Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Az elmúlt napokban kicsit felturbóztam egy fethűtést, kisebb lett és jobb is a hűtési teljesítmény.
Üdv.
Még nincs kész, de valamit már csinál. Leginkább 400V-ot, amit mér és szabályoz. (Emlékeztetőnek meg kiírja) Ha lesz időm, még beleprogramozok 1-2 dolgot.
Nagyon jól néz ki. Ehhez a töltő modulhoz használsz valami fetes kapcsolót, vagy ez mindig akkuról megy, USB-ről csak tölteni lehet? Látom a step-up is a PIC-ről megy, a szabályozás pulse skip, vagy valami bonyolultabb?
Ez csak egy valami lehet!
De minek az órához a 400V?
Árulkodó lehet a panel baloldalán lévő 2 darab bizti foglalat.
ktamas66: Az akku töltéséhez van a modul. Az akku után van még egy 5V-os DCDC konverter (a modul alatti oldalon) Ennek a kimenete van az oldalsó tolókapcsolóra kivezetve. Sima PWM+FET+tekercs a 400V-hoz. (A 10mH-es tekerccsel, 3kHz-en 72%-os kitöltés környékén adja le)
Na hallod! 400V-hoz, arányosan hosszabb bizti kell, hogy elférjen benne.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
Dehogy! Ez egy óra, mi azt számolja, mennyi időd van még hátra. 10..9..8..
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
Kicseréltem próbára zöld kijelzőre.
Szerintem is jobb, fotók nem is adják igazán vissza, valóságban kontrasztosabb, élesebb..
Nálam a GM az gluténmenteset jelent... ami technikailag meg is valósul
15w csöveshez kevés egy hangszóró(szerintem)
nekem 0.5watton van 1, ha teljesen kiküldöm éppenhogy elég neki egy hangszóró. a 10wattost 2x12" 100wattos ládával használom, az 50wattos pp-t meg 300wattos 4x12"essel. az a baj, hogy nagyon kiábrándító tud lenni mikor épít az ember egy marha jól ígérkező csöves cuccot, amit aztán rádug egy elég gatya megjelenítőre. Illúzióromboló tud lenni, jártam így párszor.
de a gyári ajánlás is így írja.
marshall jcm 800 lead half stack 50w p-p -hez 1960A láda, ami 300W 4x12" marshall jcm 800 full stack 100w dual p-p -hez 1960A és 1960B ládák együtt, ami 2x300W 2x(4x12") A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
Jajj! Akkor igyekszem visszatölteni. A videót csatoltam.
Szerintem sokkal elfogadhatóbb lett a zölddel! Minden tiszteletem a tiéd! Gyönyörűek a dobozaid!
Köszönöm. Doboz gyártás mindig problémát okoz, ezért kész dobozokat próbálok hasznosítani, kicsit átszabni. Lehetőségeim korlátozottak, ezért sok helyen fát alkalmazok, könnyebb megmunkálni.
Mehetsz a fizikai kutatóintézet ólomkabinjába hitelesíteni!
A famunka is szép. A forgatógombok és a megmunkálás is.
Sziasztok!
Építettem egy termosztátot, az alábbi link alapján, de egy saját tervezésű nyákkal és egy eleve multiplexre készült kijelzővel. Ez nekem egy vízhűtő rendsz figyelésére kell, és mivel egy kolléga nem rég megépítette keltetőjéhez, így én is rászántam magam és meg is érte. A PIC-et, szenzort és 5db kijelzőt az e-Bayrol rendeltem bagóért. A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
Gratulálok hozzá!
Köszönöm szépen.
Szia! Kapott tőlem egy -t. De hadd tegyek egy megjegyzést. Ez nem csak erre a termosztátra vonatkozik, hanem úgy nagyjából mindegyik hasonló próbálkozásra. Ha én csinálnám - és nincs messze az idő, mert kínai DS szenzorral egy pillanat volt összerakni egy hőmérőt - 45mmx45mm-en belül igyekeznék megoldani, hogy a szabvány MOSAIC jellegű szerelvények, vaklapok mögé is beszerelhető legyen. Minden hasonló készülékhez, szerelvénycsaládhoz gyártanak úgynevezett vaklapot, ami mögé akár falba is szépen be lehetne süllyeszteni. Nyilván a szenzort nem, de azt akár mennyezetre, padlóba, vagy akár egy pár mm-t kilógatva a szerelvényből is el lehetne helyezni, vagy egy nagyobb hőtehetetlenségű fémlapra ragasztani a műanyag előlap mögé. Ettől még szuper a megoldás. A tápfeszt is 24V DC-hez igazítanám, azt viszonylag könnyű előállítani és még messze nem ráz. Persze 230-240V-ra is vannak már 60mA-ig terhelhető kapcsolóüzemű chipek, ami egy relét és az áramkört simán elbírná. (kijelző áramfelvételét nem ismerem).
Szia!
Köszönöm az elismerést, igen ezt az áramkört akár SMD alkatrészekkel is lehetett volna szereli, hogy sokkal kisebb legyen, de most cél volt a nagyobb kézzel fogható méret, hogy kibökje az ember szemét az áramkör. Amúgy egy CO2 lézer vízhőmérsékletét nézi majd, ha Jóisten is azt akarja hogy beruházzak egy 150eft-os rendszerbe. Amúgy bátran ajánlom másoknak is az áramkört, amit tudnia kell egy nagyon pontos termosztátnak, azt tudja, nagyon jó kis áramkör.
Azt lehet tudni, (és közzé tenni) hogyan szabályozza a hőmérsékletet? Komplett PID?
Csakannyit hogy én is rendeltem az ebay-ről ds-t és mind csak 45 fokig mér majd kiakad.
Én éppen LED lámpa projekteken dolgozom. Ez itt már hamarosan elkészül. Egy közel 30Wattos fokozatmentesen szabályozható (PWM-es, hogy a fény színe ne változzon) asztali lámpa lesz egy barátom lányának (műkörmös). A képen még csak két panelt hajtok meg fél teljesítményen (lesz majd még egy harmadik panel is, csak kell némi elszántság az 50db LED és 30db kis értékű 603-as balansz ellenállás beültetéséhez). Illetve lesz még egy egyszerű panel a kezelőgombokkal a tetején.
Sziasztok!
Elérkezett az idő, hogy késznek mondjam az órámat. Zombee kezdte el fejleszteni H2opok támogatásával, én pedig megírtam rá a programot, kicsit itt-ott átalakítottam. 3 nyelven beszél, menüből minden beállítható, automata fényerőszabályzás, DS18b20 hőmérő, DHT-11 szenzor méri a páratartalmat. A hardware shift regiszteres kijelzőmeghajtás, Atmega328-cal (95%-ban tele van a menü miatt...), DS1307-es RTC-vel. A fényerő alváskor minimális, egyáltalán nem zavaró, de lehet látni szépen, verőfényes napsütésben is szépen olvasható a kijelző. Ami kimaradt, és fontos: a nyákot és a kijelzőket H2opok-nak köszönhetem, Zombee pedig a nyáktervet készítette el, és a program magját is leprogramozta. Nekem már "csak" a menü maradt, és a finomítások. A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |