Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   7 / 188
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Elvileg az egy 100 uH értékű induktivitás, jónak kellene lennie. Az ugrálás valószínűleg azért van, mert nem stabil a frekvencia (az induktivitás pontos értéke a mérést nem befolyásolja, csak állandó legyen az az érték). Rá kéne nézni a tápvonalakra, nem szednek-e össze valamit a rezgőkörtől, illetve meg kéne mérni az alapfrekvenciát a PIC előtt (kondenzátor módban, nyitott mérőpontokkal), annak stabilnak kell lennie.
Igaz is, kondenzátort milyet tettél bele? Nem véletlenül ajánlanak olyat, aminek nem mászkál a kapacitása (pl. fólia), bár ez nálam inkább elcsalta az értékeket, nem ugrált észrevehetően.
(#) bbatka válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
100uH
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Kerémia kondik vannak benne értékei egész pontosak!
de viszont egy 2cm eseyetékre is képes kiírni 2mh-t
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Végül is az a lényeg, hogy hőmérséklet, vagy frekvencia változására hogyan tartja ezt az értéket.
Mennyire ugrál a kijelzés, illetve tudsz-e frekvenciát mérni a PIC bemenetén?

Szerk.:
Idézet:
„de viszont egy 2cm eseyetékre is képes kiírni 2mh-t”

Kalibráltad már egyáltalán? Mintha kéne valami olyan is...
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Sajna szkopom nincs az ért visunt kapacsitásnál 1pf től akár 100nf ig l-nél megál az érték nagyábol de ay csak akkor mér ha van valami a mérőponton!
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Írj már inkább lassabban, csak rendesebben, légyszi, mert lassan Google kell ahhoz, hogy a mondataid értelmére ráleljek valahol...
Ha jól rémlik, a kijelzőre kitehető az aktuális frekvencia is, legalábbis mintha láttam volna ilyet a korábbi képeken. Ha ez megvan, mit mutat?
Kondimérésnél meg értelemszerűen csak akkor mér, ha van mit mérni. De továbbra sem tudjuk, volt-e már szoftveresen kalibrálva.
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Bocsánat a hibákért csak roszul van beállítva a billentyűet!
Kalibráláson pontosan mit értesz nullázás?
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
szoval arra gondolsz ha egyes jupert zárom akkor kiírja hogy 000001
(#) kobold válasza viktorka0011 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Idézet:
„LC Meter's Switches & Jumpers
-----------------------------------------------------------------------
SW1 - Zero out the readings.
SW2 - Capacitance / Inductance switch.
J3 - turns on the backlight on LCD displays that have LED backlight.
J1 - used by 16x2 two line character LCD displays.
J2 - displays the initial frequency of the LM311 oscillator which should be around 550KHz.”


Ez az általad linkelt oldalon volt. Eszerint J2 zárásával kiírja a frekvenciát, SW1 pedig nulláz.
Még az jutott eszembe, hogy ha beforrasztottad az alkatrészeket, utána letakarítottad a panelt rendesen?
(#) viktorka0011 válasza kobold hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
igen letakarítottam ezvolt ay első gondolatom!
(#) djdry hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok.

Itt ennél az LC mérőnél az lenne a kérdésem, hogy a HD44780 LCD helyett be tehetem e az ES16100GP
LCD-t hogy nem kell a progit módosítani. Tehát az a kérdésem, hogy ugyan azokkal a rutinokkal tudom e kezelni.

Köszi mindenkinek előre is a segítségét.
(#) san398 válasza djdry hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
A HD44780 nem az LCD típusa hanem az LCD-n alkalmazott vezérlőé!Keress adatlapot az LCD-d típusához abban megtalálsz mindent.Nekem nem sikerült találnom hozzá!Chipcad árulja de adatlapot ott se találtam!
(#) djdry hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hali.
Adatlapom van de nekem az kínai. Kérlek nézd meg nekem.

Köszi.
(#) san398 válasza djdry hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Ezen KS0072 vezérlő van, nem tudom kompatibilis e a HD44780-al. Egy baj viszont biztos van! Ha egyezik is a két vezérlő akkor is a csatalakozása teljesen más az ES16100-nak mint amilyen az LC mérőhöz kell! Az adatlap 8. oldalán láthatod meg a nálad lévő LCD-n is, hogy nem egyezik meg a két kijelző csatlakozója! A mellékelt képen láthatod a csatlakozók közötti különbséget. A bal oldali a te kijelződet mutatja, a jobb oldali amilyennek kellene lenni!

Image1.jpg
    
(#) szarka hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Összeraktam ezt Csak az érdekelne hogy miért esik a frekvenciám , a relének mikor kell berántania ,mert az enyém állandóan be van húzva. Lehet e baj abból hogy kerámia rezonátort használok Kvarc helyett.Köszönöm.
(#) hátor válasza szarka hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Helló! én is megépítettem egy picit modosítot változatát ,de a relének biztos nem kell meghuzva lennie ,csak ha reset-elsz , az áramkör ilyenkor rákapcsolja a kondit a mérőkörre és ezt veszi alapul a mérés során /ez a referencia nulla /. Nem lehet ,hogy rosszul,vagy nem megfelelő tranyot raktál be ? PNP /NPN . Szerintem hogy qvarc vagy rezonátor mindegy .
(#) szarka válasza hátor hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Köszönöm szépen !Az igaz hogy a tranzisztorom az rendben Bc557 de amikor levettem az LK2-est érdekes módon minden a helyére állt. Hát van ilyen.
(#) frrrrr hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Egyik helyen azt írják, hogy 1 nH-től, máshol pedig azt, hogy 10 nH-től mér. Milehet az igazság?
(#) Ferkógyerek válasza frrrrr hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
A felbontása 10nH, tehát elvileg ez a lagkisebb amit meg lehet mérni vele. De gyakorlatilag inkább 100nH-től indul. Bár elképzelni nem tudom mit lehetne mérni 10nH alatt, vagy hogy lehetne lenullázni (milyen rövidzárral)?
(#) Shoo hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Hali! végigfutottam a hszeket, de nem találtam olyan kapcsolást ami 7szegmensest használ...nincs is? sajnálok annyi pénzt kidobni egy lcdre...akkor már lehet jobban megéri 9000ért venni egy olyat ami mindent mér...
(#) llaci56 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
900 Ft -ért drága a 2x16 - os LCD? Inkább 9000 -ért a mindent mérő?
Te tudod...
(#) p_istvan válasza Shoo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
A 9000 Ft-os megméri az 1pF-ot és a 100 nH-t is?

2-3 eFt-ból kijön ez a PIC-es megoldás és az áramkőr szempontjából ennél egyszerűbb nehezen képzelhető el. No meg a saját készítés izgalmai...
(#) Shoo hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Hát én erre gondoltam...sajna én nem találok 900ft-ért lcd-t..lehet én vagyok a vak. hát ha valaki megmutatná hol lehet kapni annyiért akkor januárban lehet építenék egyet... előre is köszi!
(#) p_istvan válasza Shoo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Egész kis értékeket nem mér, kb 100 szor kisebb a felbontása.

Kérdés mit szeretnél:
a; valamit alkotni,
b; csak mérni és csak nem túl kis értékeket.

900 Ft ért én sem tudom hol lehet kapni kijelzőt, de 1500 körül szinte bárhol: itt az apróhírdetések között is van kék-fehér 1600 Ft-ért. De sima zöldet lehet hogy fel lehet lelni valahol olcsóbban. A többi alkatrész pedig már tényleg nem sok. De Te tudod...
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Akkor itt a link. Az apróhirdetésben árulók is innen szerzik be általában.

http://online.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=020602

Háttér világítás nélkül 600 Ft alatt is van!

(Szívesen. :yes: )
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Kösz!

Azért van néhány problémám:
a; nem HD44780 kompatibilisak, és az itt építgett LC mérő nem biztos hogy megy velük,
b; molex csatlakozósak és mechanikailag is komplikáltabb beépíteni ezeket (nem igazán hobbyra valók),
c; ezek nettó árak, bár a bolt amúgy tényleg nem drága (már vásároltam náluk).
(#) san398 válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hát nem tudom te melyik LCD-t nézted
a, a KS0066 HD44780 kompatibilis, legalábbis eddig még nem volt velük semmi gondom
b, ahogy néztem egyedül az ES16201REF-nek más a csatija, a többi mind használható mert ugyanolyan a csatlakozója mint az LC mérőnál használtnak
(#) p_istvan válasza san398 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Igazad van, valóban HD44780 kompatibilisek, nekem Displaytech-es LCD-im vannak.
Csak az elsőt néztem a sorban és hát az meg molex csatlakozós volt...
(#) Shoo válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Én is nagyon köszi! Egyuttal amikor megyek a picért akkor vehetek is egyet jó lenne ha januárban is maradna a 600ft-s ára.. nem kell nekem háttérvilágítás.
(#) llaci56 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Örülök, ha segíthettem.
Következő: »»   7 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem