Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK4048 erősítő
 
Témaindító: kmil, idő: Jan 31, 2006
Lapozás: OK   4 / 9
(#) kmil válasza fbence hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Szia Fbence!
Ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok, de remélem még nem késő. Ahogy Szamóca is írta mennél nagyobb, annál jobb, nekem 2x20.000µF van benne.
Most, hogy átléptük a szilvesztert, egy fergeteges bulival , amin a jó kis STK-s erősítő adta a zenét, csak -ni tudok az IC kitalálója előtt. Minden gond nélkül bírta a megpróbáltatást 11 órán keresztül . Fergeteges volt.
És boldog új évet mindenkinek!!
(#) djyuri válasza kmil hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Szerbusz kmil,

Ha jól értettem,akkor ha külön egyenirányítom a szekunder részt,akkor tőbb zajt zárok ki? Ez hatalmas Lehet ez a baja az egyik kis cuccomnak
Régen próbálkoztam hasonlóval,de ott speciel két külön de cikkszémra stimmelően egyforma trafó volt. Sajnon a végfok borzalmas jeleket adott le valamiért. Mióta tekertünk neki saját trafót,azóta klafa. De nekünk lehet a külön trafó volt a hiba.
tehát akkor a szekundert külön Ezt kipróbálom
THX
(#) djyuri hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Üdv

Szerintetek mekkora a minimum tápfeszültség,amin elindul egy 4048V-as STK?

Köszi
(#) szamóca válasza djyuri hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ilyen téren nem végeztem kísérleteket, de +-24V-ról már próbáltam éleszteni, és beindult.
De nem értem, akkor miért nem kissebb sorozatszámú, alacsonyabb fesz. szintű STK-val próbálkozol?
Vagy egyáltalán mennyiről akarod üzemeltetni?
(#) djyuri válasza szamóca hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Hát ez csak próbaképpen gondoltam. Még nem készült el a helye az IC-nek és nem akartam a levegőben össze vissza kötözgetni. és a másik már kész dobozban 2*22V van De akkor nem bántom...már nincs sok hátra
(#) Solt85 hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Üdv mindenkinek !

Kicsit megtörném a rendet egy próblémával, de azért témába vág . Van egy erőlködőm 4db STK4048al eleddig úgy volt megalkotva hogy a 4 ből cross-overrel 2 a magasért 2 a mélyért felelt, sajnos vmi nagyon elvolt tolva rajta (jah nem írtam hogy épített de nem álltalam (nem mintha nekem jobban sikerült volna )), mert nem volt túl szép hangja (a crossoverre gyanakszom). Szóval a 2006/2007 es szilveszteri bulin két videoton hangfallal karöltve a 4ből két IC elszált..... volt amperszag rendesen .

A lényeg: úgy döntöttem ejtem a crossovert, és csinálok belőle egy 4x 150W-os sima végfokot. De ezúttal szeretnék biztosra menni: akarok bele rakni csatornánkénti rövidzár, és egyenáram elleni védelme. Az egyenáramra már megvan a kapcsolásom (de ha tud valaki jót azt szívesen vogadom), viszont jó rövidzár elleni megoldást nem találtam eddig, ebben szeretnék segítséget kérni ( ha megoldható kellene bele led kijelzés).

Még egy mert 3 a magyar igazság : nem vagyok nagy elektro zseni, lehet hogy tök egyszerű a megoldás: van egy másik erősítőm 2x25W os TDA7265el lm1036os előfokkal, szereztem hozzá két analóg kivezérlés mérőt (videoton-t), ezeknek megvan a gyári meghajtó fokozata, de szeretném kiegészíteni őket peak jelzéssel (egy-egy piros led által), szóval ebben kérnék segítséget hogy ezt hogy lehet megoldani ?

Előre is köszi mindenért a segítséget

üdv. Zsolti
(#) pb válasza Solt85 hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Helló
Néz itt körül nekem is ezeket javasolták :yes: Bővebben: Link
(#) szabi007 hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Heló Mindenkinek!!!

Azt szeretném kérdezni hogy van nekem 2 darab STK 4048-as IC-m és hídba szeretném kötni!
Ez lehetséges-e egyáltalám???
És ha igen akkor egy konkrét kapcsolácsi rajzot nagyon megköszönnék!

Egyébként meg csak csatlakozni tudok az előtem szólókhoz ez az STK nekem nagyon bevált akkorát szól mint az állat HI-FI minőség mellett és nagyon stabil eddig akármiről inditotam még mindig pöcre röffent!
Csak ajánlani tudom mindenkinek aki nem akar sokat áldozni egy nagyteljesítményü erősítőre!
Amugy az IC a HQ-Videónál cirka 2500Ft (szerintem nem egy nagy összeg de ezt mindenki döntse el maga)

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!!!!
(#) Solt85 válasza pb hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Köszi a linket . A rövidzárra esetleg tudtok vmi jó kapcsolást, olvastam valahol hogy ez az STK4048, ez tulajdonképpen jól összeválogatott tranyók egy IC foglalatba integrálva, szóval elvileg a tranyósokhoz használatos rövidzár védelmet vhogy hozzá lehetne illeszteni? (elvileg van benn 2ms rövidzár védelem csak nem értem az mire elég)

üdv.
(#) maTaKee hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Helló!
Na szóval, van egy STK-4048-al felépített erősítő. Leégett benne pár ellenállás meg az "IC" is tönkrement benne, node kicseréltem, és a hangszóróvédő ák. még mindig jelez, hogy valami hibája van! Az alkatrészek kicserélése előtt bemeneti jel nélkül a kimeneten 56-57V volt ( ), vagyis a tápfesz. Most kicserélés után ugyancsak bemeneti jel nélkül a kimeneten 10V van!
Ez valamilyen hibajelenség, vagy ez normális és akkor a hangszóróvédő ák. a hibás?
(#) cimopata válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Ha ígyis 10V van a kimeneten akkor természetes hogy a hangszóróvédő tilt. Hiszen az a lényege hogyha egyenfeszt érzékel az erősítő kimenetén akkor lekapcsolja a hangszórót.

Valahol az erősítőbven lehet probléma. IC-s erősítőnél 10V az elég érdekes. Bár STK-kal még nemvolt tapasztalatom.
(#) Sebi válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Elöl is lehet baj. Sok dolog nincs benne...

4048V.GIF
    
(#) szamóca válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Nézz körül a visszacsatoló ág környékén. Mérd meg a jelzett pontokon a feszt. Ez a gyári alapkapcsolás, lehet kicsit más van neked de kiindulásnak jó. (volt már olyan esetem hogy a bemeneti csatolókondicsere megoldotta a -2,6V ofsettet )

4048 alap.GIF
    
(#) djyuri hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
HY

ma elpattant az egyik STK-m Vitte magával két vidi ládámat is.
Visszarúgtak a mélyek feszültséget a kimenetére,aztán kakukk. (ki mit épített topikban részleteztem)

Most egy kérdés:
Az mennyire számít ász kinyírásnak,hogy ha már az STK bemenetéről 14V egyenfeszt mérek?
Tehát eleve a tápot kiküldi a kimenetre...plusz a bemenetre 14V-ot.(még jó,hogy kibírta az aktív hangváltóm. )
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Hát.......
Megtekercseltük...de ahogy kinézett...inkább nem fotóztunk

az egyik úgy ahogy jó lett...szo-szo

De a másiknál annyira gáz a drótháló....ijjjj...nem szorul bele...és gyenge is nagyon.....
max ki lesz nyomva fugazillal vagy sziloplaszttal és erős közép lesz belőle

De mindesetre egy eladó hangszóróvédő áramkört keresek....úgy kb a jövőhét végétől....amit vácon kapni,az... nah hagyjuk
(#) zoz11 hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Sziasztok
Ennek az IC-nek(STK4048) mekkora jel kell a full kivezérléshez?
SUB erősítőnek lehet használni? Kettőt lehet-e hídba kötni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Lacika001 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
a datasheetben megadott kapcsolás esetén kb346mv eff. fesz. kell a bemenetére 150watthoz.Lehet sub erősítőnek használni és hídba is lehet kötni,viszont ez már nagyon nagy teljesítményű ,egy szimplához is "komoly" tápegység kell nemhogy egy hídkapcsolásúhoz.+hídban min16ohmmal lehet terhelni
(#) zoz11 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Akkor ezt elvileg lehet hajtani előerősítő nélkül is?
Hídba kötve akkor nem lehet vele 4Ohm-os hangszórót hajtani, igaz?
Milyen áramkört kéne építenem még elé hogy csak a mély tartomány legyen hallható?

Valami kapcsolást tudna nekem valaki ajánlani?
(#) szamóca válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Pl Ilyet?
Ez biztos jó hozzá.
De mihez szeretnél akkora teljesítményt hogy hidalni akarsz két ekkeora hibridet?
(#) zoz11 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat!

Ehhez kéne v.mi jók kis erőlködő!
Bővebben: Link
Egy darab STK4048-al meglehetne hajtani ezt a hangszórót?
(#) Lacika001 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Ez az ic csak 8Ohmros terhelést szereti ha kisebbel terheled akkor vagy megsül a túldisszipációtól vagy a túláramtól pusztul el.Szóval keress egy másikat.
A 600wattos somogyinak meg egy 150wattos stk bőven elég szerintem.
(#) zoz11 válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Hali
Akkor milyet ajánlaná hozzá?
4Ohm-osba csak az STK412-170-et találtam, erről mi a véleményed?
(#) Lacika001 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Ha találtál hozzá angol datasheetet akkor linkeld be,
mert én valamiért csak a kínait találok (de az is lehet hogy japán)
(#) Lacika001 válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Közben megtaláltam.
Szerintem ez jó lenne hozzá
Kicsit macerás a tápegysége,de cserébe nem melegszik annyira.
Ezt lehetne hidalni is akkor persze min8 ohm,
ha még nem vetted meg a hangszórót keress egy 8ohmosat.
És lesz hangerő az tuti
(#) Directors hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Üdv

Segítségeteket szeretnék kérni.
Van egy STK 4048V végfokom.A kép alapján összepakoltam.Megvan a +- fesz és a test is.De egyszerűen nem csinál semmit.A kimeneten nincs a megszokott alapzaj se.Az alkatrészek nem melegszenek se az IC.
Talán ebbe az IC-be is van Mute vagy Stanby mód?Azért nincsen a kimeneten a megszokott alapzaj se?

Merre keressem a hibát szerintetek?
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Két lehetóség van.
1. Valamit mégiscsak elnéztél a szokásos forrasztási hibák, kontaktusok, felcserélt alkatelemek stb, stb.
2. Feka IC-sikerült venned. Én is jártam már így.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Rendben akkor átnézem megint.
Egyébként ez az IC már szólt, csak ott a nyáklap annyira rosszul sikerült,hogy a nyáklap már az ellenállások lábaiból meg ilyenekből állt.
Az szólt is egy darabig rendesen majd aztán kicsit betorzult a hangja és halkabb lett .Majd az ember egy kicsikét megütögette az erősítő dobozát újra rendesen szólt.(Gondolom valahol valami kontakt hiba vólt)A Bemenet meg a kimeneti vezetéket akkor kicseréltem háta az lesz a baja de sajnos nem.Így jutottam erre az elhatározásra,hogy inkább csinálok neki egy új nyákot..
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Akkor a kettes is kilőve. Marad az első variáns, megspékelve a "lehet hogy meghalt már az IC"-vel.
A kimeneten mértél egyenfesz? Általában ezeknél ez a halál biztos jele. 2-3VDC-nél még van úgy hogy a visszacsatoló ágban van a bibi. Jártam már így, de ott volt egy IC az ágban. tehát az nem az alapkapcsolás mint jelen esetben.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
A kimeneten nincsen fesz. 0
Esetleg valamit tudnál mondani,hogy az IC lábánál mérjek valami fesz?
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Ha ahogy írtad a lábaknál mérve (14;12 a 3-hoz képest) megvan a +- tápfesz, a kimeneten nincs egyenfesz, akkor még nézd meg hogy a meghajtó fokozat is megkapja-e a tápot a 15;5 lábon. Bemeneten és az 1 lábon megvan-e a jelfeszültség. Ha az is rendben, és nem találsz semmi más előzőleg felsorolt hibát, kitöltheted a halotti bizonyítványt. Ezek elég érzékenyek, nagyon "szépen muzsikálnak" de ha bekattan nekik valami akkor végük. (nem szeretik ha piszkálgatják őket)
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem