Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   5 / 29
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Párhuzamos portos gyakorló kártya-ban található egy beállítás (egy kulcs), ami az XP automatikus nyomtatókeresését kapcsolja ki. Egy próbát szerintem megér...
(#) bensfregen hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Én azt szeretném megtudni hogy hány bitet lehet mximálisan vezérelni az LPT-n PC-ről ?
Természetesen a 8 biten kívül ami kimenetnek van termtve ? Vagy hogy lehet LPT-n egyszerre 18 bitet vezérelni?
Előre is köszi
(#) _Peti_ válasza bensfregen hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Szeva!! 8 kimenet és (asszem) 5 bemenet van a nyomtatóporton. De elvileg lehet 255 bitet is vezérelni. A 8 kimenetet át kell alakítani binárisból decimálissá, és utána binárisként kezelni. Valahogy így pl: 00000010 -> 2,
00000101 -> 5,
11111111 -> 255 és ezt valahogy uC v uPC-vel vezérlni
(#) Stadi válasza bensfregen hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Az LPT portnak normál módban 8 adat + 4 parancs kimenete van és 5 bemenete. Egyszerre tehát nem tudsz 18 bitet vezérelni. De! Ha pl. a 4 parancs kimenetre rákötsz mondjuk egy 4-to-16 demultiplexert és azzal meghajtasz 16 8-bites tárolót, akkor máris van 16*8=128 kimeneted. A demultiplexált kimenetek számát és a tárolók bitszélességét változtatva egyéb kombinációkat is létrehozhatsz, de ez így a legkézenfekvőbb megoldás.
(#) H.Viktor hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Hellótok
VAn egy ötletem amit merg szeretnék osztani veletek-és a véleményeiteket is ki kérném róla.
-Az LPT portról 8x8 led matrix vezérlése.
-Az lpt portnak van 8 data
4 controll
4 bemenet lába (javítsatok ki ha tévedek) többi a gng

Azaz csak 12 lábat lehet közvetlen vezérelni
De ha a nyolc data lábat rákötöm egy PIC - re
(még nem választottam ki hogy melyik , de annak persze a kiszolgáló áram körével egyött)
Valamelyik portot bemenetnek állítom.
Meg egy másik port felét szintén bemenetnek a másik felét meg kimenetnek. És csinálok 4db 4x4 es mátrixot annak pont 8 lába van 4 + 4 gng azokat rákötöm tranyókra pnp-npn attól függ hogy melyik es megfelelö elöfeszítéssel azok kapcsolják a led matrixokat ( 4 db-t)
A gépről kiteszem a data lábakra a jelet aztán a vezérlők egyikére is 1-et teszek (minden vetérlőhöz egy léed matrix) és az a Pic fogadja és a megfelelö led metrixra kirakja mejd az lpt bemenetén 1-et rak azaz késtz ekkor a a gép kirakja a következőét és igggy tovább...
(#) Lucifer válasza H.Viktor hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szia!

Ne LPT-vel csináld.

Fogj egy olyan viszonyleg kicsi PIC-et amiben van UART.
Pl. 16F628A. Egy léptetőregsiszterrel hajtsd meg az oszlopokat, a a sorokra pedig marad elég I/O-d direktbe kötni.

A főprogram förgeti a léptetőregsiztert, és pakolja az adatot a sormegjhajtó portra. A sorosportadat érkezés megszakítás meg pakolja a bejövő adatot a memóriába.

Sorosport kezelése sem sokkal bonyolultabb mint az LPT-jé.
(#) Balázs válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Idézet:
„Egy léptetőregsiszterrel hajtsd meg az oszlopokat, a a sorokra pedig marad elég I/O-d direktbe kötni.”

Nem lenne egyszerűbb mulitplexelni például 2db 74HC374-es IC-vel? Akkor 9 I/O is elég, és ha mindenáron LPT-vel akarja, akkor rá tudja kötni direktbe, nem is kell PIC.
(#) Lucifer válasza Balázs hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Na igen így is lehet.
Sőt így jobb, szebb, egyszerűbb

Vagy mondok mást: 1 db 74LS138 tekergeti az oszopokat, a sorokat meg tolja direktben az adatporton.

Ez csak 1 IC de 8 +3 vezeték
(#) Balázs válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Az is egy megoldás!
(#) Stadi válasza H.Viktor hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Úgy látom, Lucifer is eljutott addig a megoldásig, amit már én is ajánlottam Neked itt. Nem lehet, hogy azért, mert az a legegyszerűbb?

Megígérem, hogy ha legközelebb felteszed valahol ugyanezt a kérdést, én már nem fogok beleszólni...

Amúgy köszi a pontot érte, de hidd el, minden más megoldással csak a saját életed bonyolítod.
(#) H.Viktor hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
De én most speciál nem az egyszerűségre törekszem hanem hogy az lpt össze tudjam kapcsolni a pic-el.
Ezért gondoltam, hogy igy oldom meg mert itt a porogramozás is kicsit fejtörős és amibe nem halunk bele az erősít
(#) Stadi válasza H.Viktor hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Nézz majd át a "Ki mit épített" totyikba, van ott Neked valami.

Amúgy meg PIC-et azért nem célszerű párhuzamos porton keresztül illeszteni a PC-hez, mert így elbuksz egy csomó hasznos I/O lábat (ugye 8 a 8 bit miatt+min. 1 db. "adat érvényes" jel, azaz strobe, ez így 9). Sokkal értelmesebb inkáb soros portra kötni, szintillesztéssel, ez sokkal kevesebb lábbal megvalósítható.

Ha a PIC-kel "direkben" akarod vezérelni a mátrixodat, akkor min. 2x8 kimenet kell + a PC-vel való kommunikációhoz amennyi szükséges.
(#) balint1993 hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Hy!
Tudja valaki hogy lehet a visual basic 6.0-ban az lpt porott kezelni??(léptetőmotor,bemenet álapota,ledek kapcsolgatása)
Előre is köszi!!!!!!! :worship:
(#) kicsicsira hozzászólása Okt 29, 2007 /
 
Sziasztok! Megépíttem az oldalon talált "ledes discofényt" de sajna vmiért az lpt port nem nyit és ezért nem müxik a kapocsolás. A progit amivel próbálom vezérelni a cikkböl töltötem le. A cikk:http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/led-es_diszkofeny.html
Ha vki tud segíteni naon megköszönném.
(#) thomasp válasza balint1993 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Szia!
Valamikor anno én írtam vb6 ban vezérlő programot, ami csak a 8 adatvezetékre ad magas illetve alacson jelet.
Egy io.dll nevű dll-re van szükséged itt van róla infó
is: http://www.geekhideout.com/iodll.shtml

(#) bensfregen válasza balint1993 hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Én már egy pár napja menedzselegetem az lpt-ről a led mátrixomat. AZ a lényeg hogy be kell tenni az iodll-t headernek a projectedbe és ott pedig bele van kommentezve hogy milyen utasításokat értelmez és hogy mire mit csinál. Mellékelek egy full projetcet ami egy felturbózott night-ridert valósít meg ledekkel direkbe az lptre kötve.
(#) balint1993 válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Szia!
A progi biztos hogy jó most próbáltam ki. Nem lehet hogy rossz portcím van kiválasztva??
(#) kicsicsira válasza thomasp hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Sziasztok! Ha megvan ez az io.dll akkor azt hova kell bemásolni vagy mit kell vele csinálni h müködjön a progi? Ja és balint1993 meik a jo portcím?
(#) thomasp válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
A windows\system32 könyvtárba
(#) balint1993 válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Szia!
nekem a 378h
(#) Dave87 válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
szia!

vagy a windows\system32 könyvtárba vagy pedig a programod mellé kell berakni. az alapértelmezett cím a 378h
(#) balint1993 válasza bensfregen hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hy!!
Sikerült megcsinálni amit írtál de az a baj ha az 1. led be van kapcsolva és a 2.-at is beakarom kapcsolni az 1. led kikapcsol.
(#) kicsicsira hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Sziasztok! Tegnap óta sikerült annyit elérnem, hogy a ledeket a "DiagLitez" és az "LPTMonitor" on keresztül már tudom vezérelni, de sajna a "led shine controller" rel nem müxik pedig pont az lenne a lényeg, hogy azzal lehessen vezérelni. pls help.
(#) balint1993 válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Szia!!
Az a progi nekem sem akar működni.
Vagy mi vagyunk hülyék
(#) kicsicsira válasza balint1993 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
FIGYELEM!!! megvan a led shine controller mért nem akart működni, megoldás:
1.elindítod a progit 2.Hardware Output 3.Load DLOP... 4. és ott pedig egyszűen megyitod a 'DLO_NTParallel378.dll' -t És utána már müxik is a progi.
(#) Georgee válasza kicsicsira hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Elárulom neked véletlenül nem jól csomagoltam a telepítőt. Van amit nem jó helyre telepít utólag jöttem rá amikor a telepítőt használtam. edig minden a gépen volt és nem kellett szórakozni (remélem a videó a fényről ízlett most tervezem a is tesójáta fénynek, ha minden igaz az már saját szoftverrel fog futni)
(#) Spagoca hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne egy problémám. Hogyan lehetne egy LPT portot Lan-on elérni (virtuális LPT). Beszerezhető-e esetleg építhető-e (álom, álom) ilyen kütyü. Usb-re láttam ilyet, itteni fórumon, de a viszonylag nagy táv és az IC kevés kimeneti portja miatt nehezen megoldható. Egy külföldi lapon láttam, hogy létezik ilyen szerkezet. Mellesleg az "LCD kijelző a PC-re" projektet szeretném egy távoli géppel összehozni belső LAN-on. A LAN adott, sokeres kábelt fűzni meg elég nehezen kivitelezhető.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gozi válasza Spagoca hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Elvileg megépíthető... Esetleg egy LPT-s print szerverrel lehet próbálkozni, de nem sok reményt fűzök hozzá.
Soros-Ethernet illesző van dögivel, én inkább arrafelé indulék el.
(#) Spagoca válasza gozi hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Azt én is találtam. Már csak a soros-párhuzamos átalakítást kellene megoldani és a többit .
A printszerverre gondoltam én is csak ezért egy PC-t hajtani luxus mégha 486-os is.
Valami hardveres megoldás érdekelne.
(#) gozi válasza Spagoca hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Én ilyenre gondoltam:
LPT Print server
De a fene tudja, hogyan lehet működésre bírni a te szempontodból...
Következő: »»   5 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem