Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
A PK2 programozáskor használhatja a panel Vcc tápját (External vcc) kivéve, ha a "Use Vpp first programming entry" módot kell használni. Automatikusan megnézi, hogy van-e feszültség a Vdd vonalon mielőtt bekapcsolná a saját ellátását.
- Laptop, energia felügyelettel: Az USB leíró 50mA -t kér. - Nagy gép, ami nem figyeli az áramot: A Vdd kapcsoló FET FDC6420C P fele és annak a nyitőfeszültsége (Target_vdd) határozza meg a felvehető áramot. A Vdd és a Vpp vonalon folyamatos feszültség ellenőrzés van. Jelentős tápszűrő kapacitás esetén a Vdd feszültség nem alakul ki elég gyorsan, a mérés hibás értéke miatt kikapcsol.
Hali!
Mit jelent az erősebb? Azt is vedd figyelembe hogy az 1-2m-es usb kábelen jelentős feszültségveszteség van, főleg a gagyibb kábeleknél. Szerintem felesleges, vagy elég a jelenlegi villany az egy szem pic meg egy kis körítés áramellátásához, vagy járjon a készülék a saját normális tápjáról, vagy a legjobb/legbiztonságosabb ha a fejvesztés alatt álló cucc áramkorlátos labortápról jár
Van 1 saját nyákon csak 1 18F picem a Vcc n szinte.
anno símán oké volt a PK2 vel azután 2 pont között jelentős fesz esett és emiatt lehetetlen volt kommunikálni. aztán így jó volt vagy 2 évig. Most már megint túl alacsony a Vcc amit a PK2 ki tud adni. rövid USB kábelemme is. Tuti a PK2 ben lehet megint a baj. A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2022
Megmérted a pk2 bemenetén a feszt? (amikor alacsony a kimenőfesz)
Melyik mennyi? A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2022
Pk2 saját programjában a Tools / Troubbleshoot menüpontban a Vdd mérés elvégzése 100 ohm -mal terhelt Vdd vonallal kiderítheti, hogy tényleg nem ad ki elég áramot. Esetleg a kalibrálási adatok veszte el?
Ha nincs elég kimenő áram, eredeti Pk2 -ban az említett FDC6420C cseréje. Ha más a kapcsolás, akkor a Vdd kapcsoló FET cseréje.
Sziasztok, lenne egy kérdésem.
Szivattyú vezérlést és védelmet csinálok éppen. Összeraktam a hardvert, kész a szoftver is. Tökéletesen működik, tehát nem igazán programozás jellegű a problémám. A motor amit indítani kellene az egy 3 fázisú 1800W-os aszinkron motor. A PIC18F4525 egy SSR-en keresztül kapcsol 230V-ot egy kontaktorra. Ha csak a kontaktort "csattogtatom" működik, ahogy kell, de amint a motor indulna azonnal resetel a PIC. A szokásos szűrések, 100nF-os kondik, meg ilyenek a helyén vannak. Nem MCLR, Boren, vagy a külső quartz okozza. Most jön a lényeg, írtam gyorsan egy rövid progit PIC16F887-re, csak annyit tud, hogy gombnyomásra indítja a szivattyút és az működik!! Lehetséges a PIC18-asok érzékenyebbek? Találkozott már valamelyikőtök ilyen jellegű hibával? A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
Próbáld meg az áramkörödet akkuról meghajtani.
Kiderül, hogy a táp-e a ludas.
Ugyanaz a hibajelenség
Minden lehetséges megszakítás le van kezelve? LVP -le van tiltva avagy a hozzá tartozó lPGM áb a Vss -re van húzva? HLVD le van tilva? UART le van tilva avagy az RX láb magas szinten van általában?
Ez azért már vicces, két darab 60W-os izzó sorbakötve az bele a kontaktorba és ezzel is resetel, miközben a 887-essel még a motor is elindul...
LVP letiltva, a PGM láb a csipogó kimenete. UART nincs használva (RCSTA,SPEN alacsonyra van véve). Ja és a PIC egy alu dobozban van, arra meg rákötve a PE, de kikötve is ugyanaz a helyzet. A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
Debug-old közben és nézd meg, hogy miért indul újra. Rakj egy breakpointot a 0-as címre és nézd meg, hogy mi okozza az újraindulást. Az RCON regiszter reset státuszokból kb. megtudod, hogy mi okozhata a resetet és el tudsz kezdeni célirányosabban keresni.
Ez hardware probléma, nem PIC specifikus kérdés.
Ha felraksz egy nyák rajzot + fényképet, akkor kapsz jó pár észrevételt, hogy mi minden okozhatja. Nekem 16F sorozattal volt olyanom, hogy külső zavar impulzus még az IO port TRIS regisztert is átcsapta. Röviden: jó testelés kell, teli GND, táp szűrés, ferrite bead, elko, kerámia, suppressor. IO lábak leválasztása, ill TVS védelmek. Rövid nyomvonalak.
Az RCON reg ugyanaz normál bekapcsoláskor és a hiba után is
Egyetértek veled, csak a 887 működése fura.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
Nálam volt, PGM láb okozta. A neonok bekapcsolására volt érzékeny.
99 %, hogy táphiba lesz. A trafó helyett a PIC-nek adj egy kapcsolóüzemű tápról stabil 5 V-ot.
Ohh, bocsánat, elsiklottam felette. Tiltott BOREN esetén is ezt csinálja? Illetve, honnan van a PIC? Távolkeleti beszerzés vagy biztos forrás? Másikkal tudod tesztelni?
Igen Boren független, a Chipcad-től, onnan is az utolsó volt, siralmasak a készletek. Másik 18-asom nincs jelenleg.
Szerintetek lenne értelme a kontaktort lecserélni SSR-re, hogy nullátmenetnél induljon a motor?
Lehetséges. Tudod monitorozni az 5 V-os tápfeszültséget digitális oszcilloszkóppal? Azt kellene valahogy ellenőrizni, hogy abban van-e rövid esés, ami újraindíthatja a kontrollert.
A 7805-ös kimentén mekkora kondenzátor van? Nem látni a terven a kötelező 330 és 100 nF-os hidegítőket. Ha meg tudod oldani, a 7805-öt vedd ki és ott adj 5 V-os tápfeszültséget a PIC-nek egy biztosan stabil, kapcsolóüzemű tápegységről.
Van szkópom, meg fogom nézni.
100nF-os hidegítő több is van, a 1210-es SMD-k azok. 330nF-os sajnos nincs. Egy a pufferek között, a jobb oldali 1000µF, a bal oldali 10µF, másik a PIC alatt, harmadik az RTC-hez közel. Meg van egy bónusz a 24V-os tápon is.
330 és 100 nF közvetlen a 7805-ös táplábaihoz, 330 nF a bementi oldalra. A 7805-ös alatt (+5V és GND között) van egy kondenzátor. Az mekkora? Remélhetőleg 10-20 µF-nál nem nagyobb.
Ezt a fórumtémát ismered? - Bővebben: Link
Ha nem és az eddigi javaslatok ellenére is fennáll a hiba, érdemes lenne átolvasnod, vannak benne hasznos tanácsok a te problémádhoz hasonló esetekre.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a hibát a kontkaktor segédérintkezője okozza, ezen keresztül figyeli a PIC a behúzott vagy elengedett állapotot. Relével vagy optocsatolóval megoldom a galvanikus leválasztást.
Sziasztok!
Pic18f4620 on szeretnék pwm modult használni half bridge mod ban, de az istenért nem akar működni.lent a ko. Mi lehet a hiba? int duty; int i; void main(void){ trisa=0; trisb=0; TRISC = 0x00; trisd=0; trise=0; OSCCON = 0b01100110; CCP1CON = 0b10001100; CPR1L=20; T2CKPS1_bit=1; T2CKPS0_bit=0; TMR2ON_bit=1; pr2=255; pwm1_init(1000); pwm1_start(); pwm1_set_duty(128); while(1){ } }
Mit takarnak ezek a sorok?
Ezen makrók előtt már beállítod a PWM modult, feleslegesek. Ugyan nem teszteltem a dolgot de az adatlapban fordított sorrendet ajánlanak, előbb a Timer2-t kell beállítani, aztán indítani a PWM modult, bár nagy valószínűséggel így is működik.
A mikro c fordító így kezeli a pwm modult.
A P1A pwm jel megvan, de a P1B pwm mindig magas szinten van. |
Bejelentkezés
Hirdetés |