Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1323 / 2501
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A sorosítás alatt párhuzamos kapcsolást értesz? Mi lenne a végső célod? Hátha könnyebben is el lehetne érni.
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy van itthon egy általam épített erősítő és amikor jobban kihajtom akkor először (még nem a max terhelésen) csak a magas recseg,aztán ha teljesen feltekerem (ha jó mély is van a zenében) elkezd akadozni a hang (tilt az ic). Az IC egy TDA 7379 a 2X38W-os bekötéssel.Én 12V 2A-es tápegységet adtam neki (külső dugasztáp) 7700µF pufferel,és egy 12V-os stabilizátorral az ic előtt.esetleg valakinek valami ötlet hogy miért csinálhatja ezt.A válaszokat előre is köszönöm.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Tehát az IC-n a 6-os és a 7-es kimenetet összekötném a 4-es és a 7-es lábra pedig raknám a hangszórót.
(#) Davidd válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szevasz! Nekem is megvolt ez a jelenség tda7377-el. De a tápod igen karcsú, lehet olyan mértékben visszaesik a feszültség, hogy már a stby,mute lábon annyira leesik a fesz, hogy kikapcsolja az ict, vagy lehet túl melege van az icnek, stabilizator ugye nincs elé bekötve? Az már csoda hogy nem szállt el, maximum azért nem mert a táp nem adott elég arámot. Végfok elé nem szokás tenni stab ict.
(#) szikorapéter válasza Davidd hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Az ic elé van kötve közvetlenül egy lm 7812-es stabilizátor előtte a 7700µF- puffer kondenzátor,azok elé (a + ágon) egy 2n4007-es dióda.Kb ennyi az áramellátása.Még annyihogy a stabilizált 12-után még van egy 5v-os stab is ami pedig egy működésjelző ledet hajt.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Mi a terved a 9-es lábbal?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Mérd meg terhelés közben a TDA7379-re jutó tápfeszültséget. A mérés eredménye magáért fog beszélni
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Bocsánat, elírtam. Szóval a 6-os és a 9-es lábat kötném össze, a 4-es 7-es lábra pedig raknám a hangszórót.
(#) Davidd válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A led elé sem lett volna muszály tenni 5V-os stabot, elég lett volna megfelelő értékü ellenállás. Ic elött semmi szükség a stabilizátorra, másik dolog: ahoz hogy stabilizálja a tápot nagyobb feszültség kell 12v-nal (~15V), az ic kibirná ezt a tápfeszt is. Mérd meg a tápfeszültségedet teljes terhelés alatt, ha emlékeim nem csalnak, ha 8V alá esik, akkor kikapcsol az ic. Az a stab feleslegesen fűti el azt a kicsi tápod teljesítményét. A puffer maradhat, annyi hogy egy kis 100nF hidegités nem árt neki. Ha van lehetőséged kiprobálni auto akkumulátorrol, megméred hány ampert vesz fel onnan és latod mekkora tényleges táp kellene, de ha megnézed az adatlapját az icnek, ott is irja mekkora az áramfelvétele.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Látom jóhelyre tapogatóztam. Csak megelőztél amíg én sokat szövegeltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) lobbooo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ezt még nem is ismertem, köszi!
(#) szikorapéter válasza Davidd hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A dióda (2n4007) szükséges az áramkörbe vagy elhagyható a táprésznél,mivel nagyon melegszik.
(#) Davidd válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Dugasztápod egyen vagy vátló áramot ad ki? Ha váltó áramot akkor szükséged van egy egyeniranyito hidra(greatz híd), amiutan jön a szűrés és a terhelés.
(#) szikorapéter válasza Davidd hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Egyenáramu,és még csatlakozóval szeretem is a maximális teljesítménye: 13V 1200mA. De ez akkor az adatlapon szereplő értékek szerint nagyon is kevés.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A végfok 6A-t is szívesen felvenne teljes kivezérléskor. Ebben sem a dugasztápod, sem a 7812 nem partner.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Akkor összesen: a dióda elhagyható,a 7812-es stabilizátor szükségtelen,és a tápegységet ki kell cserélni egy nagyob teljesítményüre.
(#) Davidd válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Így van jól látod, nagyon kevés, dioda elhanyagolhato(csak esik rajta a feszültség). Ez a dugasztáp felejtős, szerezz be egy 12Vac-s trafot, ami szolgáltat megfelelő áramot amit ír az adatlapon. Másik dolog, vigyázz mert még a tápod is lesülhet, mert kb 3x-4x áramot kérsz tőle, mint amit ő tud. Elteszem mostmar magamat holnapra, suliba kell menjek.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Kristály tisztán látod
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Jártatom én itt a számat.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Akad itthon egy nagyteljesítményű váltóáramu trafóm (2X14V~ 7,2A).Ez egyenirányítva megfelel a feladatnak?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Köss rá egyenirányítót és pufferkondenzátort. Mérd meg a kapott terheletlen feszültség bele fér-e az IC tűrésébe. A 14V kicsit necces.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Még jó hogy a 2X14V egy tekercs (14V-0-14V) és hogy levehetem akár a 28V-ot is.Szerintem ez a tápegység bőven megfelel a feladatra.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A 6 és a 9 lábak ellentétes fázisban dolgoznak, nem köthetők össze. Mi lenne a végső cél?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Akkor lehet, hogy rossz volt az ötlet. Gondoltam szó szerint sorba kötöm a végeket és mivel 6 és a 9 lábak pont ellentétes fázisban vannak ezért őket össze a másik 2-re pedig a hangszórót, de akkor végül is nem volt jó ötlet. Köszönöm azért a segítséget.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ezt a szekunder tekercset kétszer egyutas egyenirányítással tudod legjobban kihasználni. A mérés azért szükséges, mert a trafó terheletlen szekunder feszültsége várhatóan meghaladja a 14V-ot. Ha nem túl sokkal, akkor még belefér az IC +22V megengedett legnagyobb tápjába.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Úgy értettem a végső célt, hogy mekkora teljesítményt szeretnél elérni? Amit alapból tud az már magában falbontó kategória, hacsak nem nagyon érzéketlen hangszóróid vannak.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
István mégegyszer megmértem a 800-as Castone trafójának vékonyabb vezetékeit. A 2 db vékony vezeték között 22 AC-t mértem. De viszont, ha a műszer egyik végét a vastag GND-re a másikat vékonyra teszem 12.5V AC jön ki. A vékony párja és GND között pedíg 7.3V AC.
Ez akkor, hogy van tekerve? Tudom a 12V-os részt használni ventilátorra? Kössek rá egy 24V-os izzót?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
István mégegyszer megmértem a 800-as Castone trafójának vékonyabb vezetékeit. A 2 db vékony vezeték között 22 AC-t mértem. De viszont, ha a műszer egyik végét a vastag GND-re a másikat vékonyra teszem 12.5V AC jön ki. A vékony párja és GND között pedíg 7.3V AC.
Ez akkor, hogy van tekerve? Tudom a 12V-os részt használni ventilátorra? Kössek rá egy 24V-os izzót?

Sajnos a 22V AC -n van csak Amper.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Pontosan, köss rá egy izzót! A feszültség valószínűleg el fog tűnni, mert csak a tekercsek közötti kapacitás okozhatta a megjelenését.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Hát, igen sajnos. Ebből a vékonyabbikból le kéne tekernem, hogy 12V körüli értéket kapjak? Persze kérdés, hogy ez a vékonyabbik van a toroidon legfelül? Mennyire nehéz ezt megcsinálni?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
Következő: »»   1323 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem