Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Csak arra írtam, hogy nem kell kilőnöd így a RESET lábat, hogy tudd ISP-n programozni (ekkor ugye az optocsatolód nem visz el egy általános PORT-ot).
Atmega48 NEM bootloader kompatibilis.... Azaz NINCS bootloadernek hely hozzá...
Időközben pedig sikerült egysmás, többekközt a bootloader égetés. Nem tudom akkor, hogy mi történt. Az AVR égetők topicban már próbáljuk tárgyalni.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni kezdő, Winavr - Atmega Studiót használni készülőként. Eddig a Mikroelektronika C programját használtam. Kész library-k vannak, más nem tehető be, nem írható hozzá. Gondoltam, a Winavr - Atmega Studiót használnám inkább következő hobbymhoz. Kérdésem: Hogyan tudom a Studióban meglevő kevés xxx.h header filelokhoz hasonlóan megadni - beszerkeszteni más forrásból származó, más által készre megírt header file-t ? Köszönettel:
WinAVR esetében (main.c a program neve):
Az első esetben a main.c és a "library_local.h" ugyanazon mappában vannak. A második esetében az "library2.h" a ".../WinAVR/avr/include/diy/" mappában található. A ".../diy/" mappa, az általam irt könyvtárak helye.
Köszönöm.
A következő kérdésem: Hogyan tudom meg, hol találom meg, pl.: az mcp4725.h include után, milyen "C" utasításokat használhatok, mint pl.: "init_MCP4725();" utasítás? Bocs a láma kérdésért!
Feltelepítettem a Winavr-t.
A kép bal oldalán üresek az alkönyvtárak. Lehet, hogy fizetős és azért üresek?
Nem, oda neked kell betenni őket, azokat, amiket használni szeretnél.
Egy kicsit részletesebben, ha kérhetném.
Mit, honnan, hová? Nem ismerem a Winavr-t. Köszönöm.
Csak hogy tisztán lássunk:
WinAVR és az AVR Studio (hányas verzió?) nem ugyanaz. Te a képenitt AVR Studio-t mellékeltél. A két programban az avr-toolchain a közös.
Sziasztok.
Volna egy mikrovezérlővel kapcsolatos kérdésem. Igaz-e , hogy az arm cortex M0 csipp a leg kisebb fogyaztású? Mondjuk ha olyan helyen van használva ahol minden milliwatt számít
Rossz téma, kérd a kérdésed áthelyezését ide! Ott nagyobb eséllyel kapsz választ.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
Itt sok kérdésedre találsz válaszokat: Bővebben: Link
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
AVR Studió4-ben, amikor a C projectet létre szerettem volna hozni (bikafej kép, az asm alatt)
akkor üzent, hogy kell a Winavr (nem emlékszem a verziójára). Feltelepítettem. A Project Object képen azokat libeket tudom csak hozzárendelni, amik ott vannak. (kevés) Ott felül látom, hogy meg lehet adni egyebeket is, más helyről. (Library search path) Az AVR Studió helpjében látott External Dependencies alatt látott sok xx.h miért nincs benne az általam használt projectben? (AVR Studióban) Alapból nincs benne ?
Atmel Studio 7 nálad nem jöhet szóba? Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele.
A telepítés kezdetén jelzi, hogy a hardware kevés hozzá, de nem részletezi.
Milyen konfiggal megy nálad a 7-es?
Több gépen is használom. Van köztük Core2 Duo, valamint első és második generációs i5, i7. Szóval kb 8-14 év közöttiek. Mindegyiken Windows 10 fut.
Win7 van, de 32 bites, mert anno a Mikrochip C-je problémákkal ment a 64 bitesen, így vissza kellett lépnünk.
A "Studio" 7.0.2542-full és 7.0.594-web (az avr freaks-ról) nem telepszik fel, mert a windows update-nél elakad. (Lehet, hogy licens-es?)
Ingyen van, és innen lehet letölteni: https://www.microchip.com/en-us/development-tools-tools-and-softwar...evices
A hardver követelmények itt találhatóak: https://onlinedocs.microchip.com/pr/GUID-54E8AE06-C4C4-430C-B316-1C...C06499
Sziasztok!
A két lábkiosztás közül, melyik a jó? Köszönöm!
Szerintem a kettő ugyanaz. Te hol találtál benne ellentmondást?
Ha pedig szeretnéd ellenőrizni, akkor nézd meg az MCU adatlapját!
Igazából a MISO,MOSI,SCK lábak nem stimmelnek.
Az adatlap ki is ment a fejemből, köszi a segítséget.
Üdv!
Josi777 cikkére Arduino tápfeszültségének mérése alapozva szeretnék kiegészítő módosítást végezni a programomon. Az eltérés Josi77 és az én megközelítésem között: float helyett int16 használata és ebből eredően
ahol 1024*11 = 11264 ezért az adcw = (ADCL+(256*ADCH))*10, pontosabban 10-szer kiolvasva. Ha jó az elképzelésem, akkor ennek működni kéne, de mégsem... Multiméter szerint csak Vref = 2,53V (cél 2,56V), viszont az AVR szerint 1930-1950mV között mozog, ami jelentős eltérés. Ez inkább az 1.1V-os belső "referencia" feszültségnek tudható be?
Üdv!
Már megint a szokásos forgatókönyv... Megírom mi a bajom, majd nem sokkal később megtalálom... Hibáim:
Az első esetben vagy egész Voltot kapok és nem mV-ot. A másik nagyobb hiba:
Szóval az ADMUX regiszterbe rossz értékek kerültek. Hogy miért nem tűnt ez eddig fel? Eddig szerintem csak az ADC0-t használtam, ami ugye alapértelmezett csatorna.
Szeretném megkérdezni az 5-ös Avrstudio> tools>AVR Programming>Production file menüben,
a flash-be az xx.elf kiterjesztésű file-t kell rátölteni a uP-ra ? Itt nem az xx.hex-et kelllene, mint más programoknál (Pl.: MikroC) ? |
Bejelentkezés
Hirdetés |