Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3 modul
 
Témaindító: gistvan, idő: Dec 18, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gistvan hozzászólása Dec 18, 2005 /
 
Sziasztok,

Tudtok esetleg itthon hobby MP3 encoder panelt? Ha RS232 lenne rajta az lenne az igazi. Kint már több ilyen is van (YAMP, Loetronic), de itthon még nem láttam.

Köszi előre is a reagálásokat.
István
(#) damatic válasza gistvan hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Ez engem is érdekelne!:yes:
(#) Spek válasza damatic hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Hi!
Itt van egy link, itt 5000HUFért kínál egy ember MP3 dekóder egységet!
Üdv:Spek
  1. <a href="http://chieftec.atw.hu/">itt a link!
(#) damatic válasza Spek hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Köszi emberke, de mp3 encoder kell, nem decoder!

Feldobnám ímezt a topicot ismételten egy kis konkrét feladat-megoldásra történő felkéréssel fűszerezve:

Kellene egy cucc, lehet pic vagy mittoménmi, ami azt csinálja, hogy a bemenetére kötött vonalszintű jelet folyamatosan rögzíti egy HDD-re mp3-ban mondjuk 11kHz-es mintavételi frekin 16kbps-ben órás bontásban, és a legrégebbi ezernégyszáz-negyvenedik fájlt automatikusan törli. Kellene rá még egy UTP csati, hogy PC-ről rá lehessen nézni, mindezt üzem közben.

Ja, és atombiztosan kellene működnie (mielőtt még vki megkérdezné, hogy miért nem PC-vel win alatt).
(#) tszaboo válasza damatic hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
mielőtt elkezdenél a windozt szidni közlöm vannak más oprendszerek is,amik elfutnak 200 mghzen és mindezt megcsinálják parancssorból. Én a linuxra gondoltam. Láttam egy gépet, 523 napig csinált adatfeldolgozást, akkor valaki újraindította, és senki nem emlékezett rá hogy volt beállítva...
(#) Tomee válasza damatic hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Szabadna megkérdezni, hogy mihez kell?
(#) Gory válasza Tomee hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Szedj szét egy diktafont.
(#) damatic válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Támogatom, csak a pingvinnel nekem is annyi bajom van, hogy nem értek hozzá. De absolute nem, de még a programírás alapjai is ott vesznek a homályba, hogy basic alapparancsok.

Tudom, ilyenkor kígyó meg béka rám, de mégis azt szeretném, ha a kész megoldás születne meg mindenki más okulására.
(#) damatic válasza Tomee hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Szabad.

Vannak olyanok, akik zenét játszanak, meg beszélnek és hirdetnek, és mindezt valakik hallgatják. Ha valakinek, aki hallgatja, valami nagyon nem tetszik, és a felügyeleti szervnek panaszt tesz, akkor meg lehessen hallgatni, hogy pontosan mi is hangzott el 30 napra visszamenőleg.

Körbeírva erre kell.
(#) Gabi válasza damatic hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Erre létezik egy GoldWave nevezetű prg. Aztán lehet panaszt tenni a felügyeleti szervnél :yes:
(#) damatic válasza Gabi hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Biztos, hogy tudja beavatkozás nélkül mindazt, amit leírtam?? Meg ez share progi. Mindegy, azért kösz, megnézem.
(#) damatic válasza Gabi hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Gabi, ez a progi nem tudja azt, amire nekem kellene. Fentebb olvashatod a pontos feladatleírást. Nekem nem hangszerkesztő, vágó progi kell, hanem egy rögzítőrobot kell, ami külön beavatkozás nélkül teszi a dolgát: vagy közvetlen mp3-ba rögzít, vagy temp fájlba, aztán tömörít, de a lényeg az, hogy külön kattintgatás meg időprogramozás nélkül tegye a dolgát.
(#) damatic válasza damatic hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Upszi!
(#) G-Lex válasza damatic hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Szerintem keress egy programozót aki megcsinálja neked... persze ingyen nem hinném,h bárki is elvállalná... de ha gondolod dobj egy emailt és megbeszélhetjük a részleteket. PCnek meg elég egy 10eHUFért kapható 1Ghz gépecske rá egy kis OP és had fusson...
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
de ha nem akarsz PCt akkor is dobj egy emailt mert akár célhardvert is szívesen csinálnék.
(#) damatic válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Dobtam emílt. Többieknek és modetátoroknak bocsi, hogy nem itt tárgyaljuk ki, de asszem elég spec a téma, ugyanakkor én nem zárkózom el a közzétételtől - a szerzőn múlik.
(#) G-Lex válasza damatic hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Amennyiben úgy gondolod GPL alatt megnyithatjuk a forrást is...
(#) vicsys válasza damatic hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Részemről nem probléma, ellenben a kész és működőképes összeállítás pár embert érdekelne, ezért kérem ha kész és okés akkor értesítsetek...
köszi.
(az építés közbeni tapasztalatokat szorgalmasan jegyzeteljétek, és fényképezzetek!)
(#) damatic válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Ahogy gondolod, mert ugye ha nem GPL vagy GNU, akkor garancia is kellene rá, de én nem abban bízok, hogy egy fejlesztésért soktízezer forint kifizetésével elvárhatom, hogy stabil legyen, hanem garanciavállalás nélkül "the product as is" formában működik hibátlanul. Az emilem még nem néztem...

...megnéztem, talán lesz ma annyi időm, hogy átgondoljam és válaszoljak - kérdezzek.
(#) G-Lex válasza vicsys hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
A leírt specifikáció alapján nem elektronikai célhardver lenne a legcélravezetőbb mert eléggé sok elvárás van vele kapcsolatban amit egy pc alapból tud (hang digitalizálása, kódolása, merevlemez kezelés, raid, hálózati protokol, webszerver)
Tehát részemről egy szoftver fejlesztése lenne a legcélravezetőbb, leggyorsabb és legköltséghatékonyabb megoldás...
(#) G-Lex válasza damatic hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Alapvető filizófiám, hogy amit kiadok a kezemből munkát, az a tudásom legjavát tükrözze, felasználóbarát, ergonómikus és hibamentes, stabil legyen.
Természetesen ha a fejlesztés után előjön bármi hiba javítom illetve új funkciók beleépítését is megoldom.

A GPL azért kell mivel ha megnyitjuk a forrást, hogy a többiek is tudjanak tanulni, illetve ötletet meríteni, más ne használhassa fel a kódot üzleti célokra. (pl átírja a készítő nevét és sok 10eHUFért árulja)

Bár szerintem ez nem hobbielektronika téma... inkább prog.hu
(#) damatic válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Jaja, teljesen jogos!

Gondolkodtam, tényleg egy hülyére integrált alaplap lenne a legjobb. A win alappal ugye az a gond, hogy a 98SE adott, tehát jó lenne, ha azon menne, illetve, ha kompatibilis lenne mindegyikkel, a könnyű adaptáció érdekében.

Az se lenne gond, ha nem feltétlenül igényelne monitort, (csak mert minek...) hanem ha már oprendszer, akkor talán bele lehetne tenni egy LCD-t (persze csak ha nem bonyolult illeszteni).

Meg ha PC alapú, akkor alapból igényli a billentyűt és az egeret, amiket valahogy jó lenne elhagyni, mert szinte csak konfiguráláshoz kellenek. Ha a progit feltesszük ugye indítópultra, akkor a szabályos leállítást kell megoldani. Talán a hardverbe be lehetne építeni egy billentyűcsipet, és a szükséges gombokat mikrokapcsolókkal megoldani (ctrl, win, alt, del, tab, f4, enter, kurzor).
(#) G-Lex válasza damatic hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Én csak azért javasoltam egy win szervert mert az stabilabb...

De mindegy,h W98 W200 WXP vagy mi futtatja a progit. mindegyikben van olyan lehetőség,h automatikus bejelentkezés és utánna indítópultról automatán futtatja a progit. A zenegépek is így mennek. Monitor Bill nem kell!
csak a telepítés időtartamára kell rákötni.

billentyűzet emulátor chip szerintem felesleges. ATXes gépen a win-t úgy kell belőni,h a kikapcsoló gomb megnyomására kapcsoljon ki és ne készenlétbe menjen. akkor a kikapcs is megoldott... természetesen LCD is ráköthető...

Ha fullra integrált alaplap kell akkor ajánlom figyelmedbe a VIA EPIA sorozatot. még a proci is integrálva van, valamint a kisebbekhez ventillátor sem kell. a fogyasztása is csak 40W körül van. Egy rack dobozba szépen bele lehet integrálni...
(#) damatic válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Küldtem egy mélt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem