Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   7 / 88
(#) WD40 válasza WD40 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
...ez lemaradt...
(#) szamóca válasza WD40 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Ez jó!!
A bedobó nyillással mit csináltál?
(#) WD40 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Nem volt rajta, ez félkész postaláda
(#) Fery válasza WD40 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Gratulálok, ez egy hatalmas ötlet.
Fillérekbe kerül egy postaláda egy müszerdobozhoz képest, és legalább ugyanolyan jól néz ki.
Fery,
Vtsoftware
(#) zsoltee0001 válasza hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hi
hamár leszedted a festéket róla, miért nem polírozod fel? szerintem bitang jól nézne ki. Bár ez az én izlésem, meg nem tudom mennyire karcos a felülete.
Ha mindenképpen ecsettel akarod festeni, ajánlom a pacsmagoló módszert (ezt nem nagyon tudom szavakba önteni) jó sűrű festékkel nem kened, hanem csapkodod a felületét, így nem látszódik az ecset nyoma.
üdv
(#) válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Idézet:
„[...]miért nem polírozod fel?”


Hm...azt hiszem mondasz valamit! Ez még eszembe se jutott, de lehet hogy végül ez lesz az igazi tuti megoldás.

Idézet:
„nem tudom mennyire karcos a felülete.”


Nem igazán, legutoljára 600-as csiszolópapírral jártam rajta. Tehát elméletileg simán jöhet a polírozás.


Egyébként tegnap este feltúrtam a pincét, és megtaláltam a kompresszorhoz való festékszórófejet is, tehát most már ha festek, akkor se kell ecsettel

Még nem sikerült eldöntenem hogy melyik megoldás lesz végül, de egyébként nagyon köszi az ötletet
(#) zsoltee0001 válasza hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Pár tippet adhatok polírozás terén.
először 500-as vizpapírral csiszold át (föltételezem, hogy egyenetlenségek nincsennek a felületen)
körkörösen.
aztán 800as vagy ha az nincs 1200-as körüli papírral
(ez fontos)
utánna jöhet a polírozás.
ne menj 5-600as papír után egyböl a polírozásra mert nem lesz jó.
nekem állványos fúrógépbe fogható polírkorongom van, és turtle wax polírpasztát használok, ez nemcsak, hogy jó polírpaszta, de viaszbevonatot is képez a felületen, így egy picit védi az alumíniumot.
sok sikert
(#) válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Értem, köszi szépen a tippeket. Nem igazán vagyok otthon a témában, úgyhogy jól jött ez a pár info :yes:
(#) Fery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Szia
Ha igazán szépet akarsz csinálni akkor érdemes szórógittel fújni, utána vizpapirral csiszolni majd fújni a festéket. Olyan lesz mint a tükör. Ez ugyanaz a technika amit autók fényezésénél is használnak.
Fery
(#) banyaiakos válasza Fery hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
De ha tényleg olyat akarsz mint a tükör akkor:
-szórógitt
-vizescsiszoló
-festék
-polírozás
-festék
-polírozás
-lakkréteg
na igy olyan lesz mint egy vadonatúj lamborghini fényezése
(#) válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Van polírpasztám is, azzal nem lesz gond. Viszont már a csiszolópapírt is hamisítják? Na ezt nem gondoltam volna...

Egyébként nagyon hasznos volt mindegyik hozzászólás, most már tuti menni fog, és köszönöm mindenkinek a segítséget
Ha esetleg elakadnék akkor majd megint sikítok nektek
(#) zsoltee0001 válasza Fery hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Hi
Igy van! viszont nekem az aluminium, festetlenül, polírozottan tetszik, .... de ez csak az én izlésem.
azon kívül, ha jól tudom a festék nem nagyon szeret megmaradni az aluminiumon, de a szórógitt ezek szerint igen.
üdv
(#) Fery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Természetesen ez az ami egyénenként változik.
Csak egy ötlet volt, én sosem szánok ennyi energiát a dobozolásra. Sajna nagyon nem szeretek dobozolni, sőt szerintem legtöbbünk igy van vele. Nem is nagyon vagyunk felkészülve rá, mert igazán ahhoz egy asztalos vagy lakatos mühely kellene.
Fery
(#) zenetom válasza Fery hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Mivel nemtaláltam más dobozt, ezért színes kartondobozba raktam bele a HDD LEDjeimet
de a fő áramkör még mindig villanykörtésdobozban van

Kép(1).jpg
    
(#) Fery válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Tévedtem.....megfelel egy papirhajtogató üzem is.....
Fery
(#) blokkmetal hozzászólása Máj 29, 2008 1 /
 
Sziasztok!
MAX2606-os IC-vel készítettem egy FM Transmittert autóba, és jött a beteg ötlet dobozolásra. Mobiltelefon-feltöltőkártya. A panelt én terveztem, 45x70mm-es lett, így elfér egy ilyen kártyán. Kivitelezés: 80W-os pákával, melyben már kissé el van égve a hegy, a méretre vágott oldallapokat összemelegítettem. Előtte végeztem egy tesztet, és mikor szét akartam tépni, nem feltétlenül az összemelegített részen szakadt el a kártya. Esztétikailag is szerintem átment a vizsgán, mert a melegítés következtében létrejött kitüremkedő "varratot" éles késsel le lehet szépen kapargálni, és tök jó sarkot kaptam. Ha érdekel Benneteket, hétvégeén tudok csak fényképezni, de rakok fel képet.
(#) Richei válasza blokkmetal hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is megosztom veletek egy dobozolási technikámat. Én számítógép házat használtam fel erősítő (QUAD 405) doboznak. Bementem egy számítástechnikai üzletbe kértem dobozt, az udvaron hegyekben hevertek és szabadon választhattam ingyen. A dobozból ezt hoztam ki, ami a képeken is látszik. Bár a vezetékeknél egy kis gubanc volt, de ezt már rég megszüntettem Az első képen a Quad feletti műanyag dobozban is egy erősítő csücsül. Az a doboz mondjuk gyári
(#) blokkmetal válasza Richei hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Gratulálok, ügyes munka! Mi szomszédommal most építünk egy sztereo szörnyeteget, és nagy vágyunk, hogy álló gépházba építsük be. Azt is frankón meg lehet csinálni, csak nem tudom mi lesz belőle.
Egy kérdés: a hangfalvédelem (Clip - Protect - Ready) melyik kapcsolás alapján készült? Csak nem a majki-féle? Azért kérdezem, mert ha igen, akkor egy egyszerű kérdésem lenne vele kapcsolatban, amire bárki tud válaszolni, aki megépítette már legalább 1x.
(#) Richei válasza blokkmetal hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Köszönöm szépen. Igen talált a majki féle hangfalvédő
(#) Frankye válasza blokkmetal hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Engem mindenképpen érdekel a dolog, megköszönöm, ha teszel fel róla képet!
(#) NickE hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Műanyag dobozt hogyan lehet "igényesen" feliratozni? Ilyesmire gondolok, mint a mellékleten látható. Ez nem alfaset, remélem.

001.jpg
    
(#) fureszk válasza NickE hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Ez szerintem szitázás. Házilag kizárva, gyárilag pedig kis szériában drága.
(#) bbb válasza NickE hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
matrica. vagy elmész egy betűkivágóhoz, ő megcsinálja párszáz forintért a sablont, és lefújod festékkel. (esetleg nem fújod, csak rámatricázod) vagy még betűsablont használva ecsettel meg lehet csinálni, de az nem lesz olyan szép.
ha meg nem akarsz betűkivágóhoz menni, akkor otthon címkepapír és olló segítségével te is meg tudod csinálni a sablont, csak ilyen apró dolgoknál nagyon oda kell rá figyelni, és nehéz szépen megoldani.
(#) Attila86 hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Teljesen véletlen nem építkezett valaki a Lomexben "M10" néven kapható alumínium műszerdobozba? A mérete elvileg 300*200*100mm, de nem tudom hogy ez külső vagy belső méret-e.

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy 95mm széles nyáklap állítva (függőlegesen) belefér-e.

Üdv.!
(#) sound.man válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Bővebben: Link Szerintem ez a külső mérete, ha ilyen doboz mint ez amit linkeltem, de itt feltüntették a belső méretét is.
(#) Attila86 válasza sound.man hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Köszönöm a választ, főleg hogy ilyen gyors volt!
Ezek szerint elég necces a 95mm. Marad fél-fél mm alatta és felette...
Na nem baj, fogyókúrára fogom a nyákterveket
Még egyszer köszi!
(#) sound.man válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Szívesen
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
aztán vigyázni a hőtágulással
(#) Szebence hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy fém színű dobozom. Ezt feketére fogom festeni de szeretnék rá feliratot készíteni, ami fehér színű lenne és az is festés lenne. Hogy kell, hogyan lehet ezt elkészíteni? Az, hogy nyomtassam ki és vágjam ki a betűket az szóba sem jöhet. Ha valaki megkérdezi miért, akkor nyomtassa ki a nevét 20-as betűmérettel és próbálja meg kivágni (szépen). Aztán rájön...
Esetleg van vlami más technika?
(#) szamóca válasza Szebence hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Alfaset nyomófólia a teknolodzsi neve.
Következő: »»   7 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem