Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit gyűjt, retro cuccok
 
Témaindító: dizi, idő: Okt 19, 2009
Lapozás: OK   12 / 20
(#) endrusz válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 2, 2016 / 3
 
Hát igen,például az ilyenek tényleg feladják a leckét....
(#) endrusz válasza granpa hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
OK! Privátban ha bővebben kifejtenéd az ajánlatod, megköszönném...
(#) elektroncso válasza endrusz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Hú, ha én ide beszabadulnék. Egy ideig nem hagynám abba a kérdezgetést. Ennyi szép műszer, neked nem lehet gond a mérés. Bár többet látok, ami biztos nem működik.
Kár, hogy ilyen messze vagy, szívesen megnéztem volna élőben, feltéve ha lehet.
(#) kristikoma hozzászólása Szept 3, 2016 / 1
 
Ilyenem is van.
(#) endrusz válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Nem cseréljük el, valami újabbra?
(#) kristikoma válasza endrusz hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Ha nem gond, hogy 40kg körül van, és két emberes...
(#) endrusz válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Nem,nem gond. Holnap írok mailt,és megbeszéljük,jó?
(#) kristikoma válasza endrusz hozzászólására (») Szept 3, 2016 / 1
 
Rendben!
(#) granpa válasza endrusz hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Egy >40 kg-ost én is tudok javasolni, ha kell. Kilóra.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Nem szeretnél 1-2 régi 20-50 kg-os mérőeszközt kilóra?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szeretni szeretnék. Csak milyen műszerekről van szó? Tudod meg kell tudnom indokolni szüleimnek, hogy miért is kell az énnekem. Örülnek nagyon, hogy ilyen itthon ülős hobbim van, csak egy kicsit félnek attól, hogy bírja-e a deka (bocs, födém) a terhelést, mivel a tetőtérbe vagyok beköltözve.
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Nem tudom miből van a "deka" nálatok, de az én fafödémes házamban fel sem merül, hogy 1-2 q-val több van-e fenn a "hé"-ban. Ha mégis aggódnak, 1-2 szál 2"-os, 8-10" széles palló, faltól-falig, és megoldott a tehermentesítés. Szépen lelakkozni, vagy tapétázni, egyedi design!
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Ezt csak úgy viccből szokják mondani, vasbetonból van, de rengetegből. A falakban is vannak vasbeton "oszlopok", amik a deka súlyát viselik, és az egész födém a hozzátartozó lépcsővel plusz az oszlopok egy darabból vannak kiöntve. 3x annyi beton van a házban, mint más házakban. Emberes betonkoszorú fut körbe a házon és a túlméretezés legjobban a padláson látszik, mert a tető gerincén végigfutó gerenda 40x40cm-es vasbeton, jó sűrűn vasalva. Alig tudtam felfúrni a lámpát.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Má' aggódtam, hogy összedöntöd a házat, a hobbiddal.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Azt azért nem, szerencsére szüleim nem spórolták ki belőle az anyagot.
(#) manolo hozzászólása Szept 5, 2016 / 3
 
Sziasztok, üdv. Mindenkinek!
Egyik barátomtól kaptam ajándékba (Németországban vette nekem egy börzén) ezt a kis pocket szkópot. Az USA-ban gyártották 1948-ban! Az ottani szokásoknak megfelelően 110V-ról üzemel, és a katódsugárcsövet is beleszámítva mindössze 7db elektroncső van benne. Csak annyi hibája volt, hogy a táprészében, és a fűrészgenerátorában majdnem az összes kondit ki kellett cserélni. Akit jobban érdekel, a műszaki adatait, és a kapcsolási rajzát egy PDF dokumentumban erről a link-ről letöltheti. Található ezen az oldalon még sok szép kép (a belső felépítéséről is).
WATERMAN S-11-A
Szép napot kívánok!
István
(#) manolo hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Még képek:
(#) granpa válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Szép darab, érdekes kivitel, tetején a kezelőkkel. A pontos idő miért van 270°-kal elfordulva.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) cua válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Erdekes darab es (persze izles dolga) szep is.
(#) Zsora válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Bár nem engem kérdeztél, de:
Csupán a H és V bemenet fordítva van rákötve. (Az óra képét külső forrásból kapja H-V azaz X-Y módban.)
(#) granpa válasza Zsora hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Persze, de fényképezés előtt igazítani illenék.
(#) manolo válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm az észrevételeit, de nem olyan egyszerű a dolog. Ha felcserélem a H és V bemenetre kerülő jelet, akkor a képen látható lesz az óra képe. Ami szerintem még rosszabb.
Sajnos ezen csak úgy lehetne segíteni, hogy a képcsövet kellene elforgatni a szkópban 90 fok-al jobbra, vagy a szkópot kellene a jobb oldalára fektetni, és még az is megoldás lehetne, hogy magát a fényképet fordítani el 90 fok-al, de még a program átírásával is lehetne helyesbíteni. A most küldött képen rajta van az eredeti zöld színű raszterbeosztásos műanyag lap is a képcső előtt. Csak azért szedtem le, hogy a raszter ne zavarja az óra képét. Érdekes, hogy nélküle a képcső kékes-fehéren világít a megszokott zöld helyett.
Ezt a szkóp-órát csak az érdekesség kedvéért kapcsoltam rá a szkópra. Már építettem hozzá deszka modellben több k.s. csővel monitort, ahol ez nem problémás, mert akkor a katódsugárcsövet úgy fordítom, ahogy szükséges, vagy az eltérítő lemezeket úgy csereberélem, hogy jó legyen a kép.
Egyszer már végleges formában is össze kéne egyet építenem! Küldök az egyik deszka modellről is egy képet.
Szép napot Nektek!
(#) nedudgi válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Szerintem inkább előjelet kellene váltani az Y jelnél.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) granpa válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Az élet nem egyszerű, de látom törekszel a megoldásra. A 0816-os kép érdekes.
(#) manolo válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Szia!
Jól gondolod, vagy a függőleges eltérítő lemezpárt kéne felcserélni, és akkor "talpra állna" a kép. Egyébként az óra program írója (OZ2CPU) cseszett el valamit, mert másik gyári szkópomon (EMG 1546 - 75 db cső, 40 kg) is ugyanígy jelenik meg a képe.
Én PIC-et programozni sajnos nem tudok.
De semmi baj, mert mint már említettem is, egy saját építésű szkóp monitoron úgy csereberélem az eltérítő lemezeket, ahogy szükséges. Már csak egyet, (vagy többet, mert van másik szkóp órám is) véglegesen meg kéne építeni, mert arról szeretném járatni ezeket az órákat.
(#) nagym6 válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Idézet:
„EMG 1546 - 75 db cső”

Lehetséges, vagy elírás a 75 cső? Ennyi minek kellhet oda. Gondolom erőmű mellett kell lakni ezzel.
(#) manolo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 5, 2016 / 1
 
Szia!
Nem elírás! Ezen a linken letölthetsz egy PDF dokumentumot is, abban megtalálod a kapcsolási rajzát is, és ha van türelmed megszámolhatod. És ez csak egy 30 MHz-es szkóp volt, 500W a fogyasztása. A hálózati trafó akkora benne, mint egy hegesztő trafó. Nekem van egy tökéletesen működő ilyen 1546-os szkópom is, és nem tudnám megmondani, hogy hányat javítottam, mert 1967-1972-ig az EMG szervizében dolgoztam. Volt egy kétsugaras változata is (EMG 1552) annak külön dobozban volt a tápja. Abban még több cső volt.
Az egész (táp + szkóp) egy kis "zsúrkocsin" volt összekapcsolva, úgy használták.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) VJ72 válasza manolo hozzászólására (») Szept 5, 2016 / 1
 
Szia!
Ha már EMG.
Gyűjteményem egy kis része.
1552 is van kocsival együtt.

Üdv: Józsi
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 5, 2016 / 1
 
Nem elírás, viszont fűteni ragyogóan lehetett vele, a hűvös kora őszi, késő tavaszi napokon, mikor már, még nem volt fűtés. Nyáron viszont tiszta gáz volt vele dolgozni.
(#) manolo válasza VJ72 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Szia!
Hát ez nem semmi! Le a kalappal előtted!
Nekem mindössze csak 4 szkópom van, a képeken láthatón kívül van még a 1546, és egy kis ruszki N313-as. Nekem ilyen mennyiség el sem férne a lakásomban!
Még egyszer gratula! Üdv!
István
Következő: »»   12 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem