Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   212 / 576
(#) Dzsarka hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Szia!
Van egy Immergas Zeus Maior kombi kazánunk, mostanában folyamatosan azt csinálja, hogy a meleg víz készítésnél meg kb 1 percet aztán kikapcsol, majd fél perc múlva ujabb 1 perc, és ez addig ismétlődik amíg fel nem melegszik. A fűtésnél ugyamezt csinálja mig körbe nem ér a melegvíz aztán folyamatosan meg amíg el nem éri a beállított hőfokot.
Szerelő többszöri nekifutásra sem tudott rá mit mondani.

Mi lehet a probléma?
(#) VIM válasza Dzsarka hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia! Van egy kettős hőfokérzékelője. Két szál fehér és kettő szál fekete vezeték megy hozzá, azzal minden rendben van? A fehér szálak a biztonsági termosztát részhez tartoznak a fekete szálak pedig a fűtési előremenő hőfokot mérik. Az értékek 10kohmos nagyságrendűek.
(#) Atka78 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok!

Ariston Bs kombi gázkazánom van,túlságosan nagy a hőmérséklet ingadozása ezzel lehet valamit kezdeni házilag?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Dzsarka válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Igen azokkal rendben van, ma volt egy szerelő és szerinte a kazánban lévő keringető szivattyú lehet a probléma, mert nem menet közben beremeg és nem forog megfelelő intenzitással. Valamint sokkal melegebb a szivattyú hőfoka mint a bemenő víz hőfoka.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) petraair válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Igen, de nem tudtam, hogy ott belül még további esemény van. Ez az én hibám, nem tudtam, hogyan épül fel, azt fújtam, amit láttam. Robbantott ábrám nem volt, most már legalább ezt is tudom.
(#) mathiace hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Sziasztok! Búék!
A segítségeteket kérem. Saunier Duval RenovaStar F24 kombi kazánom van. Csak padlót fűtök vele (max 50 fokig).
Fűtés rendszeresen leáll, ilyenkor a nyomáskijelző és piros led együtt villognak.
HMV-vel nincs gond. Sokszor sikerül átvágnom az automatikát. Resetkor a fűtés nyári pozicióban van, HMV-t indítom, feltekerem a fűtést és ritkán HMV leállítás után megy a fűtés. Tegnap nem akart semmiképpen beindulni a fűtés. Szűrő tisztítás feltöltés... minden rendben 24 órán át. Ma újra kezdte, én is! A szűrő tiszta volt. 10. kisérletre újra rendesen megy. Nem szeretném ezt -10 fokban ismételgetni... Már megvan a vizijártasságim. Kontaktokat már WD40-eztem.
Nyomásmérő kb. 0,8 bart jelez (nyitott rendszer, tágulási tartály kb 7 m-rel feljebb) ez jónak tűnik. Vagy manométert cseréljek? Hőcserélő tisztítás tudom szükséges, de segítene? A hőmérő időnként ugrál akár 20 fokot is, netán az a rossz?
Ugye nem panelhiba? Kérdésem, hogy van-e valamilyen ötlet a jelenség megoldására. Esetleg van-e olyan szakember, aki le tudja ellenőrizni a panelt, ill. a többit hogy melyik a hibás?
Előre is köszi, üdv: m
(#) JZoli válasza mathiace hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Az a 0,8 bar nem biztos, hogy elég ennek a kazánnak! Hogy ment ez eddig? Arról nem is beszélve, hogy a nyitott rendszer ennek a kazánnak sem tesz jót.
(#) mathiace válasza JZoli hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
T. JZoli!
Előtte 5 évig Beretta juniorom volt, melyben 1× panelt majd hőcserélőt kellett cserélni (áteresztett a 2 kör). Mikor a hőcserélő újra megadta magát, decemberben lecseréltem erre a használt renovastarra. Utóbbi 2 hétig ment, majd jöttek a másfél órája leírt hibák. Javaslod, h 1×űen* dugózzam le a tágulási tartályt?

mod: *hogy egyszerűen!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) merciabc válasza mathiace hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Szia! Irtam p.ü.-t! Zoli
(#) toro válasza mathiace hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
A flexi tömlőbe tekerj be egy 3/8" dugót.
De a rendszerre azért kell egy tágulási tartály!
(#) Dzsarka válasza Dzsarka hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Volt a szerelő, kicseréltük a szivattyút a kazánba de nem oldódott meg semmi továbbra ugyanazokat a jelenségeket produkálja. Még két hibalehetőség van egyik a vezérlő panel, a másik az őrláng borítása.
(#) toro válasza Dzsarka hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szerintem meg tele van a kazánod hőcserélője lerakódással!
(#) Dzsarka válasza toro hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Erre nem tudok válaszolni, de ha a visszatérő víz hőfoka eléri a min 55 fokot akkor teljesen normálisan működik és felfűti a szobai levegőt és akkor kapcsol ki amikor kell, majd minden kezdődik előröl.
(#) szerviz válasza Dzsarka hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Lehet, hogy húsz év kazánjavító gyakorlat nem sok....
Az is lehet, hogy öregszek, és kissé ütődött kezdek lenni....

DE mi a bánat az "az őrláng borítása." ?

Miközben csóri Zeusban nincsen őrláng!

Mert ionizációs az istenadta!
(#) merciabc válasza szerviz hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
... Ismét egy áldozata a szakiknak!
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
...én is ezen gondolkodám 41 év után!
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
...mert meggyőzék, hogy van benne!
Egyébként megnéztem a gépkönyvet és a 125. oldalon - a rajzon - van írva egy "modulra", hogy az őrláng bekapcsolási központja!!!
Na most akkor szerencsétlen "szakember" mit tegyen?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) toro válasza Dzsarka hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Idézet:
„Szerintem meg tele van a kazánod hőcserélője lerakódással!”

...bocs, csak ismétlem magam!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Nézzétek meg a rajtot a 125.-oldalon. Tiszta magyarsággal lefordítva. Aki egy kicsit ért hozzá másra gondol!
(#) Dzsarka válasza szerviz hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Azt én sem tudom bár megítélésem szerint őrláng az nincs de van egy csatlakozó ami a gáz égését beindítja és annak a borítására gondolhatott, mert azt mondta rá hogy kerámia borítása van. Tegnap jött egy szerelő aki megállapította, hogy a gyújtó automatikában lévő nyáklapon a hő miatt a forrasztások egy része elengedett, és ezért állt le kb 30 másodperc működés után, azt megcsináltuk, majd a fűtési NTC kicserélte és a kazán most megfelelően működik ( 1 nap tapasztalat után). Azt mondta még a szerelő, hogy az automatika zárt helyen van és a hőleadás miatt ez előforduló hiba szokott ez lenni.
(#) isthort hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy COLIBRI kazán amely időként (hetente) piros jelzéssel leáll. Meleg vizet ezzel most nem csinálunk már régóta, le van zárva, csak fűtésre használjuk csak. Mi lehet az oka, hogy leáll, lekapcsolás után visszakapcsolva rendesen megy tovább.
Köszi a válaszokat: István
(#) Wolf_Storung válasza toro hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Nem gondoltam, hogy fontos, hol a kazan Ma sikerult megcsinaltatni a Wolf kazant Egy kis ido eltelt. Szerencsere extrem meleg van errefele es nem kellett panikolni. Vmi vorlaufühler-t csereltek meg meg valamit. Fel ora volt az egesz, most mukodik hibatlanul a futes es a melegviz is.
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia!
A HMV késztésnél a hömérséklet-érzékelö letilt "valamiért"!
De kéne tudni a tipust!
Hátha menthetö!
Zoli
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) toro válasza Wolf_Storung hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Előremenő érzékelő NTC.
(#) toro válasza isthort hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
A gyújtó-ionikus elektróda oxidos.
(#) isthort válasza toro hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Köszi, azt hol találom? (gyújtó-ionikus elektróda) Különben a tipus KK-E 26,7 KW, kombi. Melegvizet egyáltalán nem készítünk vele.
(#) helion hozzászólása Jan 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Vaillant gázkazánunk, ami idáig (15-20 éves!) jól működött, de a mostani fűtési szezon kezdete óta azt figyeltük meg, hogy egy idő után elengedi a rendszer valahol a víznyomást.
Feltöltöm a rendszert, légtelenítem, aztán 2-3 nap után megint padlón a nyomásmutató.
Vizesedést nem láttam idáig sehol, gondoltam akkor nem a csövek szivárognak, ezért időről időre feltöltöttem.
Ma végre volt egy kis időm, így meg tudtam figyelni a kazánt. Annak az alján cseppen le néha egy kis víz. Nem folyik, csak csepeg. Lassan. Érdekes módon akkor csepeg, ha a kazán nem fűt. Amikor beindul, akkor szinte megáll a csepegés. A kazán egyéb részei teszik a dolgukat, tehát ki-be kapcsol, megy a szivattyú, stb.
Gondolom több egység is lehet, ami a hibát okozza, de azért érdekelne, hogy mi lehet és az is, hogy milyen mélyen kell majd az egyes lehetőségek esetében zsebbe nyúlnom. Remélem az egész kazánt nem kell cserélni! Ezek a mostaniak garanciaidő lejárta + 2 napig jók.
(#) merciabc válasza helion hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szia! Höcserélöd lukas lehet. Mikor beindul,göz formájában kimegy a kéményen. Azért nem látsz vzet a kézülék alatt.
(#) Norbert123 válasza helion hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Szivattyúnak nincs érdekes hangja? Nem rezeg a kazán nagyon?
Mert nekünk is ez volt, épp a múlthéten, a szivattyú feladta a harcot, és csöpögött, majd ömlött belőle a víz.
Amikor ment, szinte alig csöpögött először, majd mikor állt akkor jobban csöpögött.
Rá 2-3 napra ki kellett cserélni.
(#) merciabc válasza Norbert123 hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Ez pont forditva csöpög. Mikor megy, nincs viz szivárgás.
Következő: »»   212 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem