Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2091 / 3976
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Heló.
1-2 kérdésem lenne hozzátok.

Adott pl egy akármilyen SE Xperia telefon, annak az akkumulátorába van beépítve valamilyen elektronika.
Na már most ha én közvetlen az akkumulátorra ráteszek DC 4,2V-ot akkor a benne lévő elektronika fogja szabályozni a töltés menetét vagy pedig azt amúgy képen maga a telefon végzi el?
Ha a telefon, akkor mit csinál az akkumulátorban lévő elektronika?
Hogy tölthetem fel a telefon akkumulátorát telefon nélkül?
Előre is köszönöm!
(#) dave500 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok! Sprint Layout 5-s programmal tervezem a nyákjaimat, viszont akadt 1 kis gondom!
Amikor a programban PT15-s jelzésű potmétert teszek, akkor annak a lábtávolsága 10mm, 2 egymás mellett lévő a 3. láb 13mm. Én ezt a trimmert szeretném használni, akkor a furatok jók lesznek, amit a program megad, vagy a 3. lábnak is 10 mm-re kell lennie a többi 2-től?
Illetve 2 kisebb, 6mm-es trimmert szeretnék használni, itt is minden lábak 6 mm-re kell lennie egymástól? Elnézést a buta kérdésért, de nem akarok rossz nyákot csináltatni! :/
(#) nedudgi válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
A lítiumos akkumulátorokban tűz, és robbanás ellen védő elektronika van. Ez az elektronika nem foglalkozik a cella élettartamával, csak arra ügyel, hogy ne legyen baleset.
Telefon nélküli töltésre a legjobb megoldás egy kész töltő áramkör vásárlása.
(#) efraim válasza dave500 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
SprintLayoutban készíthetsz saját könyvtárat is. Megrajzolod az elemet, utána File >> Save as macro
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) davidovics hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok,azon gondolkozom,hogy veszek magamnak egy scootert/elektromos rollert,de végeznék rajta pár átalakítást.
A kérdésem leginkább az lenne,hogy ha van egy 250wattos motor a rollerbe lásd a motort akkor mekkora és milyen tulajdonságú brushless motorra kéne cserélnem,hogy ugyanazt a teljesítményt elérjem alacsonyabb fogyasztással illetve mennyivel hatásosabb egy ilyen brushless motor?
Sajnos olyan sok információt mutatnak a brushless motoroknál,hogy a fejem ketté áll és nem tudom mi mire vonatkozik O.o
A segítő válaszokat előre is köszönöm.
(#) davidovics válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
A második linkért hálás köszönetem
(#) Vileeboy hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok szeretnék nekiállni foglalkozni az elektronikával, így páka vásárlás előtt állok!
Ezen a Basetech ZD-99-es opción gondolkodom, esetleg vélemény, ellenvélemény?
Esetleg kiegészítőkkel, vagy talán kezdő oktató csomaggal gondoltam!
Esetleg volt-e valakinek vagy ha a könyv része megtalálható online akkor felesleges lenne mert az alkatrészeket megveszem külön.

És ehhez a pákához milyen hegyeket és mennyit érdemes venni?

Előre is köszi!
(#) Gery hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok,

Egy olyan kérdésem volna, hogy külső merevlemez ház helyett egy ilyen kábelra szeretnék beruházi:
http://www.bestmarkt.hu/webaruhaz/delock-atalakito-usb-30-to-sata-f...6#desc
és fog -e ez működni a gépemen, ha azon csak USB2.0 -ás aljzatok vannak?
(#) 20sz Jófiú válasza Gery hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nem. Az USB 3-as csatlakozón a kettessel ellentétben nem négy hanem nyolc érintkező van. A maradék négy nem csatlakozna sehová.
(#) Gery válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia! Biztos? Időközben találtam ezt: http://www.geeks.hu/technologiak/091130_kiprobaltuk_usb_30_interfesz
Ez azt írja, hogy kompatibilisnak kéne lennie? Ugyanakkor félek megvásárolni azt a kábelt, nehogy a kukába végezze...
(#) Leraz válasza Gery hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia.

Itt mindent megtudhatsz a kettő közti külömbségről.
(#) elektroncso válasza Vileeboy hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia, így elsők között üdvözöllek az elektronika iránt érdeklődők között.Egy két jó tanács. Ahogy elolvastam a linkeden a kezdőcsomaghoz a kísérőszöveget szerintem drága dolog lenne, mivel ha jól értelmeztem akkor a csomag pár ledet 3 tranzisztort egy 9 voltos elemet és pár ellenállást tartalmaz. Az ónszívó nagyon hasznos dolog, de a csomagban található ón ólommentes eszt pedig nem ajánlom kezdésnek, mert sokkal magasabb az olvadáspontja az ólmosénál, ezért nehezebb forrasztani. A pákáról nem tudok nyilatkozni, én a régi csehszlovák pillanatpákával kezdtem, most pedig egy 230 voltos botpákám van. Szerintem a pillanatpáka jól használható szerszám, finom munkára nem jó, de a kezdőknek kifejezetten ajánlott.
Tanulni meg szerintem itt a fórum, ezen belül ajánlom Topi cikkeit amint megtalálom belinkelem, Elsőnek pedig ajánlok egy könyvet, ha szeretnéd át tudom küldeni, ez kicsit régi, talán 79-es, de az alapoktól mindent szépen elmagyaráz, a műhely berendezésétől kezdve, az alap áramkörökig minden. Egy két barkács ötlet is van benne, a címe Rádióamatőrök barkácskönyve. Nem kell megijedni, nem csak rádióamatőröknek jó , az elektronika alapjait, egy két alap képletet is leírnak benne.
(#) kérdező hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Eszembe jutott egy kissé "eszement" ötlet: Egy hűtőszekrény elé ('80-as LEHEL fagyasztó) betettem egy fázishasításos teljeítményszabályozót. A kompresszor csak akkor áll le, hogyha leveszem a teljesítményt kb. a 30-40%-ra. (Úgy hagyni természetesen nem szabad, mert leégne) Ha olyan 60% körül van akkor a fordulatszáma se csökken, (füllel érzékelve) és gondolom kb. ugyan úgy nyomja a gázt, mintha simán 220-230-at kapna. Természetesen a fogyasztás is csökken a leszabályozott értékre.
A kérdés az hogy így hagyhatom-e? (kb.70%-on) Eddig semmi rosszat nem tapasztaltam a kisebb búgáson kívül. Elvileg éves szinten jelentős villanyszámla csökkenés lenne.
(#) laszlo raduj válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Idézet:
„de a csomagban található ón ólommentes eszt pedig nem ajánlom kezdésnek, mert sokkal magasabb az olvadáspontja az ólmosénál, ezért nehezebb forrasztani”
.
Szia! Ehez fuzodoen van eg kerdesem, sajna en csak bontott alkatreszekbol taplalkozom, igy minden szirszart osszeszedek es bontok. Miert van az ,hogy a regi cucokbol kesobb olvadnak ki az alkatreszek mind az ujabakbol?
Olyan eset is van ,hogy melegites kozben szet pukan egy kondi a regi TV-ekbol, vagy szet eg a nyaklemez, a nagy hotol, mig az ujakban, monitor, alaplap, 5.1-es rendszerek , siman a legelso kopintasra keves ido utan kiesik az alkatresz.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szerintem ha minden áron ilyet akarsz, akkor ne onnan rendeld a hesztoren kb feleannyi.
Bővebben: Link
Ón ebben a kiszerelésbe a hesztoren, csak ez ólmos, azzal pedig könnyebb forrasztani.
Bővebben: Link
(#) laszlo raduj válasza kérdező hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia! Olvasgatom a hozaszolasaidat, de azok mind eszement otletek, de nagyon birom oket , ugylehet hogy joban varom mint te a valaszokat a felveteseidre
(#) elektroncso válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nem tudom én ezt még nem tapasztaltam, pedig én is gyűjtögető életmódot folytatok.Nem lehet, hogy a régi paneleken el vannak hajtva az alkatrész lábak, vagy pedig a páka kis teljesítményű és nem bírja a sok ónt felmelegíteni olvadáspontig?
Amúgy azon pedig hogy szét ég a nyák ne legyél meglepődve, a régi panelekről hamar leválik a réz, mert rosszabb volt a rögzítése.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) kérdező válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Az ötleteim a nyári semmittevés eredményei. Persze sok dolog bevált, (tirisztoros grill, rezsószabályzó, előtétkondis táp a hálózatról) de azért néha jött füst innen-onnan.
(#) laszlo raduj válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Gaz lampaval melegitem a nyakot, olyanal amelyet a viz szerelok hasznalnak a rez csohoz, es nem lehajlitott labakrol beszelek hanem azonos feltetelek melett.
(#) laszlo raduj válasza kérdező hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Oszal meg velem is nehany bevalt trukodot legyszives, priviben ha akarod, totalosan elvezem az ilyen dolgokat , en is szeretek lathatatlanban kiserletezzni .
Foleg hogy a kornyek a kiszuperalt dolgait rendesen hozan hordja , igy ha elromlik sincs amit vesztenem.
(#) elektroncso válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Találkoztam már olyan panelekkel amikben az alkatrészek oda voltak ragasztva a panelhez. Amúgy az alkatrészek felrobbanásáért felelős lehet a gázlámpa is, hiszen az hirtelen sok hőt ad és túlhevülnek az alkatrészek, meg az mégiscsak nyílt láng a páka pedig nem. Nekem külön pákahegyem van panelbontáshoz, egy 60 wattos pákában.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) laszlo raduj válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Ertelek , de en azonos korulmenyekrol beszelek, es persze hogy nem tartom a nyakot a kek lang hegyehez, mar megszoktam egy bizonyos tavolsagot . Peldaul az smd alkatreszek siman lecsusznak a nyakrol , es amit felhasznaltam beloluk mind uzem kepesek, es a nyakot fele idot sem kell tartani a lang ele.Az apro on golyocskakat is amikor ujra melegitem osze olvasztani hamarabb folynak mind a regi cucok onjai.
(#) elektroncso válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Akkor viszont nincs ötletem, nem lehet koszos a forrasztás? Esetleg a forrasztógyanta elég, elszenesedik és rontja a forrasztás körülményeit. Más ötletem nincs.
(#) laszlo raduj válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Na tehat , en sem ertem azert kerdeztelek, meglepo volt amit irtal es elenkezett a tapasztalatomal, nem igazan ertek enyire a dolgokhoz. Elofordul 1-2 nyaknal a koszos forasztas, de csak ma 2 regiTV-et , egy alaplapot (ami 2 oldalas nyak volt) 2 cd irot, es 1 radiot bontotam, a radio eseteben meg ovatosaban bontok , hanem szetolvad a sok tekercs. Az alaplaprol gyonyoruen csusznak le az alkatreszek, de a 2 regi TV-bol az ellenalasokat peldaul nem lehet megmenteni.
(#) elektroncso válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nem tudom, nincs ötletem, én sem értek ehhez csak tippelgetek, de majd holnap idenéz valaki aki jobban ért ehhez és tapasztaltabb ő lehet tudja majd a választ.
(#) djadji hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Hello!
A képen látható csatlakozó pár közül megvan az alsó (a "fiú"), de egészen kicsi. A lábközök 1 mm-esek, nem a szokásos 2-es. Ehhez lenne szükségem a fölsőre (vagyis a "lány" csatlakozóra), de nem tudom hol találom, vagy hogy egyáltalán hogyan keressem. HA jól tippelek RM2, RM2,54-gyel szokták jelölni ezta méretet, de sehol sem találok olyat, aminek 1mm-es a lábköze. Vezeték nem kell, nem fontos rá, a lány csatlakozó kellene csak.
Tud valaki segíteni, hogy hol találok ilyet, mi a neve, hogy keresni tudjam?

ÉS a kép hozzá!
A valóságban a tüskesor mögött nincs az a műanyag fehér lap, vagyis csak egy sima tüskesor a fiú.
Ezen pl nem is tudom megmondani hogy mekkorák a közök.

UI: (telefonon ha felhívok egy üzelet, soha nem tudom nekik elmagyarázni mi kellene).

Az elfelejtettem, hogy 6 vagy 8 eres kellene, ez már részletkérdés
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) kezdo2 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy-a mellékelt ábra szerinti- jelfogóm(842-1c-s) ami nem úgy működik, ahogy vártam.
2-11-re kötök 4,5 V vezérlő feszültséget és azt várom,hogy ennek hatására a 6-12 (vagy 7-12) vezetni fog. Azonban a vezérlő feszültségtől függetlenül mindíg az 1-6 (ill. 1-7) vezet.

Én vagyok süsü vagy sérült lehet a jelfogó? (egyáltalán ezek érzékeny cuccok? könnyen "leragadhatnak"?)

(ui.:próbáltam 12V-os vezérlő fesszel is, ugyan ez volt az eredmény.)
(#) reloop válasza kezdo2 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia! Nincs ráírva, hogy hány voltos?
Szerk.: Ez például 24V-on kapcsol.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) kezdo2 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Az adatlapjából azt hámoztam ki,hogy alacsonyabb feszültségen is kapcsol. Ezek szerint tévedtem? Csak a névleges 24V-on kapcsol?

http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/500000-524999/50428...42.pdf
Következő: »»   2091 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem