Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Holnap összerakok valmi sorospoti programozót, talán elérek vele valamit.
Idézet: „A bele írt tartalommal nem lehet olyan állapotba kergetni, hogy a típusát, és talán az első 50 byteot ne lehessen kiolvasni rendes programozóval.” Sajnos lehet: Ha a PGC és/vagy PGD lábakat közvetlenül a program elején kimenetnek vagy T1 oszcillátornak állítjuk be és belső oszcillátort alkalmazunk és a MCLR funkciót letiltjuk, a programozó nem tudja felvenni a kapcsolatot a PIC -kel. Idézet: „Holnap összerakok valmi soros poti programozót, talán elérek vele valamit.” Keress hozzá egy jó öreg gépet is. Kb. 20 éve nem működnek megfelelően a soros porti programozók, amik a portról szedik a táp és a programozó feszültséget. Az ok a fogyasztás minimalizálás. A MAX232 (vagy annak utódjai) esetén az RS232 oldali meghajtó feszültség puffer kondenzátorát nem a +5V -ra, hanem a földre kötik, azaz a kimeneten nincs meg a +/-9V. Nem is beszélve a 3.3V -os konverterekről. Külső tápfeszültséges programozót építs.
Ez esetben van valami módszer a pic újraélesztésére? A programról annyit tudok, hogy a belső oszcillátort használja. Van ugyan külső kvarc, de azt írja, hogy azt csak a mérés időalapjának használja.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2024
Nekem is volt égetési bajom, azóta minden programom egy üres rövid várakozással indul.
Keress valakit a közeledben, akinek van PICKit 2 vagy újabb programozója. Pár másodperces történet.
Két módszer van:
- Amit Bakman említett, egy várakozás a port beállítása előtt, - A belső oszcillátoros PIC -ek programozhatók a "Vpp first programming entry" módszerrel. Ehhez az kell, hpgy a programozó kapcsolni tudja a Vdd tápfeszültséget. A PGM lábon észlelt szintátmenet megzavarhatja a HV programozási módot. A "Low Voltage Programming" módban a PGM lábat a PICkit2 AUX lábára kell kötni. Próbálkozni kell. Egyébként a 16F628 esetében volt olyan széria, amivel a PICkit2 -nek meggyűlt a baja.
A hozzászólásban annyi ÉS van, és az írója sem utolsó szinten űzi a mesterséget, hogy nagy valószínűséggel igaza van, még ha mi nem is találkoztunk ezzel az állapottal.
Összeraktam egy külső tápos JDM-et, törlés után felismeri a Pickit2. Próbáltam írni is a JDM-mel, ellenőrzés sikertelen. A program benne van, mert vissza lehet olvasni, de nem fut. Majd keresek valami más hexet, tesztelés céljából, de mára elég volt.
Köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám. Nem az Pickit2 klónommal van baj. A JDM-mel törlés után, PK2-vel másik hex betöltése simán megy, és működik is a pic.
Sziasztok! Hozzájutottam néhány PIC14000-hez, az a kérdésem hogy miként tudnám programozni? Jelenlegi programozók nem támogatják, illetve ami támogatta (pl. Picstart+) annak meg a jelenlegi PC szoftvere nem támogatja. Szerintem ennek van közvetlen utódja (lábkiosztást most ne vegyük figyelembe), tehát arra gondolok hogy ehhez közeli rokon (PIC16cXXX)-ra állítva az égető szoftvert, sikerülhet. Esetleg valami cfg/ini/dev fájlba túrva az apróbb eltéréseket módosítva, (ez utóbbit próbáltam, nem volt hatása).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |