Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   74 / 193
(#) csaba222 hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Találtam itthon egy MiniFor 12V 20W pákát.
Tápom az viszont nincs hozzá, kérdésem lehet e használni egy kapcsolóüzemű PC táppal?
(Zöldet-feketét összekötöm, elindul a táp, a sárga vezetéken meg ott a 12V)
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) pjg válasza csaba222 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Persze. Lehet. Bár ez olyan ágyúval verébre. 20W-os páka 250+ W-os tápról.
(#) Zsora válasza Zotyó83 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Én hőlégfúvóból is inkább a JBC-t ajánlanám. (A HAKKO-k nekem nem annyira jöttek be.)
(#) bbalazs_ válasza csaba222 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
A PC tapoknal gyakran le kell terhelni az 5V, manapsag meg a 3.3V agat, hogy rendes feszt adjon le a 12V-os agon.
(#) hbal válasza csaba222 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
(#) qvasz2 válasza csaba222 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Kicsi pénzért tudok neked hozzá használható trafót adni, ha érdekel keress meg.
(#) csaba222 hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Köszönöm.
Első körön kipróbálom egy PC táppal, több darabom is van!
Ami kicsit aggaszt, hogy terhelés nélkül nem 12V ad le (ez csak tipp nincs műszerem), az 5V ágat, azt viszonylag könnyen tudom terhelni (HDD van, pár rossz itt nem számít a szektorhiba, a leszakadt fej) a 3,3V kicsit nehezebben.
De lehet, kár aggódni a páka épp elégé leterheli majd.
(#) sector99 válasza csaba222 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Nem kell oda wincsi, sima 12 V-os - pár wattos - izzó is megteszi. Azért egy műszert nem árt majd beszerezni, mert itt a "saccolásos" módszerrel nem sok sikerélményed lesz...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) Zsolt50 válasza Zotyó83 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Pákának énis a JBC-t használnám 210-es tipekkel, legtöbb ilyen állomás a 245-öst is lekezeli. A betétek nagyon jók, viszonylag olcsók. Tapasztaltom szerint nem szeretik az erős zavarást pl. induktiv vagy négyszögjellel hajtott rezsó.
Hőlégnek is JBC-t használnék.
A linked nem mutat semmi értelmes helyre. (egy webáruház összehasonlítása,de üres a termékkör)
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) Zotyó83 válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Köszönöm mindenki válaszát!
Zsolt50 a JBC CD-2BC és a JBC DIT-2D hasonlítottam össze, hogy szerintetek miben különbözik a kettő és melyiket lehet jobban kihasználni?
(#) Zsolt50 hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Erre válaszoltam.

Szia!

A JBC DIT-2D egymásra rakható építőelemes vezérlőből áll, különálló pákatartóval és tisztítóval. A JBC tools szerint csak 245-ös pákát kezel, ennek még utánna nézek mert szerintem kezeli a 210-et is.
A JBC CD sorozat kompakt kivitel, minden egyben. Hivatalosan is támogatja a 210 és 245-öt is, ezt személyesen tapasztaltam is.
Lehetséges, hogy a vezérlők programban is különböznek, megpróbálok ennek is utánajárni.

Amúgy ezek a pákanyelek csak csatlakozók, nincs bennük semmi extra. A betét lehetséges, hogy különbözik és a pákának kell felismernie. Érdekességképpen a 210-be belemegy a 120 "hegy" csak a hőfok nem stimmel úgy 30-50 fokkal.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2015
(#) tomipap válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Nekem DI-2B -van ehhez is azt irtak anno, hogy csak 245-ot tamogat de a 210 mukodik vele tokeletesen.
(#) vzoole válasza Zotyó83 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Én jobban szeretem, ha külön van a pákatartó, én arra szavaznék.
Kinézetet leszámítva nem különbözik a két állomás.
(#) melorin válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Találtam egy eladó JBC pákát, de mivel nem értek hozzá, félek megvenni, ezért szeretnék kérdezni:
Az állomás egy JBC BT-2A és a nyél egy 2245/4700 és nem tudom, hogy ezek biztos egymáshoz illenek-e. Kifutott termékek a hivatalos oldal szerint, és nem is találok olyat a neten, hogy 2A, csak 2B.
A nyél is 245 kéne legyen, ehhez képest nem tudom, hogy hol áll a 2245.
Mi van ha nem is hozzá való, és pl. nem fog lekapcsolni a fűtés, ha a tartójába teszem pihenni a pákát.
(#) vzoole válasza melorin hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Ha jó árban van, nyugodtan megveheted. 2245 pákanyél lett átnevezve T245-re.
(#) Zsolt50 válasza tomipap hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Igen azzal is elmegy a 210-es, valamint meghajtja az ónszívót is és vezérli a vákuumszivattyút. A DIT-2D -t passzolom.
(#) Zsolt50 válasza Zotyó83 hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
A T245-höz nagyobb a választék, de a fizikai méretei is nagyobbak. A T210-hez is sokféle TIP van, apró SMD alkatrėszekhez is nagyon jó. JBC NANO extra kis SMD-hez való, THT-s alkatrész forrasztása már gondot okozhat neki.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) melorin válasza vzoole hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Megvettem. Sajnos valami nem OK.
Amikor bekapcsolom a pákát, szépen felfűt amennyire kell, lehet forrasztani. De amikor eléri a beállított hőmérsékletet, lekapcsolja a fűtést (ahogy kell is neki), de nem kapcsolja vissza ahogy hül a páka!
Ugyan ez történik amikor sleep-ből térne vissza, na akkor sem fűt fel, hanem marad a sleep hőmérsékleten. Gyanítom, hogy az első esetben is sleep hőmérsékleten tarthatja a pákahegyet, mert ragad hozzá az ón.
Meg lehet/érdemes javítani vajon?
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Annyit még hozzáfűznék, hogy a nyél vezetéke csak középtájt forró felfűtés közben. Ez normális?
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Marmint a pakanyel vezeteke forro? Kozeptajt alatt az erted, hogy a hossza felenel forro a kabel?
(#) melorin válasza tomipap hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Igen, a pákanyél vezeték hosszának a felénél forró. Már kb. 5mp fűtés alatt felforrósodik.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szerintem ott a hiba. Annak semmi oka normalis esetben forrosodni. Ne kinozd akkor az allomast amig ki nem probalod egy masik nyellel.
(#) melorin válasza tomipap hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Akkor elméletileg nem az állomással van baj, ugye? Mit is tudna csinálni, hogy így felforrósítson egy vezetéket, főleg ha közben még fűt is a hegy. De ha zárlat lenne benne, akkor el sem juthatna a fűtőbetétig az áram. Ha meg a hőmérőjéhez vezető vezetékkel van baj, akkor egyrészt nem kapcsolna le a beállított hőfokon, másrészt a hőérzékelő vezetékén nem folyhat akkora áram, hogy felforrósítson egy vezetéket.
Nem értem.
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Azert egy forro ponthoz nem kell kimondottan zarlat, es nem kell 10W sem. Es pont a zarlat miatt lehet, hogy nem fut ujra vagy nem indul el standby-bol. Latni kellene a kapcsolast es ismerni a programot ahhoz, hogy ertsuk mi ez. De az biztos, hogy nem rendeltetesszeru ha forro a vezetek raadasul egy bizonyos ponton. Vagj ki 5-8cm-et es kosd ujra. Majd teszteld le. Rosszabb nem lehet.
(#) melorin válasza tomipap hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Kipróbáltam egy ismerősöm digitális állomásán a nyelet. Azon felfűt sleep után is, és az elért hőfok utáni leszabályozás után is. És kiírja hogy 420 fokon van. Viszont túlfűt, fura szaga van a hegynek és el is szineződött, pedig a kijelző szerint 420 fok. Ja és ott is izzik a vezeték.
A haver nyelét is Kipróbáltam az én állomásomban, úgy néz ki tökéletesen végzi a dolgát.
(#) Zsolt50 válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ez a JBC állomás amit vettél?
A "nyél" csak egy egyszerű tartó, érintkezőkkel. Vagy rosszul van bekötve vagy a kábelhibás. Ahogyan tomipap is mondta vágd szét a kábelt ahol melegszik, kössd össze, szigeteld le. Ha ígysem megy akkor egy új nyél pár ezerért. 400 felett szineződhet a hegy
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) Zsora válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Az egyetlen hibalehetőség ezeknél a pákáknál, a kontakthiba a foglalat és hegy között, ill. a szakadás a kábelben. A te esetedben több mint valószínű hogy érszakadás van; mégpedig a melegedő pontnál.
(#) melorin válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Pár ezerért új nyelet? Én nem találtam, inkább csak 20k-hoz közelítő árakat.
Az furcsa még nekem, hogy az állomásba épített hegykiszedő mélysége túl kicsi ahhoz, hogy addig lehessen beledugni a hegyet, hogy bele lehessen akasztani majd kihúzni a nyélből. Kéne még kb 1cm mélység ahhoz, hogy ezt kivitelezni lehessen. Jelenleg neki kell feszíteni a hegyet, és úgy kihúzni a nyélből.
Ismim állomásában sokkal mélyebben van kialakítva ez a kiszedő rész.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) Zsolt50 válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
4-6 körül szokott lenni, de van használt is . A pákatartó 210-eshez van, ezért rövidebb.
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Akkor a helyzet az amire szamitottunk Ez legyen a legnagyobb hibaja ha jo aron volt. A pakatarto meg ahogy Zsolt50 irta egy 210-es pakanak a tartoja. Igy mar lassan ertheto, hogy miert volt joarasitva.
Következő: »»   74 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem