Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VU meter probléma
Lapozás: OK   4 / 20
(#) Lewzke hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
a ledes VU métert a kimenő jelre az erősítővel párhuzamosan kell kötni ?

ha igen akkor veszek egy 3,5 mm jack elosztót és egy jacket , majd a jack egyik channeljére rákötöm ?
(#) (Felhasználó 12183) hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Sziasztok! Egy ilyet szeretnék építeni a hanglalamba : http://www.youtube.com/watch?v=Z8_-T6eotVE&feature=related
Mi kell ehhez és hagyon tudom megcsinálni?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Pl. neked ezt ajánlom.
(#) (Felhasználó 12183) válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Miért, nehéz megépíteni? Esetleg kapcsolási rajz hozzá?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Ami a youtube-n van az LM3915 Led meghajtó IC-vel van megcsinálva, ha gondolod van topikja is /kivezérlésjelző/ott mindent megtalálsz róla, keress rá. Nem ismerem a felkészültségi szintedet, ezért ajánlottam egy KIT-et.
(#) (Felhasználó 12183) válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Értem. Köszi a segítséget!
(#) cabui hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Hy, vki tudna segíteni? Szereztem 2 Vu-métert és rákötöttem a hangkártyára és alig tér ki, gondolom kevés neki a nafta. Mit tudok neki csinálni hogy rendesen működjön?

Előre is köszönöm
(#) lapose válasza cabui hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szia!
Ha van benne érzékenység állító poti akkor, ha szerencséd van, tudsz állítani rajta, ha nem agy kis előerősítőt kell építeni hozzá( ' tranzisztor vagy műveleti erősítő)!
(#) cabui válasza lapose hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Hy! Sajnos nincsen benne olyan érzékenység állító. És olyan műveleti erősítőt hogy tudok könnyen és egyszerűen építeni ? Meg milyen alkatrészek kellenek hozzá? Meg egy kapcsolási rajzot todnál dobni?
(Sztereóba szeretném bekötni mivel 2 Vu méterem van)

Köszönöm előre is
(#) Imi65 válasza cabui hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Jól gondolom, hogy két mutatós műszert szereztél? Ehhez valóban kéne egy kis áramkör, nem feltétlenül műveleti erősítő (Ami egy IC, vagy annak egy része) Erre a legolcsóbbak is megfelelnek (pl. 747), de meg lehet építeni egy-két tranzisztorral is. Legegyszerűbb gyári készülékek hasonló célú áramkörének "lekoppintása" (nem szégyen a "nagyoktól tanulni"!).
Példaként nézd meg a Videoton Kleopátra rádióerősítő ezen áramkörét. Ha kicsi a jelszint (ami valószínű) akkor 2X1 tranyóval tudsz építeni egy előerősítőt, a + 15V-ról működtetve.
(#) cabui hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
Hy ! Igen 2 mutatós műszert szeretnék, csak azt nemtudom hogy építsem meg az áramkört(nem vagyok vami nagy spíler ebben a dolgokban), meg a gépből csak +12V ot vagy +5 volt ot tudok nyerni.
Vmi rajzot tudnátok dobni hogy az alapján építsem meg.

Előre is köszönöm!!!!!
(#) csabaka hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Helloka
valaki nem tudna segiteni egy vu meterrel kapcsolatosan kellene egy kapcsolasi rajz!
ha valaki segitene megkerem szepen h erre az email cimre irjon!
***@**.**
elore is kox!

Cím törölve, adatlapban a helye.
-- kobold
(#) csabaka válasza Hurka hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hali lenne egy keresem nem tudnatok segiteni evel kapcsolatosan kellene egy kapcsolasi rajz plz valaki segitsen elore is kosz ja es bocs akit zavartam !!!!!!!!
Bővebben: Link

Link javítva.
-- kobold
(#) lapose válasza csabaka hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
(#) Sp1k3 hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
A fent emlitett kivezérlésjelzőt próbálta már valaki? nem mintha nem bíznék benne, de nemakarok próbapanelt csinálni...
2 Akai mutatós kijelzőm van, egy régi szalagosból berheltem ki és ahhoz kellene egy meghajtóáramkör
ja és a tranyós dologban valaki segithetne, mert nem vagyok otthon az analóg elektronikában, a másik meg hogy nekem nincs 15 csak 12 voltom. azzal is menne?

a segítséget előre is köszi
Üdv!
(#) Sp1k3 hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
bocs a duplapost-ért, de nem engedi módosítani :S
még annyi, hogy műverősítő is jöhet szóba, mert a 12V az szimetrikus.
Üdv ismét :p
(#) csukadani hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Van egy analóg VU méterem. Egy fülhalgató kábellel öszekötöttem egy MP3 lejátszóval, és egy kicsit megmozdult. Az erősítőmön van egy TAPE in RCA-s csatlakozó, és avval hozzá lehet-e kötni a VU métert?
(#) Georgee válasza csukadani hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Most a bemenetre akarod tenni a VU-t is meg az MP3 lejátszót is??? Működnie kell elvileg, Azért irom hogy elvileg, mert nem értettem tisztán, hogy mit is akarsz.
(#) csukadani válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Egy síma Fülhalgató dugóval összekötöttem az mp3-at és a VU-t, és egy kicsit mozgott, sőt még egy kicsit hallatszódott is. Valahogy így kötöttem össze:

névtelen.JPG
    
(#) csukadani válasza csukadani hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
És ugyanígy szeretném összekötni az erősítővel, csak RCA kábellel.
(#) proli007 válasza csukadani hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Hello!
Csak arról nem szóltál, hogy ez csak egy műszer?
Mert ebben az esetben egy elektronika is kell elé.
(egyébiránt több VU-val foglakozó topik van. Kereső nyema?)
üdv! proli007
(#) ferci válasza csukadani hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ha az analóg VU-métered egy mutatós műszer , akkor a hangfrekit először egyenirányítani kell... DC-t kér... persze illesztve, hogy ne terhelje be a forrást... vagy felerősítve, ahogy Proli007 is írta és egyenirányítás, stb...
(#) csukadani válasza ferci hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
A hangfalba kivezető kábellel hozzá lehet kötni?
(#) ferci válasza csukadani hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Direktben nem... jelszint magas... megfelelően méretezett előtétellenállás kell egyenirányítás után..
egyutas is elég, 5-10 µF elkóval, gyorsaságtól függ..
(#) csabaka válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hali valaki nem segitene nem ismerem ezt az alkatreszet vagyis az ellenallast igen csak az a nyil nem tom h mit jelent meg kezdo vagyok !!!!!!!!

Elore is kox! ja es remelem h nem zavartam!
(#) csabaka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
oke ez igy renbe is van ez a jeloles egy potencio meter meg abba kellene segits h mejik labat hova kell kotni !
(#) csabaka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
egy vu metert szeretnek csinalni mar felig meddig kesz is van csak nem tom hogy hogy kell bekotni a pocit vastaggal bekeretesztem hogy mi a fo ami nekem kell elore is kox hogy segitesz !

Vu meter.gif
    
(#) csabaka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Koxke most megertettem!
(#) csabaka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Meg egy kerdes a kondenzatornak a minusz felet felfele rakjam vagy lefele es a potenciometerek hany omosok legyenek?
(#) D3mj3n hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek! Valaki tudna abban segíteni hogy hogy tudok 2 VU métert rákötni a PC-hangjára? Milyen áramkört kellene építeni hozzá hogy normálisan működjön? A válaszokat előre is köszönöm!!
Következő: »»   4 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem