Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   269 / 1679
(#) Moderátor hozzászólása zoly15 hozzászólására (») Júl 26, 2008
 
Nekem mind egy, DE NE OFFoljatok itt tovább
(#) zoly15 válasza (») Júl 26, 2008 /
 
megértettem és bocsánat... ( akkor a hsz emet törölheted ha gondolod)
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Építettem egy sima előerősítőt, egy csatornás. Mp4 lejátszó jelét erősíti kb. 4-5X-esen. Autós erősítőre lesz kötve, és azért mono, mert mélyládát hajt. Mellette található egy 78L05, ami 100mA-t tud kiadni magából, ez az mp4 töltéséhez kell. majd beforrasztom az USB aljzatot, ha megveszem hétfőn...
(#) Slope hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Sok-sok félbehagyott otthoni hobbista nap után (mert az ember amint elkezd kedvtelni, egyből csörög az a nyavajás telefon) végre elkészültem a tápommal

Élesztéskor sikeresen kiütöttem az OPA-kat, és már csak egy volt otthon, amit betettem a feszszabályozóhoz. Áramszabályozásból, és "előszabályozás"-ból sajnos hiányzik, de egy hónap után már hétfőig igazán kibírom

Az előszabályozó csak annyi, hogy a trafó szekunder tekercseit kapcsolja sorba egy hiszterézis komparátor (kb. 2V hiszterézist hagytam neki). A képen egy 12V-os PC ventit hajtottam meg, nem kíméltem (volt húzat bőven)

(szerk.: valaki mondja már meg mitől ilyen drága a helikális poti? majdnem hanyattcsaptam magam)
(#) vicsys válasza Slope hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Nagyon szép lett! Gratula!
(#) Slope válasza vicsys hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Szupi :kalap:

Melyik áramkör lakik benne ?
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Egy próba után a Rádiótechnikás mellett döntöttem végül, elég jónak tűnik. A szekunder köri átkapcsolót meg rábiggyesztettem, nem mintha lenne esélye túlmelegedni, ekkora borda mellett. Nade minek fűtsön.
4A-re határoltam le, tranyónként 1A... sajnos elég silányak mostanában ezek a 2N3055 tranyók, így biztosra mentem. A lényeg az volt, hogy egy masszív strapabíró tápegységem legyen végre.
Eleinte jaxley-el akartam előválasztani a feszt egy ellenállásdekáddal, de végül a helikális poti jobban megtetszett... izlések és pofonok
:smoke:
(#) Kutyuli válasza Slope hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Nagyon szép munka. Gratulálok hozzá. Remélem sok hasonló szép munkádban gyönyörködhetünk még.
(#) Slope válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szeretném én, csak hát az idő... (igényes munkához meg az kell, jó sok)
Az elmúlt egy évben nem volt időm semmire. Szabi is nyaggat a CDROM-al, összekapartam, aztán most azt sem tudom mi a bánatot csináltam akkor Azért majd lesz belőle valami, de azthiszem amolyan útmutatás szinten, nem kész receptekkel .
Nade ezt a tápot valaminek a kezdetének szántam. Motorszabályozásokkal akarok majd foglalkozni... amiből az Mcu sem maradhat ki
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
GRAT!!! Nagyon jó ez a kovidivi-miniamp amugy vasalni szoktad vagy fotózod?
(#) Doncso válasza Slope hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szép és igényes munka, látszik ,hogy nincs összecsapva! GRAT!!!
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Köszönöm szépen Fotózom a nyákjaimat! Szia!
(#) Doncso hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok, végre valahára sok kín és munka után elkészült a pickit2 és az LCF mérő, sok sok köszönet a segítségért szlivának, trudnainak,wattnak a pickit2 épitésének csiszolásáért és persze Ferynek, Elég sokat dolgoztam rajta de mint utólag kiderült megérte mert nagyon jó kis kütyük. Volt egy két kisebb nagyobb probléma az építés során de végül volt amit magamtól és volt amit segítséggel sikerült megoldani, a pickit2 az a szilva féle változat, sokat nem tudok róla mondani, müködik, az LCF mérő az pedig az
Idézet:
„Everyday Practical Electronics”
oldalon féle kapcsolás. A frekvencia és kapacitás mérés során igen jól teljesített, de az induktivitás mérésen még csiszolnom kell, de már alakulóban van. A menüt magam szerkesztettem át angolról magyarra, kis segítséggel amit szilva mester nyújtott. De beszéljenek a képek.
(#) levii válasza Doncso hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Jól néznek ki, GRAT.
Igényes lett. :yes:

Miért is vannak egy panelon?

Üdv!
(#) M.Béla válasza Slope hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
NO.1.

Grat
(#) Doncso válasza levii hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Köszi. Tulajdonképpen csakis abból az okból, mert egyszerre nyomtattam ki és vasaltam, majd beültettem és még nem választottam őket szét, olyan jól mutatnak együtt, de különösebb oka nincs. Előbb utóbb sor kerül rá.
(#) levii válasza Doncso hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Értem! :yes:

Üdv!
(#) M.Béla válasza Slope hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Amúgy mondanál pár szót a tápról?Ezt a fajtát még nem láttam.Köszi....
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
huuu Doncso elvtárs!
b...szki ez nem semmi, te ilyet tudsz?
Szép igényes munka, ügyes vagy. Mikrohenryt is tud mérni?
(#) Master_of_the_web hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Helló!

Most szét kellet szednem a slusszkulcsot, amibe egy erősfényű fehér ledes lámpát építettem. Sajnos elszakadtak a trafó kivezetései tőből. Újra is kellet tekerni.
Most le lett mind a trafó mind a kivezetései forró ragasztóval ragasztva, hogy fixen álljanak a kulcs belseléyben és ne szakadjon el semmi. Az áramkör egyébként hihetetlenül egyszerű. egy kis oszcillátor ami ami akár 0,5V ból is meghajt egy fehér ledet. és csupán egy tranzisztorból egy ellenállásból és egy kis trafóból áll.

üdv.
(#) vtsoftware válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Bocsi, de így ez mire jó?
Vagy csak látványelem?
(#) rannek válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Gondolom hogy világítson vele
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Köszönöm. Persze tud mérni uH-t is, de még dolgozom a pontosításán. De nem rossz kütyü. Frekvenciát még nem tudom mennyit tud, 1 MHz-et biztos, kapacitást pedig 6800µF-ig tudmérni, automata méréshatár kiterjesztésel.
Üdv: Doncso
(#) hapro válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Próbálj meg sötétben a kulcslyukba találni fény nélkül. Ha van kis irány fényed akkor mindjárt egyszerűbb, így ezzel meg meg tudod keresni hova dugd a kulcsot.
(#) szabi83 válasza hapro hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
[off]
Idézet:
„Próbálj meg sötétben a kulcslyukba találni fény nélkül.”


És a lyuk érzék
(#) hapro válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
azaz...csak nem mertem ezt elsütni.
(#) Master_of_the_web válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Helló!

Igen, pontosan, világítani vele. Gyárilag is lett volna benne valami, de csak a helye volt meg, így aztán beleépítettem ezt. Így meg mindig van kéznél egy kis apró "zseblámpa". Sötétben könnyebb a kulcslyukba taláni.
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 28, 2008 / 1
 
Nekem azt mondta az apukám, hogy ha nem találsz bele, meg kell nyálazni... Kép: Hivatkozás
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Na de Viktor barátom!
Itt ifjú tejfeles szájúak is vannak...
Következő: »»   269 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem