Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő audió processzorral
 
Témaindító: Skyline, idő: Márc 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Skyline hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!!
Szeretnék építeni egy elöerösítöt,nézelödtem a topicok között de ilyen témával nem találkoztam.
Az elöerösitöt egy TDA 7462 es audió processzor-al szeretném megvalósítani az adatlapját megtaláltam a datasheet oldalán,az lenne a kérdésem hogy milyen minöségü elöerösitöt lehetne ezzel az Ic vel építeni?
Ha jól tudom ehez mikrokontrolleres vezérlés szükséges?
ha jól tudom esetleg az erösitö távirányitását is meg lehetne oldani?
az elöerösitöt ugy szeretném megoldani hogy sztereóban és sub módban is tudjam használni a végfokot amit hajtok az elöerösitövel!
Egyenlöre egyi érdekelne.
elöre is köszönöm a hozzászólásokat!!
Üdv mindenkinek!!
(#) Moderátor hozzászólása Skyline hozzászólására (») Márc 13, 2008
 
Legalább a címet írhattad volna helyesen..
(#) Skyline válasza (») Márc 13, 2008 /
 
Jó ok nem a helyesírás az erősségem de itt most nem ez a fontos.Nyelvböl nem voltam valami jó,inkább a fizika érdekelt
(#) Skyline hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Senkinek sincs ötlete?
Esetleg lehet valahol kapni olyan ic-t amin van mély,magas,loudness szabályozási lehetöség?
Ja és van rajta Subwoofer kimenet?
Elöre is köszönöm a válaszokat!!
Szép napot!!
(#) levii válasza Skyline hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Szia!
Ehez a kombinációhoz mit szólsz?
Bővebben: Link

Üdv!
(#) Skyline válasza levii hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Köszi a rajzokat!
Kiindulásnak sztem jó lessz,de valahogy nem lehetne összeépíteni hogy a hangerőt a sub szürőnél is tudjam állítani?
Milyen minőségü elöerősítők ezek?megépitetted őket?
Az lenne a legjobb ha a hangszinszabályozós elöerősítö loudness funkcióját is ki tudnám használni és ugy küldeni rá a jeleket a sub szürőre,lehetséges lenne ez valahogy?
Elöre is köszönöm a válaszod!!
Üdv!!
(#) tomi-lee válasza Skyline hozzászólására (») Márc 13, 2008 / 4
 
halihó! nekem van egy uPC1892 es microprofesszorom amibő össze lehet állítani egy előerősitőt. van rajta mély, magas, hangerő, balance, meg még dolog.
Négy kimenete van: bal, jobb, hátsó, jobb+bal(subwooferhez) És sztereó bemenettel műxik. +12V kell neki. Sztem egy kis türelemmel és próbálkozással egész jo előerősítőt össze lehetne dobni belőle. Nem árt előtte egy próbapanelt készíteni amin kiokoskodod hogy mit hogyan kell vátoztatni. én 3 vagy 4x építettem meg aztán elfogyott a türelmem Nah mind1 ha gondolod nézd meg. Asszem 1500 körül van egy ilyen ic. Jó szorakozást!
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
köszi a rajzot!
Ehez az Ic haz ha jól látom nem kell mikroprocesszoros vezérlés.?
Egy kis házimozi hoz fel lehetne használni a kapcsolást
neked nem müködött?Azt irtad hogy megépitetted.
Mi volt vele a baj?
Üdv!!
(#) levii válasza Skyline hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Szia!
Nem építettem meg őket, ha véleményekre vagy kiváncsi ott van az LM1036-al foglalkozó topic.

Üdv és sok sikert!
(#) Skyline válasza levii hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Köszi mégegyszer a rajzokat!!
megnézem az emlitett topicot!
Üdv!!
(#) Skyline hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Esetleg nem tud valaki olyan ic-t vagy kapcsolást aminek van sub kimenete is?
Tehát olyan áramkört szeretnéképiteni elöerösítönek,hogy tudjam szabályozni a hangerőt függetlenül hogy a sub vagy a stereo kimenetet használom legyen rajta basszus és magas szabályozás ez a sztereo csatornához,loudness kapcsoló és szabályozó ez mindkét csatornához és a sub csatornához egy változtatható subwoofer aluláteresztö szürö.
csak enyi
Egyáltalán van ilyen áramkör?
A Tda 7462 ilyen áramkör elvileg de ahoz mikroprocesszoros vezérlés kell és nem tudok semmit a hangminőségéröl és hogy egyáltalán müködöképes lenne-e?!
elöre is köszi a hozzászólásokat!
Üdv mindenkinek!!
(#) tomi-lee válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Helo! ennek az ic-nek az adatlapjába az van írva hogy matrix surround sound processor. Megépítettem és a hangerőszabályzó ha jól emléxem nem az összes kimenetet állította, meg kicsit torzított. Mert ugye van külön volume meg van R+L Volume (ami a mélyládának jo lenne). Egyszer meg a panelon lehetett tervezési hiba. de amugy működött.
Üdv
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szia!!
Köszi a hozzászólást,azt mondod kicsit torzított?a loudness funkció müködött a subwoofer kimeneten is?
Én is ezt szeretném megépíteni egy végfok előerösítöjének
Nehéz volt megépíteni?
addig is köszi a segítséget!!
Üdv!!
(#) tomi-lee válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
haliho! azt nem néztem hogy a kapcsolók minden kimenetet állítottak e. Annyira nem nehéz megépíteni.
Az egyetlen bökkenő hogy az ic 30lábú és 1,7mm a lábtávolság. Amuyg a kapcsolók vmi mod kapcsolók amiknek közük van az effect nevű potihoz. Nem egészen vágom hogy mit értessz a loudness kapcsoló alatt.
üdv.
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
ha jól tudom van rajta loudness funkció is?!
és azt akarom kérdezni hogy a loudness funkció a subwoofer csatornára is vonatkozik vagy csak a front,rear csatornára?
amugy az értékek állitását hogyan oldottad meg?
Milyen potit használtál?
vagy nyomógombokat használtál?
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
nyák rajzot honnan szereztél a kapcsoláshoz?
Szerintem én is megépítem ezt a kapcsolást mivel nem tudok jobbat aminek van sub kimenete is
Köszi h megosztottad a tapasztalataidat!!
Üdv
(#) Skyline hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Üdv!!
Eszembe jutott hogy az autórádiók vezérlése is valami mikrokontrolleres dologgal lehet megoldva,sőt a mini HIFI-kben is találkoztam ilyen megoldással.
az lenne a kérdésem hogy lehetne ilyen kapcsolást valahonnan szerezni?
Vagy esetleg gyári kapcsolásból megépíteni ezt a részét és beépíteni előerösítönek egy végfokba?
Elöre is köszönöm a hozzászólásokat!!
Üdv mindenkinek!
(#) titi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Hali!
Autórádiókban gyakran a TDA7318 szokott lenni.
Ezt vezérli a proci.
Itt is szó esett róla.
Az adatlapjában bennevan minden, amit tudni kell a vezérléséről.
Egy PIC-el megoldható, csak kell némi ismeret hozzá.
(#) Skyline válasza titi hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
köszi megnézem a topicot
Nekem olyan előfok kéne mint a tda 7462 mert van benne loudness és van sub-kimenete is,csak az a baj h nem nagyon lehet kapni
Üdv!!
(#) titi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Most nézem a TDA7462 adatlapját.
Szóval félreértettelek, azt hittem, hogy olyan előfokot keresel, ami procival vezérelhető, de most látom, hogy neked maga a vezérlő proc-ra kellene megoldás.
Szóval szerintem PIC-ben gondolkodj.
Az autórádiókban lévő procik sok minden mást is vezérelnek, és ezért szerintem ide túlzás lenne átimportálni.
(#) Skyline válasza titi hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Igazad van,PIC-cel egyszerübben mag tudom oldani mint ha egy bonyolult processzort használok
legalábbis remélem!
Mi a véleményed az IC-röl?
Azt hallotam h torzit és nem valami jó a mélyátvitele
(#) titi válasza Skyline hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel az IC-vel, így nehéz bármit is mondani.
Én inkább azt furcsállom, hogy 10V-ról megy.
De gondolom, sok helyen használják, és ha ott megfelel...persze ízlések, és pofonok...
Szerintem atorzításával nincs gond, viszont a freki átvitel...passz...
(#) Skyline válasza titi hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
ez a baj h én sem találtam konkrét müködö kapcsolási rajzot a datashhet-en kivül.
Gondolom ha van menne loudness,és van subwoofer kimenete a mélyhangátvitellel nem szabad h baj legyen?!
Azért tetszett meg ez az IC-mert egy jó kis 2.1 es rendszert lehetne belöle építeni és minden egybe van benne
rem még tudok majd valami infót szerezni róla!
de ha nem keresek olyan ic-t amihez nem kell pic és ugyan-ezt tudja.
Létezik egyáltalán ilyen?vagy több ic böl kell építenem egy panelt?
Lehet a hangminösége is jobb lenne?
Az a baj h még sok a kérdés!!
(#) tomi-lee válasza Skyline hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Háát őő, mint mondtam nem tom hogy a woferre is vonatkozik e a loudness. De a tippem az hogy igen. Ami azt illeti az első panelnél trimmereket használtam mer nem volt más De a két hangerőhőz logaritmikus, a többihez meg lineáris poti kell. Ha rám hallgatsz műanyag burkolatu potikat használsz. Egyszer ugy jártam hogy megérintettem a poti fém házát és a hangszorokban valami rádioadó szólt De komolyan!!
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Az nem semmiAkkor egy uttal rádiót is integráltál bele egy érintéssel
Megpróbálom megépíteni a kapcsolást,rem sikerül
de még egy kicsit gyüjtöm az infókat az sosem árt!!
Üdv!!
(#) tomi-lee válasza Skyline hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Heló! Egy előbbi kérdésedre válaszolva: a nyákrajzot én terveztem hozzá. (az se ment 1.re de 2.ra igen) Amugy igy magában én nem használnám fel. egy két kiegészítést, modosítást végeznék rajta. Mongyuk jo lenne egy poti bele ami az egésznek a hangerejét állítja.meg a kimenetekkel is lehetne variálni. nah mindegy. Sok sikert hozzá.
(#) Skyline válasza tomi-lee hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Üdv!!

Én is valami potit gondoltam a fö hangerö szabályozására ha az ic nem tudja egyszerre csak külön külön,vagy valami kettös poti ezt még nem tudom!
A kimeneteket kapcsoló IC-vel szeretném a végfokhoz kapcsolni.
a célom az lenne h tudjak választani 2x stereo,2x Sub,1-hidalt(stereo monósítva v egyik csat),1xsub hidalt csatornák között!
Üdv!!
(#) vandorbot hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Találtam egy remek előerősítő IC-t. PGA2500. Jó lenne valahogy beüzemelni, csakhogy PIC kell hozzá és valami egyszerű kijelző sem ártana. Na én meg az ilyen protokollokhoz szamár vagyok.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem