Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   213 / 576
(#) Norbert123 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Zseblámpával probálj alá világítani. Úgy már láthatod, hogy nagyjából merről csöpög.
(#) mzdoktor hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Viessmann vitopend 100 whea kombikazánunk van. Villog rajta az üzemzavar jelzés. Tud valaki segíteni benne, hogy miként tudom kiolvasni a hibakódot és az mit jelent majd?
Az ingatlant (amiben a kazán van) most vettük, az előző tulaj nem foglalkozott vele, mert a kazán így is működik és a szerviz állítólag 30 ezerért szált volna ki neki megmondani, hogy mi a problem.
Előre is köszi a segítséget!
(#) toro válasza mzdoktor hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Mellékelem a kezelésit olvasásra és hibaelhárításra.
(#) DoDo69 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Üdv!
Iris 1.0 kéménye panel hibátlan , abba átraktam minden smd alkatrészt egy hibás turbós panelből. A kérdésem : nem tudja e valaki , az elektronika honnan ismeri fel hogy milyen készülékben van, mivel így átforrasztva 1-2 perc állás után hibára áll. Feltételezem: A panel teljesen egyforma, kéményesként hibátlanul működik, a kábelezése csak a csúcskizáróban tér el . a turbósnál ez van a levegő presszostáton alapban nyitott állapotban . A gyújtási folyamat elindul, kapcsolja a szivattyút , a csúcs kizáró rövidre zár , de a gyújtás nem történik meg , majd több mint egy perc után hibán villog. Azt gondolom az elektronika, tudja, hogy turbósként kell működnie, de a turbó relét nem húzza meg. Hibát nem keresek a forrasztások körül , mivel , tudja, hogyan kell működni , a csúcs kizáró nyitott állapota miatt. Fűtési jel nélkül, alapban nem áll hibára. A kábelezése szerintem nem tér el a két típusnak, mivel a symsi7.0 panel aminek mindegy milyen készülékbe raknak , nem ír módosítást. Ha ebben most ez lenne, valószínűleg működne. A készülék egy Renova Star Hátha van valakinek ötlete.
Köszi!
(#) jazzyke hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Baxi Eco 20 FP gázkazánunk, meg egy hozzá tartozó termosztát. A problémám az lenne, hogy a termosztát 20 fokra van beállítva, elvileg 20,5 fokig kellene melegítenie (egy kis láng ikon jelzi amikor megy a kazán), de már gyakran 22-23 sőt 24 fok is van rajta és nem ég a láng ikon, a kazán azonban kb 10 percenként magától beindul, melegít, lekapcsol.

Azt figyeltem meg, hogy kb 50 foknál bekapcsol, 60 körül kikapcsol, teljesen magától, nem érdekli a termosztát.

Mit lehetne ezzel tenni, mi a problémája?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) merciabc válasza jazzyke hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Mióta csinálja a hibát? Az elejétöl fogva?
(#) merciabc válasza jazzyke hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Pittyegd ki szakadásvizsgálóval az összes kommunikációs kábelt a kazán és a termosztát között. Ha nincs szakadás a kábelen, vagy a csatlakozóknál, cserélj termosztátot. A gyárija amugy sem olyan jó.
(#) jazzyke válasza merciabc hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
2 hete költöztünk be ebbe az albérletbe, azóta kétszer csinálta. Elsőre nem tudom mitől javult meg, most újraindítottam és újraprogramoztam teljesen a termosztátot, ez úgy néz ki megoldotta a problémát egyelőre.

Nincsen szakadásvizsgálóm, de feltételezem ha most működik, akkor nincs szakadás a kábelen, de ez csak feltételezés.

Akkor ezek szerint a termosztát hibája lehet ez?
(#) tibibalogh520 válasza jazzyke hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia!
Ami keveset írtál a termosztátról, az alapján feltételezem, hogy digitális termosztátod van.
Cserélj elemet benne !
Attól, hogy nem jelzi lemerültnek, még előfordul, hogy a benne lévő bipoláris relé visszabillentéséhez kevés már a feszültség.
Többnyire 2db ceruzaelem jár bele. Mindenképpen tartós elemet tegyél bele!
Üdv Tibi.
(#) merciabc hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Belefutottam egy Baxi eco3 E25 hibakódba. (Szivatyu leállás) De a szivatyu jó. Kidobja melegviz készitésnél. Reset,és megy tovább.--- Valaki már találkozott ezzel a hibával?
Zoli
(#) merciabc válasza jazzyke hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Akkor a szakadás kizárva. Az eleme lemerülését szerintem ez a tipus már kijelzi. De nincs elöttem készülék.
(#) jazzyke válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Bocsánat, valóban elfelejtettem: Computerm 99A

http://ferroliszerviz.eu/wp-content/uploads/2010/10/c099a.jpg

2 hete amikor beköltöztünk akkor vettük bele frissen a 2 új elemet.

Illetve valamiért most reset után megint működik, kérdés meddig? Egyszer már csinálta (lehet akkor is reseteltem, megmondom őszintén nem emlékszem, pedig nem rég volt) de 2 hét alatt 2-szer kezdett ennek neki, hogy folyamatosan fűt a beállított hőmérséklet fölé 2-4 fokkal.

A probléma az, hogy 5-10 percenként bekapcsol, 1 percig megy, kikapcsol, ez gondolom nem tesz jót a kazánnak sem.

Lehetséges olyan, hogy "nem érzékeli" a termosztátot és ezért önmagát szabályozza a kazán? Mert mint írtam ilyenkor azt veszem észre, hogy bizonyos hőfokig felfűti, lekapcsol, ha lemegy egy hőfokra újra beindul. Az alsó hőfok olyan 50fok volt, a felső 60 körül.
(#) VIM válasza merciabc hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia! A képen látható alkatrészt kell megnézni, hogy jól működik-e.
(#) merciabc válasza jazzyke hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia! Ha gondolod,és Bp. körüli vagy, átugorhatok kimérni ha egyeztetünk idöpontot. Viszek egy másik termosztátot is, biztos ami biztos.
Zoli
(#) merciabc válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
A nyomáskapcsoló verhet át?
*, erre nem gondoltam!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) jazzyke válasza merciabc hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Köszönöm az ajánlatot de sajnos makói vagyok, az nagyon távol van

Megpróbálok akkor keríteni 1 szerelőt ha tovább csinálja, legalább már tudom, hogy valószínűleg a termosztát hibája, köszönöm
(#) preszti hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Az Ariston Uno 24 MFFI (6 éves) kazánunk hetek óta hibára fut. Egyik fórumon hasonló hiba megoldását találtam, miszerint a kondit kellene kicserélni a vezérlő panelen.
Nagy segítség lenne egy vezérlő panel rajz.
Előre is köszi
(#) VIM válasza preszti hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Szia! Van ITT egy "sztori" és ez lett a megoldás. A figyelmedet ne kerülje el a készülék betűjelzése, mert nem biztos, hogy az "Uno"-nál ugyanott és ugyanilyen alkatrész van beépítve.
(#) preszti válasza VIM hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Köszi, elvileg behatároltuk a hibát, az elektronika rajzát nem találom sehol.
(#) isthort válasza toro hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Vártam, hogy megírjátok, hol találom a "gyújtó-ionikus elektróda"-t. Előre is köszönöm. Gondolom, hogy itt egy kicsit meg kell csiszolnom.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) isthort válasza isthort hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Mert még nem oldódott meg a probléma
(#) toro válasza isthort hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
A kazánégő közepén. Egy silicon kábel csatlakozik rá.
A gyújtás még kimegy, mivel nagyfeszültség van, de az ionáram nem alakul ki az oxid miatt.
Rosszabb esetben a vezérlőpanel hiba is fenn áll.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) zerokul hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok.
Volna egy problémám, hátha tud valaki segíteni.
Adott egy SIMAT (ARISTON) 23MI sima kombi gázkazán.
kb. 4 hónapja kezdődtek vele a problémák.
Eleinte csak a Használati mele gvíz (HMV) néha néha hibaüzenet nélkül megállt, pontosabban hideg víz folyt a csapból és pár másodpercre rá újra meleg lett. Később egyre gyakrabban folyt hideg víz és egyre hosszabb ideig. Volt egy olyan időszak amikor csak akkor volt melegvíz, ha előtte jól befűtöttem, viszont akkor folyamatosan adta a HMV-t. Mostanra meg már általában nincs meleg víz, csak néha néha, főként amikor megnyitom a csapot az első pár másodpercben van azután csak hideg. Hibaüzenet nincsen soha. A fűtés eleinte rendben volt, később az is szakaszossá vált, de legalább van jelenleg is, csak nem folyamatos. Van hogy a termosztát megadja a jelet hogy induljon a fűtés és csak késve 1-5 perc múlva indul el és akkor is csak, hol 3 másodpercre kapcsol be hol meg 1-2 percig megy, van olyan is mikor pár másodpercenként elindul megáll. Jelenleg előfordul sokszor, hogy miután a termosztát már nem ad jelet a kazán mégis megy tovább csak nagyon kis lángon ilyenkor az egész kazánt lekapcsolom és várok míg kihűl kicsit és azután már nem indul el a fűtés magától, csak ha a termosztát jelet ad. A szerelő aki eddig tisztította, savazta nem tudott mit kezdeni vele, de az az igazság, hogy meg sem próbált semmit, hanem panelcserét javasolt.
A panelt megnéztem hátha látok rajta valami egyértelműen hibás alkatrészt, mert kicsit konyítok az elektronikához, de semmit nem láttam.
Olvastam hogy a lángőrző elektronikájában egy kondi szokott kimenni 100 nF X2 azt kicseréltem, de nincs változás. Megmértem hogy megvannak e a feszültségek 5 V 12V a stabilizátor IC-n 7805 7812 és minden OK. Az ionizációs elektródánál nem tudom, hogy mit kéne mérnem, működés közben? Az érzékelőknél sem tudom mit kéne néznem hogy jó e vagy sem.
Ja és azóta beszéltem még két szerelővel az egyik 2 hét után ki is jött, de szintén "szakemberek" mert nem voltak hajlandóak megvizsgálni a dolgot, hanem panelt akartak cserélni rögtön, de sajna nincs rá pénzem meg szerintem nem is ér annyit, mivel 95 ezer volt a kazán 6-7 éve, de meleg víz az kéne meg fűtés hogy ne kelljen melegíteni tűzhelyen a vizet minden este a gyerekeknek meg magunknak.
Légyszi segítsetek, hogy merre keresgéljek még. Minden ötletet szívesen fogadok.
(#) toro válasza zerokul hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia!
Elnézve a képeidet, a kazánon meg kellene valósítani egy karbantartást.
Nem elhanyagolva a kazán és a HMV hőcserélő tisztítását.
Amit régebben a javításokról olvastál, nem biztos, hogy a te hibád is ez!
Ha megtisztítottad a kedvest - jelentkezz!
(#) zerokul válasza toro hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Az a baj, hogy Kedves szerelőm aki eddig dolgozott rajta, nem csinált efféle "karbantartást". Másrészről ez a kazán a pincében van és a fal amire fel van szerelve és a környezete olyan hogy bemegy a por. Én többször kifújattam már de 1-2 hét után ismét ilyen lesz, ez ellen nem tudok mit tenni.
A kondi cserét meg azért csináltam meg, mert azzal sokat nem vesztettem hátha a lángőrző elektronikában van a hiba.
Egyébként savazást csinált a szerelő tavasszal (2013 április) a gondok meg nyáron augusztusban kezdődtek és azóta szenvedek vele. Persze az elején nem volt annyira zavaró.
Mivel én nem vagyok gázkészülék szerelő, azon kívül, hogy tiszta legyen nem tudom mi tartozik a karbantartáshoz.
És tudom "ne babráld a gázkészülékedet házilag", de mi mást tehetek, ha egyrészt senki nem akarja megjavítani másrészt, meg 2 évente savazás 3 X 12 ezer az el nem végzett karbantartás az + 5 ezer. És most kicserélnék a panelt ami 50 ezerbe lenne+ ha ne az volt a ludas akkor még ezt azt amazt ami megint 5-10 ezer. Akkor már ott vagyok, hogy veszek egy másik béna kazánt inkább.
De nem szeretném a kukába dobni mivel a "kis" piszkot leszámítva rendben van.
Szóval mit tartsak karban rajta amit én is meg tudok tenni? (gondolom a villáskulcs és a csavarhúzó meg a csőfogó ugyanolyan a gázkészülék szerelőknek is. )
Ja és minden tiszteletem a fórumozóké, de nem azt szeretném hallani, hogy mit ne csináljak, hanem hogy mit csináljak a siker érdekében, ha már a "szakemberek" nem segítenek.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) AccessDenied hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Nekem is lenne egy kis problémám, a keringető szivattyú fűtéskor a láng kialvása után sokáig megy.

A csövek alul már 26-30 fokosak, a kijelző 40-44 fokot ír, és búg a keringető szivattyú, egy jó 10 percig, és utána áll csak le. A kazán alatt van egy szelep, ha engedek belőle jó 1-1,5 liter vizet, akkor a nyomásmérő még mindig a zöld skálán belül van, de a számlálón leszalad a hőmérséklet 40-44-ről 34-36 fokra. 3 légtelenítő van a rendszerben, a plafon alatti kettőnél kiengedtem egy kis levegőt, de ami a kazán tetejében van, az úgy nézem be van kötve, tiszta vízkő is a teteje, ennek a csöve talán a keringető szivattyútól megy felfelé.

Lehet, hogy a keringető szivattyú levegős lenne? Gondolom ez is centrifugális szivattyú, azok meg nem szeretik a levegőt. Kb 10 éves wolf kombi, turbó kazán, ha jól tudom, 18kW-os.
(#) toro válasza AccessDenied hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A kazánodnak a láng kialvás után van egy szivattyú után futása. Ez gyártótól függően változik.
Az új Wolf kazánoknál BM modullal ez változtatható.
A kazán tetején egy automata légtelenítő van, amelyen nem lett teljesen lezárva a szelepsapka és szép lassan vízkövesedett a cső.
A pontos típusát írhatnád! Wolf CGG ??
(#) toro válasza zerokul hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Elvileg mindenhez hozzányúlhatsz, ha van affinitásod a műszaki dolgokhoz. A gázrendszert azért hagy meg annak aki ezt csinálja nap mint nap. Egy pormentesítés, elektródák tisztítása nagyban befolyásolja a kazán üzemét.
Sajnos vannak kollégák akik csak az új bekötéseket vállalják! Ámbár egy kazán tisztességes üzembehelyezése is eltart 1-1,5 órát, ha a kazánhoz mellékelt ellenőrzési lista alapján végzik el!
(#) AccessDenied válasza toro hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Igen, sokat olvastam, tudom, hogy lehűti 30-40 fok közé a belsejét a kondenzáció miatt, meg fix utánkeringetési idő is van, de mostanában jobban búg, meg több ideig. gg-2ek-18-s a típusa. Szerintem holnap leengedem, és megpróbálom szétszedni és kipucolni a kazánban a felső légtelenítő szelepet. Bár az se tetszik, hogy a plafon alatti két légtelenítő közül az egyiknek ha letekerem a sapkáját, megnyomom a kis kiálló szelepét, nyomja ki a vizet, ami rendben is van, csak a másik nem olyan típus, annak először, amikor meglazítottam a kupakját, jött a levegő, meg pár csepp víz, aztán visszazártam, de most ha teljesen le is tekerem, nem jön belőle semmi, és nincs kis kiálló szelep a sapka alatt. Ugyan ilyen van a kazán tetejében is, kiálló szelep nélküli. Raktam bele egy kis ecetet, amit fecskendővel cseréltem fél óránként, hátha megindul, de eddig semmi.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) zerokul válasza toro hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A műszaki dolgokkal nincsen semmi gondom, sőt...
Kifújattam levegővel a kazánt, a füstcsövet, megcsiszoltam az elektródát, ezen kívül a felsőhőmérséklet termosztát alá raktam egy kicsi hőátadó pasztát, meg picit feszítettem a rugón, hogy jobb legyen a kontaktus.
Leültem a kazán elé és figyeltem a kazánt működés közben. Teljesen hideg volt a rendszer szépen elindult ahogy kell. ment is szépen kb. 20 percet hiba nélkül. Aztán megnyitottam a meleg vizet. Szépen átváltott a szelep és melegítette a másodlagos hőcserélő a vizet. Az áramláskapcsolón ami a fűtési és a HMV szonda között van ekkor 0 V feszültséget mértem. Ekkor egyszercsak kb 30-40 másodperc után leállt a láng. Az áramláskapcsolón megjelent a feszültség és már nem keringett a víz az elsődleges hőcserélőben, a HMV pedig hideg lett. (ki gondolta volbna ) Közben figyeltem a másodlagos hőcserélő jobb oldalán lévő kis fekete dobozt talán a bemeneti vízszűrőn világított egy piros led. Azután ismét bekapcsolt majd leállt és így tovább.
Elzártam a meleg vizet. Ekkor bekapcsolt a fűtés. Felment kb 50 C fokra amit ezen a kazánon ledek jeleznek. Ekkor csavartam a kazán hőfokszabályzóján kicsit lejjebb és szépen csökkent a láng mérete. Felcsavartam megnőtt a láng ahogy kell.
Ekkor hirtelen kialudtak a hőmérséklet mérő ledek a kijelzőn de a fűtés tovább ment, majd újra kigyulladtak és teljesen spontán kialudt a láng. Pár másodpercre rá ismét gyújtott és ismét kialudt, közben hol mutatta a hőmérsékletet hol nem, de nem véltem felfedezni benne logikát.
Aztán a nejem "orvul" kinyitotta fent a meleg vizet és beindult a HMV kör és lett meleg víz.
Tehát semmivel sem lettem okosabb, a kazán működése bizonytalan.
De én mégis szeretnélek megkérdezni titeket, hogy le tudnátok nekem írni, hogy pl a HMV esetén mit kellene mérnem az egyes érzékelőkön, ha jól működik a rendszer.
Pl. Megnyitom a csapot ekkor mitudomén mi érzékeli, hogy áramlik a víz, ez ad egy jelet a vezérlésnek. A vezérlés ad egy jelet a váltószelepnek, és a szivattyúnak. Ezután jön a gyújtás és végül ráengedi a gázt és begyullad az égőfej. Közben figyeli a HMV szonda hogy mennyire meleg a víz és a vezérlés a beállított érték szerint csökkenti a láng méretét......
Ezt csak most kitaláltam, de ilyesmi érdekelne, meg az hogy az érzékelőkön mit kellene látnom, mérnem stb. Azzal, hogy megállapítom a hiba okát még nem szedtem szét a kazán gázrészét, és nem is ez a célom. Csak ha már senki nem hajlandó hibajavításra akkor talán én behatárolom a hibát vagy legalább is kizárom, hogy mi az ami tutira jó.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
Következő: »»   213 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem