Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   29 / 163
(#) csezoli21 válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Bocsi így gondoltam, csak nem azt írtam már le! De azért köszi hogy figyelmeztettél
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
És akkor a két táp GND-jét össze kell kötni és ott lesz a csillagpontföld?
(#) jandark válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Azt kötheted igen ,,mehet egybe
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Tudom nem teljesen ide illik de ehhez az erősítőhöz (ugye 2*120W 4Ohmon meg 1* 120W Sub!)
Teljesítményre mekkora hangszórókat kellene vennem? De ott van valami zenei, meg névleges teljesítmény is melyiket kell nézni? és mekkorát kéne venni? Kábéra is elég ha segítetek,...
(#) Tarzan válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ha nagyon vájtfül vagy ez nagyon nehéz kérdés.
Ha ki akarod majd használni ami az erősítődben rejlik:
250W szinuszteljesítményű mély(hogy torzításig vezérelhesd!)1db.
Legalább 200W(nem zenei!) szélessávú (legalább 2utas középmagas) ládák 2db.
Azért nehéz kérdés, mert a mély jó minőségben nem elhanyagolható munkával minimum 20-25eFt.
A szélessávról nem tudok nyilatkozni.
Az elején nem írtál semmit arról, mennyit szánsz a rendszeredre, de amit szeretnél teljesítményben, avval én már
el mernék vállalni 1 közepes házibulit.
(#) csezoli21 válasza Tarzan hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Bocs rosszul írtam nem 120W csatornánként, hanem 130W de gondolom amiket írtál nem nagyon változik,...
A pénz annyira nem számít mert aprónként lesz majd meg, mindig 1 kicsit csinálom, és majd meglesz, szóval ha jól vettem ki akkor a subhangszórónál a szinuszteljesítményt kell nézni, a másik 2 hangdobozba szeretnék darabonként 1 mély közép, és 1 magas hangsugárzót,... és ezeknél a nem zenei hanem a névleges teljesítményt kell nézni?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Zoli!
Az arányok nem jók! 120W mélyhez, elég 2X60W teljes sáv. Ha minden végfok 120W-os, akkor a mély teljesítménye kevés lesz hozzá.(250W legalább illene)
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
De ha a mély sáv külön potin lesz, lehet majd hangosítani, halkítani külön a sztereótól képest meg a sztereót is külön! így jó ?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Egy bizonyos határig, ameddig a mély max.teljesítményéhez állítod a teljes sávot lesugárzó sztereó részt. De ezért nem fogod tudni kihasználni a túlzott teljesítményét a sztereónak. A zenében a legnagyobb teljesítményt a mély hangok igénylik. Persze lehet még alakítani a hangsugárzók érzékenységével is az arányokon.
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szerintem ritkán lesz olyan hangerőn hallgatva hogy erre kelljen már figyelni!


25cm, 4 Ohm, 800/400W, 22-500Hz, 89dB
Ez csak 1 példa általában ezeket adják meg a hangszórókról, ebből melyik az a szinusz teljesítmény?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
A szinuszos teljesítményt manapság az RMS váltotta fel.
Ez a tartós /kisebbik/ teljesítményadat. A nagyobb a zenei.
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
és akkor a kisebbik szinuszos(RMS) ezt kell az erősítőhöz igazítani?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Kissé fura a megfogalmazásod, de igen.
Az a jó ha nagyobb teljesítményt tud a hangsugárzó kezelni mint az erősítő kimenő teljesítménye. Minél nagyobb ez az arány, /az észszerüség határain belül/annál kisebb a hangszóró kitikkasztásának az esélye.
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Köszönöm ismét a segítséget
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szívesen.Mielőtt belefogsz, tájékozódj mindenképp. :yes:
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
A mellékelt szubszürőt néztem ki hozzá, csak az a bajom hogy ez +-12 voltról megy, szerintetek nem lehetne megoldani hogy a tápról menjen? tehát +-38Voltról?
Amúgy jó hozzá?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Zénerdiódás stabilizálással igen.
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
tudnál rá valami kapcsolást mutatni? hogy hogyan képzelted el?
(#) szamóca válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Így.
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Köszönöm
Tehát kell hozzá 2db 22µF /16V kondi, elkó lehet?
meg 2db zpd12 zénerdióda
meg 2 db 65 vagy 62 KOhm os ellenállás? hány Wattosak legyenek?
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül hangszóróvédő kapcsoláshoz olyan nyákterve, meg beültetési rajza, meg alkatrészlista, ami esetleg 3 bemenet, meg 3 kimenettel rendelkezik? a táp meg vagy +-38 vagy +-12 Volt!
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) csezoli21 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
heló
nem akarok kételkedni a szavadban, de mivel későn válaszoltál máshol is feltettem a kérdést, és ott ezt kaptam, tudom ugyanaz a kapcsolás, csak azt írta ott valaki hogy a két dolog között az ellenállás értékében nagyságrendbeli különbségek vannak, akkor most melyik a jó? amit te küldtél vagy ez?
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Szia Zoli! Én sem akarok kételkedni szamóca tudásában, de szerintem a második általad belinkelt közelebb áll a valósághoz.
(#) Bassmester válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szinte bármelyik kapcsolást megcsinálhatod 3 bemenetesre. Én a mellékelt védelmet használom, ennél a bemeneten lévő 22kOhm-os ellenállás, párhuzamosan történő duplázásával, triplázásával csinálhatsz rá plusz bemeneteket. Mivel egy relével megy az egész, így bármelyik végfok hibájára mindegyikről leválasztja a hangfalakat. Sokkal jobb megoldás mindegyik csatornára külön védelmet rakni, de egyúttal drágább is.
(#) GxxANC hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Hali KD mester és többiek!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzád, hogy az általad létrehozott VF2 klón, a CONDUCTOR, hidalható-e és ha igen, hangminőség szempontjából érdemes-e?
Egy stereo CONDUCTOR-t már összehoztunk és iszonyat jó. Sokkal szebb a hangja, mint a KENWOOD KRF-A4030amnak. Örök hála a Mesternek.

Üdv.
(#) csezoli21 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
köszönöm
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Bővebben: Link
Heló
Mit szótok ehhez a mélynyomóhoz? szerintetek megfelelő a 130W os fetes erősítőhőz? Elég jó adatai vannak, és árban sem rossz! Véleményeket várok! heló
(#) MPedro válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Helló ! Ebből a sorozatból a kisebbek (20 cm, 25 cm, 30cm) szvsz kifejezetten jók ezen az árszinten, sőt mondhatom egészen kitünő az ár/érték arányuk. Az általad kinézet 38 cm-s még nem volt a kezemben, de ha olyan, mint a család többi tagja, akkor jónak kell lennie.

A 220Weff pedig nagyjából megfelelő 130W-os erölködőhöz.

P.
(#) csezoli21 válasza MPedro hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
És ennek a közölt adataiból ki lehet számolni milyen dobozt és mekkorát kell neki készíteni? És szerinted Zárt vagy reflex? a jobb hozzá?
(#) Tarzan válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Én azért ajánlom, hogy szerezz egy jó hangfaltervező progit és a nyomó adatait felhasználva próbálj meg ládát tervezni hozzá. A winisd nevezetű progi ingyen van, de érdemes hozzá más programot is megszerezni.
Következő: »»   29 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem