Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 16
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Mit értesz az alatt, hogy kimegy a kondi? Az összes kondi kimegy? Mértél feszültséget azokon, amelyek kimennek?

Lásd melléklet, ilyesminek kellene lennie. Én nem használnám közvetlen 230 V-ról, veszélyes.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Szerintem ez olyan akarna lenni, hogy a "légycsapónak" a két felén pozitív és negatív "halálos" feszültséget állítson elő, ami végez a rovarokkal, ha úgy csapsz oda, hogy a két "fegyverzet" közé kerül.
Fürdőkádban hátvakarásra (saját célra) én sem használnám.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Az 3V-ról megy.
(#) proli007 válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Hello! Cseppet el van rajzolva a kapcsolás. Ez egy Villard sokszorozó lesz, ami +- feszültséget állít elő.

Villard.png
    
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Ez nem játék !
(#) proba válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem azért, mert önjavító kondenzátorok, minden átütésnél egy picit veszítenek a kapacitásukból. Lehet nagyobb feszültségűt kellene bele tenni.
(#) erbe válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Felesleges a végét ellenállással lezárni. Épp az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen a feszültség. Az ellenállás feleslegesen terheli. De attól még nem mennek tönkre a kondenzátorok. Nem írtad a bemenő váltakozó feszültséget és a kondik feszültségét. De mint már proli007 írta, oda legalább 1000 V-os kondik kellenének. A kapacitást lejjebb vihetnéd, 100 - 47 nF-ra.
(#) bubuszoft válasza erbe hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Ha kisebb a kondi értéke, mit érek el? 230 voltos a bemenet, rovarölőben van. 630 Voltosak a kondik. Kondik zárlatosak, így értem, hogy tönkrementek
(#) erbe válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Nem kell oda túl nagy kondi, de nem szabad terhelni a kimenetet. 470 nF túl nagy. Ráadásul mire megveszel 6 db 470 nF 1000 V-osat, ott állsz egy szál alsónadrágban.
Pont a Hestore-nál nem is túl drága, de felesleges akkora.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) bubuszoft válasza erbe hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Köszönöm
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem