Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   75 / 82
(#) nedudgi válasza watt hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ennyi offolás helyett egyszerűbb lesz leírni, az itt ajánlott módszert.
(#) nedudgi válasza or70eg hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Inkább ide töltsd fel azt a képet:
Amikor hozzászólásodat írod, a Tallózás gomb megnyomása után kiválaszthatod azt nyüves képet a számítógépeden. Akkor felkerül az itteni szerverre, és később is meg lehet nézni.
Ez a módszer bombabiztos.
(#) watt válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ott ordít a fájl melléklet és a tallózás gomb...
(#) nedudgi válasza watt hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Kedves fiatal barátom!
Ami Neked természetes, hiszen ebben nőttél fel, nem biztos, hogy minden korosztálynak az.
(#) watt válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
De szeretném ha fiatal lennék...
Emellett ha valaki valamivel foglalkozni akar, van egy bizonyos szint...
Én sem erőltetem a fametszést! Baromi hülye vagyok hozzá, pedig szeretném megérteni, de nem megy. Ezért inkább nem csinálom, mert sajnálom a fákat!
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) or70eg hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Köszönöm minden hozzászólónak jó szándékú segítségét. Eszembe nem jutna kioktatni senkit, legkevésbé olyan szakembereket akiktől segítséget kértem és kaptam is és véleményem szerint e témában magasan fölöttem állnak tudásban! Ezért watt hozzászólását határozottan vissza utasítom, de köszönöm, hogy félre értése ellenére kész segíteni.
Én a képfeltöltés témában is segítséget, magyarázatot vártam mert azzal már máskor is bajom volt. Nagyon is tudom,hogy a kor nem érdem de talán magyarázat arra, hogy miért hibázok ennyit hiszen 77 évesen már elég nehéz egy új kor technikáját kis mértékben is elsajátítani!
Üdvözlettel.
(#) watt válasza or70eg hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Itt mindenki egykorú, nem lenne veled szemben etikus, ha csak a korod miatt kivételt tennénk bármilyen irányban, nem is teszünk.
Leírtuk, hogyan kell feltenni a képet, próbáld meg és próbálunk válaszolni, ha tudunk.
(#) or70eg hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Emberből vagytok! Köszönöm a tájékoztatást! Megpróbálom feltölteni azt a nyűves képet újra.

PICT0006.JPG
    
(#) watt válasza or70eg hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ez egy úgynevezett JDM klón, ami nem ajánlott, mert vagy működik, vagy nem. Ha nem, akkor nem tudod, hogy elrontottál-e valamit, vagy egyszerűen a PC-d soros portja nem jó. USB-RS232 átalakítókkal ez nem működik, csak valós COM porttal, azaz laptop felejtős és a legtöbb új gép is.
Egyébként az áramkört pl. a winpic800, vagy az ICProg programok támogatják.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek! Lenne egy kérdésem: K-150_es programozó, azt irja ki, "Board not responding" Nem volt még időm elmélyülni benne, ICSP porton keresztül csatlakoztattam/programoztam fel kártyákat. lehet, hogy egy rossz volt s azon keresztül kinyírta? Köszi: Mike
(#) watt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Miután egy 16F628A van közvetlenül az ICSP adat és órajel pontokon, akár tönkre is mehet, ha nem jól csatlakozik. De előtte le kellene futtatni egy tesztet. Biztosan támogatja a programja, hogy a lábakat egyenként megmérd...
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2014
(#) or70eg hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Köszönöm wattnak a segítségét, JDM el nem érdemes foglalkozni! Üdv.
(#) Chipmunk1960 válasza watt hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Szia! Köszi a tanácsot, most volt időm megnézegetni. Az MCLR-t a 4. lábon megkapja, de a ICSP +VCC-t, már nem kapcsoja fel, ha a programban átállítom, /pedig van közte tranyó, ellenállás, +1 Ls06/. Mindíg USB oldali kommunikációs hibát ír. Drivert, software-t lecseréltem. Szerintem a legolcsóbb, ha veszek egy másikat, 5,5 fontért.
(#) Hp41C válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Ha már pórul jártál egy példánnyal, nem lenne érdemesebb egy kicsit drágábban egy PICkit2 -t vagy PICkit2 klónt beszerezni? Bővebben: Link Netalán gyári PICkit3 -at?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2014
(#) watt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 14, 2014 /
 
Szerintem is inkább PK2, vagy PK3-at vegyél.
(#) zolek hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Sziasztok! Pickit2 ezt a hiba üzenetet jelenítette meg mikor 16F648 akartam felprogramozni,
programozás meghiúsult program memória címre
0x0001F5 . Letöröltettem a pic-et vissza olvastatom és nem törölt ki semmit . Kerestem a neten megoldást de még idáig nem találtam.
(#) Hp41C válasza zolek hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Elérte-e a Vdd a Bulk Erase által igényelt Vdd minimumot? Próbáld a "Vpp first entry method" -ot, de ekkor az áramkört a PICkit -nek kell ellátnia a Vdd tápfeszültséggel.
(#) Stynson hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Sziasztok!


Egy PIC16F887-et szeretnék felprogramozni a szilva féle klónnal, korábban csináltam már, azonban ma egy érdekes hibaüzenetet kaptam (mellékelve)

Valaki, valami ötlet?

it....PNG
    
(#) nedudgi válasza Stynson hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
PIC16F877 van kiválasztva.
(#) Stynson válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
oh tényleg, pedig 5ször megnéztem, ezek szerint nekem még reggel van...-.-
(#) Stynson hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Most, hogy nagynehezen sikerült kiválasztani a pic-emet ( )

Ezt a hibaüzenetet kapom íráskor, olvasással nincs gond
(lehet, hogy kinyírtam a picet?)

hiba.PNG
    
(#) nedudgi válasza Stynson hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Ki adja a tápot a PICnek? A programozó lábakat kimenetre használja a program? Ha igen, van késleltetés a program elején?
(#) Stynson válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
A programozótól kapja a tápot, nem használ programozó lábat, viszont elképzelhető, hogy sikerült tönkretennem a picet.

Volt benne egy program, és most mást olvasok ki, inkább csak memóriaszemetet, de ha azt kiolvasom azt vissza tudja bele írni, mást nem.

Valami módszer, hogy megbizonyosodjak róla, hogy működik-e a pic?

(Van a honlapon egy cikk, amiben egy programot többször használtam már ezzel a piccel, de most azt se engedi :S)
(#) Stynson válasza Stynson hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Ha kitörlöm a benne levő programot, az rendben megy, de ha utána kiolvasom, mi van benne, akkor nem teljesen üres....
(#) nedudgi válasza Stynson hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Memóriaszemét? Milyen hosszú a kábel a PIC és a PICkit között? Legfeljebb 10-15 cm lehet.
(#) Stynson válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
nincs is kábel, tüskesoron csatlakozik + max 2 cm vezetősáv
(#) Hp41C válasza Stynson hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
A programozás alatt a Vdd eléri-e a programozási leírásban szereplő min. 4.5V -ot? Ennyi kellene a teljes törléshez (Bulk erase).
(#) Stynson válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Eldöntöttem oldalra az egészet, hogy meg tudjam mérni, erre meg működött az egész, ezek szerint csak kontakthibás volt az illeszkedés valahol....
(#) progee hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Picki3, Mplab IDE8.92 környezetben programozok PIC16F628A-t. Az 5V-ot a pickit3 szolgáltatja.
Az az érdekes hiba állt elő, hogy ezt az egy típusú PIC-et nem sikerül "újraprogramoznom", tehát szűz PIC-re felmegy a program és működik is a hardveren, viszont újraprogramozni már nem sikerül mert a következő hibaüzenetet kapom:
Idézet:
„Target Device ID (00000000) does not match expected Device ID (00001060).”

Kontakt hiba nincs a pickitnél, és más típusoknál nincs is ilyen problémám.
Neten úgy láttam, hogy már többen belefutottak ebbe a jelenségbe, de megoldást nem találtam sehol sem.

Van valakinek ötlete, hogyan lehet ezt kiküszöbölni?
(#) nedudgi válasza progee hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
A leggyakoribb hiba, hogy a programozó lábakat kimenetként használja a kontroller programja, és nem tartalmaz késleltetést a lábak kimenetre való állítása előtt.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2014
Következő: »»   75 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem