Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1769 / 2500
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Már működik, kifelejtettem egy csatlakozót!
(#) davix95 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Üdv.
Szeretnék építeni egy JLH A osztályú végerősítőt a kapcsolása szerint 30V ot kell rá kötni a trafót megtekercseltem hozzá de sikerült elszámolni így terhelve kb 26-27V ot kapok és már nem sok kedvem lenne újra szétszedni mennyire befolyásolná az erősítő teljesítményét és működését ha ennyi maradna ?
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Üdv! Az erősítő számára jelentéktelen az eltérés. Ennek az erősítőnek van külön topicja, érdemes beleolvasnod.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Köszi a választ.
(#) Ezel hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit.Van egy Sony MHC-EX9AV erősitőm,És Bekapcsolás után rövidebb-hosszabb ideig megy, majd egyszercsak mintha lekapcsolna benne valami, a relé elkezd kattogni.
Előfordul, hogy ez a jelenség már a bekapcsolást követően egyből jelentkezik.

Mi lehet a gond ?

Választ köszönöm.
(#) Szabi1 válasza Ezel hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
A relé feszültségét mérd le, az erősítő tápfeszültségét, és mérj a GND-hez képest az erősítő kimenetén (relé előtt) DC feszültséget.
(#) steelbird válasza Ezel hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Végig kell nézni a végfokot, meg a tápegységet és a melegedő alkatrészek lábainál, csatlakozóknál, alkatrész lábaknál ellenőrizni kell a forrasztásokat. Körbe szoktak repedni az alkatrész lábak körül a forrasztások.
(#) Ezel hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm válaszokat.
Megpróbálom.
(#) Travolta hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nálam javításra egy Behringer A500-as erősítő. Sajnos mielőtt hozzám került, szakavatatlan kezek pár alkatrészt kilakoltattak belőle. Többek között egy szerintem termisztort. A rajzon R62 jelölésű alkatrész. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a pontos típusa. Gondolok itt arra, hogy ptk vagy ntk. Esetleg ha egy pontos típust ajánlanátok.
Válaszokat köszönöm!
(#) reloop válasza Travolta hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Szia! 50 ohm NTC. A kinézetéről itt érdeklődhetsz.
(#) Travolta válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod! Így már könnyen sikerül az utánpótlás. A kinézete már megvan.
(#) mohinger hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy csöves erősítőbe szeretnék motoros, távvezérléses hangerőszabályzót építeni. Elsőre ezt néztem ki: Bővebben: Link
Használt már ilyet valaki? Vagy esetleg van, akinek volna pozitív tapasztalata egy jól bevált típussal? Milyet ajánlanátok?
(#) bgachip hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Sziasztok! Nekiálltam megjavítani a búgó logitech z 523 hangfalam, minden kondit kicseréltem, a táp és az erősítő panelen is.
Viselkedése : zenehallgatás közben, egy idő után elkezd begerjedni a hangfal, a hangerő szabályozóján van egy kis led, az elhalványul, majd a kis hangfalak elhalkulnak és csak a mély megy, az is elég halkan.
Ugyan ezt produkálta ,mielőtt hozzányúltam!
Ha a hátulján lévő D-sub csatlakozót megmozdítom a led, újra világít teljesen, de recsegő, gerjedő hangos zaj hallatszik, és gyorsan lekapcsolom.
Ez mitől lehet?
(#) kameleon2 válasza mohinger hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ugyanez van nekem is, csak más forrásból. Egyenlőre a kipróbálásig jutottam, most építem be, aztán jöhet a hosszabb távú teszt. A többit az idő mondja meg.
(#) tothbela válasza bgachip hozzászólására (») Okt 18, 2015 / 1
 
Üdv. Ugyanilyen volt nálam javításon, ugyanezzel a hibával. A vezetékes távirányító és az erősítő föld csatlakozása a kilencpólusú csatlakozó házára van bízva. A lábak jól érintkeztek, de az árnyékolás, ami a tápfesz földje az nem. Az pedig mindenféle csavarokon keresztül próbálja tartani a kontaktot. Én a hátlapról leszereltem a csatit, majd kiszedtem belőle a műanyag belsőt, hogy ne olvadjon össze amíg forrasztok rá egy vezetékdarabot. Utána összeszereltem. A vezeték másik vége értelemszerűen odakerül, ahova be van forrasztva a csati fémháza. Persze így már a vezeték biztosítja a földet. Kicsit meg is lehet fogóval nyomni oldalról az ellendarabot, hogy jobban szoruljon. Megpróbálhatod azt is, hogy vékony forrasztható lemezt teszel a csavar alá és erre forrasztod a testet, így nem kell félni attól, hogy kiolvad a belseje.

kontakt.png
    
(#) bgachip válasza tothbela hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Ezt megcsinálom. Még annyi, hogy korábban kicseréltem ezt a sub csatit, mivel kontakt hibásan vettem a hangrendszert. 1 évig jó is volt ez idáig. De 3 helyen a vezető sáv felszakadt, ezért vezetékkel a sávot követve a következő forrpontra kötöttem a dsub megfelelő lábát. De valahogy a vezeték nem akar ott maradni a csati lábán, vagy mivel sok eres, csak pár eret sikerül a lábhoz rögzítenem, akárhogy forrasztom, de láttam, hogy a nyákon pár helyen dróttal van direktbe kötve pár alkatrész. Ilyen drótot, hol tudok venni, már kerestem mindenhol, rengeteg néven, sikertelenül.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2015
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit !
legyenek kedvesek segíteni hogy ez mi? R814 1-260-103-11 Carbon Ezt találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015

DSCF2355.JPG
    
(#) granpa válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
2.2 kOhm-os, szénréteg (carbon) ellenállás(ok).
(#) Ezel válasza granpa hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Köszönöm szépen.És ettől lehet az hogy csak egyik oldala szól az erősitőnek?
Jobb oldal hangos bal halkab. Köszönöm a választ.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
(#) dani9228 válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Üdv! Attól függ hol vannak azok az ellenállások. Kapcsolási rajzot tudna mellékelni, vagy erősítő márkát és típusát?
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Üdvözlet !

Problémám az erősitőbe be dugom rca dugót,Müködik az erőstitő.
Be dugom a másik rca dugot halkan szól mindkétt oldal.
Mi lehet a gond
(#) Ezel válasza dani9228 hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Köszönöm választ.

Sony TA-EX9

Ő lenne most össze dugtam mindent,És ha kihuzom az egyik rca dugót szól.
Be dugom a masikat el halkul mind kétt oldal....

Nem értem mibaj van
(#) Buvarruha válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Valószínáleg hídba kötötted a kimeneteket. Nem a piros-piros-ba és a feke-fekete kapcsokra dugtad őket?
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Nem ha csak egy rca dugot használok pl jobb oldalt szol.Ha be dugom a bal oldali rca -t le halkul mind kétt
oldal.Ha kihuzom rca dugot szol.
Ki cseréltem az elenállásokat fönteb van kép,A relé kattogot mostmár nem hanem ezt csinálja.
Nem értem mi bajavan.
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Ez a tápegység panelnél van.
ez előtt vannak az rca dugók.
(#) steelbird válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Szakadás van a GND ágon a meghajtó jelnél. Vagy kábel hiba, vagy amiről meghajtod, annál van gond. Tipikus jelenség, a különbségi jel szólal csak meg, mivel a GND szakadt/nem érintkezik.
Vagy a fogadó részen az aljzat GND pontja szakadt (Pl. úgy, hogy elvált a forrasztása, hiányzik a testelő csavarja, stb...)
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
(#) Alkotó válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Mikor csak 1 dugót dugsz be, és szól az egyik csatorna, akkor próbáld meg ugyanezt a dugót kihúzni, és a másik csatornába bedugni. Ekkor szépen szól a másik csatorna? (Huzigálás közben lehet egy kis brummogás, ezért ne túlzott hangerőn próbáld meg a cserét.)
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Ő az elnézést csak nem ment föl.

DSCF2360.JPG
    
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Igen cserelgetem de ugyan az ha egy van bent szépen szól.De ha kettőt dugok be le halkul olyan mintha le tiltaná egyik a másikat.
(#) pika75 válasza Ezel hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Szia. Mielott teljesen szetdobnad az erositot, probalkozz legalabb 2 jelforrassal, 2 kulonbozo kabellel, az erosito tobb bemeneten. Ugyanakkor bizonyosodj meg rola, hogy az erosito sztereo uzemmodban van, nem pedig tobbcsatornasban. A hangsugarzokat melyik csatornara kototted? A surround valószínűleg halkabban szol mint a front. Udv.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
Következő: »»   1769 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem