oldalán ott szerepel, hogy HD44780-val van szerelve!

Üdv.: Feri
(#) varika válasza vargaf hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Köszönöm. Úgy látszik átcsusszantam fölötte.
(#) pipi válasza Arnyek19 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Hali!
Ha jól emlékszem ezt a Király utcai maszeknál árulták 100ft körül , nekem is van belőle
a pcf8576 dokuja letölthető a netről, ha nem találod, elküldhetem... csipogós műszerrel kimérheted a csati kiosztást. Anno egy teszt progit írtam Pc printerportra C-ben.
Kicsit, de inkább agyament módon van a szegmensek vezérlése emlékeim szerint, ha kell előásom
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) hauserjoci hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Sziasztok.

Kérdéssel fordulnék hozzátok. Első ilyen próbálkozásom LCD téren, szóval ha esetleg valamit rosszul csináltam javítsatok ki!. Egyik ismerősömtől szereztem egy QC1602A v2.0 kék színű 2x16os lcd kijelzőt. Ezt szeretném számítógépre rákötni. Ahogy olvastam, hd44780-as vezérlésű, soros portról működtethető. Mivel a gépemben nincs hátlapon soros kivezetésű port (alaplapon header van), azonkívül 64bites win7et használok, így tesóm gépén kezdtem el kisérletezni, ez még egy régebbi példány, hátlapon van soros port, 32-es XP-t használ, port95nt drivert raktam hozzá, illetve LCDSmartie programot, ebben is beállítottam hogy 2x16 illetve HD44780 plugin.

EZT a kapcsolási rajzot használtam hozzá, viszont nem passzolnak dolgok. Egyedül azt a 100Ohmos ellenállást hagytam le (sajnos nem találtam itthol ilyet) de elvileg így kéne működnie nem?

a 10ks ellenállást ha berakom a kontraszthoz, egy pillanatra megjelenik 4 téglalap a kijelzőn, majd szépen elhalványul. Ha sima dróttal kötöm össze akkor pedig nem világít az összes, az alsó sor végig vilgít, a felső pedig hiányos. Ha nem kötök a kontrazsthoz semmit, akkor meg csak kéket világít.

Amit még észrevettem, hogy a rajzon a soros porton a számozások nem egyeznek meg a gép hátulján lévővel, a rajzon jobb fentről indul az 1, a gépen pedig jobb lentről, a másik oszlop egyezik.
Bár a lényegen nem változtat, próbáltam rajz alapján is, illetve számozás alapján is, nem történt semmi.

valaki esetleg tudna valami helpet adni, hogy hogyan tovább?

Köszönöm.
(#) vargaf válasza hauserjoci hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Szia!

Tudomásom szerint ez a kék kijelző a háttérvilágítás nélkül nem üzemel megfelelően. Tegyél be 68-100 ohm közötti fix ellenállást, ellenőrizd úgy a kapcsolást.

Üdv.: Feri
(#) hauserjoci hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
mármint háttérvilágítás van bekötve, csak ellenállás nélkül. (ami a rajzon van 100-as ellenállás nincs benne), de így is világít!.

Rendben kipróbálom, köszi!.
(#) hauserjoci hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
bekötöttem 100Ohmos ellenállással is, nem változott.
(#) san398 válasza hauserjoci hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
A rajzon lévő port nem soros hanem párhozamos port! Valószínűleg ezért nem egyezik a számozás! A port95nt driver is LPT porthoz való.
(#) hauserjoci válasza san398 hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
igen bocsánat, kapkodásban véletlenül elírtam, párhuzamos portról van szó (nyomtató port). A számozás viszont tényleg eltér.

Viszont ami még nem tiszta, egyik ismerősöm mondta hogy úgy lehet tesztelni, illetve Itt is úgy van írva ez a rész, hogy a kontrasztot összekötöm a test-el akár ellenállás nélkül is, akkor az összes téglalapnak világítania kellene párhuzamos portra kapcsolás nélkül is, nekem viszont ez hiányos, az egyik sor teljes, a másiknak viszont kb csak a fele, azok is mintha világítanának, de csak nagyon halványan (kép lent), 10k-s ellenállással ahogy a rajzon van pedig 4 világít, azis csak egy pár másodpercig, aztán elhalványul.

Elvileg ez azt is jelentheti, hogy rossz a kijelző? vagy pedig nem 10k-s ellenállást kell odatenni?

IMG_6424.JPG
    
Következő: »»   46 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem