Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   877 / 1134
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok! A klónozás előtt a C meghajtorol amit lehetett játékokat pár programot ami nem kellett töröltem. Klónozásnál tartok de még nem engedi mert sok helyet foglal a C partíció. Ha jól emlékszem a Windows 10 telepítve kb17-20Gb. Nincs annyi programom telepítve hogy a Windows al együtt 90 GB ot foglaljon. Milyen mappa dagadhatott ekkorára? Melyiket lehet törölni?
(#) antikzsolt válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Letöltések mappa
Lomtár
Hibernálási fájlok.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Ha tényleges helyet foglal, akkor Windirstat szépen megmutatja, de nem követtem mit csinálsz, nem lehet, a partíció túl nagy?
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Ez igaz. Ha klónozni akarsz mindig csak nagyobb vagy ugyanakkora lemezre tudsz mint a klónozni kívánt partíció.
(#) vladcepes válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Ok. Az SSD az 120 Gb OS a régi HDD C-t akartam klónozni az feldagadva 90Gb mégse akarta engedni, azt írta töröljék vagyis vegyem ki a pipát az alól ami nem kell hely felszabadítás végett.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Mondom, Windirstat megmutatja, mi foglal helyet, de én ilyenkor kézzel szoktam zsugorítani a partíciót, és úgy könnyű átmásolni. De azt sem tudom, MBR vagy GPT van neked most, így konkrétumot nem lehet mondani.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Köszönöm később megnézem a Windirstat ot.
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Lemezkarbantartó futtatása (admin módban) és bepipálod a törlendőket..
Ez biztonságos módszer. Aztán uninstallálhatsz játékokat progikat is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Futtass le egy töredezettségmentesítést is, hogy rendezze az adatokat a HDD elejére. Ha csak egy kis fájlszeletecske is van valahol a partíció vége fele, akkor csak odáig engedi csökkenteni a méretet.
(#) Epu2 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
a Saját töredezettségmentesítője, nem tömörít a meghajtó elejére. Emlékeim szerint az O&O tett ilyet a 8-as verzió kürülig.
(#) menyus hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok, lenne egy kérdésem. Kaptam egy "Fujitsu siemens LIFEBOOK 5 Series" kis notebookot. Az érdekelne hogy a touchpad mellett jobbra fent lévő "kör alakú valaminek" mi a szerepe? Design (annak elég rosszul sikerült... )? Kb 35mm átmérőjű kör, és a bemarás mélysége kb 1mm. Valaminek a helye lenne ami már nincs ott? Érintésre / nyomásra nem reagál, csak szimplán egy kör alakú bemarás a készülékházon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) antiktelefon válasza menyus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Idézet:
„The S760 takes an unusual, and certainly in need of accustoming, way for the mouse middle key's replacement: It has been designed as a small, round pad on the actual touchpad's right and takes over a scroll or rotate function (configurable).”

Tehát görgő, gondolom külön driver kell hozzá.
(#) menyus válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Görgő? Ezen semmilyen mechanikus görgethető dolog nincsen. Akkor valami kapacitív dolog lehet, mint egyes notik tuochpadjén a szélén az a tapi csík. A Köszi az infót. Utána nézek, bár az eszközkezelőben semmiféle telepítetlen hardver nem szerepel, se drivert nem hiányol. (Win10) Köszi.
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
A touchpad nak nincs is nyoma az eszközkezelőben, ennek ellenére működik. Valami alap drivert szedett le hozzá a win10 valószínűleg. Körbenézek a Fujitsu supportján hátha van külön drivere ennek a touchnak meg annak a görgö valaminek. Köszi, eddig azt hittem valami matrica helye lehet, de gyanús volt.
(#) Doky586 válasza menyus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Az a touchpad része, nem külön eszköz.
Természetesen az általános MS driver nem kezeli, csak a gyártótól származó. Frissítsd.
(#) menyus válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Jó napot mindenkinek!
Okozhat-e hibát, pl. PCI foglalatban nem érzékeli a kártyát, az ha az alaplap Win XP-t, Win Wista-t támogat adatlapja szerint, és ez az alaplap Win 7-el megy?
(#) bbb válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Inkább a hibás alaplapra gyanakodj!
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Ez egy Asus P5K Premium, és pl. a Bios-t sem tudom frissíteni, nem látja a program a meghajtókat. Ez is az alaplap hibája lehet?
(#) Doky586 válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Attól függ milyen kártya.
Mert ha a rá dugott lemezeket AHCI módban üzemelteti akkor nem is fogja ezen két OS látni. (XP-re talán rakható utólag driver hozzá)
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) Profisixx válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
PCI hálózati Wifi kártya . Az alaplap Win XP-t támogat, de Win 7-el szeretném használni.
(#) Epu2 válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Ha az alaplap jól működik akkor van rá esély. Ha nem aligha fog menni. Nagyon nyugdíjas tempót tud ez az alaplap Win 7-tel. Esetleg fapados kinézettel.
(#) Profisixx válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Minden alaplap más-más operációs rendszert támogat?
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok! Lehet hogy hülye a kérdés. Úgy néz ki hogy a laptopba a DVD lejátszó megadta magát vagyis nem ismeri fel a DVD-t.
Ez Sata DVD. Találtam itthon a régebbit, mármint Laptop DVD lejátszót, azt nem lehet átműteni hogy sata legyen? Vagy vennem kell bele másikat? Üdv
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) antikzsolt válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Olcsóbb az új vásárlás.
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Ne foglalkozz azzal, hogy az alaplap mit támogat, ez igazából egy nem létező fogalom.
Az alaplap egy nyák, amin vannak bizonyos integrált áramkörök és az operációs rendszernek kell ezekhez az áramkörökhöz driver.

A P5K premium egy P35-ös csipszetes lap, aminek még a windows 10-sem okozhat gondot.

Ha nem észleli a masina a PCI-os kártyát, akkor vagy az alaplap, vagy a kártya hibás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Epu2 válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Nem feltétlenül. Egyre fejlesztik, jellemző, hogy visszafele egy, előre két újabb rendszerrel elboldogulhat. Az Xp-s gépek jellemzően viszik a hetest, ha lassabban is. Rá lehet erőltetni akár újabbat is, de az olyan, mint a macska bőrgatyában. Működik, meg nyávog, de szánalmas.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza menyus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
A touchpad-ek általában egy közönséges egeret szimulálnak a Windows felé, azért is mennek driver "nélkül"...
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Ne haragudj, de nagyonnagy butaságokat írkálsz. Mi az, hogy XP-s gép? Egy P5K alaplapba rakhatsz celeron 420-as egymagos 2GHz-es processzort 512MB rammal, amivel még az XP is kínlódni fog, meg tehetsz bele Q9XXX négymagos processzort 8GB rammal, amit lehet 3.5GHz-re húzni és akár modern játékokat is lehet vele játszani..
Következő: »»   877 / 1134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem