Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LPT portos vezérlés
Párhuzamos portos gyakorló kártya-ban található egy beállítás (egy kulcs), ami az XP automatikus nyomtatókeresését kapcsolja ki. Egy próbát szerintem megér...
Én azt szeretném megtudni hogy hány bitet lehet mximálisan vezérelni az LPT-n PC-ről ?
Természetesen a 8 biten kívül ami kimenetnek van termtve ? Vagy hogy lehet LPT-n egyszerre 18 bitet vezérelni? Előre is köszi
Szeva!! 8 kimenet és (asszem) 5 bemenet van a nyomtatóporton. De elvileg lehet 255 bitet is vezérelni. A 8 kimenetet át kell alakítani binárisból decimálissá, és utána binárisként kezelni. Valahogy így pl: 00000010 -> 2,
00000101 -> 5, 11111111 -> 255 és ezt valahogy uC v uPC-vel vezérlni
Az LPT portnak normál módban 8 adat + 4 parancs kimenete van és 5 bemenete. Egyszerre tehát nem tudsz 18 bitet vezérelni. De! Ha pl. a 4 parancs kimenetre rákötsz mondjuk egy 4-to-16 demultiplexert és azzal meghajtasz 16 8-bites tárolót, akkor máris van 16*8=128 kimeneted. A demultiplexált kimenetek számát és a tárolók bitszélességét változtatva egyéb kombinációkat is létrehozhatsz, de ez így a legkézenfekvőbb megoldás.
Hellótok
VAn egy ötletem amit merg szeretnék osztani veletek-és a véleményeiteket is ki kérném róla. -Az LPT portról 8x8 led matrix vezérlése. -Az lpt portnak van 8 data 4 controll 4 bemenet lába (javítsatok ki ha tévedek) többi a gng Azaz csak 12 lábat lehet közvetlen vezérelni De ha a nyolc data lábat rákötöm egy PIC - re (még nem választottam ki hogy melyik , de annak persze a kiszolgáló áram körével egyött) Valamelyik portot bemenetnek állítom. Meg egy másik port felét szintén bemenetnek a másik felét meg kimenetnek. És csinálok 4db 4x4 es mátrixot annak pont 8 lába van 4 + 4 gng azokat rákötöm tranyókra pnp-npn attól függ hogy melyik es megfelelö elöfeszítéssel azok kapcsolják a led matrixokat ( 4 db-t) A gépről kiteszem a data lábakra a jelet aztán a vezérlők egyikére is 1-et teszek (minden vetérlőhöz egy léed matrix) és az a Pic fogadja és a megfelelö led metrixra kirakja mejd az lpt bemenetén 1-et rak azaz késtz ekkor a a gép kirakja a következőét és igggy tovább...
Szia!
Ne LPT-vel csináld. Fogj egy olyan viszonyleg kicsi PIC-et amiben van UART. Pl. 16F628A. Egy léptetőregsiszterrel hajtsd meg az oszlopokat, a a sorokra pedig marad elég I/O-d direktbe kötni. A főprogram förgeti a léptetőregsiztert, és pakolja az adatot a sormegjhajtó portra. A sorosportadat érkezés megszakítás meg pakolja a bejövő adatot a memóriába. Sorosport kezelése sem sokkal bonyolultabb mint az LPT-jé.
Sziasztok!
Idézet: „Egy léptetőregsiszterrel hajtsd meg az oszlopokat, a a sorokra pedig marad elég I/O-d direktbe kötni.” Nem lenne egyszerűbb mulitplexelni például 2db 74HC374-es IC-vel? Akkor 9 I/O is elég, és ha mindenáron LPT-vel akarja, akkor rá tudja kötni direktbe, nem is kell PIC.
Na igen így is lehet.
Sőt így jobb, szebb, egyszerűbb Vagy mondok mást: 1 db 74LS138 tekergeti az oszopokat, a sorokat meg tolja direktben az adatporton. Ez csak 1 IC de 8 +3 vezeték
Úgy látom, Lucifer is eljutott addig a megoldásig, amit már én is ajánlottam Neked itt. Nem lehet, hogy azért, mert az a legegyszerűbb?
Megígérem, hogy ha legközelebb felteszed valahol ugyanezt a kérdést, én már nem fogok beleszólni... Amúgy köszi a pontot érte, de hidd el, minden más megoldással csak a saját életed bonyolítod.
De én most speciál nem az egyszerűségre törekszem hanem hogy az lpt össze tudjam kapcsolni a pic-el.
Ezért gondoltam, hogy igy oldom meg mert itt a porogramozás is kicsit fejtörős és amibe nem halunk bele az erősít
Nézz majd át a "Ki mit épített" totyikba, van ott Neked valami.
Amúgy meg PIC-et azért nem célszerű párhuzamos porton keresztül illeszteni a PC-hez, mert így elbuksz egy csomó hasznos I/O lábat (ugye 8 a 8 bit miatt+min. 1 db. "adat érvényes" jel, azaz strobe, ez így 9). Sokkal értelmesebb inkáb soros portra kötni, szintillesztéssel, ez sokkal kevesebb lábbal megvalósítható. Ha a PIC-kel "direkben" akarod vezérelni a mátrixodat, akkor min. 2x8 kimenet kell + a PC-vel való kommunikációhoz amennyi szükséges.
Hy!
Tudja valaki hogy lehet a visual basic 6.0-ban az lpt porott kezelni??(léptetőmotor,bemenet álapota,ledek kapcsolgatása) Előre is köszi!!!!!!! :worship:
Sziasztok! Megépíttem az oldalon talált "ledes discofényt" de sajna vmiért az lpt port nem nyit és ezért nem müxik a kapocsolás. A progit amivel próbálom vezérelni a cikkböl töltötem le. A cikk:http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/led-es_diszkofeny.html
Ha vki tud segíteni naon megköszönném.
Szia!
Valamikor anno én írtam vb6 ban vezérlő programot, ami csak a 8 adatvezetékre ad magas illetve alacson jelet. Egy io.dll nevű dll-re van szükséged itt van róla infó is: http://www.geekhideout.com/iodll.shtml
Én már egy pár napja menedzselegetem az lpt-ről a led mátrixomat. AZ a lényeg hogy be kell tenni az iodll-t headernek a projectedbe és ott pedig bele van kommentezve hogy milyen utasításokat értelmez és hogy mire mit csinál. Mellékelek egy full projetcet ami egy felturbózott night-ridert valósít meg ledekkel direkbe az lptre kötve.
Szia!
A progi biztos hogy jó most próbáltam ki. Nem lehet hogy rossz portcím van kiválasztva??
Sziasztok! Ha megvan ez az io.dll akkor azt hova kell bemásolni vagy mit kell vele csinálni h müködjön a progi? Ja és balint1993 meik a jo portcím?
A windows\system32 könyvtárba
Szia!
nekem a 378h
szia!
vagy a windows\system32 könyvtárba vagy pedig a programod mellé kell berakni. az alapértelmezett cím a 378h
Hy!!
Sikerült megcsinálni amit írtál de az a baj ha az 1. led be van kapcsolva és a 2.-at is beakarom kapcsolni az 1. led kikapcsol.
Sziasztok! Tegnap óta sikerült annyit elérnem, hogy a ledeket a "DiagLitez" és az "LPTMonitor" on keresztül már tudom vezérelni, de sajna a "led shine controller" rel nem müxik pedig pont az lenne a lényeg, hogy azzal lehessen vezérelni. pls help.
Szia!!
Az a progi nekem sem akar működni. Vagy mi vagyunk hülyék
FIGYELEM!!! megvan a led shine controller mért nem akart működni, megoldás:
1.elindítod a progit 2.Hardware Output 3.Load DLOP... 4. és ott pedig egyszűen megyitod a 'DLO_NTParallel378.dll' -t És utána már müxik is a progi.
Elárulom neked véletlenül nem jól csomagoltam a telepítőt. Van amit nem jó helyre telepít utólag jöttem rá amikor a telepítőt használtam. edig minden a gépen volt és nem kellett szórakozni (remélem a videó a fényről ízlett most tervezem a is tesójáta fénynek, ha minden igaz az már saját szoftverrel fog futni)
Sziasztok!
Lenne egy problémám. Hogyan lehetne egy LPT portot Lan-on elérni (virtuális LPT). Beszerezhető-e esetleg építhető-e (álom, álom) ilyen kütyü. Usb-re láttam ilyet, itteni fórumon, de a viszonylag nagy táv és az IC kevés kimeneti portja miatt nehezen megoldható. Egy külföldi lapon láttam, hogy létezik ilyen szerkezet. Mellesleg az "LCD kijelző a PC-re" projektet szeretném egy távoli géppel összehozni belső LAN-on. A LAN adott, sokeres kábelt fűzni meg elég nehezen kivitelezhető. A válaszokat előre is köszönöm.
Elvileg megépíthető... Esetleg egy LPT-s print szerverrel lehet próbálkozni, de nem sok reményt fűzök hozzá.
Soros-Ethernet illesző van dögivel, én inkább arrafelé indulék el.
Azt én is találtam. Már csak a soros-párhuzamos átalakítást kellene megoldani és a többit .
A printszerverre gondoltam én is csak ezért egy PC-t hajtani luxus mégha 486-os is. Valami hardveres megoldás érdekelne.
Én ilyenre gondoltam:
LPT Print server De a fene tudja, hogyan lehet működésre bírni a te szempontodból... |
Bejelentkezés
Hirdetés |