Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, de általában fröcsög tőle a víz, ami aztán a kabátján folyik le belül. Alul megáll a lehajtásnál, majd elrozsdásodik az egész. Lehet festeni, már amennyire ez után lehet.
Ha fröcsög akkor már félreveret(tehát vízköves).
Kézzel nem bírtam elfordítani, ezt már próbáltam. A felfeszítésen gondolkodtam, de azzal nem teszek kárt más alkatrészben is?
Szia!
Én azzal próbálkoznék, hogy leszedem a gép burkolatát. Hátlap lemezcsavar, palást alul 10-es kulcs. Ezután szerintem ha leszeded az ajtóreteszt, akkor nyilik. De lehet hogy le sem kell szedni, mert meg tudod fogni. Elvileg igy biztosan nem törsz el semmit. Nekem ilyen gondom még nem volt, de emlékeim alapján én igy fognék neki. Sok sikert! G.
Én egyszer futottam bele akkor csavarhúzóval kinyílt,nem tört el semmi benne.
Bocsánat, butaságot mondtam. Most megnéztem konkrétan hogy hogyan is néz ki:
Az ajtóretesszel nem kell foglalkozni, így a palástot sem kell leszedni. Igazán egy műanyag "kampó" fogja elöl, a nyitófül vonalában. Ez akad bele a gép műanyag tetejébe. A géptetőben van egy lemez merevítés ahová beakad a kampó, tehát ha feszegeted és törik valami, akkor az kis szerencsével a kampó lesz. Arra azért vigyázz, hogy a géptető élét ne törd el (azaz tegyél valamit a csavarhúzó alá).
Nem tudom, hogy mit csináltak a T*mi mosóporral, ezer éve ezzel mosok semmi baja nem volt, most viszont már másodjára futok bele, hogy marha nagy mosószerfolt ott a ruhán. A gép oké, vízmennyiség jó, mosási idő is, fűteni is fűti, a ruha is ugyanannyi, minden ugyanaz mint mindig is volt, most mégis ilyenek. 3-ason van mosva, 60 fokon, hosszú ideig is megy, simán el kellene keverednie. Szóval kizárásos alapon a mosóporral van valami. Asszem átszokhatok arra hogy meleg vízben elkeverem amíg fel nem oldódik és úgy öntöm bele.
Lehet hogy sokat raksz bele nem az előírt mennyiséget.
Nem rakok bele sokat, háromnegyed pohárral. Mindig ennyit szoktam, máskor nem volt baja. Ezt a vízben feloldós módszert már sokszor hallottam, most már akkor használni is fogom.
Hello! Ez a téma azért cseppet OFF..
A feleségem a piacon veszi a mosóport, mert azt az osztrákoktól hozzák be. (Nem T*mi, kis hableány.) Hiába ugyan az a márka, ez hófehérre mos, ellentétben a boltban kapható hazai forgalmazásúval. De még a gépnek sem mindegy, hogy egy mosópor jó vagy rossz.. A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2016
Tudom, hogy OFF, de azért egy mosógépes topikban, ha egy kis mosóporról van beszéd csak belefér. Bár tudom, hogy a HE az elég szigorúan veszi az ilyen dolgokat, sokkal jobban mint bármi más fórum.
Én is észrevettem amúgy ezt már régen, hogy hiába mostam akár 90 fokon, fehér ruhás mosóporral, nem lett semmivel se szebb a ruha, mint a simával 60 fokon. Még az a szerencse, hogy melós ruhának oly mindegy benne marad-e a folt halványan vagy nem. Ok, nem offolok tovább.
A mosószer tartónak, annak a billenthetőnek van bármi szerepe? Mert már annyira kikopott, hogy kiesik a helyéről és nem szeretném ha bedarálná, így kivettem. Eleve nem oda szórom a mosóport úgy se. Csak hogy vízszórás meg ilyenek szempontjából van-e lényege?
Nem de növeled az esélyét annak hogy beleejtesz valamit a dob mellè.
Ragaszd be, csavarozd oda, mert beleesik valami, biztos! Tapasztalat!
Mamár az Energomat-ba is tablettát, vagy golyót tesznek.
Nyitható fedél jelentősége igy már minimális...
Üdv Urak.
Ti mivel szoktátok átmosni a gépet, ha elkezd jönni a szaga?
Hogyha jön a szaga az azt jelenti hogy valamit rosszul csinálsz(értsd nem tudsz mosni).Penész és egyéb ilyen nyalánkságok ellen önts bele egy üveg hypo-t és 2A-n hagyd végigmenni.Vízkő ellen pedig citromsavporral mosd át.A következőkben pedig tessék többször használni a magasabb hőfokokat.Havonta min.2x moss vele 90 fokon és nem lesz semmi baj.
Valójában 2 darab 950W-os fűtőbetét van a dobban. Ráadásul elektromosan párhuzamosra kötve, vagyis - amikor fűt, akkor bizony mindkettő fűt. Egy jó pár ilyen gépet szétszedtem már s javítottam, ámde mindegyikben 2 betét volt.
Persze a gyártó néha variálgat kissé. Az egyik tipusába ilyet tesz, a másikba meg olyat (vagy amihez éppenséggel nagy tételben hozzá tud jutni az alkatrészpiacon). Találkoztam én már a dobcsapágy-házakban egyetlen nagy, széles golyóscsapággyal, de láttam egyszer olyat, hogy fém távtartóval 2 keskenyebb csapágy volt benne! Maguknak a csapágyházaknak rögzítése az üsthöz - a régiekben még csavarhúzós fejű M5-ös csavarokkal (6 db.), míg az újabbakban már a hatlapfejű M6-osokkal. Az alaplap kivitele szintén változó, így ezzel a hozzá illő anyalúg-szivattyú is. Az egyik szériában külön rugós lapocskán láttam nagyméretű szivattyút (mely M5-ös csavarokkal összerakott), az újabbakon meg 2 gumibabán kisebb méretűt, de ventilátorosat (és persze "bajonett-záras" kivitelű szivattyúházzal). Magában az üstházban pedig - vagy csupán egyetlen klixon van a 3 féle hőfokra, avagy simán kettő darab - külön egy a 60, és külön egy a 90 fokos üzemmódra. Meg hááát ugyebááár - a palást színe, a gombok színe, az ajtónyitó retesz színe, a gép tipusszáma, a tetőreteszek milyensége, stb. Miközben belül tökre és első nézésre szinte minden egyforma. (Kivéve talán a hideg-melegvizes Thermál verziót). No meg a fázisjavító kondenzátort, mert az általában olyan, amit akkor épp a piacon kapni lehetett! A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
Nekünk a Hajdu Energomatnál (még a kivehető ajtós dob) törött el egy rugó.
Meg is vettem egyből az újat, ám csak utána vettem észre - nanáááá, hogy simán és házilag ki sem cserélhető, mert eléggé érdekes módon, de szegecselve van. Aztán a gép még szépen elment - vagy jó 15 évig - azon rugója nélkül. Konstrukciósan nézve - valójában nem tudom, de nem is értem - mi volt a rugó gépészeti funkciója? Attól, illetve annak későbbi hiányától a dobfedél magától még sohasem nyilott ki!
Az a 2800 (pontosabban 2880 1/min) a villanymotor szabványos fordulatszáma lenne!
Aztán - ha még hozzászámolod az ékszíjtárcsák áttételi arányát, hááát bizony egyből kijön belőle a gyászos végeredmény - ez a tipusú automata mosógép legfeljebb ha 600-zal fugál! A nagy ipari "ezres" centrifugák (valamikori BVG gyártmány) sem pörögnek ám annyira sokat, maximum 1050-et, 1100-at! Ha tényleg 3000-rel pörögne egy fuga, az már a szupercentrifuga, és ekkora méretben eléggé cikis!
Otthon az Energomat-ba nagyon sokáig használtuk a TOMI-t. Aztán egyszer a gép azt csinálta, hogy töltött, töltött - de a sok víz mind hátul ömlött ki a túlfolyón - persze simán és egyből Balatont csinálva a fürdőszobából.
Akkor aztán szét kellett szedtem, mert egyből a szint-érzékelőre és környékére gyanakodtam. Tényleg az volt benne a ludas. http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=280094 A vastag cső-részében (vakvél) kivált valami ragacsos fehér trutyi s teljesen elzárta a vékonyka csövet (ahonnan a szintjeleket kapja a nyomásérzékelő-szintérzékelő). Az a ragaszkodó trutyi valójában a TOMI mosóporból válhatott ki az évek hosszú során. Egy minden áron maradni akaró szívós ragacs volt, amit végül is úgy kellett a csőből "kidögönyözni". Ennyit tehát a TOMI mosóporokról! (és ez itt nem reklám!) Mellesleg - "a vízben feloldós módszert már sokszor hallottam" - ám szerintem ma már simán lehet kapni mindenféle folyékony mosószereket. Akkor viszont nem kell oldogatni, beöntögetni, stb. A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
Ha már válaszolsz valamire akkor legalább olvasd el hogy mire írsz!Hajdu hagyományos centriről volt szó nem pedig automatáról.
Energomat mosógépemben a vízszintérzékelőről egy vezeték lecsúszott, pontosabban 3 zöld vezetéket fog össze ez a csatlakozó. Nem tudom hova dugjam vissza, mert két üres hely is van!
Tudna valaki egy képet küldeni?
Na és mi valójában a topik címe?
Energomat Mosógép Akkor meg - miről is beszélünk? Én teljesen jó helyen járok, míg te a sima hajdu centrifugáddal mintha kissé eltévedtél volna. Én teljesen jó helyre és - szerintem - elég jól is válaszoltam ... Hoppá!
Csináltam Neked az én gépemről 2 fényképet, ám egyenlőre nem tudom, mennyiben lesz mindez a segítségedre?
Nem egyszerűbb lenne a kapcsolási rajza alapján bekötni, mert azon többnyire mind rajta vannak a kábelek színei és a mindenféle funkcionális csatlakozási pontok ...
Csak éppen azt nem tudom hogy kinek írtad a korábbi litániát mert nem volt kérdés,de részemről nem is érdekel...
Van a vízelosztó hálózatában egy fehér színű "elosztómű"- valami sugártörő vagy miféle, amely a vízbevezető gumicsőben belül szokott eldugulni (levízkövesedik a lyukak között).
Azt kellene megnézned. (a mágnesszelepek utáni csöveknél.) A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
Ha már sikerült összehasonlítani egy mosógép és egy centrifuga teljesítményét, akkor azt tegyük hozzá, hogy a kerületi sebesség, nem pedig csak a fordulatszám adja a centrifugázás hatékonyságát. Ez a hajdusági centrinél elvileg (250 mm dobátmérő) kb. 36,6 m/s, (amit ruhával sem ér el soha), míg az Energomatnál, ami 560-as fordulatszámon teker (440 mm dobátmérő), kb. 12,9 m/s és egy mostani gép kb. 24 m/s. Sajnos ilyen alapvető fizikai ismeretek nélkül is vannak, akik javítanak, de ez már off lenne.
Nem mintha nagy újdonságot mondtál volna, hiszen én is tanultam valamikor fizikát, benne külön elemezve majd számolgatva a centrifugális és centripetális erők jelenlétét, de!
A régi gépek mind simán asszinkron motorokkal mentek! Vagyis? Gyárilag és szabványílag adott volt a fordulatszám, amely egy sorozatba beilleszthető. A fordulatszámok - 920, 1440, 2880 ... stb. A mai szinkronmotorok meg mind triakos elektronika vezérelten fordulatszám szabályozottak! Vagyis? Már nem kell az áttétellel variálgatni semmit, mert azt az elektronika tudja. Meg lehet nézni egy Energomat mosógép motorján az ékszíjtárcsa átmérőjét, és meg lehet egy mostani Whirpool vagy Indesit mosógép (pl. C.E.S.E.T. vagy Welling motor) tárcsa-átmérőjét. De ha ezen változtatnánk - például átmérőjében fölfelé - akkor még nagyobb lehetne a fugáló dob forgási sebessége. Persze attól akár simán el is szállhatna a gép, ha bármi gikszer közbejön ... |
Bejelentkezés
Hirdetés |