Fórum témák
» Több friss téma |
Hehe , nem tudom hogyan kell konfigolni a belső oszcit , én soha nem használom És ezért is nem vettem észre (nem is gondoltam rá )
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
Köszönöm. Ha lesz időm megcsinálom próbapanelon külső kvarccal.
Lapozgatom, az adatlapot, a PLL, re már rátaláltam, és az osc kiválasztásánál különböző beállítást enged, annak fügvényében, hogy rezonátort, vagy rc tagot vagy kristályt használok. De a beállítást még nem találtam meg.
Arra is rájöttem, hogy a RTC lábait (ha azzal meg tudnám csinálni) a SCl, SDA lábakra kell kötni
Kérlek segíts nem találom, hogyan kell.
Flowcode-ban a Chip beállításaiban utod megadni, hogy honnan vegye az órajelet a kontroller. Belső oszcillátorhoz az Internal RC kell. Ebből is van két opció. Az egyiknél az órajel frekvenciájának negyede megjelenik az egyik lábon (OSC out), a másik beállításnál a jelzett láb szabadon hazsnálható.
Ha belső órajelet használsz (ami nem belső kvarc), akkor az osccon regiszterrel tudod beállítani, hogy mekkora sebességgel menjen a kontroller. Ha kell a PLL is (ami az osccon-ban beállított frekvenciát megnégyszerezi), akkor a chip beállításaiban bekapcsolod, az osctune regiszterben is és ügyelsz arra, hogy az osccon regiszterben az órajel forrása (ha jól emlékszem a két alsó bit) megfelelően legyen kiválasztva.
Ezt írja:
The Timer2 module timer incorporates the following features: • 8-bit timer and period registers (TMR2 and PR2, respectively) • Readable and writable (both registers) • Software programmable prescaler (1:1, 1:4 and 1:16) • Software programmable postscaler (1:1 through 1:16) • Interrupt on TMR2-to-PR2 match • Optional use as the shift clock for the MSSP module The module is controlled through the T2CON register (Register 11-1), which enables or disables the timer and configures the prescaler and postscaler. Timer2 can be shut off by clearing control bit, TMR2ON of the T2CON register, to minimize power consumption. A simplified block diagram of the module is shown in Figure 11-1. 11.1 Timer2 Operation In normal operation, TMR2 is incremented 00h on each clock (F OSC /4). A 4-bit counter/prescaler on the clock input gives direct input, divide-by-4 and divide-by-16 prescale options; these are ed by the prescaler control bits, T2CKPS<1:0> of the T2CON register. The value of TMR2 is compared to that of the period register, PR2, on each clock cycle. When the two values match, the comparator generates a match signal as the timer output. This signal also resets the value of TMR2 to 00h on the next cycle and drives the output counter/postscaler (see Section 11.2 “Timer2 Interrupt” ). The TMR2 and PR2 registers are both directly readable and writable. The TMR2 register is cleared on any device Reset, whereas the PR2 register initializes to FFh. Both the prescaler and postscaler counters are cleared on the following events: • a write to the TMR2 register • a write to the T2CON register • any device Reset (Power-on Reset, MCLR Reset, Watchdog Timer Reset or Brown-out Reset) TMR2 is not cleared when T2CON is written.
SCL és SDA. Ez még nem elég, a két vonalat, ami az SCL és SDA lábakat köti össze, egy-egy felhúzó ellenállással meg kell fejelni. +5V és az SCL vonalat össze kell kötni jellemzóen 4,7 kOhm-os ellenállásal. Hasonlóan az SDA vonal és a +5V közé is.
Ezt hogy adom be a flownak: egy c kódot indítok és oda írom be ezeket?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
Rentben, és ezzel a paranccsal mit fog pontosan csinálni a PIC?
Így gondoltad?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
Össze vissza futkároznak a kijelzőn a karakterek.
Az biztos, hogy a PLL bekapcsolja, ami megszorozza az oscillátor értékét négyel
Az osccon regiszterrel tudom megadni, hogy menyivel menjen a kontroller?
Akkor mivel nem állítottam a flowba semmit, így lehet, hogy ezért látok össze vissza karaktereket?
osctune.PLLEN = 0; //pll bekapcs
Ha kikapcsolom akkor 64MHz helyett csak 16Mhz-en megy. Most látom a kijelzőt legalább, de rohan a másodperc A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
Még azt kell beállítanom, hogy menyi legyen a timer érték a makrón belül.
Nagyon köszönöm a segítségeteket, bocsánat, ha esetleg buta kérdésekkel bombáztalak titeket. ma megint tanultam. Köszönöm szépen még egyszer. Most tesztelem az órát, 64MHz-ről le kelett vennem, mert a kijelző meghülyült.
Most viszont elköszönnék, mert hamar itt a reggel, jó éjszakát kívánok mindenkinek.
Eddig engedélyezve volt, most letiltottam. Mit csinál ez a bit?
Sziasztok
Katasztrófa, 2 percet késik 24óra alatt. Tudom, belső órával műkötdettem. Azt kérdezném, hogy a Microchip miért ad ki ilyen pontatlan órajelű pic-et. Az AVR-el is ez a helyzet, ott sem lehet a belső órára támaszkodni?
Mert egy mosó-, mosogatógépbe tökmindegy. Ha pontosabb kell, kvarc oszcillátor, ha még pontosabb, RTC. Nem véletlenül ajánlották. Még kvarcnál sem mindegy, hogy milyen.
Az időalap pontossága a lényeg, ebből a szempontból mindegy. Ha hosszúidejű pontosság is fontos, akkor még az RTC -t is szokás frekvencia etalonhoz (DCF) szinkronizálni.
Ez a "precíziós belső oszcillátor" +-1% (a mért érték bőven belül van ezen), rezonátor kb. 0,5% lenne, kvarc 20ppm (20x10-4%). Én inkább külső oszcillátort szoktam használni (32,768kHz) a TMR1-en, így az alvó módban is működik, az egyéb műveletek pedig a belső oszcillátorról mennek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |