Fórum témák
» Több friss téma |
Hello! Így nem lett volna egyszerűbb?
Szia!
De,valóban.... Az egyszerű mindig a nagyszerű. Köszi
Esetleg Moc-al kapcsolatba valami észrevétel?
80mA-t is kibír. Nagyobb triac-oknak is kell gate-áram erősen,
Köszönöm válaszod. Akkor hagyom úgy direktbe,ahogy van.
Sziasztok! Sencor SCF 2003 hősugárzót szeretnék kapcsoltatni egy ssr-25da szilárdtest relén keresztül arduinoval hőmérséklet függvényében. A hősugárzó tud 750W-ot, 1250W-ot vagy mindezt együtt.
Max 2kW esetén mekkora hűtőbordát ajánlotok? Illetve a fűtőszál bekapcsolását tartósan bírja ez a relé? A relé kis áramfelvételét gondolom bírja az arduino kimenete. Azért akarom mindezt, mert a hősugárzó bimetálja hangosan kattan és nem is pontos a hőmérséklet szabályozása. A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
Üdv mindenkinek!
Az előző írásomba voltak kérdéseim az AC vezérlésű SSR-ekről. Meg jött a nagy fal túloldaláról a relé. Ki próbáltam, és szépen működik, és lehet öntartást is működtetni róla. Az előző írásomban a rajzok szerintem jók, a kondit elkel felejteni. Néhány kép a próbáról: (a vezeték darab helyettesíti a be gombot).
Hello! Ez legalább egy pozitív hír, hogy jól működik..
Sziasztok!
Az alábbi problémában kérném a segítségeteket: Két szilárdtest relét kellene felváltva vezérelni, külső-230V-os-vezérlőfesszel, lehetőleg úgy, hogy az átkapcsolás oda és vissza is lehetőleg holtidő mentesen történjen. Amennyire lehet egyszerű megoldásra lenne szükségem, nem szeretnék alkatrésztemetőt építeni.Direkt nem írom le az áramkör célját, aki átlátja a feladatot az úgy is levágja a lényeget. Köszi!
Egy váltóérintkezős relével egyszerűen megoldható a feladat.
Teljesen igazad van, csak abban mechanikus kontaktus van és átkapcsoláskor van némi holtidő, ezért ragaszkodnék továbbra is az SSR-hez.
Ha nem két különböző fázist kell átkapcsolni, akkor lehet átfedés a kapcsolási időben. Persze, ha a vezérlés is 230VAC, akkor nyűgösen oldható meg az időzítés - bár lehet, hogy nincs is rá szükség.
A fázis azonos, átfedés elvileg lehet, inkább szünet ne legyen.
Sziasztok!
Egy 300V egyenfeszültségű tápegységre szeretnék rákapcsolni műterhelést. Az alábbi kapcsolás működőképes lehet DC-n a nullátmenet figyelés miatt?
Hello! Ez két okból sem jó.
- Részben ha a triac-ot egyszer begyújtod, akkor az már ki nem kapcsol, csak ha az anódárama megszakad. - Részben a nullpont kapcsoló miatt, hiszen az ha nem a nullpont közelében van, nem kapcsol be. Itt meg soha sincs a "nullpont közelébe", hiszen a DC állandó.
Az áramnak és a feszültségnek megfelelő tranzisztor, FET, vagy IGBT sima optocsatolóval vezérelve alkalmas a feladatra. Ha a terhelés oldalon nagykapacitású kondenzátor is van, annak hatását is figyelembe kell venni!
Nincs kondenzátor, csak ohmikus terhelés.
Az alábbi rajzon ha az OC2 helyére egy lehúzóellenállást teszek a gnd felé, akkor működőképes lehet a dolog? Vagy mindenképpen szükség van mindkét optóra?
A melyik irányba ellenállást teszel, az a jel felfutási, vagy lefutási idejének növekedésében látható lesz. Az, hogy kell-e kettő, az attól függ milyen frekvenciával akarod kapcsolgatni a terhelést. Ha csak néha ki, majd be, akkor jó az ellenállásos megoldás is.
Köszi a segítséget, összeállítom este a próbakapcsolást.
Idézet: „Sziasztok! Az alábbi problémában kérném a segítségeteket: Két szilárdtest relét kellene felváltva vezérelni, külső-230V-os-vezérlőfesszel, lehetőleg úgy, hogy az átkapcsolás oda és vissza is lehetőleg holtidő mentesen történjen. Amennyire lehet egyszerű megoldásra lenne szükségem, nem szeretnék alkatrésztemetőt építeni.Direkt nem írom le az áramkör célját, aki átlátja a feladatot az úgy is levágja a lényeget. Köszi!” Valaki igazán megszánhatna egy ötlettel, kapcsolási rajzzal. A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
Erre írtam, hogy azonos fázisok (csak más betáp felől) kell-e az átváltás: Ha igen, akkor megoldható, különböző fázisok közt nem.
Én is erre írtam, hogy azonos fázisról van szó.
Gondolom ez kell: "örök fázis" táplálja a fogyasztót mindaddig, míg meg nem érkezik a bemenetre "néha fázis". Ennél egyszerűbbet nem tudtam kitalálni, AC bemenetű SSR nem alkalmas ide.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
Kösz szépen!
Tényleg egyszerű kapcsolás, neki is állok összetákolni. Még egyszer köszönöm.
Szia!
Érdeklődöm, hogy meg építetted-e a kapcsolást, ha igen akkor mik a tapasztalataid. Előre is köszönöm.
Hali kollégák
Két tisztán Ohm-os terhelés (olajradiátor) kapcsolására használok SSR-t. A névleges fogyasztás 2x 2KW, (bár a radiátorokban lévő két fűtőkör soha sem ment egyszerre), vagyis 17A-es maximális fogyasztásra kellett felkészülni. Eddig egy 25A-es, majd egy 40A-es SSR ment tönkre. Az első csak totál zárlatos lett, tehát kikapcsolhatatlan, de a második csatlakozója is szénné égett amellett, hogy ez is zárlatos volt. Vagy két órán át kerestük az égett műanyag szagának forrását, mire rájöttem mi a baj. Szerencse, hogy nem gyulladt ki a ház. Az SSR egy kiszuperált PC-táp dobozába került beépítésre, a lemezház adta a hűtését, a lemezkivágásokon keresztül mehet a levegő is. Összeépítés után terhelve sosem volt kézmelegnél melegebb a relé, a ház meg hideg volt. Az SSR előtt 16A-es kismegszakító is van természetesen (soha nem kapcsolt le). A vezetékezés 2,5 mm2-es többerű réz drót, csatlakozó vég ónozva. A ház egész hálózata új, rézvezetékekkel, földeléssel ahogy illik. Amit még tapasztaltam: az SSR-ről használt hagyományos kisteljesítményű trafók 1-2 hónap alatt tönkremennek (órás rádiók, eddig 3 halt meg, a hálózati trafó primere szakadt), de a kapcsoló üzeműek bírják. A csili-vili új fordulatszám-szabályzós porszívó sem megy róla, csak akkor, ha legalább egy hagyományos izzós éjjeli lámpa terheli a kört. A nullátmenetnél keletkező kis tranziensekre gyanakodtam, ezért beépítettem egy hálózati zavarszűrőt a kimeneti oldalra, de nem segített, a harmadik órás rádió is meghalta magát. Most vettem egy 100A-es SSR-t hűtőbordára szerelve, ez már nem kínai sz@r állítólag, de beépítés előtt futok egy kört, hátha valaki járt már hasonlóan (és van megoldása is). Szóval tisztelettel várok ötleteket, véleményeket, javaslatokat. u.i.: ha ez is kihal, egy hagyományos mágneskapcsolót teszek be, és az elektronika k@pja be..
Trafós készülékek rühellik a az SSR-t, akár triac, akár SCR a kimenet.
Nem gondolom, hogy egy PC táp lemezháza elegendő hőelvezetést biztosított hosszabb idejű terhelésnél is. Az, hogy a csatlakozónál leégett, 95%, hogy meglazult kötés eredménye. Szorító kötéshez tilos leónozni a vezetéket, mert emiatt garantált a lazulás.
Üdv!
100kHz-es tartományra létezik szilárdtest relé kapcsolás? Nagyáramú AC PWM kimenetet kéne kapcsolni min. 5A/160V.
Sziasztok,
Egy Omron G3MB-202P szilárdtestrlével készült modult akarok venni. Bővebben: Link van rajta ellenállásbiztosíték (az a zöld valami), az tulajdonképpen micsoda? Induktív terhelést kapcsolna (transzformátoros tápegységek), kell hozzá még valami védőáramkör? Láttam soros RC tagot párhuzamosan kötve a fogyasztóval, annak zavarszűrés, vagy védelem a szerepe? |
Bejelentkezés
Hirdetés |