Fórum témák
» Több friss téma |
Úgy lesz! Hétvégén végig olvasom az egész fórumot.
Nem olyan sok ez a 25 oldal .
Üdv
Volna egy kérdésem mégpedig mértél-e már fesülségeket inverteres plazmavágón üresjáratban ?
Szia , nem mértem .... de nem tudom miért lényeges mivel rajta van a gyári adatlapokon ...meg hát hány amperes gépnél hány %-os kiterhelésnél ?
Az a bajom hogy még mindig a CUT 50 - est éllesztgetem de nem mertem rákötni a saját meghajtását hanem építettem neki egy kissebet. 60 voltról járatva kapok a diódákon 230 voltot ! Ha rákötném a sajátját ami 310 volt hát szerintem átvernének megint a diódák és vele együtt a fettek is.
Sziasztok!
Kérdéseim nem pont a témához kapcsolódnak de gondolom itt megkapom rá a választ. Egy plazmavágó géphez bármely gyártó pisztolya csatlakoztatható? Konkrétan egy Oerlikon Citocut 40-es géphez szeretnék egy gépi pisztolyt vásárolni, a kiválasztásnál mit kell figyelembe vennem? Melyik gyártot javasoljátok?
Bár ez nem egészen plazmavágó építéssel kapcsolatos kérdés lesz, de azért építés.
Szóval hoztak hozzám egy plazmavágó vezérlőt, aminek a csatlakozójából kiszakadt a kábel és ezt kellene visszaforrasztani a helyére. A gond ott van, hogy fogalmam sincs mit hova kell kötni, de valaki hátha ismeri ezt a gépet vagy van ötlete. Itt van néhány fotó : 1 Link 2 Link 3 Link 4 Link 5 Link Előre is köszi.
Próbáld meg a csatlakozón maradt huzaldarabok hosszáról beazonosítani a párját! Az egyiken pl. látni 5 db hosszan maradt és egy köteg rövidre szakadt szálat. Biztos megtalálod a párját, hiszen nem szakadhat 4 vezeték pontosan egyformán.
A fényképek szerint az említett végnek a sárga lehet a párja.
Köszönöm a választ.
Az a helyzet hogy ezt néztük mi is, de túl kockázatos a dolog. Úgyhogy az a terv holnapra, hogy elmegyünk egy másik céghez akinek ugyan ilyen gépe van, és aszerint kötjük majd be. Remélem a színek passzolni fognak.
Egy kis érdekesség gyújtáshoz. Most találtam olyan megoldást, ahol a gyújtást nem érintéssel, és nem nagyfesszel oldják meg, hanem lánggal. Valami kis propán tartályból nyomnak egy kis gázt a pisztolyhoz, ott begyújtják gondolom valami kis piezoval, és a láng gyújtja be a plazmát.
Bővebben: Link Ez elég egyszerű megoldás.
Ne vicceljél már . A plazma fej bal oldalt van . Amit lánggal gyújtanak azon jól látható a a gáztömlő és a 2 oxigén tömlő - magyarul lángvágás ( helyesebben az oxigén sugár vág - oxidálódik a vas , "el ég" ) . A nagy gyűrű pedig a THC ( lángvágásnál is használják ) .
Ja szóval kombinált cucc, ilyet még nem láttam. Mindenesetre a lánggal való gyújtás is működhet, vagy, mint ahogy a multiplasnál, ötvözve van a HHO a plazmával.
Nem értelek - van a gépen egy plazmavágó fej és mellette egy lángvágó fej amihez nem kell áram ( a multiplas az megint más )- vagy félreértettelek ?
Ja és itt a lánggyújtásnál is jól látható az Ottó motorokban használatos normál gyújtó gyertya de helyette akár lehetne rendes lángőr is .
Igen, ezért mondtam, hogy kombinált fej, mindkettő vágástechnikához rajta van a fej. Én arról beszélek, hogy ettől függetlenül is működhet a lánggal való gyújtás, illetve, érdemes lenne kipróbálni, át lehet-e egyszerűen alakítani HHO-s plazmára normál plazmavágót. Azaz kell valami kis víztartály, és speciálisan kialakított pisztoly. Igaz, a vízbontás miatt a hőmérséklete 30 ezer K-ról leesik 8-10 körülire, de jóval hosszabb plazmát kapni.
Ne haragudj de úgy látszik még mindig félre értelek - ez nem kombinált fej . Ez egy CNC gép amin van egy plazmavágó fej ami olcsón darabol 20-40 mm vastagságig és van mellette felszerelve egy PB-s lángvágó fej amivel meg könnyedén és szépen lehet vágni 20-300 mm-es de akár még ennél is jóval vastagabb anyagot amit már plazmavágóval szinte lehetetlen lenne mert egy külön erőmű kellene na meg a lángvágás minősége is sokkal jobb - nincs ívelhajlás , "V" alakú vágás és drága kopó alkatrészek . Azt a HHO-s plazma vágót meg hagyjuk meg inkább Gróf Spanyol Zolinak - ugyanis ő gyakran használja bemutatóin .
Szia mindenkinek!Elnézve a sok szépreményű projektet,gondoltam segítek egy gyári gép kapcsolási rajzával,hátha tudja valaki hasznosítani.Van egy rövid hiba lista is,de sajnos németül, mivel a gép Németországból származik.A gép típusa Lorch PLA7020.
Hááát ...amit én látok az nem valami sok ...de azért köszönjük a segítséget .
Hát ez valóban csak a hibalista-igaz,valóban németül. Rajz sehol.
Szerintem összegyűlt már annyi információ itt a fórumon , hogy ezek alapján egy gépet össze lehetne állítani "házilag" . Nekem az általad közzétett Weldi Plas 90 rajza tetszik . Sajnálom , hogy nincsenek olyan fórumtagok akik bevállalnák a plazmavágó építését legalább hobbi szinten . Sajnos kezdeti hevület langyosodott , érdektelenné vált a téma .
Szerintem itt NEM az elektronika építésével vannak a gondok. Nem mindenki áldoz egy munkakábelra, kompresszorra, és egyéb speciálisan csak ilyen feladatra használható dolgokra. Kísérletezéshez meg azért hogy "legyen"egy kicsit drágás. Amúgy nekem is tervbe van egy ilyen gép építése, csak hát az anyagiak...
Sajna minden hobbi drága mulatság - kompresszor meg ma már szinte általános dolog . Amúgy milyen gépet tervezel ? Valami pontosabb adatot meg lehet tudni róla ?
Mivel van multigépem, ezért nem kezdenék bele egy új építésébe, inkább lemásolnám ezt. Amit építenék, az plazmahegesztő, az elég sok dologra jó, és nem is kell hozzá kW-os tartomány.
Valami multiban gondolkodom én is, de nincs miről másolní.
Egy gyári inverteres 416-ost elég nehéz lenne lemásolni , legalábbis nagy kihívás lenne . Inkább akkor rendelnék hozzá Kínából PCB-t ami kb. 10E-ből kijön darabja sőt a táprész még olcsóbb is . Én inkább maradnék a trafós megoldásnál és sok kidobásra ítélt cucc újra "felhasználttá" . A plazmahegesztőről nincs sok tapasztalatom de egyszer kivittünk a cégtől egy Cebora-t próbamunkára de pár hét után visszaadták mert nem volt jobb a hegesztési varrat mint az általuk használt AWI-s gépé - pedig a plazmahegesztéstől várták volna , hogy csökkenjen a selejt % .
Nem feltétlenül minden helyzetben jobb a plazma, de szerintem nagyobb energiasűrűség érhető el vele, így kisebb teljesítménnyel is lehet vele dolgozni. Persze ha mély varrat kell, akkor lehet, hogy kapásból jobb az AVI, plazmával inkább csak kisebb munkadarabokat hegesztgetnék.
De itt le is van írva, mik az előnyei: Bővebben: Link Ami a legfontosabb, hogy több ismeret, és több tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki jól tudjon plazmával hegeszteni, így gyakorlatilag csak akkor élvezhető ki az előnye, ha valaki tényleg tudja kezelni profi módon.
Sziasztok !
Én is egy ilyen gép építésén ügyködöm ! Valaki említette hogy a háromfázisú hegesztőjének a szekundereit egyenirányította és sorba kötötte szeretném megkérdezni mire jutott vele, alkalmas lehet e plazmavágónak. Válaszát előre is köszönöm !
Sziasztok!
Egy plazmával kapcsolatos kérdésem lenne. Szóval a cégmél van egy Hypertherm plazmavágónk, de ha a kolléga megnyomja a gombot a pisztolyon,nem keletkezik ív, hanem a gépben a nagyfesz résznél van egy szikraköz kialakítva, és ott ívet húz. A pisztolyt mértem, a két nagyfesz kimenő vezeték között zárlatot mérek. Elképzelhető hogy a kábel zárlatos lett, és emiatt nem fog ívet, és a gépen belül sül ki az energia? Köszi előre is a választ ! Üdv! |
Bejelentkezés
Hirdetés |