Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   155 / 614
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Pedig egyszerű. Ha fejben összerakod, hogy föld van benne és fák mellette, akkor nyilvánvaló, hogy nem elvezeti, hanem elszivárogtatja a vizet, ami lehet a fák gyökérzete is. Nálam ugyanígy működik a passzív locsolórendszer.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Olyan helyeken is árok van, ahol úttól távolodva lejt a terület, ha árok nem lenne, akkor is elfolyna az úttól a víz jóval nagyobb felületre, mint az árok. tehát sokszor csak megfogja feleslegesen az árok a vizet.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Persze elfolyna, csak az úttal együtt. Ha van árok, akkor annak a lejtése csak akkora, hogy a lefolyó víz sebessége ne vigye magával az út részeit is.
Ha az árok lejtésének a terepviszonyok miatt nagynak kéne lenni, akkor lépcsőket építenek be, hogy a víz sebessége ne legyen túl nagy.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
(#) pucuka hozzászólása Okt 28, 2016 / 1
 
Most történt: csörög a mobil, felveszem. Egy hang mondja: Kérem tartsa a vonalat. Ezt elmondja vagy ötször, aztán bemondás: minden ügyintézőnk foglalt, és bontás.
Érdekes. Mintha én akartam volna ügyet intézni.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Sok "szakember" -t nem hatja meg a fizika. A víz meg lefelé folyik. Ennyi. Én is nem egy helyen látom, hogy árok, földtöltés magasabban, mint az út aztán az út. Az a buta víz meg nem akarja átugrani a földtöltést, hogy az árokban landoljon. Cizelláltabb formában a földtöltés helyén magasított szegélykő van
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Telekom? Ezt velem is eljátszották párszor annyi különbséggel, hogy általában egyet-kettőt csörgetett és megszakadt. Egy hétig tartott a tortúra mire fel tudtam venni. És miért? Engedélyezem-e, hogy reklámokat küldjenek nekem. Akkor panaszkodtam, hogy csináljanak valamit a rendszerükkel mert megőrülök vagy letiltom a számot. Eddig jutottak volna?
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Az, és igen. Azt hittem nincs lejjebb, de mégis.
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok.
Láttatok már olyan IC-t, ami téglalap alakú tokozásban van, egyik oldalán 6 láb, másikon pedig 4láb jön ki? Bővebben: Link
(#) Norberto válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Még nem, de nem egy szedett vedett tákolt töltőnek néz ki, mint szerintem belülről a legtöbb olcsó kínai trutymó.
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Érdekes ! Két felirat mutat ahhoz a tokhoz : mikrokontroller- szinkron egyenirányító
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A lényeg, hogy jól néz ki
(#) Bakman hozzászólása Okt 31, 2016 / 4
 
Versenyt is rendeznek Japánban abból, ki tud vékonyabb forgácsot készíteni gyaluval. 10 um -es nagyságrendről van szó... Video 1 Video 2.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Vajon milyen fa lehet?
(#) Gafly hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Nekem már kicsit uncsi, meg jó lenne ha nem építész vezetné a túrát, de azért szerintem érdemes elmenni: Kelenföld
(#) Sam Seed válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Ha már famunka..... Szalagfűrész házilag.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Kicsit erős estére, de alapvetően jópofa.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
A fűrészlap tetszik benne a legjobban. Nálam egy fémipari szalagfűrész házi készítése van tervben a boltiak csillagászati ára miatt, most merítettem némi ötletet a videóból.
(#) Gafly hozzászólása Nov 5, 2016 /
 
Nálunk is rendszeresen előkerül: Bővebben: Link
(#) Gafly hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Meg ez is: Bővebben: Link
(#) szamóca hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Megy a tömegtermelés rendesen. Ott sem szívesen dolgoznék, szegény csajnak még az orrát megvakarni sem nagyon van ideje.
(#) szamóca hozzászólása Nov 13, 2016 1 /
 
Élőben követhető a világ légi forgalma. Ha a gépre klikkelsz, mutatja az útját adatait 3D-be akár.
(#) Robin2 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Biztonsági okokból szerintem nem élő, (egyszer az anyós utazását követtem ), de érdekesnek érdekes.
(#) Massawa válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Hogyan is lehetne élö, ha a mai napig nincs rendszeresitve semilyen eszköz, ami az élö követést lehetövé tenné. ( láthattuk pár éve a maláj gép eltünését még a szárazföld felett sem tudták hol a gép.)
(#) Ge Lee válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Amennyire tudom élő. Itt pedig ha elindítod a beépülő modult, élőben hallgathatod a gépekkel történő kommunikációt is, legalábbis régen úgy volt (kipróbáltam most is működik). Sok évvel ezelőtt mikor összekötöttem a kettőt, rázoomolva a Ferihegyhez közeledő gépekre, lehetett látni hogy a közelkörzet irányító (approach) mikor lép kapcsolatba az adott leszálláshoz készülődő géppel.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A rengeteg radar meg az IFF meg hasonló rendszerek azok meg dísznek vannak... Pontosan tudják minden gépről hogy éppen hol van, mivel nyomon követik. Ha nem így lenne, bárki szabadon kóvályoghatna a levegőben ellenőrizetlenül.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szerintem is csakis a földi irányitás informácioi alapján élö a követés s nem a gép valos helyzetét képezi le.
(#) Robin2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Tapasztalat. Nekem kellett kimenni anyósért, megbeszéltük, ha a csomagátvételnél van felhív. Felhívott, miközben a gépe még a radar szerint épp landolni készült. Mondjuk lehet, hogy őt előre kidobták a gépből.
Következő: »»   155 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem