Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   25 / 30
(#) Levi Jr. hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Ha valaki nem akar szenvedni a 3mm-es HDF hajlításokkal (mert ott több rétegből illik egymásra illszteni a hajlított tagokat) akikor érdemes lapokból összeállított tölcsérekkel próbálkozni az építés terén. (W-Fane ládák) Egyszerűbb munkafolyamatok, és majdnem ugyanolyan (csak igen vájt füllel hallható, de itt pont nem ez a cél, hanem a nagy hangerő) hullámossággal. Ehhez segítségeket és jó, nagy márkáktól is mszármazó rajzokat találtok a honlapomon, de természetesen a Rutse méretezése is fent van.
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Rutse-ból 4 darab kell a 40Hz-en még elég jó legyen. Úgy is ajánlják. Az F18 biztos, hogy mélyebbre megy egyedül de ha 4 F18 meg 4 rutse lenne akkor már szerintem a rutse nyomásba győzne. Az expo W meg szerintem inkább közelre jó, messzire nincs nagy ereje mert rövid a tölcsér útja. Amúgy még feltehetnéd az oldalra pl a jbl4818-as rajzát mert én csak 15" szórókhoz láttam terveket. Ha érdekel tudok adni rajzot.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nekem w-expók közül csak a nagyágyúval vannak tapasztalataim az egyedül is nagyon mélyre ment le és nagyon messzire szólt egy hátránya van a mérete az nagyon ha valaki tud valami olyan ládát ami ilyen hatásfokú és nem nagyobb mint a rutse vagy az f18 azt nagyon szívesen várnám. Nagyon sok féle tölcséres ládát építettem már de egy tudott meggyőzni a hangjával a nagyágyú. Én személy szerint azért maradtam az f18-nál mert szerintem ez egy arany középút. A reflex ládáknál jóval nagyobbat szól az azonos méretű tölcséreknél mélyebbre megy kül és beltéren is megállja a helyét és akkora mint a rutse csak fele olyan nehéz. sok próbálgatás után ez maradt.
(#) petya0808 válasza zitzaki hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Tudnál nekem egy f18 as tervet linkelni?
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Van W-expo rajz ami akkora mint a rutse, 18" hangszóróhoz, de szerintem 1 darab közel se megy le olyan mélyre mint egy F18, max a bass refis része, ha érdekel tudok adni tervet.
(#) petya0808 válasza sound.man hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nekem egyébként 15' os hoz kellene egy jó terv
(#) petya0808 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Tudna valaki egy f18 as tervet linkelni?
(#) gida válasza petya0808 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
(#) gyulaim válasza zitzaki hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Hát nem tudom, nekem nagyon bejött a hangja . A cipekedéssel tényleg gondok vannak mert min. 2 embert igényel
(#) petya0808 hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Hello
Szerintetek melyik lenne jobb egy HOG SCOOP ba ez delta pro-18a vagy ez beyma sm-118/n
(#) Davidd hozzászólása Jún 9, 2013 /
 
Sziasztok!Ebben és ebben valaki leszimulálná nekem melyik dobozba menne szebben(esetleg mélyebbre) az a salpa50100.
(#) Saskeraj hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Az lenne a nagy kérdésem, hogy itt a fórumon/ban van-e olyan személy, aki már látott, és hallott BIG GUN-t használat közben, vagy ha épített már valaki az még jobb lenne, mert nagyon szeretnék egyet építeni, mert iszonyatosan piszkálja a fantáziám, ugyan mit tudhat.... Csak az a baj hogy még nagyon képet sem találok róla kész állapotban, nem hogy videót , Tehát akinek van valami tapasztalata ezzel a W ládával, akkor ossza meg velem
(#) zitzaki válasza Saskeraj hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Üdv!
Én megépítettem a big gun-t nagyon nagyy hatásfokú láda rettenetesen mélyre megy és rettenetesen nehéz is. Tehát ezt csak telepített mélynyomóként lehet használni. Megépítés után 2 buliba elvittem az egyik kultúrhelységben kb 200 wattal hajtva kiesett az egyik spotlámpa a plafonból mondjuk Eminence omega 15 ös volt benne. De mivel gogy kegyetlen nehéz volt cipelni lemondtam róla otthon meg nem volt hely ahova telepítettként tehettem volna. Megépítése se olyan kis meló 2 tábla bútorlap kell hozzá és az éleket is szépen szögbe kell vágni. Ha mégis úgy döntesz hogy ki tudnád használni és igényesen eltudod készíteni mindenképpen ajánlom mert a hangja az elég meggyőző.
Sok sikert remélem tudtam segíteni.
(#) rejtettlampas hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Kinéztem egy tölcséres ládát, amit meg szeretnék építeni! Itt egy link róla:
http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/musiker/mb115_b/index.html

Szerintetek milyen hatásfokkal dolgozhat ez kül illetve beltéren? SAL PA 40100 menne bele. Természetesen egy párat építenék. Esetleg valaki épített már ilyet, vagy van bármi tapasztalat?
(#) elektrorudi válasza rejtettlampas hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia,
A hatásfokra kérdezni nem túl szerencsés.
Mint látod, a tölcsér kb. +5dB-t hoz 50Hz környékén, és kb. +8dB-t hoz 100Hz környékén.
Jó eséllyel, hasonló számokat kapsz a SAL esetén is. Cserébe viszont olyan hullámos lesz a frekvencia és impedancia menet, hogy rajzolni se lehetne kölönbet.
(#) gabika93 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Sziasztok.
Ezt a ládát át lehetne méretezni 30-as hangszóróhoz?
(#) Levi Jr. válasza gabika93 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Ilyet kérlek szépen, még 40-eshez mérve is láttam már; arányosan szélesebbre elegendő tervezni, jó közelítéssel egyezni fog a hangja, fülre, az eredetivel. 16-os anyagnál vékonyabbal semmiképpen sem, inkább 18-as anyaggal tervezd építeni.
(#) vandorbot hozzászólása Aug 30, 2013 /
 
Nekem ilyen ládám van:BL_Horn
Tud róla valaki infót.
kérdésem: A hangszóró mögötti lapba lehet szubcsövet tenni ? (Javítandó a mélyátvitelt)
Egy ötlet: tölcsérládáknál a membrán hátrafelé sugárzott teljesítménye nins kihasználva, esetleg nem lehetne mögé is tölcsért illeszteni ? persze fázistolással. Kifejezetten 40-150 hz kellene, hogy nagyot szóljon.
(#) Action2K válasza vandorbot hozzászólására (») Szept 3, 2013 /
 
Miből gondolod, hogy nincs kihasználva?
(#) moodyblues hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok, szeretnék tanácsokat, tippeket kérni arra nézve ,hogy egy pár Goodmans Twinaxiom 10 hangszórónak milyen doboztipust építtessek hifi célra. Továbbá keresem olyan személy ismerettségét ,aki a dolog műszaki és méréstechnikai részével is tisztában van és hajlandó segíteni. Köszönöm.
(#) vandorbot válasza Action2K hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
A hangszórómembrán hátulja egy zárt dobozba püfög.
(#) Action2K válasza vandorbot hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
És szerinted, annak a zárt doboznak, más néven pressziós/nyomó kamrának nincs semmi szerepe? Ha meglékeled, nőhet a mély, de vele arányosan csökken a terhelhetőség, s a cséve bele fog verni a testbe.
(#) vandorbot válasza Action2K hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Akkor reflexládákat nem szabad készíteni, csak zártakat ? Olyan hangszóró kell bele, ami saját rugóerős. Vannak ezek a real tölcsérek, aminek a hátulján látható a hangszóró. semmi nincs mögötte.
(#) petya0808 hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy melyik hangszóró lenne jobb tölcsérbe név szerinte az RCF 1018 ba? Ez Bővebben: Link vagy ez Bővebben: Link ? Tudom, hogy nem ezek a legtökéletesebb mélynyomók de nekem erre telik!!! Előre is köszi.
(#) isti95 hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Üdv
Van két Voicekraft lk618-as ládám, amiket egy Voicekraft S800 as véggel hajtok, kisebb házibulikban használom de nem ártana melléjük egy, vagy akár kettő mélytölcsér, igazából valami olcsó megoldás kellene, akár SAL hangszórókkal (nem vagyok híve a márkának). Az lenne a kédésem hogy ehhez a cucchoz miféle méltölcsértervet, milyen mélyekkel tudnátok ajánlani? Az lenne a legjobb ha kb akkora lenne a mély ládája is mint ezek, vagy akár kisebb a szállítás miatt. Jobban beltéren lenne használva.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) sound.man válasza isti95 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
15" rutse
(#) gabika93 válasza Levi Jr. hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szélesebbre és magasabbra is nem ?
Mennyivel érdemesebb szélesebbre tervezni ?
(#) konyak6 hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
Sziasztok!
RFT L3702- es hangszóróval szeretnék ládát építeni. Milyen típust ajánlotok hozzá? Csak otthonra kellene, ki szeretném próbálni a tölcséres hangzást. Ezeket az adatokat találtam róla:
RFT L3702
Fs...............59.5
Rо...............6.2
Qms............15.91
Qts.............0.506
Qes.............0.523
Vas.............100
SPL.............97.5
Köszönöm a válaszokat!
(#) tiheby hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hello sziasztok ez a hangszoro valo egy tölcséres mélyládába? ha nem akkor mit ajánlotok hozá és ha tudtok segitsetek a méretezésben!http://www.hangfalbolt.hu/118-10-18-coll/1752-voice-kraft-hangszoro...-664-2
Következő: »»   25 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem