Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   151 / 1679
(#) abraboro válasza csabee hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Itt vannak a kért állományok csináltam 1 gif kiterjesztésűt is azok kedvéért akiknek nincs SprintLayout4.0-juk. A másik két állomány ehhez a programhoz van
(#) abraboro válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Én is csináltam 2052-essel , de lehet, hogy elszúrtam valamit, mert nekem csak szimetrikus táppal volt kapcsrajzom és én csináltam belőle szimpla tápos motyót , de valahogy nem lett az igazi, biztos elszúrtam valamit , tehát félretettem. pedig igen kis helyen elfért, 3.5 X 4 cm-es nyákon. Pedig ez 60W-ot tud leadni 50V-os táppal (vagy+-25V)
(#) csabee válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Köszönöm a többiek nevébe is
Hamarosan ki is próbálom :yes:
(#) abraboro válasza csabee hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Ja azt el is felejtettem, hogy a 2050-es +-22V táppal (+44V) 8Ohmon 32W-ot tud darabonként. Az adatlapját nem tudom feltenni, mert a rendszer ledob, hogy túl nagy méretű, de a datasheetcatalog.com vagy alldatasheet.com vagy st.com oldalakon megtalálható.
(#) watt válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Én a 2052-essel hídban, tranyós patkolással 140W-ot szedtem le +-25V-os stabil táp használatával 8 ohm-on. Már eladtam azt az erősítőt, autóba készítettem. Sajna csak papíron van meg a rajza, nagyon régen volt!
(#) _JANI_ hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Ismét itt egy újabb "uj"gyakorlat!

Próbakapcsolás az LN393-nak, avagy
"Feszültségvezérelt ármgenerátor RGB-LED számára."

Igaz itt csak egy köröskatódos ledre lett tervezve,
de az alapkapcsolás már könyen átdolgozható LM339-re, azaz az RGB LED-re... Jó kisérletezést!
(#) Cs.-Istvan hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Múlt héten készítettem egy jó kis levilágítót. Ennek segítségével
IC nélküli HiFi erősítő építésébe kezdtem. A végfok tesztelésre elkészült, nagyon szép hangja van. Bővebben: Link
(#) még1MbR válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Igényes, szép munka és ötletes a levilágító kivitelezése!
(#) forsat válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Halihó!

Cs. István: Nagyon érdekelne ez a levilágító és az előhívás része utána!

Van itthon nálam is régi atx ház kicsit nagy de szerintem jó!
1. Szóval találtam 80W higanygőz lámpát az is jó?
2. A panelnak akkor 30centinek kell lennie a távolságnak az izzótól!
3. Az előhívő oldat, pl ez jó e ?Bővebben: Link
4. És mien lakkot használsz, a nyáklemezen, mielőtt beleteszed a levilágítóba?

Eddig ragasztási módszerrel csináltam ami ugyan úgy szép csak hosszadalmas munka és meg szeretném próálni ezt is!

előre is köszi!
(#) watt válasza forsat hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Előbb próbáld ki a vasalást! Nézz fel az oldalamra, lehet, hogy megtetszik. Olcsóbb, gyorsabb, és egyáltalán nem gyengébb minőség jön ki.
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Jófajta lézerprinter és toner kell bizony hozzá. A cégnél a benti eddig jó volt, de volt egy toner csere és elkezdett picit csíkozni meg vékonyabb a festékréteg és azóta jön a szenvedés, pedig előtte esküdtem rá.
(#) abraboro válasza forsat hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Én is a TN 140 előhívót használom. Nekem bevált. Tömény oldat, és úgy hígítom ahogy akarom, ill ahogy jó. Tapasztalataim szerint a gyári fotonyákhoz picit töményebb oldat kell, mint ami rá van írva (9viz :1előhívó ez van ráírva), viszont a WOLF féle fotolakk érzékenyebb az előhívásra.
(#) Cs.-Istvan válasza forsat hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Hello!

Mivel nem akartam sokat "gyakorlatozni" a lakk felvitelével, így eleve bevont panelt használtam. Elég drága, de kis szériánál ettől eltekintettem.
Itt vettem: Link
A megvilágításhoz biztosan elég a 80W izzó + előtét is, csak pár perccel tovább kell világítani vele.
(#) fureszk válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Incompban olcsóbb!
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza fureszk hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
de ott sz**r bakelites van..

hq-ba üvegszálas

legjobb a vasalás + üvegszálas lemez
(#) fureszk válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
szerintem jó a bakelit is, hajrá fotózás!
(#) forsat válasza fureszk hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Nah szóval!

Watt
Én maradnék a fotózásba, mert ahoz van nagyából minden otthon és kéznél lenne, nem mint a vasalás, mert ahoz elkéne menni olyan emberhez akinek van jó lézeres nyomtatója!

Cs.-Istvan
Egy külön kérdés lenne még, hogy nekem van üvegszálas nyákom, amit síma maratással nem tudok lemarni! Az a lakk miatt lehet?
Meg a kihívás miatt csinálom, mert tetszik

köszi az eddigi válaszokat!
(#) denes44 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Én most végeztem egy vezetéknélküli csengő átalakításával, és beépítésével.
A pincébe lett beszerelve, és a lépcsőházajtó mágneszárját tudom vele vezérelni (panel). Így nem kell többet kulcs
(#) vicsys hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Szabadidőmben cigizgetek, kávézgatok....
polírozgatok

polir_1.jpg
    
(#) Tom025 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Hú, csak nem nixie óra doboz lesz belőle, ráadásul az én verziómhoz?
Nagyon szép, a lyukakat mivel vágtad?
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Ezt a sok káros szenvedélyt...
(#) vicsys válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Ön nyert!
Természetesen a Te verziódat építem meg, mert senkinek nem kellett a méregdrága nixie cső...
A doboza igazi fa, pácolva, lakkozva. A teteje fényezett aluminium. A lyukakat körbefurogattam, átszakítottam majd reszelővel és csiszoló papírral igazítottam ki. (sajna, még nagyon az elején vagyok, bár a panelok már készem vannak)

fákk.jpg
    
(#) huhuu hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
Sziasztok!


Átalakítottam egy ups-t inverternek, teszek fel róla egy pár képet.

A hátulján volt 4 csati, most helyette van hűtő ventilátor, 12 voltos csati, 1db 220 as csati és biztosíték.
A hűtőbordára tettem egy P II es proci hűtőt. Raktam bele egy tápból kiszedet venti vezérlőt, így csendesebb lesz, ha nincs használva.
Az elejébe pedíg raktam egy volt és ampermérőt.

(#) Kovidivi válasza watt hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Szia.esetleg nem tudnád valahonna előkotorni ezt a tranzisztorral kiegészített TDA2052-es kapcsirajozt? Megköszönném!
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
húúú az elején az a 2 mérő :szeret:
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
köszi!

sajna nem lett túl jó a fotó.

Amúgy szerintem egész elfogadható árban voltak ezek a műszerek. az amper mérő 1000 forint, a volt mérő 2000 forint.
A kék ledeket már én tettem bele.
(#) még1MbR válasza huhuu hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 

Klassz lett az inverter!
Hol adják ennyiért a mérőműszereket?
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Ilyen kör alakút, meg fekete peremű, meg sztem dizájnos a számlapja is ilyet még sehol nem láttam :no:
(#) Gery válasza huhuu hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Nagyon durva lett, főleg azok a kijelzők
Viszont engem a 12V-os csatlakozó érdekelne. Énis most dobozolom az inveremet csak nemtom mien csatlakozót rakjak a 12V-nak. Tudnál mondani róla valamit, vagy csak arrol egy képet felrakni, mert így nemnagyon tudom kivenni?
(#) huhuu válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
itt a bolt linkje.

Bővebben: Link

aztán az oldalon az "AUTOILU" -ra kell kattintani és aztán a bal oldalt bejön az összes dolog ami autóhoz van.A listában lejjebb lesz "Mittarit" azaz műszerek. Ide kattintva jön be sok műszer. Nagyon dizájnosak a fehér előlaposak is.

Régebben tettem fel képet a rakéta indító kapcsolásról, a kapcsolót is innen vettem.
Következő: »»   151 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem