Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Sziasztok! Van két, fórumtárs által Sprint Layout programmal készített terv (itt található), amelyből a jlcpcb-vel szeretnék paneleket gyártatni. Módosítások szükségesek: a rétegeket helyretenni ha nem stimmelnek, lakkréteg létrehozása, második réteg létrehozása árnyékolásként (lakkréteggel), furatok létrehozása, furatgalvánok az összes furatnál. A végén gerber export kell, csak ezzel lehet gyártatni. Ehhez a projekthez nem lenne kifizetődő a Sprint Layout megvásárlása, ingyenes verzióval gondolom nem menne. Esetleg más, ingyenes programot vagy megoldást tudtok ajánlani?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
Írj a fórumtársnak aki tervezte hogy generáljon neked gerbert és fúrófájlt ...
Pedig 3 kattintás . A sprint layout témában kérdezz rá biztosan találsz valakit aki vállalja .
A gerber export nem nagy dolog. De a fent leírt módosítások nélkül esetleg hibásan kerül legyártásra vagy nem lesznek furatok. A gyártásban filléres különbségek lennének, ha lenne második réteg (árnyékolás), furatok és furatgalván, lakkozás. Azért írtam ebbe a témába, mert talán más program vagy megoldás is lehet, amire nem gondoltam. Ha csak a Sprint Layout programmal kivitelezhető, akkor kérem írjon privátot aki tud segíteni.
Idézet: Ezt írtam , egyszerűbb ott kérned mint itt várni hogy egyszer csak jelentkezik valaki . „A sprint layout témában kérdezz rá”
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy ez a filc tényleg maratás álló ? Én hidrogén peroxid + sósav párossal szoktam maratni. Eddig mindég lakk filcet használtam, de ugye az vastagabb. Az nagyon jól bevált.
Kb. minden maratásálló, ami összefüggő réteget képez a réz felületén és nem oldja a maratószer. Annó normál alkoholos filcet használtam, az is jó volt, úgy-ahogy. A szélek egyre csúnyábbak lettek, ahogy fogyott a tinta.
Ha minden igaz ez is alkoholos filc. Vagy valami speckó alkohol ?
Passzolok, régóta nem kézzel készítem a NYÁK-okat. Az alkohol a tinta oldószere, ami ha elpárolog, ottmarad az elvileg szilárd tinta.
Hasonló filc van itthon, más célra. Ha nem sietős a dolog, a hétvégéig elméletileg kell NYÁK-ot készítenem, majd kipróbálom egy kis darabon. Látatlanban azt mondanám, bírni fogja.
Én ilyet használok a vasalási hibák javításához és bírja a maratást.
A 140 S finomabb rajzolatokhoz is jó. A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
Az Edding 400 és az Edding 140S is alkoholos filc (permanent marker). Ez is állja valamennyire a maratást, de nem 100%. Ahol vékonyabb a filc réteg, vagy tovább benne marad a maratóban ott nem lesz tökéletes. (sósav + hiperoxidot használtam, más maratót lehet, hogy jobban elvisel)
Én utoljára amikor kézzel készítettem rajzolatot, akkor lakk filc-nek nevezett tollat használtam. Angolul paint marker van ráírva, és van benne egy golyó. Használat előtt fel kell rázni. A hegye sem olyan mint a sima filc, hanem egy fém cső, és abban van egy hegy. Könnyebben be tud száradni, és rajzolni is nehezebb vele, mert teljesen függőlegesen kell tartani, döntve nem igazán működik, és lassabban is szárad. Viszont teljesen maratásálló, akár benne hagyhatod másnapig is, ezen nem mar át. Ilyen például az Edding 780
Idézet: „rajzolni is nehezebb vele, mert teljesen függőlegesen kell tartani, döntve nem igazán működik” Akkor ez csőtoll. És nem tölthető újra ?
Biztos, hogy nem csőtoll, egyszerűen ilyen a hegye. A fém cső a vékony filc megtámasztására szolgál, a filc (rajzon fekete) is keményebb a megszokottnál.
A képen látod a hegyet. Egy fém cső, belül meg egy műanyag rúd. A lakkfesték a kettő között folyik ki. A fekete rész lecsavarható, ha van mit beletöltened, akkor akár után is tölthető, de nem próbáltam. Amennyit használtam nekem sokáig kitartott.
Bakman & majkimester - köszi, értem.
Csak az ragadott meg, hogy " teljesen függőlegesen kell tartani ".
Látom hogy nem követted a beszélgetést az elejétől.
Követtem, sőt most utána is néztem. az edding nem gyárt csőtollat, szóval tévedtem.
Nekem a csőtoll valami ilyesmi. Kobaltkék tussal még most szoktam néha használni.
Most, ennyiért biztosan nem venném meg.
Ez a csőtoll. 80-as években kárminvörös tussal rajzoltunk.
Szép ára van...
Már a neten sem találtam képet - lehet, valahol megvan az a csőtoll, amit tollszárba lehetett dugni egy pici tartály a kieresztő csővel. Csavaros kupakja volt, pici lyukkal, hogy a levegő utána tudjon menni.
Kék nitrofestékkel, kellően higítva és amennyi a pici tartályba fért, lehetett rajzolni. Végén egy vékony huzaldarabkát kellett a csőbe helyezni, hagyni, hogy ne száradjon bele a festék. A '80-as évek elején ezzel pingáltam a nyákjaimat...
Ez a csőtollat... még megvannak
Ebbe nem lehet / kell beledugni semmit ha egyben van. A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021
Az enyémhez képest a tiéd űrkorszak...
Tudtam, hogy van valahol az enyémnél jobb, csak nem esett utamba.
Házilag készült csőtollal próbálkoztam. Kicsi fecskendőre 1,8 mm-es tű. bele egy acél szál ütközővel, hogy ne csússzon ki és lezárja a tű felső végét. Nitro festékkel használtam. Beleszáradás ellen egy hígítót tartalmazó üvegben tároltam. Működött, de a cső lezárása nem volt meggyőző. Mindig eltűnt belőle a festék. Feladtam.
Nekem is a hőskorban volt használatos, digi IC-kkel dolgoztam, de nem voltak túl bonyolultak.
Aztán inkább gyártattam. Anno az RT. forgalmazott egy egyszerű nyáktervezőt, inkább borzalmas volt, mint jó. Még 286-os gép és monokróm monitor a technikai apparátom. Be kellett írni az összekötést, tokozást és egyenes vonalakkal a monitoron egy nagy pamacsot láttam csak, Amikor elindítottam a huzalozást, elvette a képet és egy éjszaka megtervezte, editálási lehetőség nélkül, rettentő volt, de legalább gyártható film készülhetett aztán. Volt vagy 4-5 DIL tok, a lábak között meg feleslegesen a lábsor mellett közel húzott el huzalozást, ha csak 1 volt, akkor is. Aztán a gépcserék után kaptam a reklám PADS programot, később egy használhatót belőle. Máig használnám, ha nem csak DOS alól menne csak. A WIN-es változatát már nem tanultam meg, ezerszer többet tudott, mint amire szükségem volt. Már manapság egyszerű dolgokat csinálok csak újként a régiekhez meg megvannak a gyártófilmek... |
Bejelentkezés
Hirdetés |