Fórum témák
» Több friss téma |
Nézd meg a pitoit csövet és a siliconcsöveket.
Megvan-e az EPH (a három cső egyenlő potenciálra hozása)?
Igen ez egy beépített tárolós kazán két szivattyúval.
Más fogyasztó nincs a kazánban ami zárlatos lehetne? relé stb.? Fűtéskor, amint kapcsolja a kazánt a szobatermosztát, az egyből lenyomja a fi-t. A keringető egyből indul fűtéskor? Üdv
Az szerintem nincs, de 7 évig tökéletesen működött így.
Üdv
Noss, a mérés meg volt, azaz 1,5 bar. Hozzáteszem, hogy a tartály tök száraz, azaz víz nem jött ki a szelepen méréskor, nyomás leengedésekor. Nem is látok a tartály körül olyan lehetőséget, hogy azt fel lehessen tölteni. Küldök néhány képet a készülékről.
Ok, látom!
Gyújtólángos-, bitermikus-, modulációs. Mikor volt a HMV kör tisztítva?
Sziasztok,
Nectra Top feltöltésében tudna nekem segíteni valaki ? 0,5 bar alatt van a nyomás mutatója. A "vízcsap fel" jelű szabályzót akármelyik irányba tekerem, nem indul el a feltöltés. Mi lehet a gond ?
A hőcserélő a héten lett kisavazva. A többihez - tudtommal - 12 éve nem volt hozzányúlva. Annyi, hogy évente a fűtőtest sűrített levegővel ki lett takarítva.
Sziasztok
Arca kombikazánom eddig jól működött, de most már a meleg víz használata közben megnő benne a nyomás mi lehet a gond ? írjatok pista
Szia!
Idézet: „Arca kombikazánom” Biztos, hogy így hívják a kedvest? A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
Más nincs,csak egy beiktatott relé még. Nagyon 1szerű. Kösd le keringetőt egy próba elejéig,és indítsd rá a melegvizet. Ne sokáig,mert nehogy megforralja magát! Az indításkor már kiderül hogy mi volt a bűnös.
Szia merciabc!
Nem fogja megforralni magát, hiszen az üzemi szivattyú dolgozik! Ezt Lumpika is írta. Egyedül, az utókeringetés fog kimaradni, melynek hatására a kazántermosztát -esetleg- leoldhat, a maradékhő megfutásától... De a leoldás nem törvényszerű, mint ahogyan eddig sem tette...Viszont a kazántest épségének megóvása érdekében, mindenképpen indokolt, az eredeti állapot mihamarabbi visszaállítása! Lumpika.: Lehet itt spórolgatni, kerülő utakat keresni, de egy új kazán megvásárlása, újra terveztetése, beüzemelése, nagyságrendekkel kerül többe, mint egy fránya szivattyú. ![]() Üdv Tibi.
Igen, a hőcserélő mindkét ágát kisavaztuk. A melegvizes oldalban volt lerakódás, a fűtési rendszerben kevesebb. Megjegyzem, hogy télen a fűtési rendszer miatt volt azt megelőzően kisavazva.
A bitermikus hőcserélővel ellátott kazánokat a gyengébb felvevő piacú országoknak gyártják.
Nincs váltószelep-, lemezes hőcserélő. Ez kb. 40-45 eFt. A radiátoros körben üzemelés során a lemezes radiátorok oxidálódnak és lassan az egész rendszer vasiszapos lesz - kisebb-nagyobb gondokat-, károkat okozva. A HMV-körben viszont az ivóvízben található CaCO3 a gondok 95%-nak okozója.
Bocsi, nem ismerem e kiváló olasz típust. Kértelek tegyél fel pár képet.
A kazánok nagy része egy kaptafára készül!
Vannak biztonsági szabályok, aminek mindenképpen meg kell felelniük. Ezentúl minden gyártó a piacnak "megfelelő" alkatrészt építi be. Általában az olcsóbb kazánok ezért olcsóbbak,mert az alkatrészek is "ocsók". A drágábbak alkatrészei valamivel jobbak, de ezeket is portugál-, olasz-, török üzemekben rakják össze.
Én egyszerűbben írtam le a tulajnak ezt az egészet, mert nem mindenki érthet hozzá mint mi.
A felét sem érthetik amit itt írunk, és képesek olyan dolgokat művelni, amitől utána nagyobb károkat okoznak! ![]()
hello itt a kép és nem volt nagyon olcsó mikor vettem
tudom olcsóbb kazán olcsóbb alkatrész de még most sem tudom mi lehet a baj vele a nyomás a meleg víz használata közben emelkedik 1-2 nap és a szelep leold jó tanácsot szivesen fogadok kössz
Nem ismerem ezt a szerkezetet sem kritizálni akartam a vételedet.
Amiért a nyomás emelkedik, az a tágulási tartályban lévő nitrogén nyomásának csökkenése okozhatja. A kazánkör nyomásmentesítése után kell utána pumpálni. A levegőben 71% a nitrogén. Ha levegővel van felnyomva, egy idő után az oxigén átdiffundál. Lehet gond a hőcserélő szennyezettsége is a radiátorok oxidálása miatt. Ha régebbi írásokat elolvadod rendesen ki lett vesézve a téma. A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
nincs radiátorom padló fütés van és kb egy hete kerestem fel ezt az oldalt és ezért nem vagyok képbe ,de 8évig tökéletesen müködött
Szia!
Sorry, h bele szólok. Bimetrikus hőcserélővel szerelt készülékeknél szokott még előfordulni h "átszakad" a két közeg (melegvíz HMV-és fűtési kör) közötti gát valahol a hőcserélőben. Előszőr egy picit enged, a meleg hatására kinyílik a repedés, majd kihűlve csökken a repedés mértéke. Ez addig folytatódik,míg teljesen át nem szakad, és dől a bztonsági szelepen a víz. Ez az eszement sósavazástól is lehet. Ezt úgy derítheted ki,ha nagy intezitással engeded nagy hőfokon a HMV-t, és figyeled a fűtököri nyomást. Vagy kiszerelve lenyomáspróbázni melegítve. De ne fessük az ördögöt a falra, és toro kollégának legyen igaza! A tágtartály is okozhatja ezt. Hagyd bent az eredeti tágtartályt,és rakjál be a rendszerbe egy külső tartályt, az amúgy sem árt! (sokkal olcsóbb mint a gyári!) És akkor kiderül mi is van! ![]()
Sziasztok!
Van egy Renova mini főpanelem Bővebben: Link namost elvittem szerelőhöz aki nem talált hibát (?!).. mivel van tesztpanel átcserélte a processzort vagy mit hátha az a hibás de semmi változás illetve mostmár se kép se hang ezzel a panellel eddig legalább kijelzett és kattant egyet, most már ezt se, a másik panel viszont ugyanúgy működik ezzel a procival is, szóval nem az a hiba.. valami baja van de nem jött rá a szerelő sem hogy mi lehet.. van valakinek valami ötlete?
a, forrasztási hiba 20%
b, relé hiba 40%
Akkor is lehet reléhiba ha azt mondja a szerelő hogy megnézte és jó?..
(gondolom bemérte mint a kondikat vagy nem tudom) A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |