Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK4048 erősítő
 
Témaindító: kmil, idő: Jan 31, 2006
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nos átnézegettem 14,12 a 3-hoz képest megvan a fesz.A meghajtófokozat is megkapja a feszt.A jelfeszültség az az amit mondjuk a számítógép vagy az MP3 lejátszó kiad jelet nem?
Ha igen akkor meg van az is.

Akkor ez nem jó?
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nincs valamelyik passzív alkatrész felcserélve, esetleg hibás is lehet? Nyák hiba keresés is megvolt, zárlat, szakadás, hideg forrasztás...?
Nem ugrott be a mérőcsúcs a két láb közé méréskor záratott okozva?
Ha ezek mind OK-sak, Konyec.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A mérőcsúcs biztos nem okozott zárlatot.
A Kondik bizti jól vannak benne. Meg azok gondolom ha nem lennének jók akkor azok vagy púposak lennének vagy már csak a lábuk lenne a helyén
A Fóliakondikat még megnézegetem meg ez ellenállásokat is
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Nos átnéztem a panelt és igen volt egy rész ahol nem volt vezetősáv.

Megcsináltam de sajnos maradt a torz hang
Így valószínű,hogy IC csere lesz belőle.
(#) Directors hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Üdv!

Az szerintetek miért van,hogyha bekapcsolom az erősítőt és nem szól de az az alapzaj a hangszóróba megvan aminek lennie kell és ha kikapcsolom akkor egy kb 5 másodperc múlva pedig elkezd szólni.

Mi lehet a probléma?
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Valószínű, hogy valahol a munkapont el van tolódva, és kikapcsolás után ahogy sülnek ki a kondenzátorok, pár pillanatra beáll a helyes értékre!
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
De ebbe az STK-ba hogyan tudom a munkapontot beállítani?

Vagy is merre lehet a probléma?
(#) lapose válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Annyit tegyél már meg, hogy, mérd le is IC lábain a feszültséget, és írd le!
Szkóppal nem nézted, nem gerjed?
A földeléssel nem igazán vagyok kibékülve ezen a panelon, keveredik rajta a kisjelű és a nagyjelű föld!
(#) Directors válasza lapose hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Eddig egyébként ez is működött.
Szkópom sajna nincsen.
14,12 lábon a tápfesz megvan,a 15 és 5 lábon is megvan ami a meghajtófokozaté és a bemeneti jel is mevan.Ja és a kimeneten nincsen fesz.

(#) proba válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
A kettes lábra menő kondi szerintem fordítva van.A láb felől kellene lenni a negatívnak.( ha nem akkor nézd át a többit is,lehet csak egy ilyen apróságon múlik)
(#) Directors válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Rendben átnézem.Egyébként a kondik jól vannak benne.

Bár az egészet nem értem mert ez még tegnap működött ma meg már nem :S
(#) pb válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
helló
én is gondolkottam ezen az erősitőn és olvastam valahol hogy az stk az egy elég érzékeny meg ilyet csinál mint nállad eggyik pillanatról meghal az ic de inkább maradok a tda7293-nál de azok meg már sajna durranak +-40voltnál de most tekertem le a trafóból úgyhogy remélem jó lessz
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Idézet:
„tegnap működött ma meg már nem”

Ez STK-k esetében rosz előjel. (Már ha nem nyúltál hozzá)
(#) Directors válasza pb hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Értem,hát sok sikert a TDA-hoz

Nekem is volt olyan.
(#) proba válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Biztos ? Mert a panelterven fordítva van az szinte tuti.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Új adatokkal jöttem.

Az 1-es lábon és a test között bekapcsolt állapotban 160mV-van. Ha kikapcsolom elkezd csökkenni kb100mV-ig (eddig nem is szól) majd hirtelen elkezd szólni és 230mV majd elhallgat marad a 230mV utána hirelen megint elkezd szólni és felugrik 520mV-ig

Ez segít valamit nekünk,hogy merre lehet probléma?
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
hello A vegfokot hogy probaltad ki utoljara akkor amikor meg szolt??Hasznalsz ra keslelteto koppanas gatlo relet???Mert ha ugy probalod ki,hogy rele nelkul csak rakotod es nagyott pattan a hangszoro akkor kiuti az stk-t.
(#) proba válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Nem tudom az utolsó hsz mat láttad -e ezért írom le még egyszer a 2 lábra menő kondi a panelterven fordítva van szinte tuti (a gyári ajánlás szerint a - van a láb felől)
(#) Dj TSM válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hmm,bizony tenyleg az a kondi forditva van,es ez okozhatja az altalad leirt problemat.
(#) Directors válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hali!
Eggyenlőre késleltető nélkül működtettem.Nem pattant nagyot.


proba
Azt a kondit kell megcserélnem amit bejelöltem?

(#) proba válasza Directors hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Igazából nem látom a jelölést de ha a gyári alapkapcsolással (lásd alldatasheet.com stk4048) összehasonlítod lehet más hibák is kiderülhetnek.
IC 2 láb 560 ohm és utána ami test fele megy kondi az van fordítva.A többit már nem is néztem.
(#) Directors válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Felcseréltem de sajna nem jó.
Meg ha előtte működött vagy 4 hónapig akkor olyan nagy probléma az nem lehet. "szerintem"
(#) proba válasza Directors hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Inkább cseréld ki.
(#) atti212 hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Sziasztok! Én régenn építettem ilyet. Erről a zöld nyáktervről amit pár válasszal feljebb csatoltatok. Nekem működött több darab is belőle.
(#) Directors válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Felcseréltem de sajna nem lett jó.
Arról az IC-ről leszedtem a panelt amelyik működött és átraktam erre a rosszra de maradt a hiba szóval az IC-fingott ki.

Nem tudom,de én ezzel az STK-val már eléggé sokat szívtam.Ha elszáll ez az oldal is akkor inkább összerakok egy 200W-os tranyós vagy fetes erősítőt.
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hat az stk-kkal kapcsolatban nekem is rossz velemenyem van,sok fele stk ic-s vegfokot epitettem,de nagyon erzekenyek.Nekem egy hete szalt el 2 darab STK 4050 ic.Ez ugyan olyan mint az stk4048 csak nagyobb teljesitmenye van...200 watt 8 ohm.Eloszor jol mukodott mind a ket oldal,de persze koppanas gatlo nelkul hasznaltam,csak addig a hangszorokat mar bekapcsolas utan kottem ra mindig,de gondoltam kiprobalom milyet koppan.Es akkor elszalt eloszor az egyik oldal,gyorsan kikapcsoltam es vissza be oszt kiegett a masik is.Szet szedtem az ic t es mind a 2 ben ugyan ugy a veg tranyok szetlottek.Nem birtak ki a nagy aram rantast bekapcs kor.De ami az ic ben van belul azt meglehet epiteni egyszeruen,nekem megvannak az ellenalasok es diodak ertekei is amik az ic belsejeben talalhatok.
(#) Directors válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Húú az frankó.
Lehet elkérném tőled azokat az értékeket ha megosztanád velem.
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
megosztom,de nincs scannerem,az ertekeket leirhatom. Ezek az ertekek a gyari ic belsejet mutato rajzhoz passzolnak.R1-39ohm,R2-470ohm,R3-470ohm,R4-2,2kiloohm,R5-2,3kiloohm,R6-470ohm,R7-300ohm,R8-300ohm,R9-200ohm,R10-200ohm,R11-200ohm.C1-47pikofarrad.D1-1N4148 ketszer egymasba kotve,a D2 es D3 pedig 1N4007,T1,T2,T3-MPSA42,T4-MJE15033,T5-TIP122,T6-MJE15032,T7-MJE15032,T8-MJE15033,de ha kissebb a tap fesz,akkor lehet az MJ tranyokat helyettesiteni kissebb BD139 es BD140 vennel is.A vegtranzisztorok meg tetszes szerint a tapfeszultsegnek megfeleloen.Szerintem a T8,9,10,11 nek megfelel a BD911
(#) Directors hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
köszi Dj TSM.
Ha ezt megépítem amit küldtél nekem akkor az is ugyan olyan érzékeny lesz mint a gyári stk?

Egyébként a másik oldal is elszállt.
Elég volt belőle ez volt a 4. IC.
Ebből egy volt amit én rontottam el.
A többi megadta magát. Soha az életbe nem veszek stk-s ic-t. Nincs az az isten amiért én még egyszer vennék olyat.
(#) Dj TSM válasza Directors hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Szerintem erzekeny lessz ez is mert ugyan olyan erteku alkatreszekkel epul fel mint az STK.Azert erzekenyek az stk k mert nincs bennuk rovidzar vedelem,meg tulmelegedes ellen sem vedettek.A tranzisztorok meg pont a hatar feszultseg es aram erossegre vannak bennuk tervezve.En mar sok STK val mukodo erositot epitettem,de nemjok a tapasztalataim veluk.Volt olyan erositom ami elment 2 evet is es azutan csak ugy semibol elszallt.Ezeknek az STK knak eleg egy pici gerjedes vagy kissebb impedancia a kivezetesen egy kis pillanatra es mar annyi.Mar en is elhataroztam hogy nemfogok STK val vegfokot epiteni,most tranyosat akarok,epp a netet bongeszem valami jo bekotesert,ami legalabb 300 wattot tud 8 ohmon.Csak nehez olyan bekotest talalni ami jo arban megvalosithato,jo a teljesitmeny es a vedelmi rendszerek is megbizhatoak.Szerintem az STK ick elegansak meg egyszeruek de ajanlatos preciz,pontos ertekekkel rendelkezo alkatreszeket hasznalni hozzajuk es az sem mindegy,hogy honnan rendeljuk az ic-t.Mert ami olcso az bizony gyengebb minoseg is.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem