Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   78 / 193
(#) johncutter válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Most ha jól értem, akkor ez automatikusan kikapcsol, ha eléri az adott hegy max. hőfokát?
Milyen trafó ajánlott hozzá? Mert keresgéltem, és csak max. 1A-es trafókat találok.
(#) zolika60 válasza johncutter hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Az kicsi, minimálisan 2,5A kell, különben oda lesz a trafó. Egyébként igen, ha eléri a hegynek megfelelő hőfokot kikapcsol, ha aláhűl vissza. Ilyen.kor kattog. A Weller innen kapta a nevét. Trafó keresés.
(#) johncutter válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Közben rájöttem, hogy van nekem itthon egy csomó Codegen, meg FSP belsőjű táp, azt is át lehetne alakítani erre a célra
Nagyon szépen köszönöm az infókat!
Ui.: Ezeknek a kattogós Weller utánzatoknak, mennyi a reális ára?
Csak mert az ismerős 10000-ért vette a kettőt és nekem 2000-ért adná el darabját. A tízest sokallom értük, szerintem átverték vele.
(#) Csupasz válasza johncutter hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ha a másikat is ideadja kettőért, beszállok....
Egyébként reális volt a 10.
(#) johncutter válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Hát, ha meg is veszem mind a kettőt, nem 2000-ért adok túl rajta
(#) Gabó válasza johncutter hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ez a weller TCP (kattogós) sorozat koppintása. Állomás lényegébe, 24V AC trafó, hegyek wellerhez való hegyek. Annak az alján vannak számok, azzal van a hőfok szabályozva.
2eft megér szerintem.
(#) zolika60 válasza johncutter hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Az egyenáramot nem annyira szereti, mert hamarabb beég a kapcsoló. Persze arról is megy, ha nincs egy trafó.
(#) johncutter válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Aaham*, értem. Holnap megpróbálok beszerezni akkor egy AC trafót, de az biztos, hogy megveszem az egyiket

* mod: Ha eszel, nem kell leírni! Aaham = Igen értem...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem tudom, a puskás kapcsolója mennyiben tér el a wellertől, de nálam 12 évet kibírt az eredeti kapcsolóval az autós (dc12v) változat. Utána sajnos elhagytam. Azóta a 24V-os verziót használom egy szivargyujtós laptop tápról, ami szintén dc. Semmi gondot nem tapasztaltam ezzel sem...
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Mondjuk amatőr körülmények között sokáig elmegy. Még a kezdet kezdetén amikor karbantartó voltam egy R22-es masina mellett, napi nyolc órát volt a páka bekapcsolva. Ott volt amit trafóról és volt amit labortápról használtunk. A labortápos néha beégett, a trafós soha. Persze ezek extrém viszonyok és egy alkalmanként használt pákánál tán sosem jön elő. Lehet kicsit túlaggódtam a témát.
(#) johncutter válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Hát nem fog 24/7 menni, mert csak alkalmakként használnám, sajnos túl sok időm nincs forrasztgatni, pedig most is lenne mit.
Megpróbálok ennek a pesti cégnek utánajárni, hátha kapható hozzá eredeti hegy (tudom most már, hogy a Weller is jó bele), illetve az eredeti trafója, mert azzal mégiscsak vagányabb
For Mod: Bocs, csak próbáltam érzékeltetni, hogy leesett a tantusz. Akkor erről itt leszokom.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) johncutter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Köszi!
Nos, rákérdeztem a cégre a honlapon lévő számon, és valóban gyártják ezt a pákát, trafóstól, mindenestől. Csak a táp hozzá 19990 Ft
Úgy látom az ismerősi körömben kellesz trafó után nézni.
(#) zolika60 válasza johncutter hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Itt jóval olcsóbb.
(#) johncutter válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Köszi, ezt már láttam, és egy kicsit sokallom ezt az összeget is, mert se állvány, semmi nincs hozzá, csak egy trafó...
Akkor már egy használt Weller trafó állvánnyal használtan is jobb.
(#) Tartarus_ hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Más is tapasztalt olyat, hogy a Vzoole-féle univerzális vezérlővel alsó végállásban borzasztóan nagy a hiszterézis (~100°C)? A poti másik végénél szépen tartja a maximális beállított hőmérsékletet.
A páka Hakko 907 clone. A nyákot végig ellenőriztem, nagyon ronda lett az alul-méretezett forrszemek, és kopott 0.8-as fúróm miatt, de szakadást nem találtam sehol. Ellenállások, kondik mind a kapcsolás szerintiek..
(#) Tartarus_ válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Megoldottam. C3 helyére begányoltam 1uF+330kOhm-ot sorban, így tökéletes. Nem lett a 22µF értéke elírva?

sch.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Az úgy jó, nekem is 1u-330k van benne.
(#) vzoole válasza Tartarus_ hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Köszi a visszajelzést (Gee Lee-nek is)... átnézem majd én is.
(#) Tartarus_ válasza vzoole hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Én köszönöm a kapcsolást! Így remekül működik 2-3°C-os hiszterézissel.
Esetleg másnak is hasznos ötlet lehet, hogy a fűtéshez egy külön kis halogéntrafót használok áttekerve, a moc-ot és a triakot külön panelra raktam a hálózat kapcsolgatása miatt.
(#) cupika97 hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Ehhez milyen pákát ajánlotok? Íbéjen lenne a legjobb.
(#) kaqkk válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
A jlt02 való hozzá , itthon is kapható 2000 környékén.
(#) cupika97 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Nekem Mo-ról drágább. Ebay-en miért nem találok? Az a kapcsolás amit linkeltem, fog mukodni 0-12-24V 50VA-s trafóval, ha 50W-os pákát veszek?
(#) Csupasz válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia
Akkor ne azt az állomást építsd meg, itt van Tartarus hozzászólásában a vzolee forrasztóállomása, amelyik a Hakko pákát fogadja. Az kapható az e-bayn, és kiválóan működik ezzel a kapcsolással.
(#) cupika97 válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
sch.jpg lenne az? Az komplett?
(#) Csupasz válasza cupika97 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Igen, csak a kolléga leírt mellé egy módosítást.
(#) dudzsi hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy vzoole féle analog forrasztó állomásom. Leszeretném cserélni a solomon pákámat hakko 907-re. Mit kellene átalakítanom hogy müködjön vele és ne kelljen egy új elektronikát épitenem.
Köszi
(#) vottokar válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Szia!
Ha az univerzális vzoole féle van meg neked, akkor könnyű a dolgod. Egy darab ellenállás cseréje a rajz szerint.

sch.jpg
    
(#) dudzsi válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Szia!
Sajnos nekem ez van. Ezzel meglehet oldani vagy ne szorakázzak és épitsek egy újjat?
(#) johncutter hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Üdv!
Pár napja már mutattam, hogy szereztem 2 db Puskás-féle kattogós Wellert (24V 50W). Tegnap sikerült egy trafót is szereznem hozzá. Ez egy 3-48V-ig szabályozható magyar gyártmányú AC trafó (Zsámbéki Vegyesipari Szövetkezet gyártotta, KTA típus) , amelyet átkötöztem 24V-ra, multival lemérve üresjárati feszültsége 26V. Teljesítményéről nincs rajta semmilyen adat, mert a tinta valószínűleg felszívódott az adattáblájáról.
Nosza, mondom próbáljuk meg, legfeljebb leég a trafó.
Bekötöttem a pákát, adtam neki áramot. Eltelt pár másodperc, majd "kattant" egyet, ezután a fűtőbetétből füst szállt ki... Na erre gyorsan ki is húztam.
Létezik, hogy kiégett a fűtőbetétje? Miután kicsit kihűlt, szétszedtem, belül a kapcsolón látható égésnyom nincs (egyébként kissé korrodált a forrasztásoknál, semmi egyéb).
(#) vottokar válasza dudzsi hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Szerintem gond nélkül "átalakítható". Első körben a te verziódban levő R8-as ellenállás arányos csökkentésével próbálkoznék. (Ez állítja be az első műveleti erősítő erősítését, ha nem vagyok túl lükepék még hozzá..)
Lehet, hogy kell a trimmereken is állítani, de ez majd a gyakorlatban kiderül. Anno amikor én csináltam az univerzálisat a saját hakko klónomhoz, több órát is eltöltöttem a skála felvételével és visszaellenőrzésével..
Következő: »»   78 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem