Fórum témák
» Több friss téma |
Szuper! Köszi!
Telefonnal meg tudod nézni a Wifi Analyzer applikációval, hogy mekkora a térerő. Ha -70 dBm alatti a jel, akkor határeset, hogy tudsz-e rendesen netezni. Ebben az esetben javaslom, hogy legalább az egyik falat "hidald" át valamilyen kábellel. Vagy a kártya antennáját hosszabbítsd ki (akár 10-15 méter hosszú) koax kábellel, vagy valamilyen USB-s szerkezetet tegyél át a fal túloldalára.
Kb. azért az árért, amennyiért a linkelt kártyát megkapod, egy "rendes" wifi routert is vehetsz, amit UTP kábelen elég messze vihetsz (akár 100 m-re is) az XP-s géptől, hogy minél közelebb legyen az AP-hez. Nem mellesleg nem kellene az XP gép drivereivel foglalkozni (kérdés, hogy a vásárolt kártyához van-e egyáltalán XP driver?).
Stabil, működő dolog. Sokan használják, csak két helyről hallottam hibáról. Az egyik esetben, ha jól emlékszem, akkor a 2011 nem szerett master lenni, a másiknál, meg valamilyen hex vagy hap volt a ludas. Folyamatosan javítják a hibákat benne.
Nos a sarki kocsma wifi-jét kellene megcsípnem.
![]()
Esetleg egy kliens üzemmódot is tudó Wifi-s router? Az ethernetet ismeri minden gép, azzal nem lehet probléma.
Hasonló (TPLink) USB-s wifi adapterrel, és épített double-biquad antennával, nagyobb sávszélessággel tudtam internetezni, mint egy klinensnek konfigurált Mikrotik RB951-el. Ugyanakkor a Kliensnek beállított router valószínüleg sokkal stabilabb. Ha olyat veszel aminek nagy nyererségű antennája van, akkor az lehet a legjobb megoldás. 5GHz-en szoktunk Mikrotik SXT-ket használni, km-es távokat is áthidalnak, ennek is van 2,4GHz-es verziója - kérdés, hogy mekkora az anyagi keret rá...
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
A nagyobb nyereségű antennával akkor lesz jobb, ha falon kívül fel tudod szerelni és irányba fordítani. Ha sima "botantennáról" van szó azzal nem lesz sok javulás.
A százalékos jelerősséggel sajnos semmit nem lehet kezdeni, mert nem tudjuk, hogy minek a 26%-a...
Ha elég nagy a viszonyítási alap (pl. -40 dBm), akkor annak az 1%-a (ha úgy számoljuk) is lehet akár -60 dBm, amivel még vígan lehet internetezni. A százalékos ábrázolás nem illeszkedik a rádiós térerősségekhez, mert nagyon könnyen tud változni a térerő háromnegyedére, felére, ha lineárisan nézzük. Ugyanakkor egy jól tervezett kapcsolat simán el tudja viselni, ha a térerő a századrészére (vagy akár ezredrészére) csökken (lineáris viszonyokat nézve). 12 dBi-s antennával 7 dB javulás érhető el (mert az eredetit 5dBi-snek írják). 7 dB kicsit több mint négyszeres térerőt jelent, de hogy az százalékosan mit jelent, csak az tudná megmondani, aki annak a kütyünek a százalékos skáláját megtervezte.
Sziasztok, újabb mikrotik-es kérdésem lenne, tud valaki segíteni EBBEN a témában?
Szia.
Az a router valamikor csúcs volt. Nagyon sok internet szolgáltató sem engedhette meg magának. A PowerPC CPU még ma is legjobb. Ez kb. olyan mint most egy 20 éves rolls-royce. Én személy szerint utálom a ventilátoros cuccokat. Tesztelt le Band width test-tel, ha van hozzá párod, had menjen egy napig is. Vagy, ha van hozzá egy tényleg gyors routered, akkor traffic generator-t használj. A licencet a system-license alatt találod. Valószínű, hogy upgradable to: 3.x szerepel ott. Ha nem akkor először a 4.17, majd 5.5 (azt hiszem ez az utolsó 5-ös), majd a 6.36. Ha nem megy, akkor két hét múlva írj ide, akkor leszek majd igazi net közelben.
Sziasztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy mostanában telefonon és tableten is írtólassú a net. PC-n (ethernettel összekötve a routerrel) minden rendben. A router egy Invetel által szolgáltatott kis fehér ZTE. Valaki tudna nekem segíteni?
Az volt a csucsmodell anno, mi is hasznaltuk berelt vonalon. Meg talan ma is van a rack szekrenyben egy, majd megkerdezem, hogy hasznaljak-e valamire.
Ha elerheto meg , akkor eloszor a licencet kell updatelni, anelkul nem fog menni a RouterOS update. A NAT-ra nem tudok mit mondani, mi sosem hasznaltuk olyasmire, vagy csak valami specialis esetben, nagyon minimalis forgalom mellett.
Végülis sikerült feltenni a 6.36-os RouterOS-t. Viszont a router reset gombja semmit sem csinál. Fizikailag a gomb jó, a nyákon egy apró SMD alkatrészig követtem le, és adja a kontaktot. Lehet, hogy valami beállítási probléma miatt nem megy a reset gomb?
Lehet rosszul emlekszem de a reset gomb csak bedob a boot loader-be, ami viszont a soros porton kommunikal. (Nullmodem kabel kell neki)
Szerintem a régi alaplapokon nem csinál semmit a reset gomb. A két vese alakú fólia összezárása csavarhúzóval az reseteli a configot. Soros porton pedig boot-olás előtt a lenyomott szóköz dob be a boot loader-be. Ott lehet memória testet csinálni pl. A reset gombnak a soros port nélküli alaplapokon van funkciója.
Lehet, nem emlekszem ra pontosan annak ellenere, hogy nagyon sokaig hasznaltam illetve a mai napig szoktam konfiguralni egy 100+ routerbol es AP-bol allo halozatot
![]() Viszont mindezt a vilag masik felerol, fizikailag mar nem ferek hozza. Itt NZ-on nem nagyon ismert a Mikrotik es relative draga is.
Egyik barátom küld nekem egy soros-USB konvertert. Ha megérkezik akkor majd megnézem egy terminállal is. Úgy vagyok vele, hogy ebből is tanultam/tanulok valamit, már csak ezért is megérte az a router.
Tapasztaltam még egy dolgot, időnként leszakad a winbox, és nem tudom miért. A logban annyi látszik, hogy admin feljött winbox-al, majd kilépett... A router eközben nem fagyott, teljesen jól működött. Azonnal vissza is tudok csatlakozni. Aztán néhány óra működés után nem tapasztaltam ezt, igaz közben piszkálgattam a konfigját, meg kísérleteztem - de a winbox eléréshez nem nyúltam. Majd megírom mire jutottam. A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
Kozben megneztem a doksiban, mert izgatta a fantaziamat. A reset 'button' a loader-be dob be (jol emlekeztem), a reset 'hole' csinal teljes reset-et. Az utobbi a config-bol letilthato.
Akkor szakad le, ha bridge-et csinálsz vagy, ha MAC-el csatlakozol, de az nem mindig. A mikrotik nem ajánlja a MAC-es csatlakozást. Balépsz, IP címet neki és visszacsatlakozol IP-vel.
Sziasztok! Lenne pár kérdésem.
1. Adott egy 5Ghz wifi jelszóval. Almás telefonnal VPN-en keresztül megy a net. (nem tudom hogyan egyáltalán létezik ez?) nekem huaweies telefonom van sima 2,4Ghz-s wifivel. Létezik-e olyan adapter ami kis usb-s stick és androidhoz csatlakoztatható? Vagy b@romi nagy hülyeséget kérdeztem? ( ebayon láttam egy ilyet ami elvileg kompatibilis androiddal, ellenben a típust gugliba beírva pedig nincs a support listában.) Esetleg egy dualBand-es repeatert venni, viszont elvileg a beállitásakor kéri a hálózat jelszavát ami ugye nincs meg. Természetesen én is VPN-el csatlakoznék rá. 2. kérdésem: Van 3 különböző router. Külön SSID-vel. Hogy tudom azt megoldani, hogy a telefon mindig a legerősebbhez csatlakozzon és folyamatos legyen a net? ( egy hálózat csak külön routerek) Esetleg egy SSID de ha jól tudom akkor ez nem is olyan egyszerű dolog.
Hello! Először is egy kérdés: a Huawei telefonod "OTG" képes? ...mert, ha nem akkor, kár a "gőzért"!
Sok telefontípus támogatja az 5 GHz-es wifi-t is.
Heló. Igen azt elfelejtettem írni. Huawei p7, és nem támogatja csak a 2,4 hálózatot
![]()
A Huawei Asccend P7 támogatja az "USB On The Go" (OTG) funkciót...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
Tudom hisz pendrive-rol szoktunk filmet nézni
![]() A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
Sziasztok!
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket minden kedves fórumozónak! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: Adott egy 1km Pont-Pont 5ghz rádiós link aminek növelni akarom átviteli sebességét. A régi link jól működött. Eszközök a régi link esetében: AP: 5ghz 19dbi seltech panel antenna + R52Hn + RB433AH CPE: Jirous JC320 19dbi 2x2MIMO antenna + R52Hn + RB333 A link tökéletesen működött. Sebességnövelés céljából az AP oldalon lecseréltem az antennát egy Jirous JC220 17dbi 2x2 MIMO antennára. Így mindkét oldalon 2x2 MIMO antenna lett. Az antennacserével előjöttek a problémák: Ha a linken csak a chain0 van engedve akkor: CCQ: 80-100 között gyorsan ugrál RX,TX: 45-69 között gyorsan ugrál a jelszint is mindkét oldalon Sebesség: 40mbit/s között. (régen is ennyi volt) Nstreme: BE bestfit beállítással Ha a chain1 van engedve: Nem jön össze a link! Ha összejön 1mbit/s a sebesség és akadozik! Ha chain0+chain1 is engedve van: CCQ: 40-80 között gyorsan ugrál RX,TX: RX 65 és TX 49 erősen asszimetrikus a jelszint és gyorsan ugrál RX,TX rate: 300mbit/s TX és 6mbit/s RX és ez is gyorsan ugrándozva változik Most csak az AP antenna lett cserélve és innentől jöttek elő a gondok. Mi lehet a probléma szerintetek? Lehet összecseréltem a H/V polarizációt ? (az okoz ilyet hibát) Hogyan kell ezeket az antennákat telepíteni,beállítani? Köszönök bármilyen segítséget! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!
Antenna, és antenna között óriási különbségek lehetnek, pláne MIMO rendszerekhez készült antennáknál, amik legtöbbször inkább antenna rendszerek, még ha első blikkre nem is tűnik fel.
Idézet: „Antenna, és antenna között óriási különbségek lehetnek, pláne MIMO rendszerekhez készült antennáknál, amik legtöbbször inkább antenna rendszerek, még ha első blikkre nem is tűnik fel.” Akkor vegyek ugyanolyat mint a másik? A két antenna amúgy majdnem egyforma, csak vételi érzékenységben van 2dbi különbség. (egy gyártó, egy típusféle stb. ) A rádiók sem különböznek. Hogyan lehet eldönteni, hogy esetleg nem "gyári" hibás e az antenna amit most vettem? |
Bejelentkezés
Hirdetés |