Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   75 / 193
(#) melorin válasza tomipap hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Vajon az állomás teljesítménye is kisebb a 210-es pákatartóból kiindulva, vagy annak semmi köze ehhez? Lehet szerezni hozzá 245-ös pákatartót vajon, vagy meg kellene emelni egy kicsit?
Amúgy mi számít jó árnak egy ilyen állomás esetében?
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Az allomas tipusa ha az amit mondtal akkor az biztos, hogy nem csak 210-hez jo. Az szerintem ugyan olyan 75W-os allomas ami nekem is van csak regebii verzio. Nezzel korul rendszeresen ezen a linken es talalsz hozza idovel mindent. En is ugy szoktam bovitgetni a JBC keszletet ha valami nem surgos akkor ebay-en nezelodom es mindig akad valami. Igy vettem olcson 210-es pakat is nem is olyan regen. Hat olcsonak az szamit szerintem ha 200€ alatt vetted. De igy, hogy nem jo a pakatarto, hibas a nyel kabele szerintem maximum 150€-t adtam volna erte. De ez nagyon relativ dolog. Kinek mi a jo vetel ahhoz kepest, hogy ujonnan 600-800€ az allomasok ara.
(#) melorin válasza tomipap hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Akkor jól jártam még így is 5 számjeggyel és kettessel kezdődő árral.
(#) tomipap válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Annyiert nem kerdes, hogy jol jartal.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) Ge Lee hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Ilyet használ esetleg valaki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, alternatívaként gondolok rá a solomon helyett.
(#) Zsolt50 válasza melorin hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Simán lekezeli a 245-ös pákát. ITT egy adatlap a BT sorozatról. Egy másik bővebb, ami innen származik. Megnéztem most csak 210-es hirdetés van fent, de régebben láttam 245-öst is ott. Ha nem találod keress meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Nekem van, szerintem jobb mint a Solomon. Most nincs időm, holnap majd bővebben írok róla.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Köszi előre is. Ami szimpatikus benne az ára mellett a vékonyabb markolat, meg a szokatlan fűtőbetét-hegy megoldás, miszerint nem a betét veszi körül a hegyet hanem fordítva. Mondjuk a csatlakozó bekötésre nem jöttem rá, mert némelyik képen pont ugyanolyannak tűnik, a másikon meg fordítottnak mint a solomon.
Gondolom a hőeleme illeszkedik a solomon szabályozójához, vagy legalábbis nincs köztük nagy eltérés. Viszont hegyeket külön nem találtam hozzá csak 10db-os készletben.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A Solomon hőelemes, ez meg termisztoros. Kb 50 ohm páros a termisztor, a 2 ohm körüli a fűtőbetét kivezetése.
(#) Csupasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Úgy van, ahogy sector99 kolléga írta. Kb. fél éve használom, pontosan a Solomon helyett. Kapható hozzá külön 1db-os kiszerelésben is többféle hegy. Szerintem jobban használható, mint a Solomon.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Értem, akkor a solomon szabályozója nem jó hozzá. Árulnak készen szabályozót is hozzá, de kíváncsi lennék a rajzára mert inkább megépíteném magam. Viszont ahogy látom a csatlakozó is más, nem kompatibilis az 5 pólusú tuchellal.
(#) IMi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia!
Íme:
(#) Csupasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A forrasztóállomásos topikban találsz több rajzot is hozzá. A csatlakozó a HEStoréban kapható mikrofoncsatlakozóval használható.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
No itt vagyok...De jó a Solomon szabályzó is minimális átalakítással. Én a vzoole féle analóg szabályzót építettem meg először. Amint látod csupán egy-két ellenállást kell módosítani. De természetesen az is jó amit IMi linkelt. Így is tökéletesen használható volt a páka, könnyebb is mint a Solomon, meg a nyele is vékonyabb jobban kézhez álló. Bevallom én nem méricskéltem C fokra a pákahegy végét, úgy állítom be a hőfokot, hogy szép legyen a forrasztás, de ne is "égessem" szürkére az ónt. A hegy választék nekem teljesen megfelelő ezt vettem meg, mert szerintem gazdaságosabb mint egyenként. Igaz, hogy nem napi 8 órát használom, de még nem kopott el egyik sem a 2 év alatt. Egyedül a vezetéke lehetne kicsit rugalmasabb, de még annyira nem zavart, hogy lecseréljem. (azt se tudom, hogy hol lehetne ilyen lágy szilikonos 4 eres vezetéket kapni )
Kb. egy éve úgy döntöttem, hogy "full extrás" állomást építek, ezt választottam. (néha nem működik a link, de ha érdekel akkor majd összeszedem az anyagot) 3 programozható hőfok, beállítható készenléti idő és hőfok meg még sok mindent tud, jó kis programot írtak hozzá az oroszok, az én igényeimnek maximálisan megfelel.
Nagy vonalakban ennyi. Jaaa igen a csatlakozót én is lecseréltem a régi 5 pólusú DIN-esre, olcsón beszerezhető az aljzattal együtt. (ami gyárilag van rajta, ahhoz majdnem annyi lenne az aljzat, mint a páka ára...)
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Köszi mindkettőtöknek a választ meg a rajzokat. A beállítás nem gond, van hőmérőm a solomont is azzal állítottam be, 4-5 fok eltéréssel annyi a valós amennyit a potin beállítok.
Látszik hogy eddig nem nagyon érdekelt a téma, azért nem is találtam ilyesmit a topikban. Csak most kaptam észbe az ebay-en nézelődve, hogy jobb pákát is használhatnék ami ráadásul fele annyiba kerül...
(#) yo_annesz58 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Bár a topik jó részét átnéztem nem találtam választ a következőre:
A Fahrenheit 28003 állomásra kapcsolt már valaki másfajta pákát * parlagi egyszerűt v. akár Solomont?
Az érzékelése igen érdekes és szokatlan.
Pedzegetik ,hogy a hozzávaló páka(28103) * speciális hőfokfüggésű fűtőbetéttel rendelkezhet.Vki mérte már a 28103-nak a hideg és felfűtött ellenállását?
Már csak az állomás és a páka árából sem gondolnám.hogy ebben * hiper-szuper világszabadalom csoda-ötvözet lenne(amihez egy speciális vezérlést is ki kellett találni)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) vzoole válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
(#) Ge Lee válasza vzoole hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Köszi, ilyen van nekem is, csak abban a 2. OPA visszacsatolása nem elkó hanem egy soros 330k-1uF, meg a bemenő rész is eltér picit. A lényeg hogy jó lesz hozzá, nem kell másikat építeni, csak csatlakozót kell hozzá venni.
(#) sector99 válasza vzoole hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Én is a azt linkeltem be Neki...
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Ja igen... figyelmetlen voltam
(#) Prendick válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Nincs abban semmi csoda. A Solomonban K érzékelő van, a 28103-as meg valószínűleg J típus. Pl. ha Solomont rakok bele, kb. 220 fokra kell beállítani az állomást a 300 fokos pákahőmérséklethez. Táblázatban megnéztem és reális az elképzelés. A J típusú érzékelő elég szokványos típus ahhoz, hogy beférjen egy olcsó pákába. Még könnyebb is szabályozni vele, mert magasabb feszültséget ad.
(#) yo_annesz58 válasza Prendick hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
(hacsak nincs belőle többféle) én Itt a Fahrenheit 28003-nak arra a kapcsolási rajzára gondolok,ahol
a páka fűtőbetétével (meg a TRIAC-kal) sorba kötött R3 0,33ohm-al történik vmiféle érzékelés és
hogy valaki próbált-e erre egy nem a kifejezetten hozzá tartozó (28103) pákát csatlakoztatni?
Tehát az érdekelne hogy ezt a kapcsolást lehetne-e egy bármilyen(PTK vagy hőelem nélküli) pákának a szabályozhatóvá alakítására használni(persze hozzálőve az adott páka adataihoz)
(#) Prendick válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Igazad van, én néztem el a típust.
(#) orcika70 válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Egy kis kiigazítás Bővebben: Link.
(#) lLukizs válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Üdv!
Mértem neked két értéket.
Szobahőmérsékleten 3.5 ohm, 350 fokon 45 ohm.
(#) cupika97 hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy forrasztó állomásom, de pákám már nincs hozzá. A típusa ST 501. Ajánlanátok hozzá valót ami kitart sokáig. És lehet forrasztani vele normálisan?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015

50102_eng.pdf
    
(#) orcika70 válasza cupika97 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Kérdezz rá a HEStore forgalmaz-e hozzávaló pákát, vagy tudnak-e külön beszerezni hozzá esetleg.
(#) cupika97 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szlovákiából vagyok, HEStore-bol nem szeretnék rendelni. Íbéj ről tudnék rendelni.
(#) yo_annesz58 válasza lLukizs hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
köszönöm szépen!
gondolom ez van az 1-2 pontokon és a 4-5-n meg (hidegen) 45-55ohm akkor ez PTC érzékelős páka kell hogy legyen!?
ez a (hiányos) rajz kicsit megtréfált-orcika70 belinkelte a korábbi helyet ahol a javított rajzot meg a nyákrajzot is megtaláltam
Sokat tisztult a helyzet mert találtam egy pdf-et az Aoyue936-ról.Ebben két külsőre ugyanolyan páka található bekötéssel teljesítmény és ellenállás adatokkal.Az egyik hőelemes a másik PTC-s.
(#) yo_annesz58 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
köszi!
hülyére bámultam magam-biztos átsiklottam rajta
Következő: »»   75 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem