Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   62 / 193
(#) Gabó válasza Collider hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Olcsó húsnak híg a leve... Sajnos az ilyen olcsó "állomások", max gyerekjátéknak jók.
(#) Collider válasza Gabó hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Igazából nem lenne velük baj, ha reális áruk lenne, mondjuk 2000-2500. De tudom, hogy mennyiért árulják, elég nagy pofátlanság. Mondjuk bennem is van hiba, mert mindennel így vagyok, ha a házi építés árát hasonlítom össze a bolti árral.
(#) Gabó válasza Collider hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Persze, ezek a farenheitek meg a többi ilyen páka kb max 2000-2500ftot érnek a szemembe, de sok esetbe a házi építés többe jönne ki, mint ha vesz az ember egy normális állomást. Ebbe bele van számolva az anyag ár, a ráfordított idő, stb stb. Így máris nem lesz olyan szép az az ár És akkor még benne vannak a feleslegesen beszerzett alkatrészek, menet közbe elhalálozott alkatrészek is.
(#) Collider válasza Gabó hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Van olyan (egyéb eszköz), amit a sorozatgyártás miatt olcsóbban ki tudnak hozni, mint amennyi az anyagár, de pl. most, ami állomást építek, a boltban 20.000 fölött lenne, így meg 8000 alatt van. Fel kell tudni ismerni, minek van jó ára, és mit érdemes inkább megépíteni. De szerintem ezzel nem mondtam újat.
(#) FRayal hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Most járattam egy kicsit egy poroltóval a kezem mellett, mivel a lakásban voltam elég sok gyúlékony dolog mellett és már nem füstöl. biztosan csak akkor az volt, amit NyariG írt.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) Petroimro hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Szisztok!

Lenne néhány kérdésem.
A Weller WP80 és WSP80 között mi a különbség? Melyiket érdemesebb beszerezni? Ugyan az a hegy megy bele? Hol érdemes beszerezni (újonnan drága számomra ezért inkább használtban gondolkodom).
Ill. az állomást én szeretném megépíteni, de nem tudom milyen csatlakozó van rajtuk, hol lehet beszerezni?

Köszönöm a válaszokat!
(#) Gabó válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Teljesítménybe ugyan az. Én a WP80al smdzek, a wspvel meg a többi dolgot csinálom. Vezérlője ugyan az. Vzoolenak van analóg vezérlője hozzá, de lehet neten találni jó árba is.
Ugyan az a hegy megy mind a kettőbe. Leginkább a mérete a különbség. Újonnan drága, de használtan ki lehet fogni jókat. Én mind a kettőt, új betéttel, megkímélt nyéllel és vezetékkel fogtam ki nagyon jó árba itt.
(#) morgo hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok! Solomon pákába tud valaki ajánlani jó minőségű pákahegyet? A hozzávaló hegyek mostanában valami nagyon gyenge minőségűek. Legalábbis az árukhoz képest...
(#) Hidi hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok! Egy forrasztóállomást szeretnék csinálni. Szerintetek melyik a jobb? Vagy egy 5000Ft-os bolti az jobb?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Üdv!
Ezt építsd szerintem: Bővebben: Link
Nem muszáj hozzá hőmérséklet kijelzést is építeni, anélkül is működik.

5000 forintos állomást ne vegyél, játéknak valók.
(#) Hidi válasza Collider hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) Hidi válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Helló! A forrasztópáka az mindegy milyen csak 24v-os legyen? Vagy a wattszám is lényeg?
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Nem hiszem, hogy mindegy, mert más-más értékű hőelemek vannak a pákákban a különböző márkák közt. Ennél az állomásnál solomon IRON-N páka van a képen, de ugyanilyen, sárga nyelű SL-I is jó: kép
Mindkét páka 24V 48W-os. 50-60W-os 24V-os trafó kell hozzá.
(#) icserny válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Idézet:
„Vagy egy 5000Ft-os bolti az jobb?”
Az 5000 Ft-os csak teljesítményt szabályoz (mint a tirisztoros csillár fényerőszabályozó), nem tartja állandó értéken a hegy hőmérsékletét.
Kb. 10000 Ft-nál kezdődnek azok, amelyek vagy a fűtőszál ellenállása vagy egy beépített termoelem feszültségének figyelésável a hőmérsékletet szabályozzák. Ebbe az utóbbi kategóriába tartoznak a fórumon közzétett "forrasztóállomás" kapcsolások is.

Nem "jobb", csupán kényelmesebb egy gyári forrasztóállomást venni.
(#) Hidi válasza Collider hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Azért kérdeztem mert találtam a neten 24v 50w-os pákát és hogy azzal össze lehetne e hozni.
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Össze lehet, de az lehet, hogy lassabban fűt fel, nem tudom...
Azt se tudom, jó-e abban a pákában a hőelem értéke ehhez az állomáshoz.
Igazából ezek a solomon pákák kb 2500 forintba kerülnek és ezek tuti, hogy jók hozzá, jó minőségűek, kapni hozzájuk mindenhol különböző póthegyeket. Én a helyedben nem kommandóznék ismeretlen pákával.
(#) Hidi válasza Collider hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget.Még annyit hogy megfelelő trafóval kb hány perc alatt füti fel a pákat hogy lehessen forrasztani? Ez csak kíváncsiság.
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok, mert én is megépítés előtt állok.
(#) Hidi válasza Collider hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Na majd kiderül.
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Normális időre számítok: 1-2 perc között.
(#) mate_x válasza Hidi hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Annak idején én ilyet mértem: Felmelegedési idő
(#) NyariG válasza mate_x hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Mennyit kerestem ezt a diagramot tudtam hogy van valahol mert annó láttam ...
(#) Hidi válasza Collider hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Helló!Hol lehet venni solomon pákát 2500ft-t? Én csak közel 4000ft-at találtam.
(#) zolika60 válasza Hidi hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
(#) Hidi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) Collider válasza Hidi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Trafót itt is találsz az apróban, majdnem én is innen vettem.
(#) Hidi hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Helló!Ha megépítem a pákavezérlőt akkor milyen csatlakozót vegyek ha ilyen pákával akarom használni?
(#) Hidi hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
És hogy is kell pontosan kalibrálni? Hőmérőm nincs.
(#) Hidi válasza Hidi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Sima din csatlakozó ami a régi magnókban is van?
(#) orcika70 válasza Hidi hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Megépítési segédlet, biztosan segítségedre lesz, csatlakozó meg ez kell.
Következő: »»   62 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem