Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! Ez UHF frekvencián biztosan nem működik, de szerintem VHF-en sem.
Ez a balun videó alapsávi (0 - 8 MHz) jelek átviteléhez való. UHF (470- 690 MHz) sáv nagyobb távolságra való átviteléhez, még koaxot sem mindegy milyet használsz.
Nem jár hozzá netes TV szolgáltatás? Mert akkor netet tudsz vinni az UTP-n, és ott nézheted azt.
Szia!
Ez a típus video alapsávi jelre jó. 20MHz max. Mivel kamerához van, ezért 50 Ohmos koax kell hozzá. Tehát nem alkalmas arra amit szeretnél. A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
Vegyél 2db lepke antenna panelt passzívet és kösd közé a kábelt, 75/300ohm vezeték majd vissza 300/75ohm.Bővebben: Link
Ha elég jelet ad ki a modulátor szerintem működnie kell. Idézet: „Mivel kamerához van, ezért 50 Ohmos koax kell hozzá” Biztos, hogy nem. A videó technikában a alapsávon, és a vivőfrekvenciákon, a kábeles elosztóhálózatokban is a 75 Ω szokásos. A használt koax is 75 Ω -os. (egyébként nem csak a videó technikában, hanem a vezetékes távközlésben használt koaxok, ill. pl. a mikrohullámú állomások fejegységei, és a hozzájuk csatlakozó MUX között is) Nem mellesleg a sodrott érpár (UTP) hullámimpedanciája is szimmetrikus 150 Ω. Az 50 Ω a rádiótechnikában szokásos hullámimpedancia, mert ehhez van legközelebb a szabad tér, ill a dipól talpponti hullámellenállása, ami egyébként 60 Ω -nál valamivel kevesebb. A TV adók dipól antennája, és a koax tápvonala is 60 Ω -os. A kever kavar ott van, hogy ezek az értékek közel vannak egymáshoz, így lett a 240 Ω -os (4*60) hajlított dipólból 300 Ω, nem annyi, de annyinak mondják mert akkor egy egyszerű balunnal "illeszthető" a 75 Ω -os TV antenna bemenethez. Egy vevő bemenet meg nem annyira kényes, mint egy adóantenna, a vonali erősítőt pedig egyszerűen lehet 75 Ω -osra készíteni. A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
Idézet: „A TV adók dipól antennája, és a koax tápvonala is 60 Ω -os.” Solt is.
Szia!
Régi TV, még nem tud netezni.
Köszönöm a válaszaitokat!
Marad a kábel, mint legolcsóbb megoldás. A nyáron szigeteltük a házat, csak UTP-t húztam. Nem lesz szép a csatorna
Ha IP TV jön, akkor maradhat az UTP, és egy második set top box, ha a házban levő sem okosTV.
Tanulság, ha csövezel, legyen benne koax is. A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
Igen, írhattam volna az URH, RH műsorszóró adókat is, mert minden nagy teljesítményű adónál igen fontos, hogy ne kelljen túl sokat manipulálni, illesztgetni az adó - tápvonal - antenna útvonalon, mert a ki nem sugárzott veszteségek sok pénzbe kerülnek.
A 2 MW -os adónál 1% veszteség, ami nem tűnik soknak 20 kW, óránként, ami mondjuk 24 órával számolva hány háztartás energia igénye? És ez csak az egyik része az elfűtendő veszteségeknek.
Sziasztok!
Tervezek egy 4 rétegű panelkát, amin lesz egy RC-S2LP-868 RF modul. A modul antenna kimenete 50ohm-ra illesztett. Ehhez igyekszem keresni egy negyedhullámú SMD antennát. A kérdésem annyi, hogy akkor elvileg elég a modul antenna kimenetére direktbe rákötni az antennát? Természetesen 50ohm-os microstrip huzalozással. A modulon van egy SMA csati is, ezt mivel nem használom, nem okozhat valamilyen problémát? Továbbá hogyan tudom meghatározni pontosan, mekkora föld terület kell a PCB-re a negyedhullámú antennához? ( 868 MHz ), adatlapokra válogatja... De a legtöbb kb 120mm x 40mm-es PCB-t emleget.
Az SMD antennát (bár én még ilyet nem láttam, persze attól még lehet) miért nem kötöd az SMA csatira? Az antenna csatlakozó, és a közvetlen strip line antenna együttes használata nem egy egészséges dolog, a kettőt egyszerre úgy sem használhatod. Ahhoz egy tisztességes antenna közösítőt/elosztót kéne használnod, mondjuk valamilyen hibridet, vagy iránycsatolókat, természetesen azt is strip line technikával előállított tápvonalakból. A nem használt kimenetet pedig le kell zárni.
Bátor vagy, remélem otthon vagy az RF strip line technikában is, különben nehéz dolgod lesz.
Szia.
Nem szeretnék microstrip antennát készíteni, azért az egy NWA nélkül csak bátor lenne. (zsákbamacska) A microstrip alatt csak azt a vezetékhosszt értem, ami a modultól megy az SMD antennáig (amivel tápolom az antennát). Itt nézd meg. A modulon az antenna kimenet (és mellette két föld láb) is beforrasztható. Tehát csak gondoltak rá, hogy azt be lehessen forrasztani. Csak az nekem is igen fura, hogy az SMA csati meg ott van? Meg talán még via is... A csatira nem tudom beforrasztani az SMD-t, viszont a csatit letudom róla forrasztani. Microstrip-el már foglalkoztam. ( mondjuk csak USB-ket huzaloztam 90 ohmra, USB hub, stb ). A modulból van olyan verzió is, amire be van forrasztva egy pici spirál antenna. De semmi adat nincs róla (mintázat pl stb..)
Nem feltétlenül kell mindent kicsire csinálni.
Az antennákkal a legnagyobb probléma mechanikai, hogy meg tudja tartani saját magát minden körülmények között deformáció, iránytartás változás nélkül.
Hi,
Elkezdtem a panelkát összerakni az RF modulhoz (amelyiken van egy helical antenna). A képen a "szürke izé " az RF modul. A panel mérete 90mm x 40mm. 868Mhz-hez megfelelő lesz e? Jó kérdés. A nyák terv 4 rétegű. A stack elrendezés: top(signal) - gnd plane - power+signal - gnd A bottom oldalt nem mennek vezetősávok. Kérdés: Az RF modul alatt vágjam ki az összes GND-t, vagy a panelt is? A gyári fejlesztőkártyán , úgy van megoldva, hogy a pad-ektől kivan vágva a panel alatta. A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2020
Az RF modul alatt ne vágd ki, az árnyékolás, csak az antenna alatt (antenna csatlakozótól) ne legyen semmilyen vezetősáv.
Ha a gyári képet megnézed ott kb a PAD-ekig ki van vágva. Vágjam ki én is?
A másik kérdés, hogy telefóliát érdemes e használni a top oldalon?
Ühüm.
A top oldali telefólia nem rossz, de vizsgálni kéne, hogy nem okoz-e zárlatot. Én nem tennék a top oldalra (esetedben) teleföldet.
Én négy rétegű nyák esetében eddig sosem használtam telefóliát, ha adott volt a gnd plane.
Egy oktatóvideóban láttam, hogy ajánlott telefóliát használni az RF modul tervezésekor. Attól aggódom, hogy a top oldali fólia is sugározhat ha nincs megfelelően lezárva ott ahol kell. Zárlatot biztos nem fog okozni.
Kivágtam...
A föld mérete 80mm x 40mm -re csökkent így.
Az RF technikában az, hogy minek minősül egy vezeték, vagy nem vezeték (rés) az a hullámhosszhoz való viszonyától függ.
Ha egy vezető, vagy kevésbé vezető darab hullámhossznál közelebb van a sugár forráshoz, az már csatolásnak minősül, és befolyásol. Ökölszabályként 5 - 10 λ távolság az, ami már elhanyagolható hatású. Azt is figyelembe kell venni, hogy az elektromágneses energia nem a vezetőben terjed, hanem a vezetőt körülvevő dielektrikumban. Ezért, ha árnyékolásként használod, nem lehet rés az árnyékoló lemezek közt, mert a rés, maga egy ilyen olyan antenna, megint csak a hullámhossztól függően. A telefólia megint csak a méretétől függően lehet ez is, az is, (strip line technika) de lehet az antenna része is, mint az antenna másik fele vagy mint ellensúly. Randa egy világ ez az elosztott paraméteres világ, semmi sem az, aminek látszik. Idézet: „Azt is figyelembe kell venni, hogy az elektromágneses energia nem a vezetőben terjed, hanem a vezetőt körülvevő dielektrikumban” Mivel ezt már többször leírtad, és ez így igen pongyolán fogalmazott meg, kénytelen vagyok reagálni rá! Az elektromágneses hullám az, ami jellegét tekintve nem anyagban(?) terjed! Ha vezetett energiáról beszélünk, az bizony a vezetőben terjed, frekvenciától függően egyre kisebb mélységig hatolva az anyagba. Viszont ugyanúgy kell a keresztmetszet, mintha csak DC-ről lenne szó, ahhoz, hogy A pontból B pontba juttasd el, elfogadható(nem kisugárzott) veszteséggel. Az, hogy a vezetőt körülvevő térbe kilépő mágneses és elektromos tér szerves része lehet az energia vezetésének már egy külön történet! Mi van akkor, ha nem léphet ki egyik, vagy másik összetevő? Vagy éppen vákuumban van. Akkor már nem is terjedhet a vezetőben az energia? Nyilván nem így van...
Hinnye, sok mindent rendbe kellene itt tenni.
Valóban? ) Szívesen meghallgatnám a te verziódat is, egy semmitmondó véleménynyilvánításon túl is...
Ha az áramot vezeték vezeti (hiszen azért hivják vezetéknek), akkor semmi gond nincsen azzal, ha össze ér a kettő drót, legfeljebb a súrlódás miatt keletkeznek kis szikrák (mint az öngyújtó esetében).
Megfordítanám a kérdést! Ha az áramot nem a vezeték vezeti, akkor mi a szerepe neki??
Esetleg nincs is szükség rá, nemde?! ) |
Bejelentkezés
Hirdetés |