Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2589 / 3588
(#) Szárnyas válasza Norberto hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Idézet:
„Most helyette mit mondjon? "Bérletben lakom"? Hülyén hangzik. - Milyen bérletben? BKK? Dehát az kicsi, vékony, abban nem lehet lakni...”


Tisztára besenyőpistabácsis az érvelésed!
Há' nooormális?!
(#) Norberto válasza Szárnyas hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szerencsére van kitől tanulni.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Azt hiszem no komment.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szerencsétlen megoldás, inkább kitolás a néppel. Ferdén áll benne a bicikli, ügyeskedni kell berakáskor, hogy ne dőljön el, csak keveset lehet betolni az első kerékből, alig tart. Ha mégis dől, viszi a többit is dominószerűen. Lehet az alsókat elővarázsolni a többi alól. Segítettem már ilyenben valakinek kiszedni a rádőltek alól, amik oda is vannak lakatolva. Ott sokkal hosszabb a spirál, sok bicikli dől egymásra.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Ráadásul, hajól látom ferén ál a bicikli és a kerék tartja, tehát még el is vetemedik.
(#) zolyma hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy melyik témához szóltam hozzá?
(#) reloop válasza zolyma hozzászólására (») Máj 16, 2016 / 1
 
Szia! Nézd meg hogyan töltöttem ki a kereső fejlécét!
(#) zolyma válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) HA3GX hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Siófok környékén nincs véletlen valakinek a területén Cacanska Lepotica, Stanley szilvafa?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
(#) SzervízMacska válasza pjg hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Nem, a tizezres hátulján szerepel az esztergomi látkép - arra céloztam...
(#) pjg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Ja! Olyat én ritkán látok.
(#) Alkotó hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Szóba kerültek a permetek pár napja, amik számomra átláthatatlanok.
Több kombinációt kipróbáltunk már, amiket a mezőgazdasági boltban ajánlottak, de kis túlzással nulla eredménnyel, ezért kérem a hozzáértők javaslatát.
Az egyértelmű cél, minden növény kiirtása, egy jól meghatározott, és kerítéssel+betonlábazattal körülvett területről (teniszpályáról van szó, ahol a vegyszer nem jut ki a kerítésen belülről). Fű-fa-virág-gaz, plussz minden más aminek szára-levele van célközönségnek számít.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Glialka a megoldás, az mindent visz mint a piros hetes. Ha csak nem valami EU szabvány környezet kímélő verziót árulnak belőle manapság.
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Glialka-medalon keveréket ajánlottak először, ami talán levélre és gyökérre egyszerre hat. El is száradt nagyjából, de az első eső után, olyan dúsan hajtott ismét, mintha tápszert kapott volna. Zöldebb volt mint bármi más a környéken.
Hatékonyabb valami kellene.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Foszgén.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Gondolom ez azért lehet, mert már nem az eredeti hatóanyagok vannak abban sem, mint mondjuk a Kromofagban.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Olyan gyomirtó nincs, aminek hatása "örökre", pontosabban évekre szól. Minden vegyszer gyorsan lebomlik olyan mértékben, hogy hatását veszti, csak ilyen gyártása forgalmazása engedélyezett.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
De akkor mi az egész értelme?
Mit csináljon akinek adott helyen problémát okoz a növényzet? Ez nem csak teniszpálya lehet, hanem a betonút széle, vagy a díszbukolat réseiben is nőhet nemkívánt zöldség, vagy a szép fehér kővel lefedett talajban sem mutat jól a növényzet, és még sorolhatnám a jogos igényeket.
Valaki a vasúti töltést említette, amit a MÁV valamelyik vállalkozója permetez egy varázs-szerrel, amit elég neki évenként egyszer megtenni. Igaz lehet, vehetek ilyet valahol?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Köszönöm, javasolni fogom kipróbálásra. Erről van szó?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Ami hatásos és viszonylag tartós (kipróbált módszer): A területet fel kell szórni kb. 3-4 cm vastagon kaviccsal, amit előtte kimostak. Ha nagyon poros, akkor nem ér semmit. A kavicságyat évente kétszer át kell mozgatni. Abban nincs táptalaj, amiben megkapaszkodhatnának a növények. Négy-öt évente érdemes átmosni a kavicsot, hogy az időközben belekerült portól (táptalaj) megszabadítsa az ember.

Szerintem ez eléggé környezetbarát módszer igaz, kicsit melós.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 2
 
Ha a kavicságy alá helyezel geotextíliát - nem nő ki a gyom a kavicságyon. Még egy környezetbarát megoldás - igaz licenszdíjas : Nálam passzív locsolórendszer működik, így locsolnom sem kell a nagyobb növényeket. 80cm mélyen kulé kavics ágyban fut egy geotextíliával kívülről becsavart drain cső, ami egy drain kútban végződik. Ez a cső az esőcsatornára csatlakozik. Amikor esik az eső ebben a kavics ágyban akkumulálódik a csapadék, amit a növények fokozatosan szívnak fel. 13 éve működik a tujáim és a kerítés menti növények alatt. Nőnek is mint a bolond és nem kell áramra, vízre költeni .
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Igen. Amikor a borda készült, vagy 30+ éve, akkor még csak egy fekete fehér, gyufásdoboz címke méretű, erősen raszteres újságkép volt elérhető közelemben. A borda mérete is csak kb. Persze jóval nagyobb mint az eredeti. Törött tokozott szekrényekből olvasztottam edzőkemencében. Egy kedves marós kolléga csinálta szabadidejében.
(#) kérdező hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Gyomírtás. Felsorolnak pár dolgot, nem tudom, mennyire beszerezhetőek.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Gyümölcsfát permeteztem egész nap. Ennyi tetvet egy fán... Hihetetlen a szaporulat. Habár 10 éve nem volt velük foglalkozva.
(#) pjg válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Mivel bántottad a tetveket?
(#) kameleon2 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Egy biogazdálkodó ismerősömtől hallottam a legjobb tetűírtó szerről. Úgysem találjátok ki mi az - annyira megdöbbentem.
(#) Szárnyas válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Kenőszappan?
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Én tudom, katicának hívják, csak nehéz irányítottan bevetni.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Próbáltam már a katicát rózsán, de nem komálta. Lelépett. Maradt a nikotinos szappanos víz. Csak az nagyon szaporátlan.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 18, 2016 / 1
 
Csalántea?
Következő: »»   2589 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem