Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood KRF-V4070D erősítő probléma
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Ace_S hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Hello!

Lenne egy nagy problemam: Tegnap athoztam magamhoz a fent emlitett erositot, plusz 2 front hangfalat, de azota meg sem szolal. Kiprobaltam mar mind az 5 hangfallal, de semmi, radion keresztul tesztelgettem de meg csak sisterges sem volt, meg sem mukkant, pedig csatornat azt talal. Az ilyen alap dolgok hogy hangero, mute, meg hangfalak bekapcsolasa(erositon) megtortent Nemnagyon ertek az ilyen elektronikai dolgokhoz, de ha konkretan megmondjatok, hogy miket nezzem meg, megnezem Ha egyaltalan nem jo helyre irtam szoljatok, csak mar elegge idegesit a dolog. Pls help meee Elore is koszi a valaszotokat.

Ace_S
(#) aflmor válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Bekapcsolás után hallod kattanni a védelem relét?
(#) Ace_S válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hello, igen.
(#) aflmor válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Húzd ki, utána kapcsold ki a főkapcsolóval, és tartsd nyomva a "StandBy-t. Ezzel törlődik a memóriája. (Resetting the Microcomputer) Minden alapra áll.

With the power cord plugged in, turn the POWER key
OFF. Then, while holding down the ON/STANDBY
key, press POWER.
(#) aflmor válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Bocs! A drót bedugva! (pluged in)
(#) Ace_S válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
ezt probaltam mar
(#) Inhouse válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Próbáld ki fejhallgatóval is.
Elvileg lehet a végfok hiba, a végfok utáni védelem, a power kapcsoló alatti hangfalválasztó hibája...
Egyik kiemeneten sincs semmi, vagy csak a fronton?

Üdv
Inhouse
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
egyik kimeneten sincs semmi. Egyebkent mi az a vegfok? irtam h nemertek hozza Mert mielott athoztam magamhoz az erositot meg jo volt szal ha csak nem a mozgatastol ment tonkre benne vmi akkor ott lehet mas is?
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
a fejhallgatot en is kiakartam probalni, csak nem kaptam jag atalakitot, mert abba nagyobb kell mint 3,5mm-es. De ha hazamentem elmegyek venni es kiprobalom.
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
kiprobaltam fejhallgatoval is, de semmi, egy mukkanas sem
(#) Ace_S válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
talaltam kapcsolasi rajzot is, szoval ha megmondjatok rola hogy mitnezzek meg megprobalom bar ez nekem kinai http://aces.fw.hu/erosito.rar
(#) proba válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hordozás után ha elromlott tapasztalataim szerint inkább kezelési utasítás szokott kelleni (hangszórókimenet A B kikapcsolva valami bemenetválasztó eltekerve, volt már hogy a hátulján nem volt berakva valami gyárilag szükséges átkötés, hangfalak rossz helyre kötve,esetleg kettő kell rá és csak egy van rádugva Sonynál volt hogy a két hátsó csak együtt szólt.)
(#) aflmor válasza proba hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Én is ilyesmire tippeltem, de annak a reset-tel helyre kellett volna állni. De ennél tovább, így messziről, nem sok mindent lehet...

(A Sony -amiről írtál- csak surround volt, (4 végfokkal) azért kellett mindkét háttér)
(#) Ace_S válasza proba hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
itt nincs A B, mindent jolkotottem, eddig mukodott, nemertem, sztem nemer annyit h szervizbe vigyem mindenkeppen en akarom megcsinalni ha meglehet. szetkaptam mondjuk neztem a dolgokat de en laikus szemmel furcsa dolgot nemlattam (forrasztas hiany vagy vmi fekete folt, ilyesmi )
(#) Ace_S válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
az hogy a fejhallgatoval sem szol az mit jelent? nagyon rosszat vagy inkabb azt h itt nincs komoly gond?
(#) aflmor válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Az hogy nem szól fülesről sem, ugyanazt jelenti, mint hogy hangfalról sem. Egy helyről táplálkoznak. Látsz benne 2 trafót? A nagyobbiknál biztosítékok rendben? (lehet, csak a segéd tápfesz működik)
(#) proba válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Kérdés lusta vagyok a rajzot végig követni a védelmi relé nem ellenörzi le a végfok kimeneti feszültségét is? (Csak koppanásgátló?) Esetleg nem bedugott hálózati csatlakozók mellett kötötted össze az audió kábeleket ? Esetleg még rázott is ?
(#) Ace_S válasza proba hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
hat van egy elosztos konnektor az erosito mogott kozvetlen, razni nem razott
(#) Ace_S válasza aflmor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
biztositekok rendben vannak
(#) sound.man válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Ha rákötöd a hangfalat és ha odateszed a füled egészen a hangzóróhoz akkor hallassz valamilyen hallk sistergést? Meg nézd meg az üvegbiztosítékokat hátha ahogy letetted elpattant benne a szál valamelyiknél.
(#) Ace_S válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
nemhallok semmifele sistergest, ooo uvegbiztositek az merre van? ma mar nemszedem szet sztem, majd holnap
(#) sound.man válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Az szinte minden erősítőbe máshol van. Nem tom ebbe hol lehet de azért szerintem egy próbát megér az hogy megnézed. Meg ha vannak benne szalagkábelek nekem volt egy hifi az így néha szólt néha nem és kihúztam az egyik szalagkábelt és fel volt hajolva az egyik ilyen sáv visszahajtottam és megszűnt ez a néha elhallgatósdi. Szóval a szalagkábeleket is mozgasd át ha van benne.
(#) Ace_S válasza sound.man hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
holnap nekiallok atnezni ezeket a dolgokat, ma mar keso van aztan kidobnak a lakasbol ha most nekiallok butykolni
(#) Ace_S válasza sound.man hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
na koran keltem, de nem leltem aranyat az uvegszalas biztositekok jok, atmozgattam en a szalagkabeleket is de semmi. Otlet?
(#) Inhouse válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hát, nem akarlak megbántani, de biztos, hogy nincs elnyomva a stdby alatt a hangfal ki/be kapcsoló?

Üdv
Inhouse
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
nem bantasz meg nincs elnyomva. de ha el lenne nyomva pont, hogy a fejhallgaton szolnia kene akkor
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
egyebkent mondhattok minden kis apro hulyeseget, nem bantodom meg csak szeretnem ha jo lenne lenemitas, hangfalak be-ki megvolt, memoria torles is
(#) Ace_S válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Kivettem meg1x az uvegszalas biztositekokat. Az egyik biztositek nemigazan tunik jonak, de nincs elszakadva, a szal egyik veegn viszont kicsi fekete pont van vagy nemis tudom de fekete szinu az lehet baj? ez a szama: T1A L 250V vagyis ezvan rairva, esetleg hollehet beszerezni ilyet? bocs nem a tiedre akart menni
(#) zoly15 válasza Ace_S hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
szia!
ez 250V/1A-es biztosíték bármelyik elektronikai boltban kapható!

üdv!
(#) Ace_S válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
es az a fekete pont akkor gondolom nemjo? lehet ez a hiba?
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem