Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   7 / 116
(#) mpisti válasza Tommyka87 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia!
Ha villog a hibajelző led, akkor bizony baja van a gépnek. Vagy a kimeneti egyenirányító, vagy az IGBT blokk, vagy a PFU kártya hibásodott meg.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia. Kicsit megkésve, de mutatom a képeket.
Bővebben: Link
Az egyik képen van egy kis panel SMD alkatrészekkel, gondolom az a vezélése. Másik képen létszik, hogy a szélső fet 3as lába ért neki a bordának (ami a fet 2es lába) ekkor keletkezett a csatt. A szemben levő bordát is bekormolta.
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Bocsi, de a Picasaweb azt írta,hogy nincs fent a linkelt kép.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Egy pillanat

Akkor így:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Így elvileg jó kell legyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
OK!
Így már látom. Milyen kapcsolótranyók voltak benne?
Látom kibányásztad őket a gépből.
A gép pontos típusát leírhatnád, és nem lenne baj,ha egy képet készítenél róla bedobozolt állapotban is.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
A bordán? Fetek voltak. IRFP460. Meg egy dióda az MF 1-től balra de az teljesen szétrobbant... Meg az MF8 okozta a bajt a S-D zárlattal.

EPS energi@130.
Ilyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Így már tiszta. Ezekben a gépekben a két bordán levő diódák nem egyformák. Típusra majdnem teljesen megegyeznek, de az egyiknek a típusjelzés végén ott van egy "I" betű. Az szigetelt hűtőzászlós típus, a másik nem az. Nem szabad őket felcserélni, mert viszi az egész végfokot a csere. Azt hiszem STTA1206D és STTA1206DI a típusuk.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 19, 2012 1 /
 
Valószínű a fetek bordájára kell az I-s mert semmi szigetelés nincs a fetek és a borda között. Az a dióda To220 tokozású. Van egy másik dióda ami külön áll az egy STTA1206D. Akkor már megvan az elrobbant dióda típusa is
Az a kis panel a vezérlő ahol a sok SMD van ugye?. Innen megy előre a jel gondolom bele a 2 tranyóba és azok után van a 4-4 gate ellenállás.
Kérdeztem már több helyen a hangkártyás szkóp ügyben még nem kaptam választ. Viszont amíg nem tudjuk biztosra, hogy a vezérlésben lehet élet, addig nem szeretnék költekezni, mert a 8 fat alapból 8e ft...
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A FET-ek két bordán vannak. Mindkettőn van dióda is. De csak az egyikre lehet az "I"jelűt tenni mert az egyik bordán a drain lábbal, a másikon s source lábbal van azonos potenciálon a hűtőzászló. És nem mindegy, hogy melyik oldalra kerül a szigeteletlen, azaz nem szabad őket felcserélni.
De a melléklet talán segít., Bár nem Energia 130, de a lényeg ugyan az.
Az a kis kártya valóban a vezérlő, de a meghajtás a nagy nyákon van. A kis kártya csak a PWM jelet állítja elő.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Értem mit mondasz, de ezen nem a 2 bordán van a dióda. Az nagy bordákon van 4-4 fet. Az egyik nagy bordán van egy dióda (az I jelű) és van külön egy kis borda amin van a sima dióda. A 2 nagy bordától középen a vezérlő panel felé.
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Gondolom a vörösréz hűtőlapon.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Igen. akkor a kis panel állítja elő a jelet. Onnan megy előre a 2 tranyóhoz és az ellenállásokhoz ha minden igaz.

Ha jól emlékszem valami vezérlő trafóról is volt szó. az melyik lehet? 2 jöhet szóba, mert a főtrafó és a hálózati kiesik. Van egy nagyon kicsi meg egy kicsit nagyobb. Azon van a sárga színű szigetelés.
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia. Ma kicsit méregettem, mi hova vezet. Van a nyáktrafó, a hálózati. Annak simán egy szekunder tekercse van ez megy a kis graetz-re. Onnan van egy Elko és onnan egy LM317-re megy az áram. Ha majd a graetz-t kiveszem és oda adok egyent külső tápról az úgy lesz, nem?

Sajnos a szkóp szerzés még nem járt sikerrel így még nem tudok mérni...
(#) mili79 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni!!!
Van egy einhell isg 1000/1 inverter hegesztő trafóm ami néha le adja a rendes hegesztő áramot
néha pedig el gyengül.Szét szedtem takarítás céljából és a képeken látható hibát találtam.
A képen látható,hogy egy alkatrész mintha el sült volna.Kérdésem lenne szerintetek milyen
alkatrész lehetett vagy ha van valakinek ilyen trafója és meg néznél nekem azt nagyon meg
köszönném.
(#) peter1995 válasza mili79 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia. A típus nem olvasható le? Én valami G10..... olvasok.
(#) mili79 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia.
Én arra gondolok amit ezen a képen talán jobban látni.Ott mint ha lett volna köztük valami.

DSCN4849.JPG
    
(#) peter1995 válasza mili79 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Jaa látom. Csak eddig nem láttam a G10*** lábait, azt hittem az ment el.
(#) mili79 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Azt el lehet olvasni még de,hogy közte mi lehetett azt nem tudom és azt sem,hogy ez miatt csinálhatja-e azt a jelenséget amivel le csökken a hegesztő áram.
(#) peter1995 válasza mili79 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Hány vezetősáv meg oda? Én lehet azt csinálnám, hogy eltávolítom a szétrobbant alkatrészt, megtisztítom a környezetét. A nyákon szokott lenne alkatrész pozíció név (pl D1) abból már közelebb lehet jutni a valósághoz. persze ez csak az én véleményem.
(#) mili79 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A panelon semmi.
(#) erbe válasza mili79 hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 1
 
Ez nem igazi nyák. Az alutömbre húztak rá vékony fóliát, azon van a réz. Ha bármi eldurran, átég a fólia és ez a zárlat már bármit elvihet. Korábban volt több kép is erről a gépről, többet javítottam is. Ha jól emlékszek, a két alkatrész között nincs semmi, csak a vezetősáv és a fólia égett el. Ki kell vakarni, még az alkatrészek alól is a kormos égett részt, színtelen lakkot több rétegben aláfolyatni, esetleg ha elfér, apró polikarbonát lapocskát odaszabni, majd összekötni a lábakat. Többszöri újabb lakkozás és alapos száradás után vehető újra használatba.
(#) mili79 válasza erbe hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszönöm válaszotokat!!!
Ki takarítottam és ki próbáltam 2.5mm-es elektródát viszi.Csak azt nem értem egy idő után miért gyengül le!?
(#) frank tibor válasza mili79 hozzászólására (») Dec 22, 2012 / 1
 
Szia
Nálam is áll vakvágányon egy készülék. Nézd át a vezérlőpanelt is mielőtt teljesen tönkremegy.
(#) mili79 válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Köszönöm szépen ezzel már szerintem meg tudom oldani a problémát!!!
(#) erbe válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ezen a képen már látni, hogy a szétégett helyen 2 db SMD kondi van. Eredetileg ezek 2,2 nF-osak. Ha találsz valahol 4,7 nF 1 kV-os kondit, oda lehet biggyeszteni a helyükre. Keresgéltem én is képet a hibás területről, de mióta átszervezték a fórumot, még a kereső se úgy működik.
Ami könnyen mérhető és fontos. !!! Bármely alkatrészláb és a hűtőtönk között ~10 MOhm vagy annál nagyobb ellenállás legyen. Amíg ezt el nem éred, még lakkozni sem érdemes. Ha 8-9 MOhm-ot mérsz valahol, az a lakkozás és kiszáradás után már túllép a 10-en, ott már érdemes elkezdeni.
(#) frank tibor válasza erbe hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A nálam levő gépben a panel fizikailag sértetlen csak az igbt-k szálltak el. Jelenleg nincs technikám az alu. panel biztonságos javítására. A hibát a meghajtó IC GND lábának fóliaszakadása okozta.
Egy kérdés.
A maci hegesztőnél kb. mekkora hűtőbordával lehetne elérni a ventilátor nélküli üzemet?
(#) erbe válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Bár tőlem kérded, de én még nem építettem macit, így nem is tudok válaszolni rá.
(#) Ge Lee válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Jó naggyal. Ne felejtsd el, hogy a ventilátor nem csak az IGBT-ket és a diódákat hűti, hanem minden mást is (trafó, graetz, stb.)
(#) peter1995 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia. Sikerült, a hangkártyás méréshez összeállítani a dolgokat. Ha kiveszem a graetz, ami a hálózati trafó után van oda adok 12V-ot külső tápról, a kimenetére a gépnek a megbeszélt nagy ellenállást akkor jó lehet? Esetleg tudok rá adni 24V-ot is de annak kicsi a terhelhetősége. 4-500mA.
(#) mpisti válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
A szabályzókör táplálására a graetz helyén történő táplálás jó megoldás. A főáramkörhöz is elég a 24V DC, akkora terhelést rakjál a kimenetre, aminek a 4-500mA elég.Nem is baj ha nem nagy a terhelhetősége a tápnak, mert így nem megy tönkre a végfok ha valami gubanc van
Következő: »»   7 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem