Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Sinka Balázs mindeddig nem írta egyetlen mondatában sem, hogy ezt a saját fürdőszobájukban tapasztalta. Gondoltam, szólok...
Köszönöm a szakmai hozzászólásod.
Valóban fontos momentum a helyszín.
Akármi is a hiba, mivel nem férsz hozzá, így javítani sem tudod. A tulajnak kell jelezni.
De ez inkább átfolyós melegítő. A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Szerintem is egy átfolyós csaptelep lehet a szomszédban,na az nem győzi a gyors áramlást,és akkor kézmeleg vizet ad,amit a csőrendszer tovább hűt! Meg kell próbálni csak csorgatva,ha akkor melegebb,bizony egy gagyi cucc van bekötve. Reklamálni kell,hiszen jár a modási lehetőség.
Ez csak 1 tipp, hogy az őrláng felmelegít egy kis mennyiséget.
Nincs az a bátor főbérlő,aki felügyelet nélkül hagyna egy gázbojlert! Mint írta,a lakás lezárva,a főni sehol.
És meleg víz nélkül hagyni az albérlőt ?
De akkor,ha megengedi a vizet,nyitná a főlángot!
Csak hiszed. Ahol most lakok (szobát bérlek) ott az általam jelzett gázszivárgás sem érdekli a főbérlőt (vízcsap a gázvezetéken, a tömítésnél ereszt). Kijött, megállapította, hogy csak egy kicsit szivárog, jó az úgy!
Többféle hiba is lehetséges: búvárcső lyukadás, hibás beállítás, bojler helytelen szerelése, hőfokszabályzó hiba, stb.; a tulajdonost kell értesíteni, hogy tetesse rendbe!
Értesítsd a gázműveket! Azok lerendezik!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Nagyon köszönöm az ötleteket!
Valóban a legnagyobb gond, hogy nem tudok átmenni, és nem is laknak a főbérlők a mellettem lévő lakásban. Tehát csak nálam kellene meleg víznek lennie, itt pedig nincs. Egy hét múlva érkeznek vissza, ők fogják javítani természetesen szakemberrel (remélhetőleg ) de így meg van kötve a kezem. *a hosszabb "melegvizes" folyatást próbáltam, nem segített, csak langyos víz folyik hosszabb távon *az alacsonyabbra állított víznyomás szintén nem sokat segít, az elején így meleg víz folyik, majd langyosra vállt (megjegyezném az előző albérletemben a tulajdonost a gázszivárgás szintén nem zavarta, de a gázszerelőt se nagyon akit 3* is visszahívtunk. meg vagyok áldva az albérleteimmel)
Valóban, kiderült hogy átfolyós rendszer van bekötve.
Tehát a csere lenne a megoldás, mivel nem bírja az áramváltást? A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Nem az áramváltást nem bírja,hanem ezekben van egy X teljesítményű fűtőbetét,ami csak X mennyiségű vizet tud melegíteni,nagyon döntő a befolyó víz hőmérséklete,és áramlási sebessége. Télen a vízfok a rendszerben,a csővezetékekben lemehet akár +6 fok alá is!
Ez nem hangzik túl biztatóan így január elején. Várjam meg a tavaszt?
Vagy jobb lesz-e a helyet ha visszatérnek a lakók, és használják ők is a rendszert? Magasabb teljesítményű fűtőbetétes rendszerre kellene váltani?
Lehet, hogy csak: "nincs az a bátor főbérlő, aki felügyelet nélkül hagyna egy gázbojlert" (átfolyósban csak az képes folyamatosan meleg vizet adni). Vagy csak letekerte a hőfokszabályzót a villanybojleren. Remélhetőleg hamar visszatérnek a tulajdonosok és használni akarják, így nálad is lesz meleg víz.
Röviden válaszolva a reakciókra:
1. Tubeamp: nem az én fürdőszobám, mostanában szólt az ott lakó ismerősöm, hogy nagyon melegszik a kapcsoló. 2. gyuszo: Én nem látok védővezető-nulla zárlatot a képen. Nincs nálam a dugó, így nem tudom megerősíteni, sem megcáfolni ezt. Csak annyit látok, hogy a kék nulla megfeketedett. FI-relét természetesen sajnos nem szereltek. 3. freddyke: annyit tudok, hogy elég olcsó munkát végeztek a "szakik". Nem ez az első probléma, amit ezen a 3 éves hálózaton javítottam. 1 éve elkezdett vibrálni a szobákban a lámpa. A lakáselosztó szekrényt kinyitva láttam, hogy a mérőtől jövő 6-os alu vezetéket beletolták az első kismegszakítóba, és innen 2,5-ös réz vezetékkel (!!!) tovább sorolták (amúgy 25A az óra előtti főmegszakító fázisonként...). Mégis hogy gondolták, hogy a 6-os és 2,5-ös vezetéket bele tudják szorítani egy kapocsba? De ez már tényleg nem ebbe a témába tartozik. A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Még szerencse hogy amit te írsz szín arany, és tiltasz mindenkit
Tegnap, kb. egy hét használat után lecseréltem a melegvizes csonkon lévő 1/2-1/2"-os toldót egy olyanra, amibe gumitömítés megy. A levételkor a bojler csonkjának alján rozsda volt, a toldóban is (és a menettömítőben is). Letörölgettem a rozsdát, így tettem fel az új csonkot. A gumitömítés elzárta a két cső közötti rést, megállt a két cső közötti folyás. Normális, hogy ott rozsda jelent meg? Felülről akkor is kerülhet víz résbe a bojlerbe hegesztett cső és az ebben lévő búvárcső között, ha le van tömítve alulról.
Mivel a vas rozsdásodik így normális egy kismértékű rozsda.
Egyre gyakrabban jön morgás a bojler felől. Újabban 5-10 percenként és közben nem feltétlenül fűt. A mosógép általi vízvételezés elkezdésekor és befejezésekor is mordul. A biztonsági szelepből jön a hang?
Lehet, hogy túl nagy a hálózati víznyomás. Egy nyomáscsökkentő megoldja a problémát.
Bővebben: Link
Szia! A rozsdásodás és az ahhoz tartozó revésedés, szennyeződés a visszacsapó/biztonsági szelep szelep zavarmentes működését nagyban befolyásolja. A hibás visszacsapószelep olyan zajokat képes okozni, hogy napközben is zavaró szintet ér el és csak akkor hallható ha vízvételezés történik a lakás hálózatából. Ha szét tudod szedni a visszacsapó szelepet és ki tudod takarítani a szennyeződéstől, talán meg is fognak szűnni a zavaró zajok. Azt hozzá kel tenni, hogy ha már régi az egész együttes akkor nem érdemes ezzel bajlódni, mert az elöregedett szelepülék, szoruló szelepszár, törött rugó miatt sem zárhat jól a szelep, cserélni kell.
Máshol már mértem nyomást, itt még nem. Ahhoz viszonyítva a közepes vízsugárból nem gondolom, hogy közelében lenne a 6 barnak. Meg tudom mérni, de érdemes ezzel bajlódni?
A Hajdu bojler két hetes a hozzá kapott biztonsági szeleppel együtt. Felrakás előtt alaposan át lettek mosva a csövek. Eddig véletlenszerű volt a morgó-rezonáló hang, néha éjszaka is. Most már bizonyos pontokon történő vízvételezéskor is hallani. Én is arra jutottam, hogy csak a biztonsági szelep csinálhaja, amikor leesik a hálózati nyomás.
Kiengedek néhány liter vizet a szelepen visszafelé, remélem segít. Ha ez nem oldaná meg, egy MMG szelep jobb lenne ilyen szempontból? A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
Ugyanígy jártam vadi új Hajdú bojler biztonsági szelep alapból ezt csinálta, két nap múlva cseréltem egy jobb típusra (mármint a szelepet), azóta is jó.... (Boltban mondta az eladó gyerek, nem én vagyok az első aki járt.)
Tegyél be MMG szelepet. Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |