Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   217 / 360
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia! Kicsit hadd vitatkozzak. Sajnos kevés a szoftver. A nagyobb bajt a hardver és az EMC okozhatja. Először kell egy betonbiztos hardver, ami kellően zavarmentes - aztán jöhetnek a jobbnál jobb szoftverek. Olyat még nem láttam, hogy rossz hardveren a szoftver javított volna. Kisebb "csalások" megoldhatóak szoftveresen is - de sokkal nagyobb meló.Nem a levegőbe beszélek, van saját hardeverem, amit be is építettem a házamba. Az asztalon minden tökéletes volt - amíg be nem került az erősáramú elosztóba, ahol 70-80V-os zavarimpulzusok is simán előfordulnak.
(#) Frenzy válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia! A hardver most már jól működik, csak eleinte volt vele gond, ezért is néz ki így! Csak azért tettem fel, hogy aki elszánja magát, hogy az újraprogramozásban segítsen, ugyanis rengeteg olyan hozzászólást olvastam, hogy "legalább egy kapcsolást tegyél fel, mert fogalmam sincs, hogy mit szeretnél" annak átláthatóbb legyen, hogy mire is szeretnék programot írni. Egyébként Én is jobban örülnék, ha pl ezt megerősítené vagy megcáfolná valaki:
Idézet:
„Elmélkedtem miért van 2 órajel. Az lehet, hogy be van kapcsolva a WDT és úgy nem tud működni a Timer0, ezért van az időzítés Timer1-el megoldva?”
. És ha így van, akkor hogy lehet Flowcode-ban beállítani két órajelet?
(#) kokozo válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Miért kell neked minden áron 2 órajel? Ha az időzítés miatt akkor elég a timer azt meg meg tudod nézni abban a progiban amit küldtem.
(#) Frenzy válasza kokozo hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Mert a hardveren nem akarok változtatni és ha lefagy a program nem akarom, hogy nekem kelljen újraindítani. egyébként megépítettem dugdosós panelon az áramkör gyengeáramú részét ledekkel és felraktam rá amit Te küldtél. Tökéletes, bár az értelmezésénél furcsa volt a 30- és 100-tól való visszaszámlálás, mivel ez csak egy 15 és 50 secundumos késleltetés, de megoldottam és ez így jó is lesz. Megpróbálom megírni a többi részét aztán jöhet a tényleges helyén a tesztelés.
(#) Frenzy válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Még valami! Mivel a bemenetek magas szinten vannak (10k-s felhúzó ellenállások miatt) így a programban is magas szinten kell lenniük a kapcsolóknak alapesetben. Ezt a switch bankon be lehet valahol állítani, mert csak a sima kapcsolókon tudtam átállítani?!
(#) kokozo válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ahol figyeled a gombok értékét ott mindegy hogy 0-át figyelsz vagy 1-et csak a kacsacsőrt kell meg az értéket felcserélni és már jó is lesz. Itt egy újabb verzió mindegyik kapcsoló működik timer nélkül és a " melyik a gazdaságosabb a makro vagy az 1 főprogram" itt erre is van benne egy jó példa.

vil_vez-1.fcf
    
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia,
Köszi hogy időt szántál/ szántatok rám. Próbáltam így is úgy is a ref-et változtatni. Végül is meg találtam a probléma okát. A próba panel okozta. Mihelyt megmozdítottam kábel armadát random ugrált a kapott AD érték. Nem mai már a panel . Szóval nem prg hiba hanem s szerelési hiba okozta a gondott. Most tervezem neki a végleges panelt. Egyébként akksi töltő vezérlő lesz, azaz kiegészítése a régi orosz töltőmnek
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015

7424911_n.jpg
    
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Hidd el, én is kijártam már az iskolát, de a konkrét példában a programot kellett átírni.
(#) Bakman válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Halvány lilám sincs, miért van két órajel használva. Talán Timer2-ből a program írója nem tudott egy másodperces késleltetést kikeverni, pedig lehetőség bőven van. WDT hazsnálata sem indokolja a két órajel használatát. A HW-en max. annyit kell változtatni, hogy kiveszed a kis kristályt (32 kHz).
(#) Hp41C válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Két órajel oka a következő lehet: 20MHz -röl jár a PIC, a sebesség kell a számoláshoz, de a fogyasztás csökkentése érdekében, ha nincs feladat, alszik (sleep). Alvó üzemmódban nem megy a fő oszcillátor, a timer0 és a timer2 sem. A pontos időzítést a timer1 oszcillátorral lehet megoldani. Óra quartz -ra (32.768kHz) van tervezve. Az 1Hz -es megszakításhoz a TMR1H -t 128 -ra kell írni, a 0.5Hz -es módosítás nélkül megvalósítható. A timer1 aszinkron számlálóként működik alvó üzemmódban is.
(#) Frenzy válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Köszönöm! De ezt hogy oldom meg Flowcode-ban? Ehhez túl kezdő vagyok
(#) kokozo válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Én csak azt nem értem hogy egy ilyen egyszerű dolgot minek kell ennyire túlbonyolítani.. nem atom óra lesz ez ahol 1-2 másodperc eltérés ne férne bele, még a 20megás kvarc is felesleges..
(#) Frenzy válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Nem Én bonyolítom (nem Én építettem), csak új programot szeretnék rá írni, ami már majdnem kész köszönet érte neked, de mivel a villanyokat nem használjuk, csak este így nyugodtan aludhat a PIC és a WDT sem árt (Valószínű, hogy most is be van kapcsolva, mert az elején ezzel is volt probléma).
(#) Frenzy válasza Frenzy hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Eddig idáig jutottam. A teszt áramkörön jól működik, de majd kíváncsi leszek milyen élesben.

Még egyszer köszönöm az eddigi segítséget!

vil_vez_1.fcf
    
(#) makait1 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok
Egy gépkocsi ablakfelhúzó modult szeretnék csinálni és ehez próbálgatom az alábbi progit. Az a problémám, hogy a szimulációban rendben működik, de amikor megpróbálom beleírni a pic-be, a mellékelt üzenettel leáll az írás. Ezután a pickit2 program sem ismeri fel a pic-et, (not device detect). Ja, ezt eljátszotta már 3 vadonat új procival. Mit ronthatok el?
(#) kokozo válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
C:\Users\Makai\Desktop\ABLAKFELHÚZÓ\ablakfelhuzomegsz.fcf.c

Nem lehet hosszú ékezetes betű az útvonalban.
(#) makait1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Átjavítottam, de így is ugyanaz a jelenség
(#) kokozo válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
tápot kap a pic?
(#) makait1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Külön tápot nem adtam neki, gondolom a pickit2 ráadja az írás ideje alatt.
(#) kokozo válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Persze hogy nem
(#) makait1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Megpróbálom
(#) kaqkk válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Először fordítsd hex be azután a hex et már be fogja égetni a pickit , a közvetlen beégetést nem sokan használják épp ezek miatt a hibaüzik miatt (nekem egy kattintásra lefordult hex-re)
(#) Kovabe válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia
Hasonlo problémába belefutottam én is, a probléma okozoja egy nyavajás elko kondi volt, amint kapot tápot, abban a pillanatban átment rövidzárba. Illetve még lehet hogy a szűrőkondi okozza.
(#) Peti.Janka válasza makait1 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Én is jártam így. Adott ki tápot a pickit2, de volt még egy LCD meg még néhány fogyasztó, és kevés volt az áram. Adtam rá külsõ tápot és tökéletes lett.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha a programozó bemenetek valamelyikén fogyasztó (ellenállás-led ) van akkor a pickit nem tudja kiolvasni a pic adatait ettől is lehet hogy nem ismeri fel . Ezért is programozom az áramkörön kívül a piceket
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) makait1 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Bocsánat, tegnap este itt kellett hagynom. Köszönöm a sok segítséget, akkor küzdök vele tovább.
(#) makait1 válasza makait1 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Még egy gyakorlati kérdés. Az smd kivitelű procikat hogy szoktátok áramkörön kívül programozni? Létezik ilyen foglalat?
(#) slogan válasza makait1 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Én így égetem ezeket.

Egyébként ,ha a pickit szoftverébe bekattintod ,akkor ő fogja a tápot adni.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) Kovabe válasza makait1 hozzászólására (») Jan 26, 2015 / 1
 
Szia
Nem tudom a többiek hogyan programoznak de én mindig forditok és pickit2-vel beírok. 99%-ban helyben szoktam programozni és semmi gond csak arra kell figyelni hogy bement ként legyen használva és maximum fel lehet húzva egy ellenállással.
(#) Baxi hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Bele akadtam egy olyan problémába hogya PWM-el akarok szabályozni feszültséget. A PWM kimenet be van állítva mondjuk 50%-ra, és amikor bele mérek az AD-val akkor mindig változó értéket kapok. Ugyanis vagy a csúcsot mérek vagy nullát. Ez normális, de így nem tudok vissza szabályozni. Gondolok Én itt arra hogy a táp fesz 20V, a beállítani kívánt pedig 10V. Ezt úgy csinálom hogy ha több a mért fesz mint a kívánt kivonok egyet a PWM értékből, ha kevesebb hozzá adok egyet. Az a gond hogy valamikor működik a szabályzás valamikor meg nem. Az AD-nál 16-szor mérek és ennek az átlagát használom. Én arra tippelek hogy nem mindig a periódus előtt indul a mérés. Valakinek van ötlete hogy lehetne ezt megoldani, hogy átlagot tudjak mérni? Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

pwm_fesz.fcf
    
Következő: »»   217 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem