Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1901 / 3968
(#) Action2K válasza mindenes hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Az nem hőbiztosíték, annak más a jele. Olyan mint mps linkjén.
Amúgy én is a bevizsgálás felé terelem, de ő mindenáron venni akar másikat.
(#) Action2K válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
És ha nem a trafó a rossz?
(#) mps válasza Action2K hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Előttem elmondták, hogy nézze meg...
Mondjuk most vissza olvasva írta, hogy nincs műszere, nem is tűnt fel, pedig arra válaszoltam.
De 12V-os izzója biztos van.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) dudassandor1 válasza vxo hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Húzd ki a tűlábas halogén izzót a foglalatból (szabad kézzel ne érj az izzó űvegbúrájához, használj pl. zsebkendőt), fényben nézd meg, hogy az izzószál ép-e. De egy 9V-os elemhez érintve kipróbálhatod. Ha jó akkor érints az izzó lábait közvetlen a trafó 12V-os kimeneteire. Így majd kiderül mi a szitu.
Csak akkor tegyél így, ha biztosan tudod, hogy mi hová volt kötve, mert ott van a 230V is!!
(#) vxo válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
ok, köszi a tippet, ez menni fog
(#) Mdavid válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm. Ezek milyen áramerősséget bírnak el?
(#) proli007 válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hello!
Nem kimondottan az a lényeg, mekkora áramerősséget bír el egy huzal, mert akkor már biztosítékként szerepel.
Ha nem az, hogy mekkora feszültségcsökkenés engedhető meg ott amit táplálsz vele. Ha kiszámítod a huzal ellenállását, és beszorzod a terhelőárammal, megkapod a feszültségesést rajta. Aztán eldöntöd,hogy az sok számodra vagy sem.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) zsolti900 hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Adott egy router amelyhez 5v/2,5A adapter kellene. Nekem van egy 12v/1A-es. Valamiféle képen át lehetne alakítani?
(#) proli007 válasza zsolti900 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hello!
Igen, ha eltudod érni a 104%-os hatásfokot.
Mert ha kiszámolod, a 12V/1A az 12W az 5V/2,5A pedig 12,5W. Vagy is csak abban az esetben lehetne megoldani, ha a router nem veszi fel a 2,5A áramot, vagy a 12V-os adaptert túl lehetne terhelni. De ekkor is kapcsolóüzemű táp kellene hozzá, ahol kb. 80% hatásfokkal lehetne számolni. Avagy erősen megkérdőjelezhető ennek az átalakításnak (kiegészítésnek) az értelme.
üdv! proli007
(#) zsolti900 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Akkor mit is kellene tennem? Betennem egy ellenállás ami megfelezi körülbelül a 12v-ot ezáltal körülbelül dupla annyi ampert ad le? Ha persze jól értelmeztem a választ...
(#) Action2K válasza zsolti900 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
A kolléga arra akart kilyukadni, hogy szerezz be hozzá egy hozzá való adaptert. Nem nagy ügy, számtekeseknél van, a bedöglött routereké megmarad.
(#) proli007 válasza zsolti900 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ajjaj! Jóember! Itt nem egy ellenállás kell, hanem DC-DC konverter. De ha ilyeneket mondasz, akkor azt javaslom, vegyél egy hozzávaló tápot. Azzal biztosan célba érsz, mert ez még nem neked való feladat..
üdv! proli007
(#) Moderátor hozzászólása zsolti900 hozzászólására (») Jan 13, 2013
 
Fogjál vissza magadból. Azért, mert nem azt a választ kapod, amit szeretnél, nem kell itt hőbörögni. NULLA tudással játszod itt a nagyokost. Nem lesz ennek itt jó vége, ha így folytatod!
(#) gyulank hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Ez így működne?
(#) Mdavid válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Igazából engem az érdekelne,hogy nem égne-e el. A vezetékeket egy jelmezbe szeretném belerakni, tehát nem tudnám cserélni. Az egyik alkatrésznél pl van 21 db magasfényű LED-em egy 12 V-os áramforrásra kapcsolva, és a klipsz, amit az elemtartóra csatlakoztattam, egyszerűen elolvadt. Olyan vezetéket keresek, amivel ez ekkora terhelésnél nem történik meg, és viszonylag hajlékony.
(#) mps válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Kellene tudni mekkora árama van azoknak a magasfényű ledeknek.
(#) Mdavid válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
3,2V és 20 mA
(#) mps válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 13, 2013 / 1
 
Nos, akkor ha mind párhuzamosan van kötve (ami ugye nem igazán jó megoldás, de ezt nem írtad, csak a legrosszabb eset) akkor 21*0,02A=0,42A Ez egy 0,35mm2 vezeték lazán tudja. Még akkor is ha egy ruha alatt van és nem tud hűlni.
(#) Mdavid válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
7 db hármas sor van. Köszönöm a segítséget
(#) mps válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 13, 2013 / 1
 
Helyes
Akkor az áram is csak 140mA, tehát sokkal jobb a helyzet. Oda még a 2*0,15-ös is jó, azért az hajlékonyabb.
(#) breakdance09 hozzászólása Jan 13, 2013 1 /
 
érdeklődnék hogy a baxi eco 240 i és a baxi eco 240 fi váltószelepe (vízcsapház) egyezneke?
(#) Gabiorsi hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Hello!
Van egy bolti megoldás a kérdésemre, de megpróbálok utána járni, olcsóbb-e házilag.
Olyan időzítő érdekelne, amit a fürdőszobai elszívó ventilátorra kötnék.
Állítólag olyat tud, hogy ha az ember 30 sec-ig égeti a lámpát, akkor a fuker is 30 sec-ig pörög (pl. pisi), ha viszont komoly dolgok történnek és 5-10 percig ég a lámpa, akkor a venti is 5-10 percig forog. Mármint a lámpa lekapcsolása után.
A venti 230 Voltos és jelenleg simán a lámpára kötöttem, de jó volna, ha nem kéne fölöslegesen égetni a lámpát, ha nincs bent senki, mégis kiszellőzne a helység.
(#) mps válasza Gabiorsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Meg lehet házilag is csinálni ilyet. Vagy mikrovezérlővel, ez az egyszerűbb (szerintem), vagy két időzítőt betenni, ha az első ideje nem járt le és kikapcsolod a lámpát, akkor kikapcsol, ha tovább van bekapcsolva, akkor a kikapcsolás indítja a második időzítőt és annak lejártakkor kapcsol ki a lámpa. Persze ezt meg kell tervezni, ez még csak egy ötlet. A mikrovezérlővel akár azt is meg lehet oldani, hogy addig maradjon tovább a ventilátor bekapcsolva, ameddig a lámpa égett. Esetleg még egy fényérzékelőt lehet bele tenni és akkor nem kell a lámpához huzalozni. Persze ez csak ablak nélküli helyen működik.
(#) Gabiorsi válasza mps hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Köszi a választ!
Írtam PÜ-t.
(#) proli007 válasza Mdavid hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hello!
Előtét ellenállások is vannak a Led-sorok előtt? (120ohm) Mert az szükséges. De ekkora áramtól nem olvadhatott el a csati, ott zárlat volt. A ruhába mindenképpen tegyél biztit egy 250mA-es ha kiég is nem fog elégni a vezeték.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Gabiorsi hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hello!
Már készítettem ilyen kapcsolást, két csatornás, egyik a budi, másik a fürdő. A lámpa fényére aktiválódik. (Ha van ablak, akkor a fényérzékelő helyett mást kell alkalmazni.)
De ha a rajzok között kutakodsz, "ventilux" néven megtalálod a mikrovezérlős megoldását is. (Bár én azt nem építettem meg, csak megterveztem.)
Ventilux
üdv! proli007
(#) Mdavid válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Természetesen vannak. A biztosíték jó ötlet, köszönöm!
(#) Wuti91 hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Üdv!
Az ellenállást mindig a LED diódák pozitív lába elé kell beforrasztani?????????
(#) bbalazs_ válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Tetszoleges labara forraszthatod.
(#) Tejgla hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Helló!
Alkoto féle voltmérő -nek elég lenne nagyjából 5-6V a működéséhez? 6Vos akkumulátor feszültségét szeretném mérni vele.
Üdv
Következő: »»   1901 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem