Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
A villogó hibakód működött piros zöld felváltva villog.Kétszer háromszor reseteltem most félig életre kelt,de nem megy csak előre jobbra,balra.Hátrafelé jobbra,balra semmi mozdulás.
RC szűréssel jó lehet. Két vezetékesnél a teljes elektronikát folyamatosan ki- és bekapcsolod szűretlen PWM jellel, ezt nem szokták bírni. A négy vezetékesben a PWM jelet a BLDC vezérlő dolgozza fel egy külön bemeneten, de a vezérlő tápfeszültsége állandó.
Köszönöm a válaszodat Kapcsolási tüskékről nem tudtam, utána fogok olvasni.
Iskolai dolog ez a project és már így is többet költöttem rá mint amennyi a budget eredetileg lett volna D Az eszköz csak 2db LDR-t fog tartalmazni mint fényérzékelő, 2db ds18b20 hőmérsékletre és egy kapacitív talajnedvesség érzékelőt aminek a nyákján kicserélem az 555-ös ic-t hogy menjen 3.3V-ról. Lesz egy esp pinjéről vezérelt mosfet switch ami csak akkor kapcsol be ha az esp32 magához tér. Egyébként az esp alapból alvó módban lesz (light sleep ~0.8mA, deep sleep 10uA), kb 5-10 percenként magához tér, bekapcsolja a szenzorokat (mosfet), megcsinálja a méréseket, felcsatlakozik wifire, elküldi az adatokat szervernek és ha mindennel végzett akkor visszamegy aludni. A nyáktervet is sikerült megcsinálni 4x7cm-esre. A 9 voltos elemre azért esett a választás mert az alkáli változat aránylag olcsó és 9V szóval lehet step down converterrel 3.3V-ot csinálni róla. Van esetleg jobb elem/akkumulátor választás ha az ár is szempont?
Ha az ESP32 modulon van USB-UART interfész, borul a számításod.
bocsi esp wroom 32
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
Sziasztok,
Melyik SMD IC-vel lehet 10 LED-es kivezérlésjelzőt (VU-métert) építeni? A kérdés egyszerűnek tűnt, de a Google-n nem találtam erre alkalmas IC-t. Egyedül az LM3914-et találtam PLCC tokban de az is eléggé méretes és drága. Vajon azért ennyire nehéz SMD IC-t találni mert a kivezérlésjelzők korszaka lejárt arra amire megjelentek az SMD alkatrészek? Mikrokontrollerrel csak a legvégső esetben szeretném megoldani. A választ előre is köszönöm.
Hány wattos trafó kellhet egy tv-miniszkóp szerű "műszerbe"?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Szia! Hány wattot fogyaszt a "műszered"?
Szia.
Még semennyit. Csinálni szeretnék egy miniszkóp szerű valamit. Ehhez először egy tápegység kéne.
A tervezés egy blokkséma elkészítésével kezdődik. Rajzolj fel funkcionális "dobozokat", ezután nagyjából határozd meg, mi kerül az egyes dobozokba, (pl kijelző, kijelző meghajtó, bemeneti egység, tápegység, stb) aztán késztesz vázlat szerűen, egy kapcsolást minden dobozba. Ekkor már nagyjából tudni fogod, hogy milyen feszültségű, terhelhetőségű tápfeszültségekre lesz szükséged.
Ezen adatokból elkezdheted megtervezni a tápegység doboz tartalmát. A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Szinte "biztos".
Csinálok egy áramkört, aztán nézegetem, mert nincsen a "motorhoz benzin".
És ha készen lesz, utána még ötször tekerek hozzá trafót, mert rosszul saccoltam meg az áramfelvételt.
Meg közben kiderült, hogy bővítenem kellett bizonyos dolgokat. Lehet, hogy egy laborban így megy ahogy írod, ahol képzett mérnökök vannak. (ami persze nem igaz, mert többször nekifutnak egy problémának) Nekem jó lenne egy támpont, amiből elinduljak. De hát majd megoldom valahogy. Gondoltam, nem nagy ügy, ha mondjuk van valakinek egy miniszkópja és megsaccolja, mekkora az a trafó.
1kW biztos elég lesz!
És ha nem?
Amúgy meg mi az a miniszkóp?
Akkor meghívlak egy sörre!
Biztosan én gondolom rosszul, de a segítség az, ha a kérdésre válaszol a segítő szándékú.
Aki meg csak unatkozik, az meg idióta "tanácsokat ad". Gondolok itt az utolsó 3 Tanácsra". Szerintem a kérdés nem az volt, hogy hogyan tervezzünk űrhajót. Hanem egy egyszerű szám lett volna a válasz. Mondjuk ötven watt, száz watt, vagy ilyesmi. Szerintem nem kell a dolgokat túlgondolni. A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Olyasmi, mint a sütőlapát, de valamivel hosszabb a nyele.
Akkor 0W-os trafó pont elég lesz, mert ami sütőlapátokat eddig én láttam, ahhoz nem kellett elektromos áram!
Akkor te még nem láttál minden sütőlapátot.
Hogy akarsz így tanácsot adni?
Ha tudod mi a célod, akkor sem a végén kéne elkezdeni. Leírtam, hogy hogyan érdemes nekiállni, egy ismeretlen feladatnak, ha célba akarsz érni. lehet kétszáz trafót tekerni, mert menet közben kiderül, hogy az egyik ezért, a másik azért nem jó.
Egy ilyen szerkezetben, amire vágysz, bár semmi infó nincs róla, a legnagyobb fogyasztó a kijelző. Ennek típusa alapvetően határozza meg a trafót. Az a "szerű" pici szócska meglehetősen bizonytalanná tesz. Milyen kijelzőt használnál, pont olyat, mint egy miniszkópban van, vagy hasonlót, csak nagyobb képernyőjűt? Nem tudjuk, de már ezért is kell tudni hogy a ks cső milyen, milyen feszültségek kellenek, mekkora terhelhetőséggel. Az adatlapjából azért elég pontosan meghatározható, nem kell hozzá három diploma, csak némi logika. Lehet puskázni, a miniszkóp kapcsolási rajzából is. (egyébként három változat is készült belőle) Szóval az a "tervezési folyamat" amit leírtam, nem egy nagy ügy, csak némi türelem, és nagy lélegzetvétel kell hozzá. Sokkal kevesebb zsákutca lesz, mint egyébként.
Ha neked az a segítség, hogy valaki megcsinálja helyetted, akkor én befejezem.
Szívesen segítek, de helyetted nem fogom megenni.
Amíg le nem mérem, hogy egy panel, vagy az összes mennyit vesz fel, addig nem tudom.
Mérni meg csak úgy tudom, ha van egy tápegységem. Annyi azért már kiderült a néhány üzenetváltásból, hogy kezdem a nagy-Hetránál és akkor biztos nem méreteztem alul. Végül is, erre magamtól is rájöhettem volna. A kipróbálandó dolgokat nem én terveztem a rajzon meg nem volt megadva.
Ha ebben a szakmában szeretnél jobban elmélyedni, akkor az elméleteken túl konkrét eszközökre is szükséged lesz. Jobb ha ebbe beletörődsz.
A tápegység se egy nagy ügy, legalábbis, amíg egy egy áramkör kipróbálásáról van szó, de legjobb egy egyszerűbb labortáp építése. Itt a fórumon is találsz bőséges leírásokat, hiszen ez egy alapműszer.
Nem tudtam válaszolni, mert semmi konkrétumot nem adtál meg.
Még midíg nem. Még azt sem, hogy szkópot, vagy mi a túrót akarsz. A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Ez vicces!
Egy 100 napja regisztrált ismeretlen alak, oktatja ki a 3300 pozitív pontokkal rendelkező 13 éves tagunkat! Eléggé nagyképű kezdésnek tűnik.
Idézet: „Biztosan én gondolom rosszul, de a segítség az, ha a kérdésre válaszol a segítő szándékú. Aki meg csak unatkozik, az meg idióta "tanácsokat ad".” Na így csinál valaki segget a szájából! |
Bejelentkezés
Hirdetés |