Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   2 / 6
(#) zsoltee82 hozzászólása Dec 26, 2007 /
 
Sziasztok!
Én is autóakksi-töltő témában kérném a segítségetek. 44 és 55 Ah kapacitású akksijaim vannak és ezeknek ha jól tudom 2,5-3 A töltőáram megfelelő. A régi töltőm (amit én csináltam) az úgy nézett ki, hogy trafó-graetz-puffer és ment is az akksira. Ez jó is volt, mert egy éppenhogy lemerült akksira (ami az indítót már nem bírja de még van benne valamennyi töltés) kötve 12-13V ot adott kb. 3A-rel, majd ahogy folyamatosan növekedett a fesz úgy csökkent az áram olyan 2-2.5 A-ig. Amikor meg elérte a 14.5V-ot akkor lekapcsoltam.
Ugye ezzel két probléma volt: az egyik hogy figyelni kellett mikor kapcsoljam le, a másik hogy teljesen lemerült akksira nem lehetett rakni, mert túl nagy áram indult volna meg akkor.
Most pedig olyat akarok csinálni ami le is kapcsol (ezt megoldom) és az áramot is közel állandó értéken tartja (2.5-3A) Van egy BD246 (8A, 60W) tranyóm. Ezt mivel kéne és hogyan vezérelni hogy jó legyen?
(#) kobold válasza zsoltee82 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
A töltőáramot általánosan a kapacitás 10%-ára maximalizálják, azaz 5,5 A az 55 Ah-ás, 4,4 A a 44 Ah-ás akksinál, de a 3 A megfelelő, legfeljebb lassabban tölt vele.
Itt egy link, gombnyomásra induló, majd önállóan lekapcsoló töltőről, igaz, nem ugyanolyan tranyóval, de nem lehet gond a beszerzése hasonlónak sem.
Szívem szerint az L200-as feszültség-áram szabályzó IC-t ajánlanám a megvalósításra, nagyon jó kis töltőt lehet vele építeni minimális alkatrész-igénnyel, az adatlapján még van is ilyen kapcsolás.
(#) kobold válasza kobold hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Az L200 adatlapja innen vagy innen letölthető, érdemes megnézni.
(#) Pet91 hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
Hello!
Nekem a labortápomhoz kéne egy olyan lehetőleg egyszerű kapcsolás amivel az áramerősséget állíthatom be 50 és 1500mA közt. A táp kapcsolóüzemű, ezért 3000µF szűri a kimenetet, ez után kéne a cucc, hogy ne legyenek áramlökések stb. (ha a 3000µF kisül valamimen keresztül az nem egészséges)
A táp 1-38v-ig változtatható feszültségű stabilizált, úgyhogy ha lehet a korlátozón minél kevesebb feszültség essen.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Pet91 hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Hello!
Ehhez, talán ismerni kellene a tápod rajzát, mert annélkül nyilatkozni elég felesleges, vagy jön az "anyám én nem ilyen lovat akartam!"
üdv! proli007
(#) Pet91 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
a tápom olyan mint Skori ne555-ös kapcsisa ilyen
(#) Pet91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
igenám, de ott vannak a végén a kondik. hiába állítom az áramkorlátot 20mA-re ha a kondik pl. 200mA-en kisülnek amint lehetőségük van.
(#) Pet91 válasza Pet91 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
láttad a kimenet előtti kondikat nem?
(#) Attila86 válasza Pet91 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Mindenképpen egy disszipatív áteresztő fokozatot kell használnod a kapcsolóüzemű táp után, ha precíz áramgenerátort szeretnél.
(#) Pet91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
én is, de nincs semmi konkrétum benne.
fel van szépen rajzolva, de így értelmetlen, ráadásul nekem már kész az áramkör és itt az áramszabályozó után kéne a szabályozható zenner.
(#) Pet91 válasza Pet91 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
vagy ez így már bukta ügy?
(#) claypaky hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Tud valaki olyan áramkört ami 13V és 300mA-t enged ki akkár m i is történik.Savas aksihoz kellene amivel szinten tudom tartani.

Kösz!!
(#) lapose válasza claypaky hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Szia!

Ezzel tudsz építeni ilyet!
9. oldal 27-es kép.

L200.pdf
    
(#) jocokacska hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy kapcsolást, amivel egy 12V-os 10A-es tápegység áramerősségét 0-10A között lehetne szabályozni. Mivel ez az érték elég nagy tartomány lenne, ugy is megfelelne, ha 0-5A-ig, majd egy kapcsoló átváltásával 5-10A-ig lehetne szabályozni. A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Jocó!
(#) tar.sandor9 hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
öszintén hova akarsz te 10A használni
(#) jocokacska válasza tar.sandor9 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Őszintén: akkumlátor töltéshez.
(#) nagy hoho válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Ilyesmire gondolsz ?
(#) jocokacska válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Azt hiszem igen, csak ez nekem így kicsit bonyolult.
(#) drden hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
A lényeg , hogy adott feszültségen változtatható áramfelvételű teljesítményellenállásokat akarok kapcsoltatni , akkumulátor kapacitásméréshez kellen. Ha valaki tudna segíteni ebben akkor megköszönném.
(#) Villanypasteur válasza drden hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Hány amperórás akksira gondolod?
(#) drden válasza Villanypasteur hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igazából univerzális ezközt akarok csinálni amivel nagy akkukat is le tudnék próbálni.
(#) djgabi_8 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
hali
Tudna valaki segíteni, 42A-ból 3A-t lehetne szabájozni és 12V-ra?
előre is kösz
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hali!
Írd le bővebben, hogy mi az a 42A-t tudó eszköz, és hogy mihez is kell ez az egész!
(#) djgabi_8 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
14V és 42A generátor
12V és 30Ah zselés aksi és azt a 10 részével kel tölteni és az 3A.
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Na de mégis milyen generátor? Nincs annak saját szabályzó áramköre?
12V-tal pedig nem lehet akkut tölteni.
(#) proli007 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Hello!

Nem lenne egyszerűbb "magyarul" elmesélni mit szeretnél? Könnyebben segítenének.

üdv! proli007
(#) djgabi_8 hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
hali!!
Van egy 14V-os 42A-s generátor és erre szeretnék kapcsolni egy 12V-os 30A-es zselés aksit, de a zselés aksit 10-ed részével kell tölteni az 3A. 42A-ból 3A-t
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Ezt az előző hozzászólásodból is ki lehetett következtetni, szóval ebben nem volt sok újdonság. Inkább a generátorról mondj valamit! Miben van ez, mi hajtja, állandó mágneses vagy gerjesztett?
Nem kell abból a 42A-ből 39A-t "lecsípni", hanem egy szabályzó áramkör kell hozzá.
(#) djgabi_8 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Kösz a választ.
motor hajtja a generátort.

Tudnál-e küldeni szabályzó áramkör rajzot ?
(#) Krisz03 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ezeket az információban bővelkedő hozzászólásokat...

Szerintem nézz be valamelyik generátorral foglalkozó topikba. Ott biztosan találsz megfelelő szabályzó áramkört.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem